Universitātes studenti. Foto no arhīva

KF Valsts dome piedāvā ieviest bezmaksas augstāko izglītību vairākos reģionos

19
(atjaunots 15:28 25.07.2019)
Bezmaksas izglītība pierobežas zonās paaugstinās tās pievilcību.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Krievijas Valsts domē piedāvā ieviest bezmaksas augstāko izglītību reģionos, kuri robežojas ar citām valstīm, vēsta RIA Novosti. Ar šādu iniciatīvu uzstājas Izglītības un zinātnes komitejas priekšsēdētāja vietnieks Boriss Černišovs.

Vēstulē zinātnes un augstākās izglītības ministram Mihailam Kotjukovam viņš izteica viedokli, ka abiturienti cer ne vien uz kvalitatīvāku augstāko izglītību, bet arī uz turpmākās darbiekārtošanās perspektīvu, tādēļ izvēlas pilsētu ar "spēcīgu augstskolu".

"Tā ir izveidojusies situācija, ka jaunieši vai viņu vecāki vai nu tērē visu esošo naudu studiju apmaksai tur, vai arī cenšas iekļūt budžeta kvotā," teikts vēstulē, kuras kopija ir RIA Novosti rīcībā.

Ja izglītība pierobežas zonās būs bezmaksas, tas paaugstinās tās pievilcību, paziņoja deputāts.

Tad, pēc Černišova domām, pēc studiju pabeigšanas vietējo augstskolu absolventi, visticamāk, paliks tur strādāt. Tas palīdzēs apkarot jauniešu aizplūšanu no attāliem reģioniem.

Tāpat viņš piedāvāja palielināt kvotas šo reģionu augstskolās ārvalstu krievvalodīgajiem.

"Lielākā daļa izglītību ieguvušo jauniešu atgriezīsies mājās, iegūstot cieņu pret Krievijas politiskajām idejām un kultūras vērtībām, par kurām viņi stāstīs savā dzimtenē, ceļot mūsu valsts imidžu un veidojot pozitīvu sabiedrības viedokli," uzskata deputāts.

19
Pēc temata
Krievija lūgs EP un ANO izvērtēt augstākās izglītības aizliegumu Latvijā krievu valodā
Augstākā izglītība Latvijā kļuvusi dārgāka: Latvijas universitātes pacēla cenas
Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par augstākās izglītības aizliegumu krievu valodā
Zaudējumi pēc krievu valodas aizlieguma privātajās augstskolās - politiska cena