Naudaszīmes

Maskava apkopojusi bilanci: noskaidroti sankciju nodarītie zaudējumi

125
(atjaunots 12:29 19.02.2019)
Krievijas Federācija nosaukusi "līderus" sankciju skaita un nodarīto zaudējumu apjomu ziņā.

RĪGA, 19. februāris – Sputnik. Zaudējumi, ko, domājams, cietusi Krievija ierobežojošo pasākumu ieviešanas rezultātā, vērtējami 6,3 miljardu dolāru apmērā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz KF Ekonomiskās attīstības ministrijas atskaiti.

Atskaitē ņemti vērā tirgus aizsardzības pasākumi, kā arī ar tarifiem nesaistītie pasākumi un sankcijas, ko pret Krieviju ieviesušas trešās valstis. Šī gada sākumā pieejamie dati liecina, ka 62 valstis ieviesušas 159 ierobežojošos pasākumus pret Krieviju. To nestie kopējie zaudējumi – 6,3 miljardi dolāru.

Resors informēja, ka lielāko kaitējumu ierobežojumi nodarījuši metalurģijai, lauksaimniecībai un ķīmiskajai rūpniecībai. Lielākos zaudējumus Krievijas ekonomikai nodarījusi Eiropas Savienība, kas ieviesusi 25 ierobežojošos pasākumus, – aptuveni 2,4 miljardi dolāru. ASV ar deviņiem ierobežojumiem nodarījušas zaudējumus 1,1 miljarda dolāru apmērā. Ukraina pielietojusi 22 ierobežojumus, kuru kopējais kaitējums sasniedz aptuveni 775 milj. dolāru. Savukārt Turcija ar 12 ierobežojumiem likusi Krievijai zaudēt 713 milj. dolāru.

Desmitniekā iekļuvusi arī Indija (377 milj.), Irāna (320 milj.), Ķīna (174 milj.), Meksika (120 milj.), Taizeme (102 milj.) un Baltkrievija (42 milj.).

Krievijas un Eiropas Savienības attiecības pasliktinājās 2014. gadā sakarā ar notikumiem Ukrainā un Krimā. Brisele ieviesa ierobežojumus noteiktām Krievijas kompānijām un privātpersonām, pēc tam bloķēja veselas KF ekonomikas nozares. 2014. gada augustā Vladimirs Putins parakstīja rīkojumu, kas aizliedz importēt uz Krieviju vairākus lauksaimniecības produkcijas, noteiktas izejvielas un pārtiku no ASV, ES valstīm, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas, kas iepriekš ieviesa sankcijas pret Krieviju.

Tika aizliegta gaļa, desas, zivis un jūras veltes, dārzeņi, augļi, piena produkcija. Saglabājoties Rietumu sankcijām, arī Krievija pagarināja atbildes ierobežojumus, pēdējo reizi – līdz 2019. gada vidum.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs 2018. gada novembrī vērtēja, ka pret Krieviju ieviestās sankcijas ES nodarījušas zaudējumus 100 miljardu eiro apmērā. Krievijas valdības vadītājs uzsvēra, ka tādi zaudējumi neko labu nedara – tie kaitē visiem.

Krievijas noteiktais pārtikas embargo produktu eksportētājus Eiropā ietekmējis dažādi: atsevišķām valstim, piemēram, Somijai izdevies būtiski kompensēt Krievijas tirgus zudumu, taču virknei eksportētāju nav izdevies atjaunot agrākos apjomus.

Bundestāgs ziņoja, ka pret Krieviju vērstās sankcijas nodara kaitējumu Vācijas ekonomikai 619 milj. eiro apmērā mēnesī. Šī iemesla dēļ kopš 2014. gada valstī likvidēti 60 tūkstoši darba vietu. Vācija ir Krievijas lielākais tirdznieciskais partneris Eiropā, un Berlīne cieš līdz 40% zaudējumu, ko nes pret Krieviju vērstie ierobežojumi. Kopumā eksports no ES uz Krieviju laikā no 2013. līdz 2016. gadam samazinājies par trešo daļu – līdz 72 miljardiem eiro.

Pēdējā laikā Rietumos aizvien skaļāk izskan viedoklis par nepieciešamību atcelt ierobežojošos pasākumus. Piemēram, sankcijas kritizēja Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte. Pēc viņa domām, sankciju pagarināšana nevar būt automātiska. Politiķis atgādināja, ka ierobežojošie pasākumi ir līdzeklis, nevis mērķis.

Savukārt Slovākijas premjerministrs Pēters Pelegrīni norādīja, ka ES sankcijas pret Krieviju ir bezjēdzīgas un piebilda, ka Maskavas un Briseles politiskās un ekonomiskās attiecības ir sabojājušās, daži uzņēmumi "zaudējuši savu tirgu", zūdot iespējai tirgoties ar Krieviju. Viņš secināja, ka ierobežojošie pasākumi nes tikai kaitējumu.

125
Pēc temata
Baltijas valstu zaudējumi Krievijas embargo rezultātā joprojām nezūd
Latvijas šprotu cenas nokrita zem pašizmaksas Krievijas produktu embargo dēļ
Krievijas Ministru Kabinets paplašinājis pārtikas produktu embargo sarakstu
Eiropas Komisija lūdz Krieviju izslēgt cūkgaļu no pārtikas embargo saraksta
Lietuvas siernieki iztērēs 14 milj. eiro, lai izvairītos no Krievijas embargo
Mamikins: Latvija ik gadus zaudē miljardu eiro Krievijas embargo rezultātā
COVID-19

Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem

19
(atjaunots 13:27 04.08.2020)
Testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus; tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais pētnieciskais centrs plāno uzsākt vakcīnas pret Covid-19 testēšanu uz bērniem nākamā gada janvārī-februārī, paziņoja RIA Novosti centra direktors Aleksandrs Gincburgs.

"Mēs pašlaik šo dokumentu paketi sākām izstrādāt, jo nekad institūts nav veicis izmēģinājumus uz bērniem. <…> Pediatri zina šīs īpatnības, un kopā ar viņiem mēs šobrīd rakstām dokumentu paketi, kurus prezentēsim Veselības ministrijai, lai to var veikt uz bērniem, taču tikai pēc tam, kad mēs pabeigsim visus pētījumus uz cilvēkiem," pateica Gincburgs.

Pēc viņa sacītā, testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus. Tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi

Iepriekš Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško paziņoja par N. Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskā centra izstrādātās vakcīnas pret koronavīrusu klīnisko izmēģinājumu pabeigšanu.

Viņš uzsvēra, ka varasiestādes grasās uzsākt masveida vakcināciju oktobrī. Pirmām kārtām potes veiks īpašo grupu pārstāvjiem: mediķiem un skolotājiem.

Speciālisti izstrādāja preparātu sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. Jūlija beigās no militārā hospitāļa izrakstīja otro 20 brīvprātīgo grupu. Katram no viņiem izstrādājās imūnā atbilde, nekādas blaknes vai kontrindikācijas netika atklātas.

Tāpat vakcīnas klīniskos pētījumus uzsācis centrs "Vektor", tas plāno uzsākt ražošanu novembrī.

19
Tagi:
koronavīruss, vakcīna
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Rietumi cieš sakāvi Covid-19 vakcīnas izstrādes sacensībās
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju

Izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde: Krievijas vakcīna pret Covid-19 devusi rezultātu

24
(atjaunots 10:42 04.08.2020)
Beidzamā brīvprātīgo izmeklēšana, kuri testē vakcīnu pret koronavīrusu Burdenko slimnīcā, parādījusi acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem dalībniekiem.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Brīvprātīgajiem, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumā, izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde, pie tam nekādas blaknes organisma darbā nav atklātas, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrijā, vēsta RIA Novosti.

Burdenko slimnīcā notika beidzamā brīvprātīgo medicīniskā apskate, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu klīniskajos pētījumos, kurus Aizsardzības ministrija veica sadarbībā ar Gamaleja vārdā nosaukto Nacionālo epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecisko centru. Viņiem visiem pirms 42 dienām tika veikta pirmā vakcinācija.

"Pētījumu rezultāti skaidri parādīja acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem brīvprātīgajiem, kura tika saņemta vakcinācijas rezultātā. Nekādi blakusefekti vai novirzes brīvprātīgo organismā nav atklātas," paziņoja militārajā institūcijā.

Tādējādi, veikto pētījumu dati ļauj runāt par vakcīnas drošumu un labo pārnesamību, kuru izveidoja Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskais centrs sadarbībā ar Krievijas Aizsardzības ministriju.

Eksperimenta gaitā, kurš ilga no 3. jūnija līdz 20. jūlijam, brīvprātīgie atradās nepārtrauktā Burdenko slimnīcas ārstu uzraudzībā.

Pasaules Veselības organizācija 11. marta pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 18,4 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 697 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 11,6 miljoni izveseļojās.

Iepriekš, sapulcē par sanitāri epidemioloģisko situāciju Krievijā vicepremjere Tatjana Goļikova paziņoja, ka vislielākās perspektīvas Krievijā šobrīd ir divām vakcīnām pret koronavīrusu – Gamaleja centra un Novosibirskas zinātniskā centra "Vektor" izstrādās vakcīnas. Pirmās vakcīnas reģistrācija ir plānota augustā, savukārt ražošana – septembrī, "Vektor" vakcīnu, pēc viņas sacītā, paredzēts piereģistrēt septembrī ar ražošanu oktobrī.

Vakar, 3. augustā, Krievijas Tiešo investīciju fonda (KTIF) vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka KTIF sagaida Krievijā pirmās vakcīnas pret koronavīrusu Covid-19 reģistrāciju 10 dienu laikā.

24
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
Covid-19 netraucē Latvijas iedzīvotājiem priecāties par dzīvi
Jaunu Covid-19 gadījumu skaits nav galvenais: kādos apstākļos atgriezīs ierobežojumus

Latvijā pieaug saslimstība ar Covid-19: atvērtas robežas liek sevi manīt

0
(atjaunots 12:09 05.08.2020)
Latvijā reģistrēts neliels Covid-19 saslimstības pieaugums, visvairāk inficēto ieradušies no ārzemēm.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 2212 koronavīrusa testi, atklāti 8 jauni inficēšanās gadījumi, paziņoja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, pieci cilvēki, kuriem ir atklāts Covid-19, ieradās no ārzemēm (Lielbritānija, Baltkrievija, Serbija, Nīderlande), vēl ar trīs inficētajiem tiek strādāts, lai iegūtu papildu informāciju un noteiktu inficēšanās ķēdes.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 206 080 Covid-19 izmeklējumi, 1257 testi izrādījušies pozitīvi, 1070 izveseļojās, 32 nomita.

Pēdējo 24 stundu laikā neviens ar Covid-19 inficētais nav nogādāts slimnīcā. Stacionāros turpina ārstēties seši pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. No slimnīcām ir izrakstīts 191 pacients, kurš ārstējās no Covid-19.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir atklāti vairāk nekā 18,7 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 704 tūkstoši cilvēku nomira un gandrīz 12 miljoni izveseļojās.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē