Mediju grupas Rossija segodņa un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana

Margarita Simoņana Krievijas labākais mediju menedžeris

47
(atjaunots 10:03 05.07.2019)
Krievijas žurnālisti augstu novērtēja aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT sociālos projektus.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Krievijas nacionālās mediju biznesa prēmijas "Krievijas mediju menedžeris" augstākā balva, Grand Prix 2019 pasniegta mediju grupas "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenajai redaktorei Margaritai Simoņanai.

Rossija segodņa un RT galvenā redaktore Margarita Simoņana
© Sputnik / Владимир Астапкович

Krievijas žurnālisti augstu novērtēja aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT sociālos projektus, kuru vidū ir "Sputnik Pro", kas apvieno mediju speciālistus pēcpadomju valstīs, "Sameklē mani, māmiņ", kas palīdz bērniem ar grūtu likteni iegūt jaunu ģimeni. Starp RT apbalvotajiem sociālajiem aktīviem ir projekti #NeViensPats par cilvēkiem, kuri gadiem ilgi nevar saņemt Krievijas pilsonību birokrātisku kļūmju dēļ, un "Tālāk rīkosimies mēs", kas palīdz nelaimē iekļuvušiem cilvēkiem, kam nepieciešama reāla palīdzībua.

Arī Margaritas Simoņanas aktīvais atbalsts žurnālistam Ivanam Golunovam bija viens no apsvērumiem, kuru dēļ Krievijas mediju biznesa eksperti nolēma pasniegt Grland Prix viņai.

Pirmo reizi prēmijas vēsturē Grand Prix saņēmis vēl viens laureāts – Krievijas režisors un producents Fjodors Bondarčuks.

Balvu "Krievijas mediju menedžeris 2019" saņēmusi arī ziņu aģentūras "Rossija segodņa" galvenā redaktora vietniece Nataļja Loseva. Viņa izpelnījas balvu kategorijā "Sociālie mediji" par virtuālās realitātes tehnoloģiju ieviešanu mūsdienu ziņu aģentūras darbā un novatoriska žurnālistikas produkta radīšanu.

Apbalvošanas ceremonijā Loseva atzīmēja: "Pateicos aģentūrai par iespēju veidot novatoriskus produktus, savai komandai – par intelektu, atklātību un drosmi. Ceru, ka mēs nesīsim labumu gan kompānijai, gan nozarei, gan valstij."

Starp aģentūras "Rossija segodņa" sociālajiem aktīviem ir portāls "Sociālais navigators" un adopcijas projekts "Sameklē mani, māmiņ". Kopš 2014/gada mediju grupa saņem nacionālās programmas "Labākie sociālie projekti Krievijā" apbalvojumus nominācijā "Sociāli atbildīgi mediji". No 2018.gada aģentūra aktīvi paplašina projektus VR un AR formātā, kuri jau izpelnījušies apbalvojumus vairākos starptautiskos projektos, piemēram, Communicator Awards un Pasaules avīžu un ziņu asociācijas (WAN-IFRA) konkurss European Digital Media Awards.

47
Pēc temata
Simoņana: Krievija pelnījusi tiesības pastāstīt pasaulei patiesību
"Paldies": Margarita Simoņana pateicās LTV
Margarita Simoņana sniegusi interviju amerikāņu kanālam CBS
Vārda brīvība grozās zārkā: Simoņana par FIB rīcību pret Sputnik
Covid-19

Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19

49
(atjaunots 10:18 15.10.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par otrās Krievijā izgudrotās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Otrā Krievijas vakcīna pret koronavīrusu tika izgudrota Novosibirskas centrā "Vektor", vēsta RIA Novosti.

Par jaunās vakcīnas reģistrāciju sanāksmes laikā ar KF valdības locekļiem paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Covid-19 testi, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Майшев

Preparāts saucās "EpiVacCorona". Tiek atzīmēts, ka tas ir drošs.

Putins paziņoja, ka vicepremjere Tatjana Goļikova un "Rospotrebnadzor" vadītāja Anna Popova jau ir potējušās ar jauno vakcīnu klīnisko pētījumu ietvaros.

Goļikova paziņoja, ka pirmo 60 tūkstošu dozu ražošana ir ieplānota tuvākajā laikā.

Paralēli Krievijas Zinātņu akadēmijas Čumakova vārdā nosauktais Imunbioloģisko preparātu pētniecības un izstrādes centrs veic trešās dzīvās vakcīnas pret Covid-19 izstrādi.

Atgādināsim, ka 11. augustā Krievijā piereģistrētā pasaulē pirmā vakcīna pret koronavīrusu, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais centrs un kurai tika dots nosaukums "Sputnik V", netika radīta "no nulles", īsā laika posmā, bet gan kļuva par vairākas desmitgades ilgušo pētījumu rezultātu. Sākot ar adenovīrusu vektoru tehnoloģiju izstrādes brīdi līdz tās ieviešanai praksē pagāja aptuveni 40 gadu.

Pēcreģistrācijas "Sputnik V" izmēģinājumi ilgs no diviem mēnešiem līdz pusgadam.

Plašāku informāciju par pirmo vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V" iespējams atrast tās mājaslapā www.sputnikvaccine.com.

49
Tagi:
Krievija, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Cik bīstama ir vakcīna: ASV pieprasa atbildi, Eiropa skaita peļņu
ASV apsūdz Krieviju par mēģinājumiem kavēt Covid-19 vakcīnas izstrādi
ASV neizdodas izstrādāt vakcīnu pret koronavīrusu. Vainīga Krievija
Vladimirs Norvinds, foto no arhīva

KF ĀM: Maskava neatstās bez sekām Norvinda deportēšanu no Rīgas

89
(atjaunots 16:07 13.10.2020)
KF ĀM paziņoja, ka 75 gadu vecā bijušā Kara pensionāru biedrības vadītāja Vladimira Norvinda izraidīšana no Latvijas ir provokācija, šis incidents nepaliks Rīgai bez sekām.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosauca par "izrēķināšanos" iepriekš ar Latvijas tiesas lēmumu likvidētās republikas veterānu biedrības vadītāja Vladimira Norvinda deportēšanu no Latvijas. Pēc viņas sacītā, KF neatstās šo incidentu bez atbildes.

6. oktobrī Latvijas iekšlietu ministrs pieņēma lēmumu par Vladimira Norvinda atzīšanu par persona non grata Latvijas teritorijā. Viņam liegta iebraukšana Latvijas teritorijā uz nenoteiktu laiku. 9. oktobrī Norvinds tika aizturēts deportācijas dēļ – viņš tika apsūdzēts par "nacionālo apdraudējumu".

Pēc tam, kad veterāns uzzināja, ka viņam tiek atņemta Pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā un viņu izsūta no valsts, viņam notika infarkts. Rīgā viņu aizveda uz Stradiņa slimnīcu, taču kolīdz stāvoklis stabilizējās, veterānu aizsūtīja uz Krieviju, kur viņš tika nosūtīts uz Militāri medicīnisko akadēmiju Sanktpēterburgā.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, paziņoja, ka "izrēķināšanās, kuru sarīkoja Rīga pār gados vecu un slimu cilvēku", izraisa galēju sašutumu.

"Acīmredzama visu vispārpieņemto morāli ētisko un humanitāro normu neievērošana. Acīmredzami, ka rusofobijas pārņemtās Latvijas varasiestādes, kas ārkārtīgi aizspriedumaini uztver krievvalodīgās diasporas centienus aizstāvēt savas tiesības saglabāt vēsturisko atmiņu, ir gatavas izmantot jebkādus rīkus, lai apspiestu citādu domāšanu un nelojalitāti sabiedrībā," teikts Zaharovas komentārā KF ĀM mājaslapā.

Diplomāte piebilda, ka "šī provokatīvā akcija attiecībā pret vienu no tautiešu kustības pārstāvjiem uzskatāmi parādīja latviešu nacionālisma necilvēcīgo bardzību".

"Rīgā var būt droši, ka šis incidents netiks atstāts bez sekām," nobeigumā sacīja viņa.

Krievijas vēstniecība Latvijā jau izteikusi protestu sakarā ar Vladimira Norvinda deportāciju – tās komentārā Facebook norādīts, ka šim incidentam būs negatīvas sekas Krievijas un Latvijas attiecību kontekstā.

Pats viņš arī uzskata, ka iemesls ir tieši tajā. "Acīmredzot, runa ir par to, ka vadu lielāko veterānu organizāciju Latvijā, kas apvieno militāros pensionārus, viņu atraitnes, ģimenes locekļus. Tie ir aptuveni 2,5 tūkstoši cilvēku visā valstī. Acīmredzot, tagad viņiem (valdībai – red.) vajadzēja izvēlēties upuri, lai parādītu savu attieksmi gan pret Krieviju, gan pret mums," tā situāciju komentēja pats Norvinds.

89
Tagi:
Vladimirs Norvinds, Krievija, Ārlietu ministrija
Pēc temata
Krievijas vēstniecība Latvijā nosodīja militārā pensionāra deportāciju
Atņēmuši uzturēšanās atļauju un deportē: militārais pensionārs kritis nežēlastībā

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes