Krimas un Ukrainas robeža. Foto no arhīva

Ļoti skumja statistika kādus zaudējumus cietusi Krima Ukrainas sastāvā

99
(atjaunots 21:19 16.03.2019)
Saskaņā ar Krievijas Valsts domes uzdevumu Krima sākusi aprēķināt pussalas ekonomiskos zaudējumus, kas tai nodarīti Ukrainas sastāvā.

RĪGA, 17. marts — Sputnik. Simtiem miljardu, iespējams, pat triljoniem, Krimas iedzīvotājiem izmaksājuši gadu desmiti Ukrainas sastāvā, uzskata Krimas parlamenta spīkera vietnieks Jefims Fikss.

Pildot Krievijas Valsts domes spīkera Vjačeslava Volodina uzdevumu aprēķināt Krimas ekonomiskos zaudējumus Ukrainas sastāvā, pussalā "uzrotījuši piedurknes" un ķērušies pie kalkulatoriem.

"Ja mēs sāksim rēķināt, tā būs ļoti skumja statistika Ukrainas vadītājiem. Tur runa nav par miljardiem, bet gan droši vien vismaz par simtiem miljardu, iespējams, pat triljoniem rubļu," – Krimas parlamenta spīkera vietnieka Jefima Fiksa teikto citēja Sputnik Igaunija.

Kā Kijevas valdības darbībā nodarītā kaitējuma piemēru viņš minēja sagrauto Ziemeļkrimas kanāla sistēmu, kā arī rūpniecības uzņēmumus, kas tīšām novesti līdz bankrotam un izlaupīti. Pēc Fiksa domām, Volodina uzdevums ir savlaicīgs, svarīgs, pārdomāts un vajadzīgs.

"Kad tiks aprakstīti visi ekonomiskie zaudējumi, ko pussala cietusi Ukrainas sastāvā, ukraiņu un rietumu ierēdņi, kuri šodien kaut ko pieprasa vai vēlas no Krimas, beidzot mazinās savu kaismi un vēlmi iedzīvoties uz krimiešu rēķina," – uzsvēra politiķis.

Vox populi – vox Dei

Iepriekš vēstīts, kā valsts apvērsuma rezultātā Ukrainā 2014. gadā mainījās vara. Krimas iedzīvotāji atteicās pieņemt jaunās valdības politiku un izgāja protesta akcijās. Viņi pieprasīja referendumu, lai izraudzītos reģiona tālākās attīstības ceļu, un sāka veidot pašaizsardzības vienības.

Medžlises (Krievijā aizliegta organizācija – red.) vadītāji sapulcēja pūli pie parlamenta ēkas, savukārt "Labējā sektora" (Krievijā aizliegta ekstrēmistiska organizācija – red.) nacionālisti centās izprovocēt sadursmes. Naktī uz 2014. gada 1. martu nezināmi bruņoti cilvēki centās ieņemt Krimas Ministru padomes un Augstākās padomes ēkas.

Krimas jaunā valdība vērsās pēc palīdzības pie Krievijas valdības. Palīdzība pussalai tika sniegta, Krimas pašaizsardzības spēkiem līdzās nostājās Krievijas karavīri. 16. martā notika referendums par Krimas un Sevastopoles valstisko statusu, kurā vairāk nekā 90% dalībnieku atbalstīja republikas iekļaušanos Krievijas sastāvā. Referendumā piedalījās 83,1% iedzīvotāju.

Ņemot vērā referenduma rezultātus Krimas Augstākā padome ieņēma lēmumu par neatkarību no Ukrainas. Parlaments izteica lūgumu uzņemt Krimu Krievijas sastāvā. 21. martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par Krimas uzņemšanu. Tā pussala, ko PSRS vadība reiz uzdāvināja Ukrainai, atkal atgriezās Krievijas sastāvā.

99
Pēc temata
Krima – pasaules uzskatu strīdus ābols
Kijeva aizliegusi ārvalstniekiem šķērsot Ukrainas robežu ar Krimu
"Dzīvo eiforijā": Kijevā paskaidroja, kāpēc Ukrainai nav vajadzīga Krima
Ukrainā izdomāts plāns, kā atgūt Krimu
Ukrainā izlaida kalendāru ar Krimu Krievijas sastāvā
 Sputnik V

Ārsts pastāstīja par cilvēku vecumā virs 60 gadiem reakciju uz vakcīnu "Sputnik V"

11
(atjaunots 14:08 31.10.2020)
Ārsts Ņikita Lomakins uzsvēra, ka nekādas nevēlamas reakcijas izmēģinājuma dalībniekiem nav fiksētas.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Vakcīnas "Sputnik V" izmēģinājumu dalībnieki vecuma grupā 60+ nav izjutuši nekādas nevēlamas reakcijas, pastāstīja vakcīnas pētījumu vadītājs, Centrālās klīniskās slimnīcas pētnieks Ņikita Lomakins, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa sacītā, vakcīnas "Sputnik V" klīniskie izmēģinājumi uz vecāku grupu cilvēkiem tiek veikti tikai Centrālajā klīniskajā slimnīcā.

"Tie startēja pagājušās nedēļas sākumā. Pirmā dalībnieku grupa izgāja skrīningu pagājušajā ceturtdienā, tika stacionēta svētdien, savukārt 28. oktobrī tā saņēma vakcīnas dozu. Pētījumos plānots iekļaut 110 cilvēkus, šobrīd stacionēti 28," pastāstīja ārsts intervijā avīzei "Izvestija".

Viņš piebilda, ka pētījumiem netiek pielaisti cilvēki ar ankoloģiskām saslimšanām, pacienti, kuri saņem onkoloģiskus preparātus, imūnsupresīvo terapiju, vīrusa hepatītu slimnieki un pacienti, kuri gada laikā ir pārcietuši akūtu infarktu vai insultu. Tāpat no pētījuma tiek izslēgti cilvēki ar alerģiskām reakcijām. Savukārt cilvēki ar diabētu un citām sistēmu slimībām tiek pielaisti.

Lomakins atzīmēja, ka jaunākajā vecuma grupā vairumā gadījumu pirmās 24-48 stundas pēc pirmās dozas ievadīšanas bija raksturīgs pirmsgripas stāvoklis un temperatūras celšanās. Toties nevienam no pētījumu vecākās grupas dalībniekiem, kuri 28. oktobrī saņēma vakcīnu, šādu reakciju nebija.

"Tas liecina par to, ka vecākas grupas cilvēkiem imūnsistēma ir nedaudz supresēta – tas ir raksturīgi vecāka gadagājuma cilvēkiem, tādēļ viņi tik spilgti nereaģē. Un tas ir ļoti labs fakts," piebilda viņš.

Lomakins uzsvēra, ka nekādas nevēlamas reakcijas izmēģinājuma dalībniekiem nav fiksētas. "Nekādas izpausmes mēs neatzīmējām, vismaz pirmajai slimnieku grupai. Nedz ādas reakciju, nedz temperatūras celšanās, nedz premorbīdā (pirmsgripas) fona," sacīja viņš.

Farmaceite, foto no arhīva
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Pēc Lomakina sacītā, drošības apsvērumu dēļ pētījuma dalībnieki tiek stacionēti divas reizes: pirmajā reizē uz 6 dienām, pēc tam viņus izraksta no stacionāra, un pēc divām nedēļām atkal stacionē jau uz 3 dienām otrās dozas ievadīšanai. Pusgada laikā šos slimniekus pārbaudīs.

Augustā Gamaleja vārdā nosaukta centra ražotā vakcīna "Sputnik V" saņēma Krievijas Veselības ministrijas reģistrācijas apliecību, kļūstot par pasaulē pirmo piereģistrēto vakcīnu pret koronavīrusu, kas ir radīta uz cilvēka adenovīrusu vektoru bāzes. Krievijas Tiešo investīciju fonds ar partneriem veic klīniskos izmēģinājumus arī Baltkrievijā, AAE un Venecuēlā.

11
Tagi:
vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Vakcīna un pērtiķi: britu meli par "krievu viltus ziņām"
Aizsardzība vai eksperimenti. Ko dara amerikāņu biolaboratorijas pie Krievijas robežām
Kā jūtas brīvprātīgie, kuri pirmie izmēģināja Krievijas vakcīnu "Sputnik V"
Uzmanību, krāpnieki: eiropiešiem sola vakcinēšanās tūres uz Krieviju
Beness Aijo, foto no arhīva

Beness Aijo saņēmis patvērumu Krievijā

42
(atjaunots 13:30 29.10.2020)
Beness Aijo pateicās Krievijas varasiestādēm par to, ka tās neizdeva viņu "nedz etnokrātiskajai Latvijai, nedz Banderas Ukrainai".

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas zemessargs, Latvijas pilsonis Beness Aijo paziņoja, ka ir saņēmis pagaidu patvērumu Krievijā.

Aijo pateicās Krievijas varasiestādēm par to, ka tās neizdeva viņu "nedz etnokrātiskajai Latvijai, nedz Banderas Ukrainai", bet gan piešķīra legālas tiesības dzīvot Krievijā un nodarboties ar politisko darbību.

Viņš atzīmēja, ka pateicoties izmaiņām Krievijas likumdošanā migrācijas jomā viņš varēs iesniegt pieteikumu Krievijas pilsonības piešķiršanai bez prasības iesniegšanas par atteikšanos no jau esošās.

"Man tas ir ļoti laikā, jo kad es saņemšu Krievijas pilsonību, es varēšu saglabāt arī DTR un Latvijas pases. Tie ir visnotaļ svarīgi politiskie instrumenti, pateicoties kuriem es spēšu aktīvāk darboties vienlaikus vairākos punktos pēcpadomju telpā. Tostarp Latvijā es atbalstu pazīstamo partiju "PCTVL" (iepriekšējais Latvijas Krievu savienības nosaukums – red.), kura cīnās par krievu skolām, strādājošo tiesībām un par pilsonības piešķiršanu visiem pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem. Savukārt DTR es esmu DTR kompartijas loceklis, kura pārstāv KFKP apakšvienību Donbasā," paskaidroja Aijo.

© Sputnik
Apliecība par pagaidu patvēruma piešķiršanu Krievijā

Tāpat Aijo pateicās juristiem un biedriem no "Cita Krievija", DTR kompartijas un KFKP, kuri sniedza viņam palīdzību.

Pret Benesu Aijo, kurš saņēma pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas pasi, Latvijā ir ierosinātas divas krimināllietas. Viena, sena, – par aicinājumu gāzt valsts varu. Otra, svaigāka, – par nelikumīgu dalību karadarbībās ārpus Latvijas robežām. Maksimālais sods, ko paredz šis pants, ir 10 gadi cietumsoda.

2019. gada novembrī Latvija izsludināja Aijo starptautiskā meklēšanā. 2020. gada februārī Aijo, kurš atradās Arhangeļskas apgabalā, aizturēja policija kā personu, kura atrodas starptautiskā meklēšanā.

"Taču pēc Latvijas puses sniegtās prasības Arhangeļskas apgabala Ļenas rajona prokuratūras pārstāvjiem nešķita iespējams izdarīt secinājumu par man, Aijo B. inkriminēto darbību sodāmību pēc Krievijas likumdošanas, līdz ar ko es nevarēju tikt ieslodzīts ar deportācijas mērķi, un tiku atbrīvots," paskaidroja pats Aijo.

Aijo pēc atbrīvošanas devās uz Maskavu, lai legalizētu uzturēšanos Krievijas teritorijā un saņemtu politisko patvērumu.

42
Tagi:
Beness Aijo, Krievija
Pēc temata
Donbasa zemessargs Beness Aijo plāno lūgt patvērumu Krievijā
Latvijai ir garas rokas: pret Benesu Aijo ierosinātas trīs jaunas krimināllietas
Beness Aijo sola atgriezties, kad Latvijā valdīs demokrātija
Covid-19

Latvijā 215 jauni Covid-19 gadījumi, tikmēr ministri "pieķēra" rokkoncertā

0
(atjaunots 16:56 31.10.2020)
Kamēr veselības ministre aicina Latvijas iedzīvotājus sēdēt mājās, lai nekļūtu par Covid-19 "aģentiem", izglītības un zinātnes ministre "bliež vaļā" rokkoncertā; valstī 215 jauni inficēšanās gadījumi.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, valstī aizritējušajā diennaktī veikti 5844 koronavīrusa testi un atklāti 215 jauni inficēšanās gadījumi.

Divi pacienti ar uzstādītu Covid-19 diagnozi miruši. Viens piederēja pie vecuma kategorijas 70-75 gadi, otrais mirušais – pie vecuma kategorijas 90-95 gadi.

Pozitīvo koronavīrusa testu daļa Latvijā sastādīja 3,7%.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies kopumā 5894 cilvēki.

Laikā, kad veselības ministre Ilze Viņķele aicina Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos un neapmeklēt publiskus pasākumus, savukārt bērnus nelaist pēc konfektiem Helovīnā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nespēj atturēties no rokgrupas koncerta apmeklēšanas.

Šuplinsku "pieķēra" grupas Skyforger pielūdzēji viņu uzstāšanās laikā, kura notika 17. oktobrī.

Informācijai par ministri, kura apmeklēja publisku pasākumu epidēmijas pīķī, ātri pieķērās klāt televīzija. Beigās Šuplinska nonāca Latvijas Televīzijas ziņu sižetā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņa devās uz koncertu, kad valstī ir tik saspringta situācija ar koronavīrusu, ministre paziņoja, ka koncertu neviens neatcēla, turklāt tas tika sarīkots atbilstoši visām epidemioloģiskās drošības prasībām.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Slimnīca Rīgā informēja par plānveida operāciju pārtraukšanu Covid-19 draudu dēļ
Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas
Rīgā augs Covid-19 testēšanas punktu skaits
Latvijā pacientiem ar Covid-19 parādīsies atsevišķas slimnīcas