Krievijas ĀM ēka. Foto no arhīva.

Krievijas ĀM reaģēja uz Lietuvas Seima aicinājumu aizliegt Sputnik Lietuva

52
(atjaunots 00:51 19.06.2019)
Maskava atzīmēja, ka vēlas uzzināt Briseles viedokli jautājumā par to, cik lielā mērā tāda "Lietuvas atklāta ņirgāšanās par vārda un mediju brīvību atbilst Eiropas demokrātiskajām vērtībām, ar ko tik ļoti lepojas ES".

RĪGA, 19. jūnijs - Sputnik. Lietuvā turpinās Krievijas mediju diskriminācijas kampaņa, un aģentūra Sputnik tiek atklāti vajāta, norādīja Krievijas Ārlietu ministrija, komentējot lietuviešu deputātu aicinājumus aizliegt piekļuvi ziņu aģentūras Sputnik Lietuva vietnei.

"Lietuvā turpinās Krievijas mediju diskriminācijas kampaņa, un aģentūra Sputnik, kuras darbība valstī norit stingri atbilstoši likumam un augstiem žurnālistikas standartiem, pat pakļauta atklātai vajāšanai," teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

Iepriekš vēstīts, ka opozīcijas partijas "Tēvijas savienība-Lietuvas kristīgie demokrāti" locekļi Laurīns Kasčūns un Audronis Ažubalis ierosinājuši liegt piekļuvi ziņu aģentūras Sputnik Lietuva vietnei.

KF ĀM atgādināja, ka maija beigās Viļņā tika aizturēts Sputnik Lietuva galvenais redaktors Marats Kasems, kam aizliegts iebraukt Lietuvā piecus gadus.

"Tamlīdzīgas represijas pret medijiem no Viļņas puses rupji pārkāpj starptautiskās tiesības viedokļa paušanas brīvības un informācijas vienlīdzīgas saņemšanas tiesību aspektā," uzsvēra ĀM.

Krievija aicināja EDSO pārstāvi mediju brīvības jautājumos Arlemu Dezīru un tiesībsargus reaģēt uz Lietuvas deputātu aicinājumiem aizliegt piekļuvi Sputnik Lietuva vietnei.

Pretenzijas uz galvenā rusofoba balvu

Starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana, komentējot ieteikumu aizliegt piekļuvi Sputnik Lietuva vietnei, paziņoja, ka uz tamlīdzīgām iecerēm ir grūti reaģēt.

"Es pat nezinu, kā mums Krievijā uz to reaģēt. Nevaram taču aizliegt lietuviešu vietnes," viņa teica sarunā ar RIA Novosti.

Aģentūra "Rossija segodņa" Lietuvas opozīcijas partijas locekļu iniciatīvu nodēvēja par kārtējo pieteikumu Eiropas galvenā rusofoba balvas saņemšanai.

"No Lietuvas puses tas ir kārtējais pieteikums Eiropas galvenā rusofoba balvai," teikts aģentūras preses dienesta komentārā.

Preses dienests konstatēja, ka runa ir par atklātas cenzūras ieviešanas mēģinājumu.

Baltijas valstu valdības jau vairākkārt kavējušas Krievijas mediju darbu. Krievijas ĀM norādīja, ka nepārprotamas pazīmes liecina par šo valstu koordinētajām darbībām.

Sputnik Lietuva ir saskāries ar Lietuvas varasiestāžu spiedienu kopš darbības sākuma. Neskatoties uz to, vietnes auditorija pastāvīgi pieaug. Pērn portāla unikālo apmeklētāju skaits pieauga par 561,7%, līdz 575 tūkstošiem mēnesī. Sputnik Igaunija vietnes unikālo apmeklētāju skaits 2018.gadā pieaudzis par 173,8%, gandrīz līdz 815 tūkstošiem mēnesī, bet Sputnik Latvija vietnes apmeklētāju skaits audzis par 157,9% - līdz 831 tūkst. mēnesī.

52
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
Kļuva zināmas Sputnik Lietuva galvenā redaktora aizturēšanas detaļas
EDSO reaģēja uz Sputnik Lietuva galvenā redaktora aizturēšanu Viļņā
Sistemātiski uzbrukumi toksiskā vidē. KF ĀM atmaskoja Parīzes spiedienu uz Sputnik
KF ĀM: situācija ar Sputnik parādīja vārda brīvības reālo cenu Lietuvā
Kad spēks ir patiesībā: Sputnik paplašina auditoriju visā pasaulē
Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, foto no arhīva

Peskovs par ožas zudumu Covid-19 laikā: zemenes no vistas jūs neatšķirsiet

16
(atjaunots 15:22 31.05.2020)
KF prezidenta preses sekretārs pastāstīja, ka sajūtas koronavīrusa saslimšanas laikā līdzinās tām, kuras rodas gripas saslimšanas laikā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, kurš nesen izslimoja koronavīrusu, pastāstīja par savas slimības gaitu, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Peskovs atzīmēja, ka sajūtas līdzinās tām, kuras parādās gripas saslimšanas gadījumā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni. Tā, dienā, kad, spriežot pēc visa, preses sekretārs inficējās ar Covid-19, pēc viņa sacītā, viņš "nodarbojās ar sportu sporta zālē un noskrēja 7 kilometrus, izjuta spēku pieplūdumu un izbaudīja fizisko un morālo stāvokli". Par to Dmitrijs Peskovs pastāstīja raidījumā "Maskava, Kremlis. Putins".

Nākamajā dienā viņam pacēlās temperatūra.

"Absolūti neparastas sajūtas, kad tu zaudē ožu un garšas sajūtu… Zemenes no vistas jūs nespēsiet atšķirt," piebilda viņš.

Atgādināsim, ka par to, ka KF prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs inficējās ar koronavīrusu, kļuva zināms 12. maijā, savukārt 25. maijā viņš tika izrakstīts no slimnīcas, kur izgāja ārstēšanos.

Tuvākajā laikā Dmitrijs Peskovs plāno palikt karantīnā, un pēc tam pakāpeniski atgriezties pie darba mājas režīmā.

16
Tagi:
koronavīruss, Peskovs
Pēc temata
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
"Plaušas krakšķ": pacienti ar Covid-19 pastāstīja par pirmajiem simptomiem
Bioloģe aprakstīja, kā Covid-19 iespaido pacientu smadzenes un plaušas
PVO galvenā mītne Ženēvā, foto no arhīva

Krievijā sniegts vērtējums ASV lēmumam izbeigt sadarbību ar PVO

15
(atjaunots 12:53 31.05.2020)
ASV attiecību izbeigšana ar Pasaules Veselības organizāciju ir neveikls Trampa solis vēlētāju acu novēršanai, uzskata KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Piektdien, 29. maijā, ASV prezidents Donalds Tramps informēja pasauli, ka Amerika izbeidz sadarbību ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO), savukārt līdzekļi, kuri iepriekš tika piešķirti PVO darbam, tiks novirzīti citiem "lieliem darbiem", jeb, precīzāk sakot, "steidzamām veselības aprūpes vajadzībām visai pasaulei".

Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis nosauca šo Trampa gājienu par "neveiklu soli", kurš tika sperts, lai iepatiktos vēlētājiem priekšvēlēšanu cīņas ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Tāpat Sluckis atzīmēja, ka Amerikas administrācijas problēmas, kura nespēja veiksmīgi tikt galā ar Covid-19, Trampam nākas tagad novelt uz Pasaules Veselības organizācijas pleciem, lai vēlētāji neskrien prom pie citiem kandidātiem.

Tostarp KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas vadītājs uzskata, ka PVO, paliekot bez ASV atbalsta, neizbeigs savu pastāvēšanu. Pēc Slucka domām, veidu, kā atbalstīt organizāciju atradīs citi tās dalībnieki.

Iepriekš ASV prezidents paziņoja par PVO finansēšanas izbeigšanu, jo organizācija it kā neesot savlaicīgi sniegusi Amerikai informāciju par koronavīrusu, kā arī nepaziņoja patiesību par vīrusu pasaules sabiedrībai. Tāpat viņš apsūdzēja organizāciju par to, ka tā neizmeklēja ticamību raisošas ziņas no Uhaņas, kuras bija pretrunā ar Ķīnas varasiestāžu oficiālo informāciju.

PVO uz to atbildēja, ka neko neslēpa no ASV vai citām valstīm. Savukārt ASV Slimību profilakses un kontroles centru (CDC) speciālisti strādāja ar PVO kopš pirmās pandēmijas dienas.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, atzīmēja, ka, laužot attiecības ar PVO, ASV iedragā mijiedarbības starptautiski tiesiskos pamatus veselības aprūpes jomā. Un tas tiek darīts visnepiemērotākajā laikā, kad visai pasaulei, tieši pretēji, ir jāapvienojas efektīvai cīņai ar Covid-19 izplatību.

15
Tagi:
ASV, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: mēs neko neesam slēpuši no ASV
Ārsts: dīvaini pieprasīt no PVO ārstēšanas recepti pandēmijas karstumā
Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO
PVO izsludinājusi jaunā koronavīrusa pandēmiju
KF Federācijas padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantīns Kosačovs

Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām

0
(atjaunots 17:07 01.06.2020)
Bijusī ASV prezidenta padomdevēja nacionālās drošības jautājumos Sjuzana Raisa iepriekš paziņoja, ka aiz vardarbības ASV protestu laikā varētu stāvēt Krievija.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Apsūdzību izteikšana Krievijai protesta akciju rīkošanā ASV var būt daļa no kārtējās pret Krieviju vērstās kampaņas, kura, kā jau vienmēr, balstās uz viltus ziņām, paziņoja KF Federācijas padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantīns Kosačovs, vēsta RIA Novosti.

Bijusī ASV prezidenta padomdevēja nacionālās drošības jautājumos Sjuzana Raisa iepriekš paziņoja, ka aiz vardarbības ASV protestu laikā varētu stāvēt Krievija. Taču nekādus pierādījumus vai konkrētus faktus Raisa nesniedza.

"Tas ir noticis. Amerikāņu viltus ziņu mašīna, čerkstoši krakšķot un klepojot, beidzot ieskandēja sen prognozēto darbību," uzrakstīja Facebook Kosačovs.

"Un tas būtu bijis smieklīgi. Taču būs skumji, jo šī var būt pirmā bezdelīga, aiz kuras atlidos vārnu bari," paziņoja senators, uzsverot, ka "slikti ož nebūt ne Krievijā".

Pēc parlamentārieša sacītā, ļoti gribētos ticēt, ka oficiālajā Vašingtonā "šoreiz pietiks arī apziņas par visām Amerikas pilsētās notiekošajām šausmām – patiesi līdzjūtības vārdi visiem, kas ir cietis, un tiem, kas vēl cietīs – un elementāra izdzīvošanas instinkta, kas nepieļauj politiskās spēles nacionālās traģēdijas laikā".

Tāpat Kosačovs atzīmēja, ka Raisas paziņojums ir "tiešs aizvainojums – turklāt ne tik daudz Krievijai, kuras šajā situācijā vienkārši nav un nevar būt, cik pašai tautai un ASV pilsoņa Džordža Floida piemiņai".

Nekārtības izcēlās Mineapolisā un vairākās citās pilsētās pēc afroamerikāņa Džordža Floida policistu izraisītās nāves. Internetā parādījās video, kuros redzams, ka policisti uzlika Floidam roku dzelžus, nogāza viņu uz zemes un trijatā uzgāzās viņam virsū. Turklāt viens no viņiem uzkāpa ar celi viņam uz kakla. Floids videoierakstā vairākas reizes saka, ka nevar paelpot, pēc kā apklust. Viņš nomira reanimācijā. Pēc nekārtību sākuma tika atlaisti četri policisti, savukārt vienu no viņiem apsūdzēja nonāvēšanā aiz neuzmanības.

0
Tagi:
viltus ziņas, protesti, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV miljardieri steigšus maina dolārus pret zeltu
Jaunā "ļaunuma impērija": profesors pastāstīja, ar ko Ķīna aizkaitinājusi ASV
ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
Kas noticis gaisā? Kāpēc ASV GS krita histērijā pēc tikšanās ar KF lidmašīnām