Ustjlugas jūras osta. Foto no arhīva

No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku

60
(atjaunots 12:02 25.07.2019)
Ļeņingradas apgabala varasiestādes grasās ne vien būvēt jaunus kravu pārkraušanas termināļus, bet arī attīstīt tiem blakām ražošanu.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Investīciju piesaistīšanas Ļeņingradas apgabala loģistikā ir varasiestāžu prioritāte, šie ieguldījumi "vilks" reģiona ekonomiku, paziņoja gubernators Aleksandrs Drozdenko "Kommersant" intervijā.

Transporta un loģistikas nozare ieņem līderpozīcijas reģiona ekonomikas investīciju struktūrā, veidojot 45% no kopējā apjoma. Biznesu piesaista apgabala ģeogrāfiskais izvietojums, kurš robežojas ar Somiju un Igauniju, turklāt reģions ir tranzīta punkts starp divām metropolēm – Sanktpēterburgu un Maskavu, norādīja Drozdenko. Pēc viņa sacītā, ieguldījumiem loģistikā ir jāpalīdz Ļeņingradas apgabalam uzvarēt konkurencē ar Baltijas ostām.

"Šodien daļa kravu iet caur Baltijas valstu, Somijas un Polijas kravu ostām, taču šiem mērķiem varētu iesaistīt Krievijas jaudas," pateica reģiona vadītājs, piebilstot, ka būtisks parakstīto līgumu apjoms PSEF 2019 (Pēterburgas starptautiskais ekonomikais forums) skāra tieši jaunu termināļu būvniecību ostās.

Tāpat Drozdenko pastāstīja, ka reģions grasās attīstīt ne vien pārkraušanas infrastruktūru, bet arī būvēt loģistikas kompleksus kopā ar kravu pārstrādes rūpnīcām – piemēram, blakus naftas pārkraušanas kompleksam uzbūvēt tās pārstrādes rūpnīcu.

"Naftas, dīzeļa vai benzīna transportēšanas izmaksas ir vienādas, taču benzīna cenas struktūrā transportēšanas izmaksas ir zemākas, jo pats produkts maksā dārgāk. Tādējādi izdosies pārdot daudz dārgāku preci," paskaidroja gubernators.

Graudu kravas izkraušana ostā
© Sputnik / Владимир Астапкович

Tostarp viņš norādīja, ka atbalsta Sanktpēterburgas ostu jaudas pārcelšanu uz Bronkas rajonu vai citiem ostu kompleksiem, jo dažāda veida ražošana un bīstamo kravu apstrāde pilsētā traucē dzīves kvalitātei.

"Turklāt Pēterburgas ostām vairs nav iespēju paplašināties, jo tas prasa jaunu dzelzceļu būvniecību, bet jebkurš dzelzceļš bojā pilsētu," piebilda Drozdenko.

Pēc viņa domām pilsētā ir jāatstāj tikai pasažieru termināļi, savukārt kravu apstrāde ir jāveic šķirošanas stacijās Tosno, Mga, Ustjlugas, Primorskas vai Visockas ostā.

Krievijas valdība pēdējo gadu laikā uzņem kursu uz Krievijas kravu pārorientēšanu no Baltijas valstu ostām uz pašmāju ostām. Ieplānoti vairāki lieli pārkraušanas infrastruktūras attīstības projekti Krievijas Baltijas jūras piekrastē.

Piemēram, PSEF 2019 Ļeņingrada apgabala gubernators Aleksandrs Drozdenko un SIA "SPK Visock" ģenerāldirektors Pāvels Ters-Osipovs parakstīja līgumu par sauso kravu pārkraušanas kompleksa būvniecību Viborgas rajonā. Investīciju kopējā summa ir 24,4 miljardi rubļu. Projekts iekļauj dzelzceļu kravu fronti, iznesamu piestātnes kompleksu, kravu glabāšanas noliktavas un citus ražošanas infrastruktūras objektus, kuri nepieciešami akmeņogļu pieņemšanai, apstrādei, izvietošanai un iekraušanai jūras transportā.

Pirmais realizācijas posms paredz pirmās iekraušanas līnijas palaišanu, kuras kopējā jauda būs līdz 7 miljoniem tonnu gadā, līdz 2021. gadam. Otrās līnijas būvniecību un palaišanu plānots īstenot līdz 2023. gadam ar kravu apgrozījuma jaudas palielināšanu līdz 15 miljoniem tonnu gadā.

Tāpat viens no lielākajiem Krievijas dzelzceļu operatoriem, kuri specializējas labības kravu pārkraušanā, "Tehnotrans" plāno uzbūvēt Visockas ostas teritorijā labības termināli ar 4 miljonu tonnu gadā jaudu kopā ar kviešu pārstrādes ražošanas kompleksu. Investīcijas tiek vērtētas 13 miljardu rubļu apmērā (178 miljoni eiro).

Tostarp investīciju forumā Sočos februārī tika parakstīta vienošanās par Primorskas universālā pārkraušanas kompleksa būvniecību dažu kilometru attālumā no esošās Primorskas ostas. Projekta investīcijas sastādīs 90,6 miljardus rubļu (ap 1,2 miljardiem eiro). Kompleksa jauda sastādīs 70 miljonus tonnu kravu gadā. Kravu nomenklatūra ir ļoti plaša: labība, ogles, mēslojuma līdzekļi, konteineri, ģenerālkravas.

60
Pēc temata
Eksperts paskaidroja, kā rusofobija Baltijā palīdzēja infrastruktūras attīstībai Krievijā
Lietuvai vairs nemaksās par tranzītu: mēslojums brauks uz Kaļiņingradu pa jūru
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
Baltijas ostas drīz zaudēs sauso minerālmēslu eksportu no Krievijas, uzskata Maskavā
Aligators

Maskavā miris aligators Saturns, kuru it esot mīlējis Hitlers

8
(atjaunots 12:10 24.05.2020)
Leģenda vēsta, ka aligators Saturns bijis Ādolfa Hitlera privātajā kolekcijā un bijis fīrera mīlulis: Saturns mira 84 gadu vecumā.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Maskavas zoodārzā miris aligators vārdā Saturns, kuram bija 84 gadi, vēsta RIA Novosti.

Taču tas nebija parasts aligators. Maz jau ar to, ka viņš nodzīvojis tik garu mūžu, viņš vēl arī daudz ko paguvis redzēt savā mūžā.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

УМЕР САТУРН Вчера утром наш миссисипский аллигатор Сатурн умер от старости. Ему было около 84 лет – крайне почтенный возраст. В дикой природе продолжительность жизни представителей этого вида – 30-50 лет. Сатурн прожил долгую и полную событий жизнь. Родился в США примерно в 1936 году. Почти сразу же был доставлен в Берлинский зоопарк, откуда сбежал после бомбардировки 23 ноября 1943 года. Как аллигатор провел дальнейшие 3 года – загадка. Известно лишь, что британские солдаты нашли его в 1946 году и передали СССР. В июле 1946 года Сатурн прибыл в Москву. Почти сразу родился миф о том, что он якобы был в коллекции Гитлера, а не в Берлинском зоопарке. Однако даже если чисто теоретически он и принадлежал кому-то – животные не причастны к войне и политике, абсурдно обвинять их в людских грехах. Московскому зоопарку выпала честь содержать Сатурна 74 года. Мы старались ухаживать за почтенным аллигатором максимально бережно и предупредительно. Он был разборчив в еде и отлично запоминал доверенных киперов, любил массаж щеткой, а если ему что-то не нравилось – мог разгрызть стальные хваталки для подачи корма и бетонные декорации. Сатурн для нас – это целая эпоха. В этом нет ни малейшего преувеличения. Он пришел после Победы – и встретил с нами ее 75-летие. Это большое счастье, что каждый из нас мог взглянуть ему в глаза, просто тихо побыть рядом. Он видел многих из нас детьми. Надеемся, что мы его не разочаровали. Память Сатурна будет увековечена в Дарвиновском музее.

Публикация от Московский зоопарк (@moscow_zoo_official)

Aptuveni 1936. gadā ASV dzimušais Saturns sākumā nonāca Berlīnes zoodārzā. Taču pastāv leģenda, ka viņš nedzīvoja tajā, bet gan atradies Ādolfa Hitlera privātajā kolekcijā un pat bijis fīrera mīlulis.

Taču tie ir tikai minējumi. Patiesie dati par Saturna likteni liecina, ka 1946. gadā britu kareivji nodeva viņu PSRS. Kopš tā laika viņš dzīvoja Maskavas zoodārzā.

Zoodārza darbinieki saka, ka Saturns kļuva viņiem par veselu ēru. Parādoties pēc Uzvaras, viņš paspēja sagaidīt tās 75. gadadienu, un daudzi, kas par viņu rūpējās, nāca paskatīties uz aligatoru jau no mazotnes.

Zebras zoodārzā, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Лешковский

Saturns iegaumēja tos darbiniekus, kas par viņu rūpējās, mīlēja, kad viņam taisīja masāžu ar birsti, bija gardēdis un ļoti izvēlīgs attiecībā uz ēdienu.

Ja viņam kaut kas nepatika, viņš absolūti mierīgi spēja pārkost tērauda spīles barības padošanai vai betona dekorācijas.

Taču aprūpētāji par viņu nesūdzas. Viņi centās cienījamajam zoodārza iemītniekam sniegt vislabāko aprūpi.

Tagad aligatoru, kurš varēja būt vēsturisku notikumu aculiecinieks, iemūžinās Darvina muzejā.

Pēc speciālistu informācijas, vidējais aligatora mūža garums savvaļā ir 30-50 gadi.

8
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Masveida putnu bojāeja Latvijā: iedzīvotājus lūdz aizdekorēt dzīvokļu logus
Dzīvnieki skumst pēc cilvēkiem, zoodārza darbinieki – pēc apmeklētājiem
KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, foto no arhīva

KF ĀM aicina Latviju sniegt iespēju krievu skolēniem mācīties krievu valodā

30
(atjaunots 14:05 23.05.2020)
Krievija turpina uzmanīgi sekot līdzi situācijai ar mācībām krievu valodā Latvijā un raksturo to kā "sašutumu raisošu".

RĪGA, 23. maijs – Sputnik. Krievija aicina Latviju nodrošināt krievvalodīgajiem skolēniem iespēju mācīties krievu valodā, paziņoja KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova ceturtdienas brīfingā.

"Mēs aicinām Rīgu stingri izpildīt savas starptautiskās saistības nacionālo minoritāšu tiesību aizsardzības jomā un īsākajā termiņā nodrošināt labvēlīgu vidi krievvalodīgo skolēnu izglītības procesam," paziņoja Zaharova.

Pēc viņas sacītā, sakarā ar to, ka no šī gada 23. marta Latvijas vispārizglītojošās iestādēs mācības notiek attālināti, "no jauna saasinās jautājums par izglītības procesa organizēšanu krievvalodīgo skolēnu interesēs".

"Par spīti savām starptautiskajām saistībām, un neskatoties uz pilsoņu sabiedrības pārstāvju uzrunām, Latvijas varasiestādes nav veikušas nekādus pasākumus tālmācību nodrošināšanai krievu valodā," precizēja Zaharova.

Piemēram, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas organizētais telekanāls "Tava klase", ar kura palīdzību notiek tālmācības, paredz programmu demonstrēšanu tikai un vienīgi latviešu valodā.

Zaharova atgādināja, ka EDSO nacionālo minoritāšu lietu augstākais komisārs Lamberto Zanjērs aicināja dalībvalstis pandēmijas apstākļos "turpināt līdzsvarot mācību iespējas valsts valodā un valsts un oficiālās valodas apgūšanas iespējas ar adekvātām iespējam skolēniem mācīties savas minoritātes valodu vai iegūt izglītību šajā valodā".

Aprīļa sākumā Latvijas Krievu savienība vērsās ar atklātu vēstuli pie valdības ar prasību atcelt aizliegumu izmantot krievu valodu nacionālo minoritāšu skolās tālmācību apstākļos. Vēstulē teikts, ka bērni nevar patstāvīgi izpildīt rakstiskos uzdevumus latviešu valodā, savukārt skolotāji attālinātās saskarsmes apstākļos ne vienmēr pagūst noteikt, kurš no skolēniem nav paguvis izpildīt vai saprast uzdevumu. Šī iemesla dēļ skolēni atpaliek mācībās.

Sašutumu raisoša situācija

Zaharova pievērsa uzmanību vēl vienam Latvijas valdības solim – obligāto latviešu grupu ieviešanai bērnudārzos.

"Šo jaunieviesumu īstenošana, diemžēl, paātrinās krievu valodas izstumšanu no pirmsskolas izglītības, kā arī negatīvi ietekmēs turpmāko izglītības procesu, kas savukārt novedīs pie nevienlīdzības darba tirgū un nacionālo minoritāšu dzīves līmeņa krituma," atzīmēja Krievijas ĀM pārstāve.

Pēc viņas teiktā, Krievija turpina uzmanīgi sekot līdzi situācijai un raksturo to kā "sašutumu raisošu".

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kuri paredz: visām pašvaldību pirmskolas izglītības iestādēm Latvijā no 2021. gada 1. septembra ir jānodrošina mācību programmas latviešu valodā. Iepriekš Ministru kabinets savos noteikumos paredzēja, ka latviešu valoda ir galvenā rotaļu valoda bērniem no 5 gadu vecuma visās pirmskolas izglītības iestādēs.

Maskava negatīvi vērtē izglītības reformu Latvijā un jau vairākkārt pievērsusi ANO, ES, EDSO, Eiropas Padomes tiesībsargājošo struktūru uzmanību Latvijas valdības diskriminējošajai politikai valodu jomā. Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova uzsvēra, ka aizliegums mācīties dzimtajā valodā neatbilst Latvijas starptautiskajām saistībām cilvēktiesību jomā.

30
Tagi:
krievvalodīgie, Latvija, izglītība, Zaharova
Pēc temata
Atvieglojiet bērniem tālmācības: LKS pieprasa atjaunot mācības krievu valodā
Pat latviešu grupā runā krieviski: Saeimas deputāts par Latvijas bērnudārziem
Nacionālā apvienība pasludināja latviešu valodas uzvaru pār krievu valodu bērnudārzos
NA recepte: rindas latviešu bērnudārzos var saīsināt uz krievu rēķina
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

0
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību