Krievijas Federācijas vēstnieks Igaunijas Republikā Aleksandrs Petrovs

Krievijas vēstnieks Igaunijā pastāstīja par sarunu valsts Ārlietu ministrijā

66
(atjaunots 06:03 30.11.2018)
Krievijas vēstnieks Aleksandrs Petrovs sarunas gaitā Igaunijas Ārlietu ministrijā norādīja, ka KF uzskata: incidentā Kerčas šaurumā vainīga Ukraina.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Krievijas Federācijas vēstnieks Igaunijas Republikā pastāstīja Sputnik Igaunija par sarunu Igaunijas Ārlietu ministrijā.

Iepriekš vēstīts, ka trīs Ukrainas JKS kuģi svētdien, 25. novembrī, nelikumīgi šķērsoja Krievijas jūras robežu. Tie bīstami manevrēja un nereaģēja uz Krievijas kuteru un kuģu prasībām.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādīja, ka incidents ir "ļoti bīstama provokācija, kurā nepieciešama nopietna izmeklēšana". Viņš piebilda, ka pēc Ukrainas JKS provokācijas Melnajā jūrā situācijā nav nepieciešama noregulēšana – Krievijas valsts robežas pārkāpējus jau nomierinājuši Krievijas robežsargi. Krievijas ĀM norādīja, ka par spriedzes pieaugumu Azovas un Melnās jūras akvatorijā vainīga ir Ukraina, un uzsvēra: KF nepieļaus uzbrukumus savai suverenitātei.

Ukrainas kuģi ar 24 jūrniekiem aizturēti, trīs ukraiņu karavīri guvuši ievainojumus, nogādāti slimnīcā un saņem medicīnisko palīdzību, jūrnieku dzīvības nekas neapdraud. Pēc incidenta pret viņiem ierosināta krimināllieta par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu.

28. novembrī Igaunijas Ārlietu ministrija izsauca KF vēstnieku, lai paustu savu sašutumu par Krievijas robežsargu darbībām.

Aleksandrs Petrovs pastāstīja,ka Igaunijas ĀM aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot kuģus un aizturētos Ukrainas karavīrus, kā arī atturēties no bruņoto spēku un ieroču lietošanas tamlīdzīgās situācijās. Igaunijas ĀM uzsvēra, ka Maskavas pienākums esot garantēt navigācijas brīvību Ukrainas un citu valstu kuģiem Kerčas šaurumā un Azovas jūrā saskaņā ar starptautiskajā tiesībām.

Savukārt Krievijas vēstnieks pavaicājis, vai Igaunijas ĀM izsaukusi arī Ukrainas pagaidu pilnvaroto lietvedi Igaunijā un izteikusi līdzīgus aicinājumus. A.Petrovs norādīja Igaunijas ĀM, ka Krievija uzskata Ukrainu par "visas šīs ieplānotās atklātās prokvokācijas iniciatoru".

Diplomāts pavaicāja, kā reaģētu jebkura cita valsts, tostarp arī Igaunija, ja tās teritoriālajos ūdeņos iebruku ārvalstu karakuģi. "Tādā gultnē ritēja mūsu saruna," – piezīmēja Petrovs.

Vēstnieks pastāstīja, ka nav saņēmis no Igaunijas atklātu atbildi uz saviem jautājumiem. Saprotams, teica Petrovs, ka Krievijas un Igaunijas viedoklis par notikumiem Kerčā radikāli atšķiras.

"Igaunija izteica versiju par to, ka par visu šo nelaimju un bēdu sākumpunktu kļuvusi "Krimas aneksija". Uz to atbildēju: ja runāt par kādu sākumpunktu, tad tas bija pretvalstiskais apvērsums Kijevā 2014. gadā un nacionālradikāļu nākšana pie varas, kā arī no viņu puses izskanējušie draudi Krimas iedzīvotājiem," – uzsvēra Krievijas diplomāts.

A.Petrovs pauda cerību, ka rietumvalstis, piemēram, Vācija spēs ietekmēt Kijevu, lai nepieļautu jaunas provokācijas.

"Piemēram, tas tika apspriests Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Vācijas kancleres Angelas Merkeles, kā arī Krievijas un Vācijas ārlietu ministru Sergeja Lavrova un Haiko Māsa telefona sarunās," – viņš paskaidroja.

"Ceram, ka šos signālus Kijeva uztvers nopietni," – noslēgumā piebilda Krievijas vēstnieks Igaunijā.

66
Temats:
Ukraiņu karakuģu "miermīlīgā" provokācija Melnajā jūrā (28)
Pēc temata
Ukrainas robežsardze aizturējusi 15 kuģus par apstāšanos Krimas ostās
Putins par incidentu Melnajā jūrā: Porošenko vajadzīga provokācija pirms vēlēšanām
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

15
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

15
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

25
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

25
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu

Ekologi ceļ trauksmi: Barenca jūra riskē kļūt par atkritumu plankumu

0
(atjaunots 18:58 29.11.2020)
Barenca jūra var pārvērsties vienā lielā atkritumu plankumā; pie šādiem secinājumiem nonākusi zinātnieku ekspedīcija, kuri nodarbojas ar ūdens ekosistēmu piesārņojuma problēmām.

Uz katru piekrastes līnijas kilometru ir 4-5 tonnas plastmasas. Brīvprātīgie rīko speciālas "talkas" – viņi izved atkritumus un pēc tam nodod tos pārstrādei. Ne visu ir iespējams utilizēt, daļa plastmasas neder otrreizējai pārstrādei. Sekas var būt bēdīgas – ja netiks pārtraukta vienreizlietojamo priekšmetu patērēšana, tad daba vienkārši nosmaks atkritumos.

Oļesja Iļjina Maskavas Valsts universitātes Bioloģijas fakultātē pēta ūdens ekosistēmu plastmasas piesārņojuma problēmas. Tāpat viņa rīko zinātniskas jūras ekspedīcijas, lai izpētītu ūdens stāvokli, mikroplastmasas saturu, un nodarbojas ar piekrastes līnijas tīrīšanu. Secinājumi nav mierinoši: ja netiks izbeigta vienreizlietojamo lietu ražošana un patērēšana, nekāda utilizācija nepalīdzēs ekosistēmai.

0
Tagi:
Barenca jura, ekoloģija
Pēc temata
Barenca jūrā atrasti Otrā pasaules kara laiku ASV tanki