Helikopters Ка-27 PL

Zemūdeņu medības un atbalsts armijai: jauns helikopteru pulks Kaļiņingradā

58
(atjaunots 09:41 20.07.2019)
Krievijas bruņotie spēki pastiprinājuši grupējumu Kaļiņingradas apgabalā ar helikopteru pulku.

RĪGA, 20. jūlijs — Sputnik. Kaļiņingradā ir izveidots jauns helikopteru pulks. To veido gan jūras pretzemūdeņu un glābšanas helikopteri Ka-27, gan transporta un uzbrukuma Mi-8 un Mi-24, avīzei "Izvestija" pastāstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Baltijskā dislocēta Baltijas flotes lielākā jūras kara bāze. Helikopteru pulkam, kura mašīnas varēs strādāt gan virs sauszemes, gan jūras, ir liela nozīme Krievijas reģiona aizsardzībā. Jaunā pulka helikopteri varēs piedalīties zemūdeņu meklējumu operācijās, meklējumu un glābšanas darbos, kā arī atbalstīt Baltijas flotes sauszemes spēkus un kuģus, iznīcinot iespējamā pretinieka mērķus.

Helikopteru Ka-27 pretzemūdeņu modifikācija, kas iekļauti jaunajā pulkā, paredzēti zemūdeņu atrašanai, izsekošanai un iznīcināšanai līdz 500 metru dziļumā, pastāstīja militārais eksperts Dmitrijs Boltenkovs. Ka-27 var strādāt gan no krasta aerodroma, gan no aviācijas bāzes kuģa. To bruņojumā iekļautas pretzemūdeņu torpēdas un raķetes, kā arī brīvi nometamās un orientējamās aviācijas bumbas.

Uzbrukuma Mi-24 un transporta-kaujas Mi-8 eskadriļas var risināt dažādus uzdevumus, kas saistīti ar armijas un flotes atbalstu.

Mi-8 ir universālākie Krievijas kara transporta helikopteri. To arsenālā ir divi 7,62 mm vai 12,7 mm ložmetēji, vadāmie lielgabala konteineri ar 23 mm lielgabaliem, nevadāmās raķetes, prettanku vadāmās raķetes "Šturm B" un "Ataka", kā arī zenīta komplekss "Igla S" un 250 kg bumbas. Helikopters var uzņemt līdz 28 desantniekus.

Mi-24 - "krokodili" parasti bruņoti ar ložmetējiem un 23-30 mm kalibra lielgabaliem. Tie var nest nevadāmās un "gaiss-gaiss" tipa raķetes, kā arī prettanku kompleksus "Šturm B", "Ataka M" un "Germes A". Komplekss "Ataka" spēj caursist metru biezas bruņas aiz dinamiskās aizsardzības. Tas ļauj efektīvi cīnīties pret iespējamā pretinieka tankiem. Turklāt helikopterus iespējams bruņot ar aviācijas bumbām un kasešu munīciju līdz 500 kilogramiem.

Militārais eksperts uzskata, ka turpmāk jauktā pulka bāzē tiks izvērstas armijas un flotes daļas ar atbilstošu materiālo nodrošinājumu, kā arī nomainīs Mi-24 pret jaunajiem Mi-35M, Mi-28 vai Ka-52.

Iepriekš Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņoja, ka Krievija ir spiesta paplašināt savas iespējas savaldīt agresiju un bruņoto spēku potenciālu situācijā, kad ASV cenšas noturēt superlielvalsts pozīcijas, mainot konvencionālo bruņojumu kontroles režīmu savā labā, bet NATO palielina savu potenciālu pie Krievijas robežām.

Piemēram, Šoigu pastāstīja, ka šogad Baltijas flotē tiks izveidots tanku pulks un raķešu divizions, Rietumu kara apgabalā parādīsies mobilās rezerves zenītraķešu pulks, bet 20.armijā – vēl divi pulki.

Šoigu uzsvēra, ka mobilās rezerves zenītraķešu pulks ļaus par 40% palielināt militāro un valsts objektu aizsardzības efektivitāti Baltijas operatīvajā virzienā.

Rietumu kara apgabala bruņotie spēki saņems gandrīz 1,3 tūkstošus bruņojuma, militārās un speciālās tehnikas vienību. Modernā bruņojuma daļa RKA jau pieaugusi līdz 54%, informēja Šoigu.

Krievijas un Rietumu attiecības pasliktinājās sakarā ar Krimas atgriešanos Krievijā un konflikta sākumu Ukrainas austrumos. Sakarā ar it kā augošo Krievijas "agresiju" NATO samitā Varšavā pieņēma lēmumu paplašināt klātbūtni Austrumeiropas valstīs. Starptautisko spēku bataljoni dislocēti Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā. Pieaudzis arī mācību skaits, ko sabiedrotie organizē pie Krievijas robežām.

58
Pēc temata
Raķešu un bumbu reibums. Amerikāņu B52 imitējis uzbrukumu Krievijai
Tā ir tikai aisberga virsotne: National Interest stāsta par KF Baltijas flotes spēku
Krievija izsvītrojusi NATO no nākotnes. Kā tas ietekmēs bijušās PSRS republikas?
Optimālais punkts: Krievija dislocēs Kaļiņingradā jaunākos iznīcinātājus Su-57
Militārais eksperts, žurnāla Arsenal Otečestva komercdirektors Aleksejs Ļeonkovs

Ar granātmetējiem pret kodolbumbu: eksperts novērtējis Latvijas jauno bruņojumu

38
(atjaunots 14:49 29.05.2020)
Bruņota konflikta risks "Eiropas frontē", ko ASV atklājušas konfrontācijai ar Krieviju, ir ārkārtīgi maza, tāpēc Latvijas lēmums iegādāties granātmetējus kodollielvalsts savaldīšanai izskatās apšaubāms.

RĪGA, 29. marts – Sputnik. Latvija un Igaunija pasūtījušas granātmetējus Carl-Gustaf M4, ko ražo zviedru kompānija Saab. Bruņojuma piegādes sāksies nākamgad. Jaunā tehnika būtiski paplašinās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku iespējas, apgalvoja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Bruņota konflikta risks "Eiropas frontē", ko ASV atklājušas konfrontācijai ar Krieviju, ir ārkārtīgi maza, tāpēc Latvijas lēmums iegādāties granātmetējus kodollielvalsts savaldīšanai izskatās apšaubāms, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja militārais eksperts, žurnāla "Arsenal Otečestva" komercdirektors Aleksejs Ļeonkovs. 

"Granātmetēji ir galvenais ierocis cīņā pret bruņutehniku. Turklāt tos izmanto uzbrukuma operācijās. Piemēram, karadarbībā Sīrijā kļuva skaidrs, ka granātmetēji ir efektīvi cīņā ar pretinieka karavīriem, kuri noslēpušies dzīvojamajos kvartālos," pastāstīja Ļeonkovs.

Viņš atzīmēja, ka ASV pieņēmušas "viena kara" standartu, kas paredz konfrontāciju ar Krieviju un Ķīnu.

"Pie tam Vašingtona saprot, ka nevar karot divās frontēs, tāpēc, saskaņā ar ASV ieceri, Eiropai jāaptur Krievija, bet ASV risinās Ķīnas jautājumu. Abos konfliktos potenciāli iespējams plašs bruņutehnikas pielietojums, taču tāda sākuma iespēja aizvien sarūk. Visi saprot, ka Krievija un Ķīna ir kodollielvalstis... Tāpēc pagaidām ir tikai plāni un stratēģijas, kurās Vašingtona uzskata Maskavu un Pekinu par prioritārajiem pretiniekiem," paskaidroja Ļeonkovs.

Eurostat dati liecina, ka Latvija ieņem līdera vietu starp Eiropas valstīm aizsardzības izdevumu ziņā (procentuālā attiecībā pret valsts izdevumu kopējo apjomu). Aizsardzības ministrs Pabriks jau vairākkārt ieteicis palielināt militāro izdevumu daļu, kas patlaban sastāda 2,1% IKP.

Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka nav ieinteresēta vairo spriedzi Baltijas reģionā un citos saskares punktos ar NATO un neplāno uzbrukt nevienai kaimiņvalstij. Ziemeļatlantijas alianse ir informēta par to, ka Maskavai nav agresīvu plānu, tomēr tā izmanto jebkuru ieganstu, lai dislocētu pie Krievijas robežām bruņotos spēkus, tehniku un arsenālus, kā arī bruņotu jaunākos partnerus Austrumeiropā.

38
Tagi:
bruņojums, Latvija
Pēc temata
Latvija un Igaunija iepērk jaunus granātmetējus Carl-Gustav M4
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
Latvija nopirks zviedru granātmetējus AT4
Uzvaras parāde Sarkanajā laukumā, foto no arhīva

Latvijas prezidentu neielūgs: kādi ārvalstu līderi apciemos Uzvaras parādi Maskavā

63
(atjaunots 12:31 28.05.2020)
Ielūgumi ierasties Uzvaras parādē Maskavā tiks nosūtīti atkārtoti NVS valstu līderiem, informēja Krievijas prezidenta preses sekretārs.

RĪGA, 28. maijs — Sputnik. Pagaidām plānots nosūtīt ielūgumus uz Uzvaras parādi Maskavā Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstu līderiem, pastāstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, vēsta RIA Novosti.

Uzvaras parāde notiks Maskavā 24. jūnijā. Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins deva rīkojumu sākt sagatavošanās darbus.

"Pagaidām mēs pieturamies pie kritērija, ka ielūgumi apmeklēt Uzvaras parādi tiks atjaunoti NVS valstu vadītājiem," teica Peskovs.

Viņš vēl nevarēja pateikt, vai ielūgums tiks nosūtīts arī Ukrainas prezidentam Vladimiram Zeļenskim. "Es jums jau teicu, kāds princips darbojas," konstatēja Peskovs, atbildot uz žurnālistu jautājumu. Lūgts precizēt, vai Ukraina nav izstājusies no NVS, Kremļa pārstāvis attrauca: "Ja jums tas nav skaidrs, kā tad mēs to varam zināt?"

Iepriekš virkne valstu vadītāju apstiprināja nodomu ierasties Maskavā uz Uzvaras parādi. Piemēram, ielūgumu pieņēma Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs, Moldovas prezidents Igors Dodons, tāpat parādi vēlas apmeklēt Palestīnas prezidents Mahmuds Abass un Dienvidosetijas vadītājs Anatolijs Bibilovs.

Atgādināsim, ka Covid-19 pandēmijas rezultātā šogad maijā Sarkanajā laukumā nenotika tradicionālā Uzvaras parāde, izņemot pilotāžas grupu priekšnesumus. "Nemirstīgā pulka" gājiens notika tiešsaistes formātā.

63
Tagi:
Maskava, Uzvaras 75. gadadienas svētki
Pēc temata
Latvijas prezidents paziņoja, ka patriotiem nav jāatzīmē 9. maijs
Pilotāžas grupu aviācijas šovs Uzvaras dienā Maskavā
Kopīgā Uzvara: kā 9.maiju nosvinēja citas valstis
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

0
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

0
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt