BPLA Global Hawk Block 40. Foto no arhīva

Krievijas karavīri: bruņutransportieri un kājnieki iemācijušies iznīcināt BPLA

107
(atjaunots 09:00 25.02.2019)
Rietumu kara apgabala kareivji demonstrēja vienību mijiedarbību kaujai tuvos apstākļos: domājamā pretinieka gaisa un sauszemes uzbrukuma atvairīšanā piedalījās vairāki tūkstoši karavīru un vairāk nekā 300 smagās tehnikas vienības.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Krievijas armijas Rietumu kara apgabala motorizēto strēlnieku vienības ar bruņutransportieru atbalstu iemācījušās iznīcināt nosacītā pretinieka bezpilota lidaparātus, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz izdevumu "Rossijskaja gazeta".

Rietumu kara apgabala vadība informēja, ka Voroņežas apgabalā bija organizētas vairāku posmu eksperimentālās mācības. Vispirms nosacītā pretinieka avangarda patruļas tika ievilinātas uguns "maisā", kur tās likvidēja artilērija. Pretinieks pacēla gaisā BPLA-kamikadze, kuru uzdevums bija atrast un iznīcināt komandpunktu.

Sarkanais laukums
© Sputnik / Григорий Сысоев

Ķīmiskās aizsardzības vienības piesedza mobilo štābu ar dūmu aizsegu, pa to laiku radioelektroniskās cīņas speciālisti bloķēja dronu vadības kanālus, bet motorizēto strēlnieku vienību kareivji ar viņu rīcībā nodotajiem ieročiem notrieca vairākus lidaparātus.

Izdevums vēsta, ka atvairīts arī kaujinieku uzbrukums štābam. Diversantus tēloja speciālo uzdevumu vienības kareivji no Tambovas brigādes.

Eksperimentālās mācības noritēja septiņas dienas Rietumu kara apgabala komandiera ģenerālpulkveža Aleksandra Žuravļova vadībā. Tās noslēdzās 24. februārī. Manevros piedalījās aptuveni 2 tūkst. karavīru un vairāk nekā 300 militārās tehnikas vienības.

Iepriekš vēstīts, ka Krievija veic plašu armijas, aviācijas un flotes bruņojuma uzlabošanu. Tiek ieviestas jaunas tehnoloģijas un bruņojums, tiek pārbaudīti pretinieka likvidēšanas jaunie līdzekļi.

Piemēram, 2018. gada decembrī Krievijas Aizsardzības ministrija noslēdza ilgtermiņa līgumu par bruņoto spēku taktisko posmu pārvaldes vienotās sistēmas komplektu piegādi.

Krievijas jaunā kaujas pārvaldes vienotā sistēma aptver 11 apakšsistēmas, kas cita starpā ļauj kontrolēt radioelektroniskās cīņās sistēmas, artilēriju, PGA, inženiertehnisko un materiāltehnisko nodrošinājumu, kā arī vienotu informācijas tīklu, kurā integrēti dažādi sakaru līdzekļi.

Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Aleksejs Krivoručko informēja, ka līdz šim kontrakti par tamlīdzīgu sistēmu izstrādi Krievijas vēsturē vēl nav noslēgti.

107
Pēc temata
Krievijas zenītartilēristi apšauda "mežacūkas" ar S-400 "Triumf"
Kurš kuru: ASV raksta NATO un Krievijas kara scenāriju Baltijas teritorijā
Kāpēc Zviedrijas gaisa spēkiem nepieciešama izlūkošana Kaļiņingradas apkaimē
Nevajag tracināt: Krievijas korvete izpildīs raķešu apšaudes Baltijas jūrā
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins pastāstīja par savu attieksmi pret viņam pausto kritiku

13
(atjaunots 18:34 12.07.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, prātojot par viņam pausto aso kritiku, paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts, taču kritika kritikas labad viņu neinteresē, vēsta RIA Novosti.

"Vienmēr ir cilvēki, kuri domā citādāk, nekā tu, un viņiem liekas, ka viņiem ir labāki risinājumi, nekā tie, kurus piedāvā esošie varas pārstāvji, tai skaitā valsts vadītājs. Es, vispār, lai cik dīvaini tas nešķiet, uzskatu par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek deklarēts, vai tajā, kas tiek piedāvāts – ja kaut kas vispār tiek piedāvāts, izņemot kritiku, jo ja tā ir kritika kritikas labad, tad tas vienkārši nav interesanti, bet ja ir arī konstruktīvi piedāvājumi, tad, protams, ar prieku tajos ieklausos," sacīja viņš intervijā telekanālam "Rossija 1" atbildot uz jautājumu, kā viņš attiecas pret viņam pausto aso kritiku.

Putins atzīmēja, ka tas, ka viņš ieklausās piedāvājumos, nenozīmē, ka viņš "īstenos to, ko ir izdzirdējis". "Taču zināt viedokļu, vērtējumu un piedāvājumu dažādību – tas ir lietderīgi," nobeigumā sacīja viņš.

13
Tagi:
Putins, Krievija
Pēc temata
"Jauns strīdu raunds". National Interest ir pārliecināts par Putina raksta panākumiem
"Nevarēja atspēkot nevienu faktu": Krievijas vēstniecība ar godu atbildēja Latvijas ĀM
Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā
KF ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs

Krievija atbildēs, nešaubieties: KF ĀM par ASV mēģinājumiem gūt militāro priekšrocību

18
(atjaunots 12:35 12.07.2020)
Ikviens ASV mēģinājums nodrošināt sev neapstrīdamu militāro priekšrocību, kas neapšaubāmi ved pie situācijas destabilizācijas, var atdurties pret atbildi no Krievijas, paziņoja KF ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Iepriekš Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Maskava ir vispusīgi ieinteresēta normāla dialoga attīstībā ar visām valstīm, tostarp ar ASV, taču amerikāņi attiecībā uz ieročiem virzās pie tā, lai savaldītu visus, izņemot pašus sevi.

Savukārt tagad Krievijas Ārlietu ministrijas vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs uzsvēra, ka amerikāņi tiecas nodrošināt sev maksimālu brīvību ieroču kontroles jomā un principiāli meklē veidus, kā nodrošināt sev neapstrīdamu militāro priekšrocību, vēsta RIA Novosti.

Taču, kā atzīmēja Rjabkovs, jebkurai darbībai ir pretdarbība. Un Krievija daudzas reizes ir pierādījusi, ka tās rīcībā ir efektīvākā savas drošības nodrošināšanas sistēma, kā arī attiecīga līmeņa tehniskie līdzekļi. Un KF ĀM vadītāja vietnieks aicināja nešaubīties par viņa vārdiem.

"Par to nevienam nevajadzētu būt šaubu," konstatēja viņš.

Atgādināsim, ka ASV prezidents Donalds Tramps maija vidū paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un paliks ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības". Pie tam viņš pieļāva, ka tiks izstrādātas jaunas vienošanās.

Krievija jau vairākkārt noraidījusi ASV pārmetumus par ADL pārkāpumiem. Krievijas ĀM paziņoja, ka Maskava vienosies ar ASV, arī jautājumā par ADL tikai uz dialoga pamata, un jebkādi Vašingtonas ultimāti ir nepieņemami.

Vērts atzīmēt, ka Līguma mērķis ir tā dalībvalstu savstarpējās uzticības veicināšana, pilnveidojot karadarbības un bruņojuma kontroles jomā noslēgto līgumu ievērošanas kontroles mehānismus.

Taču amerikāņi acīmredzot līdzdalībā nav ieinteresēti. To pierāda gan pompozā izstāšanās no Vidēja un mazāka darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma, gan dīvainie izlēcieni saistībā ar Stratēģisko ieroču skaita samazināšanas līgumu – New START.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2019. gada beigās pat paziņoja, ka New START ir vienošanās, kuru viņš ir gatavs parakstīt ar Vašingtonu jebkurā brīdī. Taču arī te Amerika nereaģēja.

Acīmredzot ASV cieši apņēmās atbrīvoties no visu veidu savaldīšanas. Un tas, kā ne reizi vien jau tika atzīmēts, neko labu pasaules stabilitātei un drošībai nesola.

18
Tagi:
Ārlietu ministrija, NATO, Krievija, ASV
Pēc temata
KF ĀM paziņoja par Atvērto debesu līguma sabrukuma draudiem ASV dēļ
Krievijas ĀM pieļauj, ka ASV vēlas atteikties no kodolizmēģinājumu moratorija
Krievijas ĀM stingri atspēkoja absurdos maldus par KF bruņojuma izmēģinājumiem
NATO ģenerālsekretāra vietnieks apsprieda "Krievijas draudus" ar Igaunijas AM kancleru
ZRK S-400 Triumf

Turcija izmēģina S-400 pret amerikāņu lidmašīnām

0
Turcija ignorējusi ASV brīdinājumus par iespējamām sankcijām, ja republika sāks izmēģinājumus pret ASV ražotajām kara lidmašīnām.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Turcijas bruņotie spēki sākuši Krievijā iegādāto zenītraķešu kompleksu S-400 jaunos izmēģinājumus pret amerikāņu iznīcinātājiem F-16 un F-4 Murtedas aviobāzē netālu no Ankaras, informēja Fighter Jets World.

Portāla rīcībā esošā informācija liecina, ka testi sākušies 4. jūlijā un ilgs līdz 26. novembrim.

Pie tam Turcija ignorējusi ASV brīdinājumus par iespējamām sankcijām, ja republika sāks izmēģinājumus pret ASV ražotajām kara lidmašīnām, vēsta RIA Novosti.

Fighter Jets World publicēja Turcijas provinces varasiestāžu sniegto informāciju – tās ziņo, ka iznīcinātāji lidos dažādā augstumā.

Pērnā gada rudenī turku karavīri jau izmēģināja S-400 pret amerikāņu iznīcinātājiem, kuri pārvietojās virs Ankaras dažādā augstumā, bet sistēmas kontrolēja debesis virs Turcijas galvaspilsētas.

Krievijas ZRS S-400 iegāde izprovocēja krīzi Ankaras un Vašingtonas attiecībās. Sistēmas piegādes sākās pērnā gada vasarā, tomēr amerikāņu varasiestādes pieprasīja Turcijai atteikties no darījuma un iegādāties kompleksus Patriot. Pretējā gadījumā ASV draudēja aizturēt vai pat atcelt iznīcinātāju F-35 pārdošanu Turcijai un ieviest sankcijas, tomēr Ankara atteicās piekāpties.

Krievija izpildīja pirmo kontraktu, kas paredzēja četru S-400 divizionu piegādi Turcijai par kopsummu 2,5 miljardu dolāru apmērā. Pēc tam puses vienojās par otras partijas iegādi.

0
Tagi:
militārā tehnika, S-400, Krievija, Turcija, ASV
Pēc temata
Vašingtonas un Ankaras konflikts: ASV gatavo sankcijas, Turcija draud slēgt aviobāzes
Serbija iegādājusies Krievijas pretgaisa aizsardzības kompleksus
Baltijas flotes nākotne: pirmais Krievijas kuģis saņēmis PGA kompleksu "Pancirj"
Kā "Bastioni", "Iskanderi" un Baltijas flotes aviācija atbildēja uz mācībām "Baltops 2020"