KF Valsts domes ēka, foto no arhīva

Nelieniet, kur nevajag: KF atbildēja uz ASV aicinājumu ieviest sankcijas "par mītiņiem"

54
(atjaunots 16:36 07.09.2019)
ASV kongresmeņu aicinājums ieviest jaunas sankcijas pret Krieviju par "cilvēktiesību pārkāpumiem" radījis asu kritiku Maskavā.

RĪGA, 7. septembris — Sputnik. Iecere ieviest sankcijas pret Krieviju par "cilvēktiesību pārkāpumiem" nesankcionētajos mītiņos ir rupja iejaukšanās valsts iekšējās lietās, uzskata Maskava.

Jaunās sankcijas izdomājis ASV Pārstāvju palātas Starptautisko lietu komitejas vadītājs, Demokrātiskās partijas loceklis Eliots Engels un Pārstāvju palātas loceklis, republikānis Maikls Makkols. Pēc viņu domām, valsts prezidenta Donalda Trampa pienākums ir ieviest sankcijas pret personām, kas atbildīgas par cilvēktiesību pārkāpumiem, kas esot pieļauti Krievijā – protestu gaitā Maskavā.

Tamlīdzīgi aicinājumi ir iejaukšanās vēlēšanās, uzskata Federācijas Padomes Starptautiskās komitejas priekšsēdētājs Konstantins Kosačovs, vēsta Sputnik Igaunija.

Līdzīgu viedokli pauž arī Valsts domes Starptautiskās komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis, kurš ASV kongresmeņu aicinājumus nosauca par "kārtējo rupjo iejaukšanos Krievijas lietās".

"Tamlīdzīgi paziņojumi vēlreiz apliecina, cik pareizs bija Valsts domes lēmums izveidot speciālu komisiju, kuras uzdevums būtu izmeklēt ārvalstu iejaukšanos Krievijas iekšējās lietās," atzīmēja Sluckis.

Federācijas Padomes Valsts suverenitātes aizsardzības komisijas loceklis Oļegs Morozovs ir pārliecināts, ka ASV kongresmeņu aicinājums ieviest sankcijas pēc nelikumīgajiem mītiņiem ir ne tikai iejaukšanās iekšējās lietās, bet arī atklāts atbalsts nelikumīgajām darbībām, kuru mērķis ir graut politisko stabilitāti Krievijā.

"Tas ir juridisks nonsenss, protams, un jebkādu vispārpieņemto priekšstatu par valsts suverenitāti atklāta mīdīšana kājām. Ņemot vērā esošo informāciju par to, ka nelikumīgās protesta akcijas ne tikai guva informatīvu atbalstu, bet arī finansējumu no ārvalstīm, tamlīdzīgas darbības iespējams vērtēt tikai kā plānveida gatavošanos masveida nekārtībām valstī," teica senators.

Pie tam Morozovs pievērsa uzmanību ASV Kongresa pārsteidzošajai selektīvajai pieejai.

"Teiksim, vairākus mēnešus ilgās asiņainās nekārtības Francijā to nesatrauca. Amerikāņu likumdevēji uzvedas ļoti rupji un atklāti nekaunīgi," secināja politiķis.

Iepriekš vēstīts, ka vasarā Maskavā notika vairāki ar varasiestādēm nesaskaņoti mītiņi. Tos organizēja Maskavas domes vēlēšanām nereģistrētie kandidāti. Policija šajās akcijās aizturēja aptuveni 1,7 tūkstošus cilvēku, vēlāk gandrīz visi tika atlaisti brīvībā. Pret vairākiem cilvēkiem Izmeklēšanas komiteja ierosināja krimināllietas par masu nekārtībām un uzbrukumiem varas pārstāvjiem. Patlaban pasludināti pirmie spriedumi.

Izmeklēšanas gaitā tika konstatēta ārvalstu iejaukšanās Krievijas iekšējās lietās. Piemēram, ASV vēstniecība publicēja savā lapā Twitter detalizētu 3. augustā organizētā nesankcionētā gājiena maršrutu un aicināja "izvairīties no gājiena".

Krievijas Ārlietu ministrija oficiālā pārstāve Marija Zaharova paziņoja, ka Maskava informēs ASV un Vācijas valdību par to, kā šo valstu diplomātiskie darbinieki un mediji iejaucas Krievijas iekšējās lietās, sniedzot informāciju par nesaskaņotajiem mītiņiem Maskavā.

54
COVID-19

Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem

21
(atjaunots 13:27 04.08.2020)
Testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus; tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais pētnieciskais centrs plāno uzsākt vakcīnas pret Covid-19 testēšanu uz bērniem nākamā gada janvārī-februārī, paziņoja RIA Novosti centra direktors Aleksandrs Gincburgs.

"Mēs pašlaik šo dokumentu paketi sākām izstrādāt, jo nekad institūts nav veicis izmēģinājumus uz bērniem. <…> Pediatri zina šīs īpatnības, un kopā ar viņiem mēs šobrīd rakstām dokumentu paketi, kurus prezentēsim Veselības ministrijai, lai to var veikt uz bērniem, taču tikai pēc tam, kad mēs pabeigsim visus pētījumus uz cilvēkiem," pateica Gincburgs.

Pēc viņa sacītā, testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus. Tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi

Iepriekš Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško paziņoja par N. Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskā centra izstrādātās vakcīnas pret koronavīrusu klīnisko izmēģinājumu pabeigšanu.

Viņš uzsvēra, ka varasiestādes grasās uzsākt masveida vakcināciju oktobrī. Pirmām kārtām potes veiks īpašo grupu pārstāvjiem: mediķiem un skolotājiem.

Speciālisti izstrādāja preparātu sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. Jūlija beigās no militārā hospitāļa izrakstīja otro 20 brīvprātīgo grupu. Katram no viņiem izstrādājās imūnā atbilde, nekādas blaknes vai kontrindikācijas netika atklātas.

Tāpat vakcīnas klīniskos pētījumus uzsācis centrs "Vektor", tas plāno uzsākt ražošanu novembrī.

21
Tagi:
koronavīruss, vakcīna
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Rietumi cieš sakāvi Covid-19 vakcīnas izstrādes sacensībās
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju

Izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde: Krievijas vakcīna pret Covid-19 devusi rezultātu

24
(atjaunots 10:42 04.08.2020)
Beidzamā brīvprātīgo izmeklēšana, kuri testē vakcīnu pret koronavīrusu Burdenko slimnīcā, parādījusi acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem dalībniekiem.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Brīvprātīgajiem, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumā, izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde, pie tam nekādas blaknes organisma darbā nav atklātas, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrijā, vēsta RIA Novosti.

Burdenko slimnīcā notika beidzamā brīvprātīgo medicīniskā apskate, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu klīniskajos pētījumos, kurus Aizsardzības ministrija veica sadarbībā ar Gamaleja vārdā nosaukto Nacionālo epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecisko centru. Viņiem visiem pirms 42 dienām tika veikta pirmā vakcinācija.

"Pētījumu rezultāti skaidri parādīja acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem brīvprātīgajiem, kura tika saņemta vakcinācijas rezultātā. Nekādi blakusefekti vai novirzes brīvprātīgo organismā nav atklātas," paziņoja militārajā institūcijā.

Tādējādi, veikto pētījumu dati ļauj runāt par vakcīnas drošumu un labo pārnesamību, kuru izveidoja Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskais centrs sadarbībā ar Krievijas Aizsardzības ministriju.

Eksperimenta gaitā, kurš ilga no 3. jūnija līdz 20. jūlijam, brīvprātīgie atradās nepārtrauktā Burdenko slimnīcas ārstu uzraudzībā.

Pasaules Veselības organizācija 11. marta pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 18,4 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 697 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 11,6 miljoni izveseļojās.

Iepriekš, sapulcē par sanitāri epidemioloģisko situāciju Krievijā vicepremjere Tatjana Goļikova paziņoja, ka vislielākās perspektīvas Krievijā šobrīd ir divām vakcīnām pret koronavīrusu – Gamaleja centra un Novosibirskas zinātniskā centra "Vektor" izstrādās vakcīnas. Pirmās vakcīnas reģistrācija ir plānota augustā, savukārt ražošana – septembrī, "Vektor" vakcīnu, pēc viņas sacītā, paredzēts piereģistrēt septembrī ar ražošanu oktobrī.

Vakar, 3. augustā, Krievijas Tiešo investīciju fonda (KTIF) vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka KTIF sagaida Krievijā pirmās vakcīnas pret koronavīrusu Covid-19 reģistrāciju 10 dienu laikā.

24
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
Covid-19 netraucē Latvijas iedzīvotājiem priecāties par dzīvi
Jaunu Covid-19 gadījumu skaits nav galvenais: kādos apstākļos atgriezīs ierobežojumus
Gruzija

Gruzijā sagaidīja pirmos tūristus pēc avioreisu atjaunošanas

0
(atjaunots 18:00 05.08.2020)
Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Gruzijā ieradušies pirmie tūristi pēc aviosatiksmes atjaunošanas, kura tika apturēta koronavīrusa pandēmijas dēļ, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz valsts Ekonomikas ministrijas vadītājas Natijas Turnavas paziņojumu brīfingā.

Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

"Tiek īstenoti reisi no Minhenes, rīt mēs sagaidām pirmo lidmašīnu no Rīgas. Nesen atlidoja lidmašīna no Parīzes. Tāpat mēs turpinām pārrunas ar citām kompānijā pakāpeniskai aviosatiksmes atvēršanai, taču, protams, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju," paziņoja Turnava.

Tūrisma administrācijas vadītāja Mariama Kvrivišvili pateica brīfingā, ka no Minhenes un Parīzes ieradušies tūristi neiziet obligāto karantīnu.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir atklāti vairāk nekā 18,7 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 705 tūkstoši cilvēku ir miruši un gandrīz 12 miljoni izveseļojās.

0
Tagi:
tūristi, Gruzija
Pēc temata
Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu
Rīga – viena no drošākajām Eiropas pilsētām pēc pandēmijas
Beļģijas ĀM paskaidroja, kādēļ ES nevar atrisināt robežu atvēršanas jautājumu
Atpūta bez sankcijām: kādos gadījumos Latvijas iedzīvotājiem neliks ievērot pašizolāciju