Kaļiņingrada. Foto no arhīva

Kaļiņingradas apgabals ievieš bezmaksas elektroniskās vīzas

3204
(atjaunots 12:20 27.06.2019)
No šī gada 1. jūlija 52 valstu pilsoņi varēs apmeklēt Kaļiņingradas apgabalu ar bezmaksas elektronisko vīzu.

RĪGA, 27. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācija no 2019. gada 1. jūlija sāks bezmaksas elektronisko vīzu izsniegšanu braucieniem uz Kaļiņingradas apgabalu 52 valstu pilsoņiem. Sarakstā ir arī Baltijas valstis, informēja KF vēstniecība Igaunijā.

Vīza būs derīga 30 dienas un ļauj uzturēties Kaļiņingradas apgabalā ne vairāk kā astoņas diennaktis no iebraukšanas laika. Elektroniskās vīzas saņemšanai jāaizpilda iesniegums Krievijas ĀM vietnē http://electronic-visa.kdmid.ru/ vismaz četras dienas no plānotā iebraukšanas datuma. Iesniegumam jāpiestiprina datne ar fotogrāfiju.

Elektroniskās vīzas tiks izsniegtas pilsoņiem, kuri vēlas apmeklēt Kaļiņingradas apgabalu ar tūrisma, humanitārajiem, komerciālajiem vai kultūras mērķiem. Citos gadījumos dokumenti jānoformē ierastajā kārtībā vēstniecībā.

Ārvalstnieki, ieradušies Kaļiņingradas apgabalā ar elektroniskajām vīzām, var pārvietoties reģiona teritorijā, iebraukšana pārējā KF teritorijā ar mērķi tranzītā doties uz minēto apgabalu vai pamest to, cita starpā arī caur lidostām bez pārsēšanās, nav iespējama.

Iebraukšana Kaļiņingradas apgabalā ar elektroniskajām vīzām iespējama noteiktos caurlaides punktos:

- gaisa caurlaides punkts "Kaļiņingrada (Hrabrovo)"

- dzelzceļa caurlaides punkti "Mamonovo" un "Sovetsk"

- jūras caurlaides punkts "Kaļiņingrada (iecirkņi Kaļiņingradas, Baltijskas un Svetlijas pilsētās)".

- automašīnu caurlaides punkti "Bagrationovsk", "Gusev", "Mamonovi (Gžehotki)", "Mamonovo (Gronovo)", "Morskoje", "Pograņičnij", "Sovetsk", "Černiševskoje".

Kaļiņingradas apgabalu ar elektroniskajām vīzām var apmeklēt 52 valstu pilsoņi:

1.    Andora
2.    Austrija
3.    Bahreina
4.    Beļģija
5.    Bulgārija
6.    Čehija
7.    Dānija
8.    Filipīnas
9.    Francija
10.   Grieķija
11.   Horvātija
12.   Igaunija
13.   Indija
14.   Indonēzija
15.   Irāna
16.   Īrija
17.   Islande
18.   Itālija
19.   Japāna
20.   Katara
21.   Ķīna (ieskaitot Taivānu)
22.   Kipra
23.   Korejas Tautas Demokrātiskā Republika
24.   Kuveita
25.   Latvija
26.   Lietuva
27.   Lihtenšteina
28.   Luksemburga
29.   Malaizija
30.   Malta
31.   Meksika
32.   Monako
33.   Nīderlande
34.   Norvēģija
35.   Omāna
36.   Polija
37.   Portugāle
38.   Rumānija
39.   Sanmarīno
40.   Saūda Arābija
41.   Serbija
42.   Singapūra
43.   Slovākija
44.   Slovēnija
45.   Somija
46.   Spānija
47.   Šveice
48.   Turcija
49.   Ungārija
50.   Vācija
51.   Vatikāns
52.   Ziemeļu Maķedonija
Kaļiņingradas vadība plāno organizēt elektronisko vīzu prezentāciju uz Krievijas mācību burukuģiem "Sedov" un "Kruzenštern", kuri turpina ilgstošu ceļojumu, apmeklē dažādas ostas un uzņem tūkstošiem apmeklētāju, informēja reģiona kultūras un tūrisma ministrs Andrejs Jermaks.

Viņš pastāstīja, ka Gdaņskā (Polija) tiks atvērts Kaļiņingradas tūrisma informācijas centrs, kura apmeklētājiem pastāstīs par elektroniskās vīzas priekšrocībām. Līdzīgs paviljons sāks darbu Svētā Dominika gadatirgū Gdaņskā jūlija nogalē. Elektronisko vīzu popularizācijai Kaļiņingrada plāno piedalīties arī starptautiskajās tūrisma izstādēs.

Vienreizējā elektroniskā vīza Krievijā jau darbojas Tālo Austrumu federālajā apgabalā, ko no 2017.gada var apmeklēt 18 valstu pilsoņi.

Jau no 2021. gada saskaņā ar KF prezidenta Vladimira Putina uzdevumu līdzīga iebraukšanas kārtība tiks izveidota visā valsts teritorijā. No 2021. gada 1. janvāra elektronisko vīzu saņemšanas kārtība mazliet atšķirsies no sistēmas Tālo Austrumu un Kaļiņingradas apgabalos – tai tiks noteikta nodeva. Cena vēl nav zināma, taču, domājams, tā nebūs augstāka par to, kas patlaban noteikta parastajām vīzām. Šobrīd, atkarībā no pilsonības un konsulārās nodevas vienreizējās vīzas cena iebraukšanai Krievijā, kas tiek sagatavota standarta termiņā, svārstās no 35 līdz 125 eiro. Valstu saraksts, kuru pilsoņiem no 2021. gada mainīsies iebraukšanas vīzu saņemšanas kārtība, tiks apstiprināts atsevišķi.

3204
Pēc temata
Lietuvā pieprasa saukt Kaļiņingradu par Karaliaučius
Auksts, toties savs: Krievija būvē pludmales kūrortu pie Baltijas jūras
Krievijai piederošā Baltijas strēles daļa var kļūt par elitāru kūrortu
Kaļiņingradas apgabalā radīts pirmais dzintara haskijs pasaulē
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

10
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

10
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

22
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

22
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija