Tūristi Jūrmalā. Foto no arhīva

Nevēlas doties turp, kur par Krieviju domā slikti: uz Baltiju tūristi tagad brauc retāk

77
(atjaunots 21:55 27.02.2019)
Agrāk kompānijas no Krievijas sūtīja tūristus uz Baltiju "veseliem ešeloniem", taču šogad Jaungada un 8. marta svētkos ceļojumu pieprasījums ir strauji krities.

RĪGA, 28. februāris — Sputnik. Krievijas tūrisma operatori fiksējuši būtisku pieprasījuma samazināšanos organizētajiem ceļojumiem uz Baltijas valstīm. Daudzi nevēlas doties uz valstīm, kur par Krieviju runā slikti. Ja arī brauc, tad patstāvīgi, bez ceļazīmēm, norāda nozares pārstāvji, ko aptaujāja Krievijas Tūrisma industrijas izdevums RATA-news.

Tradicionāli organizētā atpūta Latvijā, Lietuvā un Igaunijā bija pieprasīta Jaungada brīvdienās, ceļojumi bija populāri arī 8. marta svētkos. Taču šogad to pārdošanas apjoms ir zems.

"Organizētais pieprasījums nepieaug. Pērnā gada nogalē pieaugums sasniedza 10%, taču, atklāti sakot, es to nesajutu. Toties pārdošanas krišanās par 30% Jaunajā gadā bija jūtama," – pastāstīja kompānijas Catmarket direktore Irina Setuna. Viņa paskaidroja, ka tūristu skaita pieaugums braucienos uz Latviju un Igauniju, kas bija vērojams agrāk, ir skaidrojams ar patstāvīgo ceļotāju plūsmu – tūrisma operatori šajā virzienā tiek izmantoti aizvien mazāk.

"Domāju, patlaban Krievijas tūrisma operatoriem palikuši ne vairāk kā 2% agrākā apjoma. Pie tam tie ir klienti, kuri tradicionāli brauca turp un joprojām dodas turp atpūsties vai ārstēties. Jaunu tūristu pieplūduma, kuri vēlētos iepazīties ar šīm valstīm, tūrfirmām nav," – apstiprināja "Žarkov-tur" direktors Andrejs Žarkovs.

ABC Tours Russia ģenerāldirektors Deniss Kotovs bija noskaņots optimistiski, viņaprāt, tā ir tikai stagnācija Baltijas virzienā.

"Nav ne pieauguma, ne krišanās. Galvenais, nav arī priekšnoteikumu izmaiņām," – teica Kotovs. Viņš piebilda, ka patlaban situācija nav kritiska, jo organizētā tūrisma apjoms uz Latviju, Lietuvu un Igauniju, ko tūrisma kompānijas saglabājušas, ir tik mazs, ka tam nav nekādas izšķirošas nozīmes.

Pēc Andreja Žarkova domām, ceļojumu pieprasījums uz Baltijas valstīm krities, ņemot vērā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību īstenoto politiku.

"Šī virziena pamata auditorija ir 30-40 gadus veci cilvēki, un viņi apzināti nevēlas braukt turp, kur par Krieviju runā ne īpaši labi. Manuprāt, apmēram 75% tūristu no brauciena var atturēt tieši šis iemesls," – pastāstīja eksperts.

Tāpat ceļojumu pieprasījuma samazināšanos ietekmēji arī eiro augstais kurss un modes tendence – ceļot uz dažādām valstīm.

Pagaidām Krievijas tūrisma kompānijas nesaskata priekšnoteikumus pieprasījuma pieaugumam minētajā virzienā. Gluži pretēji, iespējama organizētās plūsmas tālāka samazināšanās.

"Tuvākajā laikā Lietuva atcels Krievijas tūrisma operatoru akreditāciju vēstniecībā un savu kaimiņu pēdās pievērsīs uzmanību patstāvīgajiem ceļotājiem. Žēl, jo tūrisma operatori rada plūsmu, jaunus tūrisma produktus, organizē reklāmu. Tātad tos, kuri plāno atpūtu sanatorijā Lietuvā, mums nāksies pārorientēt uz citām valstīm," – piezīmēja Deniss Kotovs.

77
Pēc temata
Latvijas vēstniecība atsakās strādāt ar Krievijas tūrisma kompānijām
Vācija apsteigusi Krieviju pēc tūristu skaita Latvijā
Krievijas specdienesti saskaitījuši krievu tūristus Latvijā
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

15
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

15
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

25
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

25
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu
Stomatoloģijas klīnikā, foto no arhīva

Jaunas šausmas: ASV cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, sāk izkrist zobi

0
(atjaunots 18:53 29.11.2020)
ASV vairākiem cilvēkiem, kuri iepriekš pārslimojuši koronavīrusu, sāka bez simptomiem izkrist zobi; pēc amerikāņu zobārsta Deivida Okano domām, Covid-19 var izraisīt jau esošo zobu problēmu pasliktināšanos.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Pēc pārciesta Covid-19 atsevišķi cilvēki saskaras ar nopietnām problēmām mutes dobumā, līdz pat zobu izkrišanai, raksta Mixnews.lv ar atsauci uz The New York Times. Izdevums stāsta par vairākiem gadījumiem, kad jaunā tipa koronavīrusa infekciju pārslimojušie saskārās ar zobu izkrišanu.

Piemēram, Ņujorkas iedzīvotāja Fara Hemilija pazaudēja zobu pēc atveseļošanās. Viņa atzīmēja, ka neesot sajutusi nekādas sāpes, pat asiņošanas nebija. Hemilija paziņoja par citiem līdzīgiem gadījumiem tiem, kas pārcietuši Covid-19. Kāds arī pazaudējis zobu vai pat vairākus, citiem emalja kļuva pelēka vai arī sāka parādīties robi, kā arī veidojās smaganu iekaisums.

Pēc Jutas Universitātes paradontologa Deivida Okano domām, visticamāk, koronavīrusa infekcijas fonā dažiem cilvēkiem notiek līdzšinējo stomatoloģisko problēmu saasināšanās.

Savukārt Angioģenēzes fonda prezidents un direktors medicīniskos jautājumos Viljams Lī atzīmēja, ka zobu izkrišana bez asiņošanas ir neparasta parādība un liecina par kaut kādiem procesiem smaganu asinsvados.

Tāpat The New York Times pievērš uzmanību tam, ka zobu izkrišanas gadījumi koronavīrusu izslimojušajiem cilvēkiem ir visnotaļ reta parādība.

0
Tagi:
ASV, koronavīruss
Pēc temata
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves
PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā
"Sarkanais karogs": ārste pastāstīja, kādus simptomus ignorējuši ar Covid-19 mirušie