Zelta stieņi. Foto no arhīva

Krievija palielina zelta rezerves. Kāpēc tas nobiedējis Eiropu?

139
(atjaunots 09:18 26.05.2019)
Britu zinātniekus steidz nomainīt britu žurnālisti. Krievijas zelta rezervju izaugsmi viņi nosaukuši par draudu pasaulei. Visa analīze balstījās uz kļūdainas statistikas, bet vai tam būtu jātraucē rusofobijai?

Britu mediji saskatījuši jaunu Krievijas draudu pasaulei, raksta radio Sputnik autore Tatjana Golovanova. Šoreiz ekonomisku. Krievija ilgā laika periodā palielināja savas zelta rezerves, taču 2019. gada pirmajā ceturksnī to līmenis sasniedzis rekordlielu atzīmi pēdējo sešu gadu laikā, uzrakstīja avīze Daily Express.

Izskatās, ka drīzumā jokiem par britu zinātniekiem pievienosies joks par britu žurnālistiem. Dzenoties pēc sensācijas, kura pakutinātu lasītāju nervus, Londonas žurnālisti aizmirsa par faktu pārbaudi. Galvenais skaitlis, uz kuru balstās autori un veido savu biedējošo materiālu, neatbilst patiesībai. Liekas, ka viss atbilst Fen Šui likumiem: 2019. gada pirmajā ceturksnī Maskava "palielināja savas zelta rezerves par 145,5 tonnām". Ir pat hipersaite uz Pasaules Zelta padomi (World Gold Council). Tikai šī organizācija sniedz šos datus par visu pasauli kopumā, nevis atsevišķi par Krieviju. Bet vai tas nav iemesls sarīkot paniku?

Zelta stieņi. Foto no arhīva
© Sputnik / Александр Алпаткин

Avīzes aptaujātie eksperti saka, Krievijas zelta iepirkumu izaugsme ir "slikta zīme mieram visā pasaulē". Tas nozīmē, ka Maskava nevis vienkārši aiziet no dolāra un atkarības no ASV ekonomikas, bet arī gatavojas jaunai pasaules krīzei. Acīmredzot, kaut kur pie Kremļa zina kaut kādu noslēpumu, liek saprast britu raksts.

Noslēpums patiesībā ir gaužām vienkāršs, te pat nav jābūt ekonomistam. Sankciju spiediens nesamazinās, Maskavu ik pa laikam draud atslēgt no starptautisko maksājumu sistēmas, aizliegt tirgot dolāros. Bet zelts vēsturiski ir stingrākā valūta, to nav iespējams aizliegt.

Krievija patiešām kļūst par vienu no lielākajiem dārgmetāla pircējiem. Bet kāpēc jākrīt panikā, kad Krievijas zelta rezerves, pēc tās pašas Daily Express datiem, sastāda mazāk nekā 20% no visām valsts rezervēm. Svarīgi atzīmēt, ka ASV ir 75%, Eiropai – 50% (pēc tā paša izdevuma datiem). Vai tas ir tik milzīgs drauds pasaulei? Vienīgais jaunās ekonomiskās politikas "drauds" ir nokāpt no dolāra adatas, samazinot ieguldījumus Amerikas astronomiskajā valsts parādā un tirgojot alternatīvajās valūtās. Taču šāda pasaules aina neiekļaujas vienpolārajā anglosakšu domāšanā. Varbūt, par draudiem tieši šādai pasaulei rakstīja britu žurnālisti, bet viņus pārprata?

139
Pēc temata
Beigas tuvojas: pasaules ekonomikas pamatos likta 243 triljonus dolāru vērta bumba
Dienas ir skaitītas: dolāram prognozē 30% devalvāciju
Politologs: glabāt naudu ASV nacionālajā valūtā ir bīstami
Viņš mūs pamet: Putins pajokoja par dolāra likteni Krievijā
Biezpiens, foto no arhīva

Nosaukts negaidīts labums, ko organismam nes biezpiens

17
(atjaunots 12:23 27.09.2020)
Produkts ir bagāts ar mikroelementiem un veicina ne vien kaulaudu stiprināšanu, bet arī palīdz cīnīties ar rudens depresiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Regulāra biezpiena lietošana uzturā palīdz cīņā ar rudens depresiju un stiprina potenci, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Sečenova vārdā nosauktās Maskavas valsts medicīniskās universitātes profesora, gastroenterologa Alekseja Bujeverova interviju pilsētas ziņu aģentūrai "Moskva".

"Biezpiens ir bagāts ar uzturvielām, olbaltumvielām un taukiem, mazākā mērā ar ogļhidrātiem <…> Tāpat ir nelieli pētījumi, ka biezpiens regulāras lietošanas uzturā gadījumā paceļ garastāvokli, palīdz cīnīties ar rudens depresiju," paskaidroja ārsts.

Viņš atgādināja, ka produkts ir bagāts ar mikroelementiem – kalciju, magniju, cinku. Tas veicina ne vien kaulaudu stiprināšanu, bet arī vīriešu potences uzlabošanu.

Gastroenterologs paskaidroja, ka veikalos ir jāpievērš uzmanība uzrakstam "biezpiens" uz iepakojuma. "Biezpiena izstrādājumu" un "biezpiena masas" sastāvā var izrādīties aromatizētāji un augu tauki.

Biezpiens satur samērā daudz kaloriju, tādēļ labāk būtu apēst ne vairāk par 200 gramiem dienā, atzīmēja Bujeverovs.

"Labāk ir apēst mazāk, taču ar normālu tauku saturu – 5% vai labāk 9%. No attaukotiem piena produktiem ir vairāk kaitējuma, nekā labuma," atgādināja ārsts.

Pirmkārt, organisms nesaņem taukus un sāk tos atlikt pats. Otrkārt, attaukoti produkti ir samērā bezgaršīgi, tādēļ ražotājs pieliek klāt cukuru un cukura aizvietotāju, kas palielina to enerģētisko vērtību.

17
Tagi:
veselība, pārtika
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību
Pēc temata
5 mīti par depresiju. Sen jau laiks aizbīdīt tos pažobelē
Kādi vitamīni rudenī nepieciešami bērniem un pieaugušajiem
Laborante, foto no arhīva

Krievijas zinātnieki atklājuši revolucionāru dabisku antibiotiku

39
(atjaunots 14:55 26.09.2020)
Atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Tjumeņas valsts universitātes zinātnieki atklājuši universālu dabisku antibiotiku, kas pārvar patogēnu noturību pret farmaceitiskajiem preparātiem, vēsta RIA Novosti. Pētījuma teksts publicēts žurnālā Applied Biochemistry and Microbiology.

Autori apgalvo, ka atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

Raksta autori atzīmē, ka viens no farmakoloģijas uzdevumiem ir meklēt dabiskas antibiotikas, kas spēj cīnīties ar mikroroganismiem, kam raksturīga multirezistence (multi-drug resistant, MDR) vai absolūta rezistence (extreme-drug resistant, XDR) pret tirgū esošajām antibiotikām.

Pētnieki no TVU pirmie pasaulē nodemonstrēja no alkalofilas miceliālās sēnes Emericellopsis alkaline izdalītā peptīda emericilipsīna A unikālo īpašību. Eksperti pastāstīja, ka viela slāpē baktēriju spēju veidot bioplēvītes, tāpēc šo patogēnu rezistence pret antibiotikām tiek nivelēta.

Darba autori paskaidroja, ka izpētītās vielas galvenā terapeitiskā īpatnība ir universālā iedarbība. Pret emericilipsīnu A neaizsargātas ir ne tikai MDR un XDR baktēriju formas, bet arī gandrīz jebkuri patogēnie eikarioti, piemēram, miceliālās sēnes un raugs.

"Emericilipsīns A iedarbojas uz eikariotiem un prokariotiem, pateicoties dažādiem molekulārajiem mehānismiem. Eikarioti – sēnes un audzēju šūnas – iet bojā, jo peptīds iznīcina to šūnu membrānas, bet prokariotu virulence tiek apspiesta, pateicoties bioplēvīšu veidošanās novēršanai," pastāstīja TUV Antimikrobu rezistences labrotarorijas X-BIO vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Jevgeņijs Rogožins.

Zinātnieki atzīmēja, ka emericilipsīns A palīdzēs cīnīties gan ar audzējiem, gan ar visdažādākajām bakteriālajām un sēnīšu infekcijām.

TUV speciālisti uzskata, ka emericilipsīns A ir perspektīvs gan kā patstāvīgs farmaceitiskais līdzeklis, gan kā kompleksu preparātu elements. Terapijā iespējams pielietot injekcijas vai izmantot vietējo ārstēšanu – tieši apstrādājot cietušos audus.

Pētījums veikts ciešā sadarbībā ar kolēģiem no Gauzes Jauno antibiotiku zinātniski pētnieciskā institūta, Rospotrebnadzor Centrālā epidemioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta un Krievijas Zinātņu akadēmijas Šemjakina un Ovčiņņikoca Bioorganiskās ķīmijas institūta.

Nākotnē zinātnieku kolektīvs plāno pāriet no darba ar šūnu modeļiem pie preparāta izmēģinājumiem laboratorijā.

39
Tagi:
Krievija, zinātnieki
Pēc temata
Krievijas zinātnieki izdomājuši, kā gūt labumu no toksiskajiem atkritumiem
"Ātrs un precīzs". Krievijā izgudrojuši ierīci, kura nosaka Covid-19 klātbūtni gaisā
Zinātnieki novērtējuši iespēju ārstēt Covid-19 ar radiāciju
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

0
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

0
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus