ASV vadāmās raķetes Tomahawk palaišana

Krievija komentēja ASV veiktos INF aizliegtās raķetes izmēģinājumus

69
(atjaunots 10:36 20.08.2019)
Krievijas Federācijas Padome uzskata: izmēģinājumi liecina par to, ka Vašingtona savlaicīgi gatavojusies izstāties no līguma un vairākkārt to pārkāpusi.

RĪGA, 20. augusts — Sputnik. ASV aizritējušos spārnotās raķetes izmēģinājumus, ko iepriekš aizliedza Līgums par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INF) komentēja politiķi un eksperti, vēsta RIA Novosti. Krievijas Federācijas Padome uzskata: izmēģinājumi liecina par to, ka Vašingtona savlaicīgi gatavojusies izstāties no līguma un vairākkārt to pārkāpusi. Valsts domes deputāts pieļāva, ka Savienotās valstis apturējušas līgumu tieši ar mērķi izmēģināt raķetes, kas tika izstrādātas jau ilgu laiku.

Cinisms un ņirgāšanās

Federācijas Padomes Aizsardzības komitejas loceklis Francis Klincēvičs uzskata, ka raķetes palaišana pēc tam, kad augusta sākumā tika pārtraukta INF darbība, – tas ir atklāts cinisms un ņirgāšanās par pasaules sabiedrību.

Senators piezīmēja, ka Savienotās Valstis pat neslēpj, ka sākotnēji izgatavojušas aizliegtās raķetes un tādējādi apglabājušas līgumu.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija neplāno iesaistīties bruņošanās sacensībās, taču darīs visu iespējamo, lai nepieļautu ASV pārākumu.

"Tāpēc iespējama arī asimetriska atbilde," norādīja Klincēvičs.

Ilggadējs darbs

Valsts domes Aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Švitkins norādīja, ka īstenotais starts apstiprina vairākkārtējus līguma pārkāpumus no Vašingtonas puses.

"Šis izmēģinājums liek no jauna pārdomāt, kā saglabāt Eiropas drošība sistēmas arhitektūru," viņš piebilda.

Viņa kolēģis Aleksandrs Šerins pievērsa uzmanību tam, ka šāda veida pasākumi prasa ilggadēju darbu.

"Tie ir vismaz pieci gadi.

Tas ir, visu šo laiku amerikāņi veica tamlīdzīgas izstrādes, un, pienākot dienai, stundai, brīdim, kad bija jāpāriet pie izmēģinajumiem, viņi absolūti ciniski, nekaunīgi apsūdz Krieviju par to, ka mēs it kā esot devuši iemeslu, kura dēļ viņiem jāizstājas no šī līguma, un amerikāņi nekavējoties sāk raķetes izmēģinājumus, kas viņiem jau sen ir gatava," viņš paskaidroja.

Šerins uzskata, ka Vašingtona iniciējusi izstāšanos no INF ar mērķi veikt raķetes izmēģinājumus.

"ASV acīmredzot nonāca līdz tādam bruņojuma izstrādes posmam, kurā nepieciešami praktiskie starti, izmēģinājumi, tas ir, no laboratorijas jāiziet poligonā," teica politiķis.

ASV divkosība

Pasaules ieroču tirdzniecības analīzes centra direktors, militārais eksperts Igors Korotčenko atgādināja par Vašingtonas "divkosību", kas uzvēlusi vainu Maskavai par INF pārtraukšanu.

"Jau vairākus gadus ASV Kongress piešķir naudu jaunas sauszemes bāzes vidēja darbības rādiusa spārnotās raķētes izstrādei. ASV faktiski pārkāpj līgumu INF, no kura izstājās, nez kāpēc apsūdzot Krieviju," viņš paskaidroja RIA Novosti.

Pēc viņa domām, Savienotās Valstis tādējādi "atraisījušas rokas jaunam bruņojuma sacensību pavērsienam". Izmēģinātā raķete vispirms tiks pavērsta pret Krieviju un Ķīnu, taču uz ASV darbībām jāatbild asimetriski, uzskata Korotčenko.

"Jāatbild simetriski, virspirms – attīstot Krievijas gaisa kosmiskās aizsardzības sistēmu. Tas nozīmē paātrināti uzstādīt liela darbības attāluma zenītraķešu sistēmas S-400 un maza darbības attāluma kompleksus Tor-M2, kā pēdējās robežas līdzekļus vissvarīgāko objektu piesegšanai," teica eksperts.

Raķetes palaišana

Iepriekš Pentagons paziņoja, ka veikti sauszemes bāzes konvencionālās (bez kodolgalviņas) konfigurācijas spārnotās raķetes darbības izmēģinājumi. Raķete – "Tomahawk" variants – sekmīgi trāpīja mērķī vairāk nekā 500 km attālumā. Tā tika palaista no mobilās starta iekārtas. Pentagons piezīmēja, ka izmēģinājumu rezultāti tiks izmantoti raķešu tālākai izstrādei.

Līgums par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidāciju pārtrauca darbību 2.augustā pēc ASV iniciatīvas.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs jau vairākkārt uzsvēris, ka ASV pārkāpa vienošanos kopš 1999.gada, kad sāka izmēģināt militāros bezpilota lidaparātus, kuru īpašības atbilst līgumā aizliegtajām sauszemes bāzes spārnotajām raķetēm. Turklāt kopš 2014.gada Vašingtona dislocē Eiropā starta iekārtas MK 41, kas piemērotas raķešu Tomahawk palaišanai. Tas ir tiešs INF pārkāpums, norādīja diplomāts.

 

 

69
Pēc temata
Uzbrukumi ANO sistēmai: Krievijas aizsardzības ministrs par bruņošanās sacensībām
Kodollādiņš – iegansts dialogam
"Neatgriešanās punkts krieviem": Eiropa upurē sevi ASV raķešu dēļ
ASV Valsts departaments nosaucis noteikumus pārrunām ar Krieviju par INF
Marija Zaharova

Krievijas ĀM pārstāve pastāstīja, Krievija "apdraud" ASV

7
(atjaunots 07:25 05.03.2021)
ASV vadība nospraudusi mērķi – neļaut Krievijai konkurēt kā līdztiesīgai, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova, atbildot uz ASV valsts sekretāra Entonija Blinkena izteikumiem par "draudiem".

RĪGA, 5. marts — Sputnik. ASV valsts sekretārs Entonija Blinkens savā programmas runā ārpolitikas jautājumos nosauca Krieviju par "nopietnu draudu" līdz ar Irānu un Ziemeļkoreju, savukārt Ķīnu Blinkens piedevām nodēvēja arī par "pretinieku", stāsta RIA Novosti.

Krievija komentēja ASV valsts sekretāra skaļo izteikumu. Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova radiostacijas "Govorit Moskva" ēterā paskaidroja, kur amerikāņi patiesībā saskata "draudus".

Diplomāte atgādināja, ka Vašingtona uzskata par draudiem visus, kas konkurē ar to, turklāt jebkurā nozarē.

"Protams, līdztekus faktoram, kam vajadzētu demonstrēt viņu sabiedroto attiecības, viņus apvienot, vēl ir arī zaudējamās konkurences faktors, vai tās, kurā viņi nevar iesaistīties uz vispārpieņemtajiem noteikumiem," paskaidroja Marija Zaharova.

Pie tam ĀM pārstāve atzīmēja, ka viens no ASV galvenajiem mērķiem ir Krievijas bremzēšana valstu konkurences cīņā, tas ir, pēc viņas vārdiem, Vašingtona nevēlas, lai Maskava sacenstos ar to uz līdztiesīgiem noteikumiem.

Šī "sāncensība" pat iekļauta ASV nacionālās drošības stratēģijā, kas pieņemta jau prezidenta Džo Baidena laikā. Tajā norādīts, ka "Maskava ieguldījusi nopietnus līdzekļus darbībās, kuru mērķis ir apturēt ASV nopietnās priekšrocības un neļaut mums aizsargāt mūsu intereses un sabiedrotos visā pasaulē".

Pie tam ASV apgalvo, ka ir gatavas iesaistīties "substantīvā dialogā" ar Krieviju un Ķīnu par jaunajām militārajām tehnoloģijām, kas var ietekmēt stratēģisko stabilitāti.

Atzīmēsim, ka Maskava ne vienu vien reizi norādījusi: tā ir gatava sākt jebkādu dialogu par aktuālām problēmām, it īpaši par stabilitāti pasaulē. Atliek tikai atsaukt atmiņā, cik reizes ASV atgādināja par nepieciešamību pagarināt NEW START, līdz amerikāņi aptvēra, ka tas patiešām ir jādara, turklāt arī tas notika pēc prezidenta maiņas.

Tātad Vašingtona nez kāpēc uzklausa Krieviju ļoti selektīvi un dialogu sāk tikai tad un tikai no tās puses, kas ērta viņiem, pie tam pārvēršot to par monologu.

Vienlaikus ASV ļoti patīk noskaņot pret Krieviju citas valstis, pie tam stratēģiski patiešām svarīgos jautājumos. Vārdu sakot, cenšas darīt visu, lai kaut kā destabilizētu situāciju. Par laimi, pagaidām tas viņiem īsti labi neizdodas.

7
Tagi:
Zaharova, Ārlietu ministrija, Krievija, ASV
Pēc temata
"Tas visu sagraus": kā Pentagons plāno "savaldīt" Krieviju
Krievijā komentēja ASV paniku par "vienotību ar NATO" un "graušanu"
Zaharova atbildēja uz NATO izteikumiem par draudiem no Krievijas puses
Marija Zaharova

Krievijas ĀM atbild uz ASV pārmetumiem par ķīmisko ieroču ražošanu

32
(atjaunots 06:58 04.03.2021)
Vašingtonas lēmumu ieviest ierobežojumus pret Krievijas organizācijām "par bioloģisko un ķīmisko ieroču ražošanu" Maskava uzskata par Krievijai naidīgu izlēcienu.

RĪGA, 4. marts — Sputnik. ASV ievieš sankcijas pret Krieviju un pasludina sevi par ķīmisko ieroču apkarotājiem, lai arī pašas tos vēl joprojām nav likvidējušas, norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova, vēsta RIA Novosti.

"Visu situāciju sākotnēji izvērsa plašumā mūsu kolēģi, kuri izliekas, ka atbild Krievijai par tās it kā pretlikumīgajām darbībām," teica diplomāte Youtube kanāla Solovjov Live ēterā.

Viņa aicināja pievērst uzmanību notiekošā absurdam.

"ASV uzņēmušās ķīmisko ieroču apkarotāja lomu, lai arī Krievija savas saistības izpildījusi jau pirms vairākiem gadiem, likvidējot ķīmiskos ieročus, bet ASV tās nav izpildījusi, un to rīcībā vēl joprojām ir ķīmiskie ieroči," uzsvēra Zaharova.

Iepriekš Vašingtona pēc Briseles izsludināja jaunus ierobežojumus, kas vērsti pret Krieviju, ņemot vērā situāciju ap Alekseju Navaļniju. Ierobežojumu sarakstā iekļuvušas 14 organizācijas ar formulējumu "par bioloģisko un ķīmisko ieroču ražošanu", kā arī septiņi ierēdņi.

Maskava šo soli raksturoja kā Krievijai naidīgu izlēcienu un ieteica Vašingtonai nespēlēties ar uguni.

32
Tagi:
Zaharova, ieroči, sankcijas, Krievija, ASV
Pēc temata
"Novičok" izstrādātājs salīdzināja tā efektivitāti ar kodolbumbu
Krievija uzaicinājusi OPCW izmeklēt incidentu ar Navaļniju
Lielbritānija sagrozījusi OPCW pārskatu par Navaļnija saindēšanu
"Novičok" izstrādātājs paskaidroja, kāpēc Navaļnija saindēšana ir neiespējama