Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova

Cinisms pārsteidz: Krievijas ĀM novērtēja BBC darba stilu

74
(atjaunots 17:11 17.12.2018)
Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve komentēja mediju korporācijas BBC tehnoloģiju, kas tiek izmantota, lai radītu melu ziņas par "Krievijas iejaukšanos".

RĪGA, 17. decembris — Sputnik. Kā britu mediju regulējošās iestādes un sabiedrība vērtē centienus piespiest žurnālistus radīt melus? Tādu jautājumu uzdeva Krievijas ĀM starptautiskajām organizācijām pēc dažiem faktiem, kuri atmasko britu korporācijas BBC darbinieku negodīgo darbību. Par to kanāla "Rossija 24" pastāstīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

ĀM pārstāve komentēja BBC krievvalodīgā dienesta darbinieces publiskotās atklāsmes, kurās viņa pastāstīja par redakcijas uzdevumu – sameklēt pierādījumus, kuri apliecinātu: "dzelteno vestu" protesta akcijās Francijā meklējamas "krievu pēdas".

Dzelteno vēstu protesti Parīzē
© Sputnik / Ирина Калашникова

Zaharova pauda, ka žurnālistu cinisms konkrētajā gadījumā vienkārši šokē. ĀM pārstāve atgādināja, ka BBC vienmēr apliecinājusi savu neatkarību un lūgusi nemeklēt tās sižetos subjektīvu attieksmi pret Krieviju.

"Tagad mēs redzam, kāds ir televīzijas un radio korporācijas BBC žurnālistu darbs," – uzsvēra Zaharova.

Viņa pauda sašutumu par negodīgajiem paņēmieniem, pie kādiem britu korporācija liek ķerties saviem žurnālistiem, lai radītu Krievijai naidīgas melu ziņas.

Gribētos zināt, kā to vērtē britu sabiedrība, atzīmēja Krievijas ĀM pārstāve.

"Mēs šo jautājumu uzdosim starptautiskajām struktūrām. Jau rīt rakstīsim EDSO atbilstošu vēstuli un pievērsīsim uzmanību, jo tas ir skandalozs fakts," – atklāja M.Zaharova.

Jau vēstīts, ka tīmeklī nonākusi BBC korespondentes Olgas Ivšinas sarakste ar vienu no ārštata reportieriem Francijā.

Sarunas laikā viņa uzstājīgi lūdza sarunbiedri apstiprināt domas par to, ka ar notikumiem Francijā saistīta Krievija.

"Jā, es meklēju stūrus, - sarakstē atklāja BBC korespondente. – Redakcija pieprasa asinis."

"Sensacionālo" informāciju par to, ka "dzelteno vestu maidanu" Francijā organizējusi Krievija, pirmo reizi pauda Ukrainas Drošības dienests. Lai pierādītu savas fantāzijas, resors publicēja uzņēmumu, kurā redzami divi vīrieši ar Doņeckas Tautas Republikas karogu mītiņā Parīzē. Fotogrāfijas paraksts pauda, ka "karognesēju" darbību kontrolējot "KF FDD un BS ĢŠ GP (Krievijas Federālais drošības dienests un Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenā pārvalde – tulk.)".


74
Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)
Pēc temata
LTV tiks demonstrēta BBC filma par Krievijas iebrukumu Latvijā
Latvija atgādināja, ka ir gatava uzņemt BBC Krievijas redakciju
BBC filma par futbola faniem šokējusi Krievijas diplomātus
Izjūtiet starpību: Simonjana pastāstīja par BBC nekorekto virsrakstu
Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, foto no arhīva

Peskovs par ožas zudumu Covid-19 laikā: zemenes no vistas jūs neatšķirsiet

22
(atjaunots 15:22 31.05.2020)
KF prezidenta preses sekretārs pastāstīja, ka sajūtas koronavīrusa saslimšanas laikā līdzinās tām, kuras rodas gripas saslimšanas laikā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, kurš nesen izslimoja koronavīrusu, pastāstīja par savas slimības gaitu, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Peskovs atzīmēja, ka sajūtas līdzinās tām, kuras parādās gripas saslimšanas gadījumā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni. Tā, dienā, kad, spriežot pēc visa, preses sekretārs inficējās ar Covid-19, pēc viņa sacītā, viņš "nodarbojās ar sportu sporta zālē un noskrēja 7 kilometrus, izjuta spēku pieplūdumu un izbaudīja fizisko un morālo stāvokli". Par to Dmitrijs Peskovs pastāstīja raidījumā "Maskava, Kremlis. Putins".

Nākamajā dienā viņam pacēlās temperatūra.

"Absolūti neparastas sajūtas, kad tu zaudē ožu un garšas sajūtu… Zemenes no vistas jūs nespēsiet atšķirt," piebilda viņš.

Atgādināsim, ka par to, ka KF prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs inficējās ar koronavīrusu, kļuva zināms 12. maijā, savukārt 25. maijā viņš tika izrakstīts no slimnīcas, kur izgāja ārstēšanos.

Tuvākajā laikā Dmitrijs Peskovs plāno palikt karantīnā, un pēc tam pakāpeniski atgriezties pie darba mājas režīmā.

22
Tagi:
koronavīruss, Peskovs
Pēc temata
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
"Plaušas krakšķ": pacienti ar Covid-19 pastāstīja par pirmajiem simptomiem
Bioloģe aprakstīja, kā Covid-19 iespaido pacientu smadzenes un plaušas
PVO galvenā mītne Ženēvā, foto no arhīva

Krievijā sniegts vērtējums ASV lēmumam izbeigt sadarbību ar PVO

15
(atjaunots 12:53 31.05.2020)
ASV attiecību izbeigšana ar Pasaules Veselības organizāciju ir neveikls Trampa solis vēlētāju acu novēršanai, uzskata KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Piektdien, 29. maijā, ASV prezidents Donalds Tramps informēja pasauli, ka Amerika izbeidz sadarbību ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO), savukārt līdzekļi, kuri iepriekš tika piešķirti PVO darbam, tiks novirzīti citiem "lieliem darbiem", jeb, precīzāk sakot, "steidzamām veselības aprūpes vajadzībām visai pasaulei".

Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis nosauca šo Trampa gājienu par "neveiklu soli", kurš tika sperts, lai iepatiktos vēlētājiem priekšvēlēšanu cīņas ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Tāpat Sluckis atzīmēja, ka Amerikas administrācijas problēmas, kura nespēja veiksmīgi tikt galā ar Covid-19, Trampam nākas tagad novelt uz Pasaules Veselības organizācijas pleciem, lai vēlētāji neskrien prom pie citiem kandidātiem.

Tostarp KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas vadītājs uzskata, ka PVO, paliekot bez ASV atbalsta, neizbeigs savu pastāvēšanu. Pēc Slucka domām, veidu, kā atbalstīt organizāciju atradīs citi tās dalībnieki.

Iepriekš ASV prezidents paziņoja par PVO finansēšanas izbeigšanu, jo organizācija it kā neesot savlaicīgi sniegusi Amerikai informāciju par koronavīrusu, kā arī nepaziņoja patiesību par vīrusu pasaules sabiedrībai. Tāpat viņš apsūdzēja organizāciju par to, ka tā neizmeklēja ticamību raisošas ziņas no Uhaņas, kuras bija pretrunā ar Ķīnas varasiestāžu oficiālo informāciju.

PVO uz to atbildēja, ka neko neslēpa no ASV vai citām valstīm. Savukārt ASV Slimību profilakses un kontroles centru (CDC) speciālisti strādāja ar PVO kopš pirmās pandēmijas dienas.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, atzīmēja, ka, laužot attiecības ar PVO, ASV iedragā mijiedarbības starptautiski tiesiskos pamatus veselības aprūpes jomā. Un tas tiek darīts visnepiemērotākajā laikā, kad visai pasaulei, tieši pretēji, ir jāapvienojas efektīvai cīņai ar Covid-19 izplatību.

15
Tagi:
ASV, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: mēs neko neesam slēpuši no ASV
Ārsts: dīvaini pieprasīt no PVO ārstēšanas recepti pandēmijas karstumā
Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO
PVO izsludinājusi jaunā koronavīrusa pandēmiju

Izdalīs trūcīgajiem: Latvija iepirks 400 tūkstošus medicīnisko masku

0
(atjaunots 11:05 02.06.2020)
Tuvākajā laikā Labklājības ministrija un pašvaldības izdalīs sejas maskas bez maksas maznodrošināto iedzīvotāju grupām.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Elektroniskajā iepirkumu sistēmā šonedēļ jābūt izsludinātam 400 tūkstošu sejas masku iepirkumam maznodrošināto iedzīvotāju grupām, raksta jauns.lv ar atsauci uz Ekonomikas ministrijas Iekšējā tirgus departamenta direktori Ingu Apsīti.

Pēc viņas sacītā, pēc iepirkuma šīs maskas tiks bez maksas izplatītas caur Labklājības ministriju un pašvaldībām Latvijas maznodrošināto iedzīvotāju grupu vidū.

Covid-19
© Sputnik / Владимир Астапкович

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka, saskaņā ar Ekonomikas ministrijas informāciju, Latvijā sejas maskas plāno ražot pieci-seši uzņēmumi. Tiem bija jāuzsāk darbs maija vidū, taču tas nenotika, jo ārzemju laboratorijas, kuras drīkst sertificēt individuālos aizsarglīdzekļus, ir pārāk noslogotas.

Taču kolīdz parādīsies iespēja, Latvijas masku ražošana nekavējoties tiks uzsākta. Ekonomikas ministrijā cer, ka tas notiks jau tuvākajā laikā.

Atgādināsim, ka no 12. maija Latvijā ir ieviests obligāts sejas masku režīms sabiedriskā transporta pasažieriem.

Ārkārtējās situācijas režīms, kurš tika ieviests Latvijā ar mērķi novērst koronavīrusa izplatību, tika pagarināts līdz 9. jūnijam.

0
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Covid-19 hronikas: seši miljoni inficēto pasaulē un otrais vilnis Japānā
Covid-19 informatīvais tālrunis maina darba laiku: tā pieprasījums krīt
Ne tikai ar lietotnes palīdzību: kā Latvijā apzina Covid-19 slimnieka kontaktpersonas
Latvijā diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns Covid-19 gadījums