Krima

Krievijas politiķi komentējuši ES atteikšanos atzīt referendumu Krimā

84
(atjaunots 12:16 18.03.2019)
Iepriekš ES informēja, ka vēl joprojām neplāno atzīt Krimas pussalu par Krievijas teritoriju. Ziņojumā arī norādīts, ka referendums Krimā provocējis spriedzes pieaugumu Kerčas šaurumā un Azovas jūrā.

RĪGA, 18. marts — Sputnik. Krievijā komentēja Eiropas Savienības paziņojumu, kas veltīts Krimas atkalpievienošanās Krievijai piektajai gadadienai, vēsta RIA Novosti.

Valsts domes deputāts Ruslans Bālbeks norādīja, ka Eiropas Savienība "toleranti žēlo" Ukrainu. Turklāt parlamentārietis nosaucis ES paziņojumu par melīgu un propagandisku.

"Tas ir viss, ko Ukraina saņēmusi no Eiropas. Nekādu karakuģu, nekādas naudas militārajiem izdevumiem, vienkārši izziņa par Ukrainas partneru lojalitāti, un nekas vairāk," – deputāta teikto citēja RT.

Parlamenta apakšējās palātas loceklis uzsvēra, ka Brisele šobrīd ir sarežģītā situācijā, jo cenšas lavierēt starp savām interesēm un norādēm no Vašingtonas.

"Tāpēc arī Federika Mogerīni grozās kā zutis uz pannas, apgalvojot to, kas nevar būt. Lai gan, iespējams, dziļi dvēselē viņa vaino sevi par atklātiem meliem," — piebilda politiķis.

Arī Federācijas Padome nosodīja Eiropas Savienības paziņojumu.

Krimas senators Sergejs Cekovs uzskata, ka šāda nostāja attaisno Ukrainas varas iestāžu darbības Kerčas šaurumā, lai gan tieši Kijeva šajā situācijā pārkāpusi starptautiskās tiesības.

Viņš arī atzīmēja, ka Briselē nevēlas noskaidrot notikumus 2014. gada martā.

"Tāda ir mūsdienu Eiropas kopienas dubulto standartu būtība. Viņi uzskata, ka pašnoteikšanās tiesības nav paredzētas visiem, it īpaši Krimai. Eiropa vēl ilgi neatzīs pussalu par Krievijas sastāvdaļu. Lai gan veselā saprāta dīgļi jau parādās", - teica parlamentārietis sarunā ar RT.

Senators Francis Klincevičs paziņoja, ka Krievija jau piecus gadus ir nodzīvojusi Krimas neatzīšanas apstākļos un ir gatava dzīvot tālāk.

"Man jāuzsver: ar šādiem apgalvojumiem ES galvenokārt kaitē pati sev, uz nenoteiktu laiku aizkavējot jaunas Eiropas celšanu, no kā, starp citu, visvairāk baidās amerikāņi. Beidzot ir pienācis laiks apzināties savas intereses, un pārstāt darboties ASV politikas fārvaterā," - viņš uzrakstīja Facebook.

84
Pēc temata
Norvēģu politiķis paskaidrojis, kāpēc Rietumiem laiks atzīt Krimas piederību Krievijai
Ukraina atkal sūtīs militāros kuģus cauri Kerčas šaurumam
ASV norādījušas Kijevai robežu, ko pārkāpt nav ļauts
Ļoti skumja statistika – kādus zaudējumus cietusi Krima Ukrainas sastāvā
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

14
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

14
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

24
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

24
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija