Vladimirs Putins batiskafā nolaidies Somu līča dzīlēs

Vladimirs Putins batiskafā nolaidies Somu līča dzīlēs

44
(atjaunots 16:54 28.07.2019)
Jūras kara flotes dienas priekšvakarā Krievijas prezidents Vladimirs Putins batiskafā nolaidies Somu līča dzīlēs – kara laikā bojā gājušās padomju zemūdenes katastrofas vietā.

RĪGA, 28. jūlijs — Sputnik. Zemūdenes Š-308 "Semga" atliekas tika atrastas ekspedīcijas "Slava Lielās Uzvaras kuģiem" laikā pagājušā gada maijā, kad ar hidrolokatoriem tika skenētas jūras dzīles uz ziemeļiem no Lielās Titersa salas, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

© Ruptly .
Vladimirs Putins batiskafā nolaidies Somu līča dzīlēs

Kara vēsturniekiem izdevies noskaidrot, ka zemūdene gājusi bojā 1942. gadā, laikā no 24.-26. oktobrim no mīnas sprādziena vācu mīnu aizsprostojuma līnijā "Seeigel" ("Jūras ezis").

Krievijas prezidents Vladimirs Putins nolaidās zem ūdens autonomā dziļūdens aparātā "C-Explorer 3.11", pietuvojās zemūdenei un piedalījās memoriālās plāksnes uzstādīšanā pie zemūdenes korpusa ar tās komandiera un ekipāžas locekļu vārdiem.

Pirms nolaišanās jūras dibenā ekspedīcijas "Slava Lielās Uzvaras kuģiem" vadītājs Konstantins Bogdanovs valsts vadītājam, aizsardzības ministram Sergejam Šoigu un Jūras kara flotes komandierim Nikolajam Jevmenovam pastāstīja par padomju zemūdeņu jūrnieku cīņu ar fašistiskajiem iebrucējiem Baltijas jūrā un Š-308 likteni. Prezidentam parādīja Baltijas jūras karti ar citu zemūdeņu bojāejas vietām un Š-308 atrašanās vietas un stāvokļa shēmu.

Zemūdene Starij Oskol mācībās jūras kara bāzē Novorossijskā
© Sputnik / Виталий Тимкив

Ieniršana ilga aptuveni 30 minūtes. Pēc tam valsts vadītājs pastāstīja žurnālistiem par iespaidiem, īsumā aprunājās ar ekspedīcijas dalībniekiem un akvalangistiem, kuri uzstādīja piemiņas plāksni. Viņš pateicās par darbu, apsveica gaidāmajā Jūras kara flotes dienā un nofotografējās kopā ar viņiem.

Zemūdene Š-308 "Semga" tika nolaista ūdenī 1933. gada aprīlī. Lielā Tēvijas kara gados tā piedalījās Ar Sarkano Karogu apbalvotās Baltijas flotes operācijās. 1942. gada rudenī zemūdene pazuda. Tajā bija 40 ekipāžas locekļi, arī trešā ranga kapteinis Ļevs Kostiļovs.

Iepriekš vēstīts, ka starptautiskā ekspedīcija "Slava Lielās Uzvaras kuģiem" jau vairāk nekā desmit gadus nodarbojas ar bojāgājušo padomju kuģu meklējumiem.

Šajā laikā ekspedīcijas dalībniekiem izdevies Krievijas, Bulgārijas, Igaunijas un Somijas teritorijā atrast 17 zemūdeņu un vairāk nekā 20 kuģu bojāejas vietas no Lielā Tēvijas kara un Pirmā pasaules kara laikiem.

Nesen, šī gada maijā Somu līcī, 67 metru dziļumā, netālu no Lielās Titersa salas tika atrasta padomju zemūdene Š-302 "Okuņ", kas gājusi bojā Lielajā Tēvijas karā.

44
Pēc temata
Karoja ar vāciešiem 40 dienas pēc pazušanas: Baltijas jūrā meklē mīklainu zemūdeni
Somu avīze: Krievija sūta uz Baltijas jūru lielāko zemūdeni pasaulē
Militārais eksperts, žurnāla Arsenal Otečestva komercdirektors Aleksejs Ļeonkovs

Ar granātmetējiem pret kodolbumbu: eksperts novērtējis Latvijas jauno bruņojumu

38
(atjaunots 14:49 29.05.2020)
Bruņota konflikta risks "Eiropas frontē", ko ASV atklājušas konfrontācijai ar Krieviju, ir ārkārtīgi maza, tāpēc Latvijas lēmums iegādāties granātmetējus kodollielvalsts savaldīšanai izskatās apšaubāms.

RĪGA, 29. marts – Sputnik. Latvija un Igaunija pasūtījušas granātmetējus Carl-Gustaf M4, ko ražo zviedru kompānija Saab. Bruņojuma piegādes sāksies nākamgad. Jaunā tehnika būtiski paplašinās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku iespējas, apgalvoja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Bruņota konflikta risks "Eiropas frontē", ko ASV atklājušas konfrontācijai ar Krieviju, ir ārkārtīgi maza, tāpēc Latvijas lēmums iegādāties granātmetējus kodollielvalsts savaldīšanai izskatās apšaubāms, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja militārais eksperts, žurnāla "Arsenal Otečestva" komercdirektors Aleksejs Ļeonkovs. 

"Granātmetēji ir galvenais ierocis cīņā pret bruņutehniku. Turklāt tos izmanto uzbrukuma operācijās. Piemēram, karadarbībā Sīrijā kļuva skaidrs, ka granātmetēji ir efektīvi cīņā ar pretinieka karavīriem, kuri noslēpušies dzīvojamajos kvartālos," pastāstīja Ļeonkovs.

Viņš atzīmēja, ka ASV pieņēmušas "viena kara" standartu, kas paredz konfrontāciju ar Krieviju un Ķīnu.

"Pie tam Vašingtona saprot, ka nevar karot divās frontēs, tāpēc, saskaņā ar ASV ieceri, Eiropai jāaptur Krievija, bet ASV risinās Ķīnas jautājumu. Abos konfliktos potenciāli iespējams plašs bruņutehnikas pielietojums, taču tāda sākuma iespēja aizvien sarūk. Visi saprot, ka Krievija un Ķīna ir kodollielvalstis... Tāpēc pagaidām ir tikai plāni un stratēģijas, kurās Vašingtona uzskata Maskavu un Pekinu par prioritārajiem pretiniekiem," paskaidroja Ļeonkovs.

Eurostat dati liecina, ka Latvija ieņem līdera vietu starp Eiropas valstīm aizsardzības izdevumu ziņā (procentuālā attiecībā pret valsts izdevumu kopējo apjomu). Aizsardzības ministrs Pabriks jau vairākkārt ieteicis palielināt militāro izdevumu daļu, kas patlaban sastāda 2,1% IKP.

Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka nav ieinteresēta vairo spriedzi Baltijas reģionā un citos saskares punktos ar NATO un neplāno uzbrukt nevienai kaimiņvalstij. Ziemeļatlantijas alianse ir informēta par to, ka Maskavai nav agresīvu plānu, tomēr tā izmanto jebkuru ieganstu, lai dislocētu pie Krievijas robežām bruņotos spēkus, tehniku un arsenālus, kā arī bruņotu jaunākos partnerus Austrumeiropā.

38
Tagi:
bruņojums, Latvija
Pēc temata
Latvija un Igaunija iepērk jaunus granātmetējus Carl-Gustav M4
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
Latvija nopirks zviedru granātmetējus AT4
Uzvaras parāde Sarkanajā laukumā, foto no arhīva

Latvijas prezidentu neielūgs: kādi ārvalstu līderi apciemos Uzvaras parādi Maskavā

63
(atjaunots 12:31 28.05.2020)
Ielūgumi ierasties Uzvaras parādē Maskavā tiks nosūtīti atkārtoti NVS valstu līderiem, informēja Krievijas prezidenta preses sekretārs.

RĪGA, 28. maijs — Sputnik. Pagaidām plānots nosūtīt ielūgumus uz Uzvaras parādi Maskavā Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstu līderiem, pastāstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, vēsta RIA Novosti.

Uzvaras parāde notiks Maskavā 24. jūnijā. Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins deva rīkojumu sākt sagatavošanās darbus.

"Pagaidām mēs pieturamies pie kritērija, ka ielūgumi apmeklēt Uzvaras parādi tiks atjaunoti NVS valstu vadītājiem," teica Peskovs.

Viņš vēl nevarēja pateikt, vai ielūgums tiks nosūtīts arī Ukrainas prezidentam Vladimiram Zeļenskim. "Es jums jau teicu, kāds princips darbojas," konstatēja Peskovs, atbildot uz žurnālistu jautājumu. Lūgts precizēt, vai Ukraina nav izstājusies no NVS, Kremļa pārstāvis attrauca: "Ja jums tas nav skaidrs, kā tad mēs to varam zināt?"

Iepriekš virkne valstu vadītāju apstiprināja nodomu ierasties Maskavā uz Uzvaras parādi. Piemēram, ielūgumu pieņēma Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs, Moldovas prezidents Igors Dodons, tāpat parādi vēlas apmeklēt Palestīnas prezidents Mahmuds Abass un Dienvidosetijas vadītājs Anatolijs Bibilovs.

Atgādināsim, ka Covid-19 pandēmijas rezultātā šogad maijā Sarkanajā laukumā nenotika tradicionālā Uzvaras parāde, izņemot pilotāžas grupu priekšnesumus. "Nemirstīgā pulka" gājiens notika tiešsaistes formātā.

63
Tagi:
Maskava, Uzvaras 75. gadadienas svētki
Pēc temata
Latvijas prezidents paziņoja, ka patriotiem nav jāatzīmē 9. maijs
Pilotāžas grupu aviācijas šovs Uzvaras dienā Maskavā
Kopīgā Uzvara: kā 9.maiju nosvinēja citas valstis
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

0
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

0
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt