Kaļiņingrada. Foto no arhīva

Kaļiņingradas apgabals ievieš bezmaksas elektroniskās vīzas

3171
(atjaunots 12:20 27.06.2019)
No šī gada 1. jūlija 52 valstu pilsoņi varēs apmeklēt Kaļiņingradas apgabalu ar bezmaksas elektronisko vīzu.

RĪGA, 27. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācija no 2019. gada 1. jūlija sāks bezmaksas elektronisko vīzu izsniegšanu braucieniem uz Kaļiņingradas apgabalu 52 valstu pilsoņiem. Sarakstā ir arī Baltijas valstis, informēja KF vēstniecība Igaunijā.

Vīza būs derīga 30 dienas un ļauj uzturēties Kaļiņingradas apgabalā ne vairāk kā astoņas diennaktis no iebraukšanas laika. Elektroniskās vīzas saņemšanai jāaizpilda iesniegums Krievijas ĀM vietnē http://electronic-visa.kdmid.ru/ vismaz četras dienas no plānotā iebraukšanas datuma. Iesniegumam jāpiestiprina datne ar fotogrāfiju.

Elektroniskās vīzas tiks izsniegtas pilsoņiem, kuri vēlas apmeklēt Kaļiņingradas apgabalu ar tūrisma, humanitārajiem, komerciālajiem vai kultūras mērķiem. Citos gadījumos dokumenti jānoformē ierastajā kārtībā vēstniecībā.

Ārvalstnieki, ieradušies Kaļiņingradas apgabalā ar elektroniskajām vīzām, var pārvietoties reģiona teritorijā, iebraukšana pārējā KF teritorijā ar mērķi tranzītā doties uz minēto apgabalu vai pamest to, cita starpā arī caur lidostām bez pārsēšanās, nav iespējama.

Iebraukšana Kaļiņingradas apgabalā ar elektroniskajām vīzām iespējama noteiktos caurlaides punktos:

- gaisa caurlaides punkts "Kaļiņingrada (Hrabrovo)"

- dzelzceļa caurlaides punkti "Mamonovo" un "Sovetsk"

- jūras caurlaides punkts "Kaļiņingrada (iecirkņi Kaļiņingradas, Baltijskas un Svetlijas pilsētās)".

- automašīnu caurlaides punkti "Bagrationovsk", "Gusev", "Mamonovi (Gžehotki)", "Mamonovo (Gronovo)", "Morskoje", "Pograņičnij", "Sovetsk", "Černiševskoje".

Kaļiņingradas apgabalu ar elektroniskajām vīzām var apmeklēt 52 valstu pilsoņi:

1.    Andora
2.    Austrija
3.    Bahreina
4.    Beļģija
5.    Bulgārija
6.    Čehija
7.    Dānija
8.    Filipīnas
9.    Francija
10.   Grieķija
11.   Horvātija
12.   Igaunija
13.   Indija
14.   Indonēzija
15.   Irāna
16.   Īrija
17.   Islande
18.   Itālija
19.   Japāna
20.   Katara
21.   Ķīna (ieskaitot Taivānu)
22.   Kipra
23.   Korejas Tautas Demokrātiskā Republika
24.   Kuveita
25.   Latvija
26.   Lietuva
27.   Lihtenšteina
28.   Luksemburga
29.   Malaizija
30.   Malta
31.   Meksika
32.   Monako
33.   Nīderlande
34.   Norvēģija
35.   Omāna
36.   Polija
37.   Portugāle
38.   Rumānija
39.   Sanmarīno
40.   Saūda Arābija
41.   Serbija
42.   Singapūra
43.   Slovākija
44.   Slovēnija
45.   Somija
46.   Spānija
47.   Šveice
48.   Turcija
49.   Ungārija
50.   Vācija
51.   Vatikāns
52.   Ziemeļu Maķedonija
Kaļiņingradas vadība plāno organizēt elektronisko vīzu prezentāciju uz Krievijas mācību burukuģiem "Sedov" un "Kruzenštern", kuri turpina ilgstošu ceļojumu, apmeklē dažādas ostas un uzņem tūkstošiem apmeklētāju, informēja reģiona kultūras un tūrisma ministrs Andrejs Jermaks.

Viņš pastāstīja, ka Gdaņskā (Polija) tiks atvērts Kaļiņingradas tūrisma informācijas centrs, kura apmeklētājiem pastāstīs par elektroniskās vīzas priekšrocībām. Līdzīgs paviljons sāks darbu Svētā Dominika gadatirgū Gdaņskā jūlija nogalē. Elektronisko vīzu popularizācijai Kaļiņingrada plāno piedalīties arī starptautiskajās tūrisma izstādēs.

Vienreizējā elektroniskā vīza Krievijā jau darbojas Tālo Austrumu federālajā apgabalā, ko no 2017.gada var apmeklēt 18 valstu pilsoņi.

Jau no 2021. gada saskaņā ar KF prezidenta Vladimira Putina uzdevumu līdzīga iebraukšanas kārtība tiks izveidota visā valsts teritorijā. No 2021. gada 1. janvāra elektronisko vīzu saņemšanas kārtība mazliet atšķirsies no sistēmas Tālo Austrumu un Kaļiņingradas apgabalos – tai tiks noteikta nodeva. Cena vēl nav zināma, taču, domājams, tā nebūs augstāka par to, kas patlaban noteikta parastajām vīzām. Šobrīd, atkarībā no pilsonības un konsulārās nodevas vienreizējās vīzas cena iebraukšanai Krievijā, kas tiek sagatavota standarta termiņā, svārstās no 35 līdz 125 eiro. Valstu saraksts, kuru pilsoņiem no 2021. gada mainīsies iebraukšanas vīzu saņemšanas kārtība, tiks apstiprināts atsevišķi.

3171
Pēc temata
Lietuvā pieprasa saukt Kaļiņingradu par Karaliaučius
Auksts, toties savs: Krievija būvē pludmales kūrortu pie Baltijas jūras
Krievijai piederošā Baltijas strēles daļa var kļūt par elitāru kūrortu
Kaļiņingradas apgabalā radīts pirmais dzintara haskijs pasaulē
Akcijas Nemirstīgais pulks tiešraide, foto no arhīva

"Nemirstīgais pulks" noslēdza virtuālo gājienu

8
(atjaunots 13:21 30.05.2020)
Akcijas "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" translāciju 20 dienu laikā visā pasaulē noskatījās aptuveni 25 miljoni cilvēku.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Divdesmit dienas ilgusī akcija "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" noslēdzās piektdien, 29. maijā, paziņoja virtuālā gājiena organizatori.

Akcija "Nemirstīgais pulks", kas vieno miljoniem cilvēku visā pasaulē, šogad koronavīrusa izplatības draudu dēļ pirmo reizi notika tiešsaistes formātā. Dalībai projektā iesūtīti aptuveni trīs miljoni pieteikumu. Divdesmit dienu laikā gājiena translāciju visā pasaulē noskatījās aptuveni 25 miljoni cilvēku.

"Galvenais iemesls tam, ko mēs darām, ir cilvēku apvienošanās. Lai netiktu pārtraukta dzīvā laiku saikne, lai nekad neaiziet piemiņa par kritušajiem kareivjiem, lai parādītu, ka uzvarēt mēs varējām un varēsim tikai kopā. Tas, kā cilvēki atsaucās, kārtējo reizi parādīja, ka mīlestība pret veterāniem, pret mūsu varoņiem-uzvarētājiem ir dzīva, nekur nav zudusi, ka mēs visi esam bijuši un turpinām būt Lielās Uzvaras mantinieki," sacīja Vasīlijs Lanovojs.

PSRS Tautas skatuves mākslinieks, KF Darba varonis ir Viskrievijas sabiedriskās pilsoņu patriotiskās kustības "Krievijas Nemirstīgais pulks" Centrālā štāba līdzpriekšsēdētājs.

Virtuālā gājiena translācija gandrīz trīs nedēļas notika "Krievijas Nemirstīgā pulka" mājaslapā polkrf.ru un Starptautiskā "Nemirstīgā pulka" mājaslapā polk.press, kā arī sociālajos tīklos VK un Odnoklassniki un tiešsaistes kinoteātrī Okko. Vislielāko popularitāti dalībniekiem akcija guva tieši sociālajos tīklos.

Katrs, kurš iesniedza pieteikumu "Nemirstīgais pulks tiešsaistē", saņēma paziņojumu par to, kurā laikā viņš var ieraudzīt savu varoni tiešsaistes gājienā. Līdz 31. maijam translācijas lapās ir iespēja atgriezties pie meklētās dienas un laika.

No 1. jūnija dalībnieku dati būs pieejami resursā "Atmiņas banka". Portāla privātajā profilā varēs papildināt sava veterāna stāstu, kā arī atrast informāciju par viņa kaujas vietām vai pulka biedriem.

8
Tagi:
Uzvaras 75. gadadienas svētki, Nemirstīgais pulks
Pēc temata
"Nemirstīgais pulks tiešsaistē" ilgs līdz pēdējam dalības pieteikumam
Nacistu foto un hakeru uzbrukumi: kā mēģināja izjaukt "Nemirstīgo pulku tiešsaistē"
"Nemirstīgā pulka" tiešraidei pieslēdzās vairāk nekā 700 tūkstoši cilvēku
Militārais eksperts, žurnāla Arsenal Otečestva komercdirektors Aleksejs Ļeonkovs

Ar granātmetējiem pret kodolbumbu: eksperts novērtējis Latvijas jauno bruņojumu

50
(atjaunots 14:49 29.05.2020)
Bruņota konflikta risks "Eiropas frontē", ko ASV atklājušas konfrontācijai ar Krieviju, ir ārkārtīgi maza, tāpēc Latvijas lēmums iegādāties granātmetējus kodollielvalsts savaldīšanai izskatās apšaubāms.

RĪGA, 29. marts – Sputnik. Latvija un Igaunija pasūtījušas granātmetējus Carl-Gustaf M4, ko ražo zviedru kompānija Saab. Bruņojuma piegādes sāksies nākamgad. Jaunā tehnika būtiski paplašinās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku iespējas, apgalvoja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Bruņota konflikta risks "Eiropas frontē", ko ASV atklājušas konfrontācijai ar Krieviju, ir ārkārtīgi maza, tāpēc Latvijas lēmums iegādāties granātmetējus kodollielvalsts savaldīšanai izskatās apšaubāms, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja militārais eksperts, žurnāla "Arsenal Otečestva" komercdirektors Aleksejs Ļeonkovs. 

"Granātmetēji ir galvenais ierocis cīņā pret bruņutehniku. Turklāt tos izmanto uzbrukuma operācijās. Piemēram, karadarbībā Sīrijā kļuva skaidrs, ka granātmetēji ir efektīvi cīņā ar pretinieka karavīriem, kuri noslēpušies dzīvojamajos kvartālos," pastāstīja Ļeonkovs.

Viņš atzīmēja, ka ASV pieņēmušas "viena kara" standartu, kas paredz konfrontāciju ar Krieviju un Ķīnu.

"Pie tam Vašingtona saprot, ka nevar karot divās frontēs, tāpēc, saskaņā ar ASV ieceri, Eiropai jāaptur Krievija, bet ASV risinās Ķīnas jautājumu. Abos konfliktos potenciāli iespējams plašs bruņutehnikas pielietojums, taču tāda sākuma iespēja aizvien sarūk. Visi saprot, ka Krievija un Ķīna ir kodollielvalstis... Tāpēc pagaidām ir tikai plāni un stratēģijas, kurās Vašingtona uzskata Maskavu un Pekinu par prioritārajiem pretiniekiem," paskaidroja Ļeonkovs.

Eurostat dati liecina, ka Latvija ieņem līdera vietu starp Eiropas valstīm aizsardzības izdevumu ziņā (procentuālā attiecībā pret valsts izdevumu kopējo apjomu). Aizsardzības ministrs Pabriks jau vairākkārt ieteicis palielināt militāro izdevumu daļu, kas patlaban sastāda 2,1% IKP.

Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka nav ieinteresēta vairo spriedzi Baltijas reģionā un citos saskares punktos ar NATO un neplāno uzbrukt nevienai kaimiņvalstij. Ziemeļatlantijas alianse ir informēta par to, ka Maskavai nav agresīvu plānu, tomēr tā izmanto jebkuru ieganstu, lai dislocētu pie Krievijas robežām bruņotos spēkus, tehniku un arsenālus, kā arī bruņotu jaunākos partnerus Austrumeiropā.

50
Tagi:
bruņojums, Latvija
Pēc temata
Latvija un Igaunija iepērk jaunus granātmetējus Carl-Gustav M4
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
Latvija nopirks zviedru granātmetējus AT4

Zem kupola: Francijā izdomāja, apmeklēt restorānu un neinficēties ar Covid-19

0
(atjaunots 14:54 30.05.2020)
Franču dizaineris visai radoši piegāja Covid-19 ierobežojumiem un izdomāja pakārt virs restorāna apmeklētājiem īpašus kupolus.

Dizaineris Kristofs Gērions izgatavoja no organiskā stikla kupolus, lai aizsargātu restorānu apmeklētājus.

Jūs varat apmeklēt restorānu, nebaidoties no riska inficēties ar koronavīrusu, jo jūs nosēdinās pie galda ar speciālu kupolu.

Vai vēlaties uzzināt, kā tas izskatās? Skatieties video!

0
Tagi:
koronavīruss, sabiedriskā ēdināšana, Francija