Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Mēs tam esam gatavi: Putins pastāstīja, kādus soļus Maskavā gaida no Zeļenska

72
(atjaunots 11:31 05.07.2019)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pastāstīja, kādus soļus Ukrainas valsts vadītājs varētu spert, lai panāktu mieru Donbasā, un kas nepieciešams, lai uzlabotos Maskavas un Kijevas attiecības.

RĪGA, 4. jūlijs — Sputnik. Krievijas valsts vadītājs intervijā itāļu avīzei Corriere della Sera atzīmēja, ka visas problēmas Donbasā iespējams atrisināt ar noteikumu, ja Vladimirs Zeļenskis sāks pildīt savus priekšvēlēšanu solījumus.

"Cita starpā – tieši sazināsies ar saviem līdzpilsoņiem Donbasā, pārstās dēvēt viņus par separātistiem. Ja Ukrainas valdība pildīs Minskas protokolus, nevis ignorēs to," Vladimira Putina teikto citēja Sputnik Igaunija.

Viņš piezīmēja, ka tagadējam Ukrainas prezidentam nāksies pieņemt lēmumu par agrākās varas atstāto mantojumu: vardarbīgu ukrainizāciju, aizliegumu lietot miljoniem Ukrainas pilsoņu dzimto – krievu – valodu, ieskaitot studijas augstskolās un mācības skolas, neonacisma patvaļu, pilsoņu konfliktu valsts dienvidaustrumos, agrākās varas mēģinājumus izjaukt trauslo mieru konfesiju starpā.

Un tā, piebilda Krievijas prezidents, ir tikai neliela daļa no "neglītās bagāžas", ar ko Zeļenskim nāksies tikt galā.

"Un, protams, Kijevas valdībai beidzot ir jāsaprot, ka kopējām interesēm atbilst nevis Krievijas un Ukrainas konfrontācija, bet gan pragmatiskas sadarbības attīstība uz savstarpējas uzticības un sapratnes pamata," uzsvēra Vladimirs Putins.

"Mēs tam esam gatavi," apliecināja Krievijas prezidents.

Vladimirs Zeļenskis ievēlēts Ukrainas prezidenta amatā 2019.gada 21.aprīlī. Gandrīz mēnesi vēlāk jaunievēlētais valsts vadītājs nodeva zvērestu un stājās amatā.

Kremlis nav nosūtījis nekādus apsveikumus Zeļenskim. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs iepriekš pastāstīja, ka Vladimirs Putins ir gatavs apsveikt Ukrainas līderi konkrētos apstākļos, nevis ar stāšanos amatā.

Peskovs uzsvēra, ka apsveikumi tiktu nosūtīti gadījumā, ja Zeļenskis būtu reāli panācis mieru Donbasā un mazinātu spriedzi Ukrainas un Krievijas attiecībās.

"Prezidents Putins apsveiks prezidentu Zeļenski ar pirmajiem panākumiem iekšējā konflikta noregulēšanas darbā Ukrainas dienvidaustrumos, kā arī ar pirmajiem panākumiem Krievijas un Ukrainas attiecību normalizācijas aspektā," paskaidroja Kremļa pārstāvis komentārā žurnālistiem.

72
Pēc temata
Vārdu, cerību un skaistu bildīšu pārdevējs – Krievijas politiķi novērtējuši Zeļenski
Ukrainas prezidents pastāstījis par jauniem lēmumiem Donbasa jautājumā
Zeļenskis Briselē. Prezidents jauns, bet runas vecas
Zeļenska partija iepazīstinājusi ar "varas atiestatīšanas" programmu Ukrainā
Telegram

Sputnik laiž klajā ziņu kanālu angļu valodā Telegram lietotnē

14
(atjaunots 13:13 26.01.2021)
Telegram kanāls @sputniknewsint angļu valodā dos tā sekotājiem iespēju pirmajiem iepazīties ar jaunākajām ziņām no visas pasaules.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Informācijas aģentūra Sputnik laiž klajā jaunu informācijas kanālu angļu valodā Telegram lietotnē. Sputnik attīsta savus ziņu servisus ar Telegram multimediju iespēju palīdzību, lai pastāstītu plašai auditorijai par jaunākiem notikumiem politikā un ekonomikā, sasniegumiem aizsardzības un drošības jomā, par veselību, kosmosu, tehnoloģijām, kā arī daudzām citām tēmām.

Kanāls publicēs teksta ziņas, fotogrāfijas un grafiskos attēlus, video, audio, statistiku un grafikus, lai piedāvātu lasītājam aktuālākas ziņas no Krievijas un visas pasaules. Mēs piedāvāsim mūsu sekotājiem tēzes no mūsu interesantākajām ekskluzīvām intervijām ar dažādu valstu augstākajām amatpersonām, biznesa pārstāvjiem, politiķiem, sabiedriskā viedokļa līderiem, analītiķiem un ekspertiem.

Korespondenti Sputnik 24/7 tiešraidē ziņos sekotājiem par visiem pasaules lielākiem notikumiem no valsts vizītēm līdz protesta akcijām, teroristiskajiem uzbrukumiem un infekciju uzliesmojumiem.

Aicinām parakstīties Sputnik Telegram kanālam @sputniknewsint.

Sputnik ir viens no lielākajiem starptautiskajiem medijiem, kurš apvieno valstu multimediju un reģionālo Interneta portālus, analogo un digitālo radioapraidi krievu, angļu, franču un citās valodās vairāk nekā 130 pasaules pilsētās un Internetā.

Sputnik vietnes strādā vairāk nekā 30 valodās, tostarp angļu, arābu, spāņu, itāliešu, ķīniešu, poļu, portugāļu, serbu, turku, franču un hindi. Sputnik vietnes sniedz lasītājam daudzveidīgu saturu: infografiku, fotoreportāžas, tiešo ēteru, video, interneta aptaujas. Līdztekus operatīvajām ziņām Sputnik publicē arī analītiskos materiālus un ekskluzīvas intervijas.

14
Pēc temata
Ziņu portāls Baltnews informēja par lapas bloķēšanu Facebook
Preses dienā Krievijas Ārlietu ministrija atgādināja par uzbrukumiem Sputnik
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
Kirils Višinskis

Pie Latvijas vēstniecības Maskavā norisinājās piketi pret Sputnik autoru vajāšanu

13
(atjaunots 13:25 26.01.2021)
Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas dienā Kirils Višinskis un Marija Butina devās pie Latvijas vēstniecības Krievijā, lai uzstātos pret Krievijas mediju apspiešanu Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgades dienā sabiedriskā darbiniece Marija Butina un žurnālists Kirils Višinskis kopā sarīkoja vientuļos piketus pie Latvijas vēstniecības Maskavā, lai izteiktu protestu par žurnālistu vajāšanu, kuri sadarbojas ar Krievijas medijiem, Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

Latvijas specdienesti nesen aizturēja septiņus autorus, kas sadarbojas ar portāliem Sputnik un Baltnews.

"Mana akcija ir mēģinājums piesaistīt starptautisko institūciju un mūsu tautiešu uzmanību situācijai ar žurnālistiem Baltijas valstīs," pastāstīja Marija Butina.

"Latvijai ir jāievēro likums un jābeidz pārkāpt žurnālistu tiesības," uzsvēra Višinskis.

Marijas Butinas projekta ietvaros #Своихнебросаем RT palaida informatīvu kampaņu krievvalodīgo žurnālistu atbalstam, kas tika aizturēti Latvijā 2020. gada 3. decembrī.

Runa ir par septiņiem autoriem, kas sadarbojas ar Sputnik un Baltnews portālu. Latvijas valsts drošības dienests nopratināja viņus un veica kratīšanas viņu dzīves vietās Žurnālistiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar Latvijas Krimināllikuma 84. pantu – par Eiropas Savienības sankciju režīma pārkāpšanu, viņiem draud līdz četriem brīvības atņemšanas gadiem.

Tika publicētas intervijas ar trim aizturētajiem žurnālistiem: Vladimiru Lindermanu, Allu Berezovsku un Andreju Jakovļevu, kuros viņi pastāstīja par kratīšanu, pratināšanu un par to, ko, pēc viņu domām, vēlās panākt Latvijas varas.

13
Pēc temata
"Varasvīri grib, lai cilvēki baidītos": Lindermans par žurnālistu vajāšanu Latvijā
"Izņēma visu, ko varēja": Jakovļevs pastāstīja par kratīšanu, apsūdzībām un VDD mērķiem
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

0
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

0
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās