Krievijas ĀM ēka. Foto no arhīva.

Krievijas ĀM reaģēja uz Lietuvas Seima aicinājumu aizliegt Sputnik Lietuva

54
(atjaunots 00:51 19.06.2019)
Maskava atzīmēja, ka vēlas uzzināt Briseles viedokli jautājumā par to, cik lielā mērā tāda "Lietuvas atklāta ņirgāšanās par vārda un mediju brīvību atbilst Eiropas demokrātiskajām vērtībām, ar ko tik ļoti lepojas ES".

RĪGA, 19. jūnijs - Sputnik. Lietuvā turpinās Krievijas mediju diskriminācijas kampaņa, un aģentūra Sputnik tiek atklāti vajāta, norādīja Krievijas Ārlietu ministrija, komentējot lietuviešu deputātu aicinājumus aizliegt piekļuvi ziņu aģentūras Sputnik Lietuva vietnei.

"Lietuvā turpinās Krievijas mediju diskriminācijas kampaņa, un aģentūra Sputnik, kuras darbība valstī norit stingri atbilstoši likumam un augstiem žurnālistikas standartiem, pat pakļauta atklātai vajāšanai," teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

Iepriekš vēstīts, ka opozīcijas partijas "Tēvijas savienība-Lietuvas kristīgie demokrāti" locekļi Laurīns Kasčūns un Audronis Ažubalis ierosinājuši liegt piekļuvi ziņu aģentūras Sputnik Lietuva vietnei.

KF ĀM atgādināja, ka maija beigās Viļņā tika aizturēts Sputnik Lietuva galvenais redaktors Marats Kasems, kam aizliegts iebraukt Lietuvā piecus gadus.

"Tamlīdzīgas represijas pret medijiem no Viļņas puses rupji pārkāpj starptautiskās tiesības viedokļa paušanas brīvības un informācijas vienlīdzīgas saņemšanas tiesību aspektā," uzsvēra ĀM.

Krievija aicināja EDSO pārstāvi mediju brīvības jautājumos Arlemu Dezīru un tiesībsargus reaģēt uz Lietuvas deputātu aicinājumiem aizliegt piekļuvi Sputnik Lietuva vietnei.

Pretenzijas uz galvenā rusofoba balvu

Starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana, komentējot ieteikumu aizliegt piekļuvi Sputnik Lietuva vietnei, paziņoja, ka uz tamlīdzīgām iecerēm ir grūti reaģēt.

"Es pat nezinu, kā mums Krievijā uz to reaģēt. Nevaram taču aizliegt lietuviešu vietnes," viņa teica sarunā ar RIA Novosti.

Aģentūra "Rossija segodņa" Lietuvas opozīcijas partijas locekļu iniciatīvu nodēvēja par kārtējo pieteikumu Eiropas galvenā rusofoba balvas saņemšanai.

"No Lietuvas puses tas ir kārtējais pieteikums Eiropas galvenā rusofoba balvai," teikts aģentūras preses dienesta komentārā.

Preses dienests konstatēja, ka runa ir par atklātas cenzūras ieviešanas mēģinājumu.

Baltijas valstu valdības jau vairākkārt kavējušas Krievijas mediju darbu. Krievijas ĀM norādīja, ka nepārprotamas pazīmes liecina par šo valstu koordinētajām darbībām.

Sputnik Lietuva ir saskāries ar Lietuvas varasiestāžu spiedienu kopš darbības sākuma. Neskatoties uz to, vietnes auditorija pastāvīgi pieaug. Pērn portāla unikālo apmeklētāju skaits pieauga par 561,7%, līdz 575 tūkstošiem mēnesī. Sputnik Igaunija vietnes unikālo apmeklētāju skaits 2018.gadā pieaudzis par 173,8%, gandrīz līdz 815 tūkstošiem mēnesī, bet Sputnik Latvija vietnes apmeklētāju skaits audzis par 157,9% - līdz 831 tūkst. mēnesī.

54
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
Kļuva zināmas Sputnik Lietuva galvenā redaktora aizturēšanas detaļas
EDSO reaģēja uz Sputnik Lietuva galvenā redaktora aizturēšanu Viļņā
Sistemātiski uzbrukumi toksiskā vidē. KF ĀM atmaskoja Parīzes spiedienu uz Sputnik
KF ĀM: situācija ar Sputnik parādīja vārda brīvības reālo cenu Lietuvā
Kad spēks ir patiesībā: Sputnik paplašina auditoriju visā pasaulē
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

29
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

29
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

37
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

37
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu
Sistēmas jaunā koronavīrusa noteikšanai, foto no arhīva

Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem

0
(atjaunots 17:22 01.12.2020)
Jaunais Latvijā izstrādātais koronavīrusa noteikšanas ātrais tests ļaus noteikt rezultātu 15-30 minūšu laikā, tā precizitāti izstrādāji novērtēja ar 90%.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Latvijā izstrādāti koronavīrusa ātrie testi, to precizitāte sastāda aptuveni 90%, taču to ražošana pagaidām nav uzsākta, vēsta telekanāla TV3 raidījums "900 sekundes".

Covid-19 siekalu testus izstrādāja P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Zinātniskā institūta laboratorijā pusgada garumā, pastāstīja ārsts Aigars Reinis. Viņš paskaidroja, ka šobrīd izmantotie Covid-19 testi atklāj vīrusa RNS, savukārt ātrie testi darbojas pēc cita principa.

"Šajā gadījumā tiek meklēti virsmas antigēns. Speciāli marķieri, molekulas, kas atrodas uz vīrusa virsmas, kas ir pietiekoši specifiski atpazīšanai un līdz ar to viņu atradne ļaus secināt – ir vīruss materiālā vai nav," paskaidroja Reinis.

Jaunā testa rezultātu varēs uzzināt 15-30 minūšu laikā.

Viņš pagaidām nenosauca precīzu jauno testu validācijas procesa noslēguma termiņu.

"Skaidrs, ka mūsu slimnīca ir tikai izmēģinājumu bāze šīm jaunajām tehnoloģijām. Apgādāsim, tiklīdz būs komercpartneri, jo paši jau neko neražosim," pastāstīja P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas klīnikas vadītājs Valdis Pīrāgs.

Ja viss noritēs pēc plāna, tad jau pēc četriem mēnešiem varēs uzsākt testu ražošanu. Uzņēmēji jau izrādījuši interesi par to ražošanu, taču tā nevar tikt uzsākta pirms klīnisko izmēģinājumu beigām.

0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem
Izolāciju varēs pārtraukt bez testiem: Latvijā jauni noteikumi ar Covid-19 inficētajiem
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi