Krievijas Aizsardzības ministrija

Ģenerālštāba vadītājs pastāstīja, Krievija atbildēs uz ASV jauno stratēģiju

92
(atjaunots 11:35 03.03.2019)
Ģenerālštāba priekšnieks, KF aizsardzības ministra pirmais vietnieks, armijas ģenerālis Valērijs Gerasimovs pastāstīja, kā Krievija atbildēs uz Pentagonā izstrādājamo "slepenā iebrukuma" stratēģiju.

RĪGA, 3. marts – Sputnik. Krievijas militārās stratēģijas attīstībai veltītajā konferencē Valērijs Gerasimovs atklāja jaunās amerikāņu taktikas būtību.

Pēc ģenerāļa sacītā, tās būtība ir aktīvā "piektās kolonnas" protesta potenciāla izmantošanā, lai destabilizētu situāciju un vienlaikus veiktu augstas precizitātes ieroču uzbrukumus svarīgākajiem objektiem, raksta RIA Novosti.

Ģenerālštāba vadītājs paziņoja, ka Krievija atbildēs uz to aktīvas aizsardzības stratēģijas ietvaros, kura paredz pasākumus savlaicīgai valsts drošības draudu neitralizēšanai.

Gerasimovs atzīmēja, ka šādu pasākumu izstrādei jākļūst par militāro zinātnieku galveno uzdevumu, jo šobrīd tas ir viens no prioritāriem valsts drošības nodrošināšanas virzieniem.

"Mums jāpasteidz pretinieks militārās stratēģijas attīstībā, jāiet soli priekšā," pateica Valērijs Gerasimovs.

Tāpat Krievijas Ģenerālštāba priekšnieks paziņoja, ka ASV un viņu sabiedrotie apsteiguši savas ārpolitikas agresīvo vektoru. "Viņi izstrādā uzbrukuma rakstura militāras darbības, tādas kā "globālais trieciens", "ciņa vairākās jomās", tiek izmantotas "krāsaino revolūciju" un "mīkstā spēka" tehnoloģijas. Viņu mērķis ir nevēlamo valstu valstiskuma likvidācija, suverenitātes iedragāšana, likumīgi ievēlētu valsts varasiestāžu maiņa," pateica viņš, minot piemēra kārtā ASV rīcību Irākā, Lībijā, Ukrainā un Venecuēlā.

Turklāt, Gerasimovs piebilda, Krievijas ģeopolitiskie pretinieki neslēpj, ka grasās panākt politisko mērķus ne vien lokālu konfliktu rezultātā, bet arī gatavojas kara rosināšanai ar "augsti tehnoloģisku pretinieku" – ar augstas precizitātes ieroču izmantošanu no gaisa, jūras un kosmosa un ar aktīvu informācijas pretestības veikšanu.

Šādos apstākļos Krievijas Bruņotie spēkiem jābūt gataviem jauna veida kariem, uzsvēra Ģenerālštāba vadītājs.

"Tāpēc pirmo nozīmi militārās stratēģijas teorijas un prakses attīstībai iegūst racionālu kara stratēģiju meklējumi ar dažādiem pretiniekiem. Mums ir nepieciešams precizēt militārās stratēģijas būtību un saturu, kara novēršanas un sagatavošanās tam un tā veikšanas principus," uzskata Gerasimovs.

Pēc ģenerāļa sacītā, par vēl vienu nākotnes karu realitāti kļūs karadarbību pārcelšana informācijas telpā, tāpēc infomrācijas tehnoloģijas kļūst par vienu no perspektīvākajiem ieroču veidiem.

Krievija atjaunojusi raķešu uzbrukuma brīdinājuma sistēmu
Министерство обороны РФ

Krievijas militārās stratēģijas attīstībai aktuāls uzdevums ir un paliek kodola un nekodola savaldīšanas pasākumu pamatošana un pilnveidošana, uzsvēra Gerasimovs.

"Jebkuram potenciālajam agresoram jāsaprot, ka visu veidu spiediens uz Krieviju un tās sabiedrotajiem nav perspektīvs. Mūsu atbilde neliks sevi gaidīt. Šim nolūkam bruņojumā tiek pieņemti un izvietoti  mūsdienu bruņojuma paraugi, tostarp principiāli jauni ieroču veidi," paziņoja viņš.

Kā jau iepriekš tapa zināms, nesen ASV paziņoja par jaunas kaujas darbību veikšanas stratēģijas izstrādi pret galvenajiem pretiniekiem – Krieviju un Ķīnu. Galvenā šīs stratēģijas īpatnība, pēc ASV GKS štāba priekšnieka ģenerāļa Deivida Goldfaina sacītā, ir "slēpts iebrukums" pretinieka teritorijas vidienē un trieciena veikšana nevis tā stiprajām, bet vājajām pusēm.

Jaunās stratēģijas izstrāde uzsākta atbildes kārtā uz Krievijas un Ķīnas "draudiem", savukārt viss izstrādes process aizņems apmēram gadu, turklāt izdevumi sastādīs apmēram 135 miljardus dolāru, paziņoja amerikāņu ģenerālis.

92
Pēc temata
Krievijas Aizsardzības ministrija publicēja datus par INF aizliegtu raķešu ražošanu ASV
Kols: INF neesamība kaitē visas pasaules stabilitātei
"Aklā" nosēšanās: Krievijas AM demonstrēja Baltijas flotes aviācijas mācības
Krievijas karavīri: bruņutransportieri un kājnieki iemācijušies iznīcināt BPLA
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins pastāstīja par savu attieksmi pret viņam pausto kritiku

6
(atjaunots 18:34 12.07.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, prātojot par viņam pausto aso kritiku, paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts, taču kritika kritikas labad viņu neinteresē, vēsta RIA Novosti.

"Vienmēr ir cilvēki, kuri domā citādāk, nekā tu, un viņiem liekas, ka viņiem ir labāki risinājumi, nekā tie, kurus piedāvā esošie varas pārstāvji, tai skaitā valsts vadītājs. Es, vispār, lai cik dīvaini tas nešķiet, uzskatu par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek deklarēts, vai tajā, kas tiek piedāvāts – ja kaut kas vispār tiek piedāvāts, izņemot kritiku, jo ja tā ir kritika kritikas labad, tad tas vienkārši nav interesanti, bet ja ir arī konstruktīvi piedāvājumi, tad, protams, ar prieku tajos ieklausos," sacīja viņš intervijā telekanālam "Rossija 1" atbildot uz jautājumu, kā viņš attiecas pret viņam pausto aso kritiku.

Putins atzīmēja, ka tas, ka viņš ieklausās piedāvājumos, nenozīmē, ka viņš "īstenos to, ko ir izdzirdējis". "Taču zināt viedokļu, vērtējumu un piedāvājumu dažādību – tas ir lietderīgi," nobeigumā sacīja viņš.

6
Tagi:
Putins, Krievija
Pēc temata
"Jauns strīdu raunds". National Interest ir pārliecināts par Putina raksta panākumiem
"Nevarēja atspēkot nevienu faktu": Krievijas vēstniecība ar godu atbildēja Latvijas ĀM
Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā
KF ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs

Krievija atbildēs, nešaubieties: KF ĀM par ASV mēģinājumiem gūt militāro priekšrocību

17
(atjaunots 12:35 12.07.2020)
Ikviens ASV mēģinājums nodrošināt sev neapstrīdamu militāro priekšrocību, kas neapšaubāmi ved pie situācijas destabilizācijas, var atdurties pret atbildi no Krievijas, paziņoja KF ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Iepriekš Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Maskava ir vispusīgi ieinteresēta normāla dialoga attīstībā ar visām valstīm, tostarp ar ASV, taču amerikāņi attiecībā uz ieročiem virzās pie tā, lai savaldītu visus, izņemot pašus sevi.

Savukārt tagad Krievijas Ārlietu ministrijas vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs uzsvēra, ka amerikāņi tiecas nodrošināt sev maksimālu brīvību ieroču kontroles jomā un principiāli meklē veidus, kā nodrošināt sev neapstrīdamu militāro priekšrocību, vēsta RIA Novosti.

Taču, kā atzīmēja Rjabkovs, jebkurai darbībai ir pretdarbība. Un Krievija daudzas reizes ir pierādījusi, ka tās rīcībā ir efektīvākā savas drošības nodrošināšanas sistēma, kā arī attiecīga līmeņa tehniskie līdzekļi. Un KF ĀM vadītāja vietnieks aicināja nešaubīties par viņa vārdiem.

"Par to nevienam nevajadzētu būt šaubu," konstatēja viņš.

Atgādināsim, ka ASV prezidents Donalds Tramps maija vidū paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un paliks ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības". Pie tam viņš pieļāva, ka tiks izstrādātas jaunas vienošanās.

Krievija jau vairākkārt noraidījusi ASV pārmetumus par ADL pārkāpumiem. Krievijas ĀM paziņoja, ka Maskava vienosies ar ASV, arī jautājumā par ADL tikai uz dialoga pamata, un jebkādi Vašingtonas ultimāti ir nepieņemami.

Vērts atzīmēt, ka Līguma mērķis ir tā dalībvalstu savstarpējās uzticības veicināšana, pilnveidojot karadarbības un bruņojuma kontroles jomā noslēgto līgumu ievērošanas kontroles mehānismus.

Taču amerikāņi acīmredzot līdzdalībā nav ieinteresēti. To pierāda gan pompozā izstāšanās no Vidēja un mazāka darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma, gan dīvainie izlēcieni saistībā ar Stratēģisko ieroču skaita samazināšanas līgumu – New START.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2019. gada beigās pat paziņoja, ka New START ir vienošanās, kuru viņš ir gatavs parakstīt ar Vašingtonu jebkurā brīdī. Taču arī te Amerika nereaģēja.

Acīmredzot ASV cieši apņēmās atbrīvoties no visu veidu savaldīšanas. Un tas, kā ne reizi vien jau tika atzīmēts, neko labu pasaules stabilitātei un drošībai nesola.

17
Tagi:
Ārlietu ministrija, NATO, Krievija, ASV
Pēc temata
KF ĀM paziņoja par Atvērto debesu līguma sabrukuma draudiem ASV dēļ
Krievijas ĀM pieļauj, ka ASV vēlas atteikties no kodolizmēģinājumu moratorija
Krievijas ĀM stingri atspēkoja absurdos maldus par KF bruņojuma izmēģinājumiem
NATO ģenerālsekretāra vietnieks apsprieda "Krievijas draudus" ar Igaunijas AM kancleru