S-400 Triumf

Kaļiņingradas apgabalā ieradies S-400 pulks

131
(atjaunots 09:05 05.03.2019)
Nākamās nedēļas nogalē Kaļiņingradas apgabalā gaisa telpas apsardzes dežūrās iesaistīsies zenītraķešu sistēma S-400.

RĪGA, 5. marts — Sputnik. Kaļiņingradas apgabala pretgaisa aizsardzības sistēma pastiprināta ar jaunās sistēmas S-400 "Triumf" pulku, vēsta RIA Novosti.

"Kaļiņingradas apgabala pretgaisa aizsardzības sistēma pastiprināta ar tālā darbības rādiusa zenītraķešu sistēmas S-400 "Triumf" pulka sistēmu, kas nodots Baltijas flotes rīcībā valsts aizsardzības pasūtījuma ietvaros," – informēja Baltijas flotes preses dienests.

Zenītraķešu sistēma ieradusies pastāvīgās dislokācijas punktā no poligona "Kapustin Jar" Astrahaņas apgabalā. Kā vienmēr tamlīdzīgās situācijās, pirms pārdislokācijas sistēma sekmīgi pārbaudīta.

Iepriekš Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu atgādināja, ka NATO konsekventi paplašina militāro potenciālui Baltijas valstīs, Austrumeiropā un Dienvideiropā. Šī iemesla dēļ Krievija ir spiesta spert atbildes soļus. Piemēram, rietumu virzienā līdz gada beigām Baltijas flotē tiks saformēts tanku pulks un raķešu divīzija, Rietumu kara apgabala sastāvā parādīsies mobilās rezerves zenītraķešu pulks, 20. armijā – vēl divi pulki. S.Šoigu norādīja, ka mobilās rezerves zenītraķešu pulks ļaus par 40% palielināt militāro un valsts objektu aizsardzības efektivitāti Baltijas operatīvajā virzienā.

ZRS S-400 "Triumf", kas uzņemta bruņojumā 2007. gadā, spēj atvairīt visu mūsdienu un perspektīvo gaisa uzbrukuma līdzekļu uzbrukumus, arī stratēģiskos bumbvedējus, ballistiskās un spārnotās raķetes. Kompleksa iespējas ļauj pārtvert mērķus, kas pārvietojas ar ātrumu līdz 4,8 km/sek., rādiusā līdz 400 km un līdz 30 km augstumā.

Analītiķi uzskata, ka ZRS S-400 kopā ar tādām sistēmām, kā OTRK "Iskander" un "Bastion" klases krasta pretkuģu kompleksiem, ir svarīga loma Krievijas BS jaunajā koncepcijā, kas Rietumos pazīstama kā "Piekļuves lieguma zona". Tās pamatā ir tēze, ka NATO bruņotie spēki nevar atrasties un pārvietoties aizlieguma zonas sistēmu darbības rādiusā bez nepieņemamu zaudējumu riska.

Iepriekš Baltijas valstu valdības vairākkārt paudušas bažas par Krievijas zenītraķešu kompleksu dislokāciju Pleskavas un Kaļiņingradas apgabalu teritorijā. Taču Krievija uzsvēra, ka bruņojuma pārdislokācija Krievijas teritorijā notiek ar mācību mērķiem un valsts ziemeļrietumos bruņojums dislocēts tikai aizsardzības mērķiem.

131
Pēc temata
Polija gatava dāsni samaksāt par kodolapokalipsi pašu mājās
"Iskander M" – Krievijas drošības ķīla pret NATO draudiem Baltijā
Baltijas sērfings: 2018. gada militārais iznākums
ASV izmantojušas Krievijas zenītraķešu kompleksu S-300 savu Patriot pilnveidošanai
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins pastāstīja par savu attieksmi pret viņam pausto kritiku

10
(atjaunots 18:34 12.07.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, prātojot par viņam pausto aso kritiku, paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts, taču kritika kritikas labad viņu neinteresē, vēsta RIA Novosti.

"Vienmēr ir cilvēki, kuri domā citādāk, nekā tu, un viņiem liekas, ka viņiem ir labāki risinājumi, nekā tie, kurus piedāvā esošie varas pārstāvji, tai skaitā valsts vadītājs. Es, vispār, lai cik dīvaini tas nešķiet, uzskatu par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek deklarēts, vai tajā, kas tiek piedāvāts – ja kaut kas vispār tiek piedāvāts, izņemot kritiku, jo ja tā ir kritika kritikas labad, tad tas vienkārši nav interesanti, bet ja ir arī konstruktīvi piedāvājumi, tad, protams, ar prieku tajos ieklausos," sacīja viņš intervijā telekanālam "Rossija 1" atbildot uz jautājumu, kā viņš attiecas pret viņam pausto aso kritiku.

Putins atzīmēja, ka tas, ka viņš ieklausās piedāvājumos, nenozīmē, ka viņš "īstenos to, ko ir izdzirdējis". "Taču zināt viedokļu, vērtējumu un piedāvājumu dažādību – tas ir lietderīgi," nobeigumā sacīja viņš.

10
Tagi:
Putins, Krievija
Pēc temata
"Jauns strīdu raunds". National Interest ir pārliecināts par Putina raksta panākumiem
"Nevarēja atspēkot nevienu faktu": Krievijas vēstniecība ar godu atbildēja Latvijas ĀM
Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā
KF ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs

Krievija atbildēs, nešaubieties: KF ĀM par ASV mēģinājumiem gūt militāro priekšrocību

18
(atjaunots 12:35 12.07.2020)
Ikviens ASV mēģinājums nodrošināt sev neapstrīdamu militāro priekšrocību, kas neapšaubāmi ved pie situācijas destabilizācijas, var atdurties pret atbildi no Krievijas, paziņoja KF ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Iepriekš Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Maskava ir vispusīgi ieinteresēta normāla dialoga attīstībā ar visām valstīm, tostarp ar ASV, taču amerikāņi attiecībā uz ieročiem virzās pie tā, lai savaldītu visus, izņemot pašus sevi.

Savukārt tagad Krievijas Ārlietu ministrijas vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs uzsvēra, ka amerikāņi tiecas nodrošināt sev maksimālu brīvību ieroču kontroles jomā un principiāli meklē veidus, kā nodrošināt sev neapstrīdamu militāro priekšrocību, vēsta RIA Novosti.

Taču, kā atzīmēja Rjabkovs, jebkurai darbībai ir pretdarbība. Un Krievija daudzas reizes ir pierādījusi, ka tās rīcībā ir efektīvākā savas drošības nodrošināšanas sistēma, kā arī attiecīga līmeņa tehniskie līdzekļi. Un KF ĀM vadītāja vietnieks aicināja nešaubīties par viņa vārdiem.

"Par to nevienam nevajadzētu būt šaubu," konstatēja viņš.

Atgādināsim, ka ASV prezidents Donalds Tramps maija vidū paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un paliks ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības". Pie tam viņš pieļāva, ka tiks izstrādātas jaunas vienošanās.

Krievija jau vairākkārt noraidījusi ASV pārmetumus par ADL pārkāpumiem. Krievijas ĀM paziņoja, ka Maskava vienosies ar ASV, arī jautājumā par ADL tikai uz dialoga pamata, un jebkādi Vašingtonas ultimāti ir nepieņemami.

Vērts atzīmēt, ka Līguma mērķis ir tā dalībvalstu savstarpējās uzticības veicināšana, pilnveidojot karadarbības un bruņojuma kontroles jomā noslēgto līgumu ievērošanas kontroles mehānismus.

Taču amerikāņi acīmredzot līdzdalībā nav ieinteresēti. To pierāda gan pompozā izstāšanās no Vidēja un mazāka darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma, gan dīvainie izlēcieni saistībā ar Stratēģisko ieroču skaita samazināšanas līgumu – New START.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2019. gada beigās pat paziņoja, ka New START ir vienošanās, kuru viņš ir gatavs parakstīt ar Vašingtonu jebkurā brīdī. Taču arī te Amerika nereaģēja.

Acīmredzot ASV cieši apņēmās atbrīvoties no visu veidu savaldīšanas. Un tas, kā ne reizi vien jau tika atzīmēts, neko labu pasaules stabilitātei un drošībai nesola.

18
Tagi:
Ārlietu ministrija, NATO, Krievija, ASV
Pēc temata
KF ĀM paziņoja par Atvērto debesu līguma sabrukuma draudiem ASV dēļ
Krievijas ĀM pieļauj, ka ASV vēlas atteikties no kodolizmēģinājumu moratorija
Krievijas ĀM stingri atspēkoja absurdos maldus par KF bruņojuma izmēģinājumiem
NATO ģenerālsekretāra vietnieks apsprieda "Krievijas draudus" ar Igaunijas AM kancleru