Incidents Kerčas šaurumā

Putins par incidentu Melnajā jūrā: Porošenko vajadzīga provokācija pirms vēlēšanām

44
(atjaunots 12:29 29.11.2018)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmo reizi sniedzis komentārus par incidentu, ko Melnajā jūrā radīja Ukrainas JKS kuģi.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Incidents Kerčas šaurumā ir Ukrainas valdības netīra spēle spriedzes saasināšanai ar mērķi apspiest politiskos pretiniekus. Pat pēc Krimas atkalpievienošanās Krievijai un konflikta Donbasā karastāvoklis Ukrainā netika ieviests, taču tagad noticis tikai incidents pierobežas zonā, norādīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, uzstājoties forumā "Krievija sauc!", vēsta RIA Novosti.

Iepriekš vēstīts, ka trīs Ukrainas JKS kuģi svētdien, 25. novembrī, nelikumīgi šķērsoja Krievijas jūras robežu. Tie bīstami manevrēja un nereaģēja uz Krievijas kuteru un kuģu prasībām, tāpēc tika pieņemts lēmums pielietot ieročus, un Ukrainas kuģi tika aizturēti. Pēc incidenta Melnajā jūrā Ukrainas prezidents Petro Porošenko parakstīja dekrētu par karastāvokļa ieviešanu 10 valsts apgabalos uz 30 dienām.

Spēle spriedzes saasinašanai

"Kas attiecas uz incidentu Melnajā jūrā: tā ir provokācija, neapšaubāmi, ko organizējusi pašreizējā valdība, tostarp arī pašreizējais prezidents pirms Ukrainas valsts vadītāja vēlēšanām nākamā gada martā," – teica V.Putins, komentējot situāciju.

Krievijas valsts vadītājs atzīmēja, ka Ukrainas prezidenta Petro Porošenko reitings patlaban ir tik zems, ka "viņam ir izredzes neiekļūt pat (vēlēšanu – red.) otrajā kārtā".

"Tāpēc kaut kas ir jādara, lai saasinātu situāciju un radītu nepārvaramus šķēršļus viņa konkurentiem, pārsvarā – no opozīcijas," – pauda Krievijas prezidents.

Putins piebilda, ka Ukrainas kuģi iegājuši Krievijas teritoriālajos ūdeņos, kas piederējuši Krievijai pat pirms Krimas pievienošanās Krievijāi, un nav atbildējuši uz robežsargu izsaukumiem.

"Nereaģēja uz piedāvājumiem apstāties, uz piedāvājumiem uzņemt loci, pat pēc mūsu valsts robežas pārkāpšanas viņiem tik un tā piedāvāja uzņemt loci, bet viņi klusēja, vispār neko neatbildēja," – viņš teica.

Krievijas prezidents atgādināja, ka 2018. gada septembrī Ukrainas karakuģi jau devušies zem Kerčas tilta Azovas jūrā un nekādas problēmas nav radušās – Ukrainas JKS izpildīja visas Krievijas prasības: paziņoja, kāds ir grupas sastāvs, kurp tā dodas. "Mēs viņiem piešķīrām loci un mierīgi nogādājām līdz mērķim Azovas jūrā," – uzsvēra Vladimirs Putins.

Viņš atzīmēja, ka incidentam ir visas sagatavotas provokācijas pazīmes, kas paredzēta karastāvokļa ieviešanai Ukrainā.

Putins pievērsa uzmanību Ukrainas valdības nesamērīgajai reakcijai pēc indicenta un, piemēram, notikumiem 2014. gadā, kad Krima nolēma pievienoties Krievijai un sākās konflikts Donbasā, kura gaitā valdības spēki izmantoja smago artilēriju un pat aviāciju.

"Nekāds karastāvoklis netika ieviests, bet tagad – neliels incidents Melnajā jūrā, un valstī ieviests karastāvoklis. Taču tas nepārprotami notiek pirms prezidenta vēlēšanām, absolūti acīmredzams fakts," – uzskata Vladimirs Putins.

Kijeva vienmēr iziet sveikā

Ar incidentu Melnajā jūrā Kijevas valdība nodemonstrējusi vēlmi saasināt attiecības ar Krievijas Federāciju, norādīja KF prezidents.

"Šodien Kijevas valdība sekmīgi izplata Krievijai naidīgu noskaņojumu, nekas cits tai nav atlicis," – uzsvēra V.Putins.

Krievijas Federācijas padomes loceklis Francis Klincevičs
© Sputnik / Владимир Федоренко

Viņš piebilda: rodas iespaids, ka Kijeva vienmēr iziet sveikā, lai ko darītu un kādus lēmumus pieņemtu.

"Ja viņi tagad pieprasīs brokastīs pasniegt zīdaiņus, laikam viņiem zīdaiņus pasniegs," – piezīmēja Putins.

Taču tamlīdzīga Kijevas politika ir ļoti tuvredzīga, tā ļāvusi atslābināties valdībai un novedusi pie lielām ekonomiskajām, finansiālajām un sociālajām problēmām valstī.

"Stāv visu laiku ar izstieptu roku, ubago naudu no Starptautiskā valūtas fonda. Bet kādreiz taču nākamajai paaudzei būs jāatdod," – teica Putins un piezīmēja, ka "nenotiek nekas labs arī no kaimiņattiecību organizācijas viedokļa".

Kijevas rīcība tiks izvērtēta

Ar laiku Ukrainas tauta novērtēs tagadējo valdību, tāpat kā savulaik Gruzija novērtēja Mihailu Saakašvili, bet krievu un ukraiņu tautas vienmēr būs brālīgas, ir pārliecināts Krievijas prezidents.

"Kas attiecas uz ilgtermiņa perspektīvām: lai nu būtu kā būdams, lai kas pašlaik būtu pie varas Kijevā, krievu un ukraiņu tautas vienmēr ir bijušas un vienmēr būs brālīgas, ļoti tuvas tautas. Šīs politiskās putas aizies, aizplūdīs," – noslēgumā pauda pārliecību V.Putins.

44
Temats:
Ukraiņu karakuģu "miermīlīgā" provokācija Melnajā jūrā (28)
Pēc temata
Eirodeputāts no Latvijas izkritizēja "smieklīgo" Krimas rezolūciju
"Apstāšanās prasības ignorēju apzināti": ukraiņu jūrnieku liecības
Par ko cīnījās… Ukraiņu "nerātneļi" beidzot dabūjuši pelnīto
Ukrainas robežsardze aizturējusi 15 kuģus par apstāšanos Krimas ostās
Biezpiens, foto no arhīva

Nosaukts negaidīts labums, ko organismam nes biezpiens

24
(atjaunots 12:23 27.09.2020)
Produkts ir bagāts ar mikroelementiem un veicina ne vien kaulaudu stiprināšanu, bet arī palīdz cīnīties ar rudens depresiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Regulāra biezpiena lietošana uzturā palīdz cīņā ar rudens depresiju un stiprina potenci, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Sečenova vārdā nosauktās Maskavas valsts medicīniskās universitātes profesora, gastroenterologa Alekseja Bujeverova interviju pilsētas ziņu aģentūrai "Moskva".

"Biezpiens ir bagāts ar uzturvielām, olbaltumvielām un taukiem, mazākā mērā ar ogļhidrātiem <…> Tāpat ir nelieli pētījumi, ka biezpiens regulāras lietošanas uzturā gadījumā paceļ garastāvokli, palīdz cīnīties ar rudens depresiju," paskaidroja ārsts.

Viņš atgādināja, ka produkts ir bagāts ar mikroelementiem – kalciju, magniju, cinku. Tas veicina ne vien kaulaudu stiprināšanu, bet arī vīriešu potences uzlabošanu.

Gastroenterologs paskaidroja, ka veikalos ir jāpievērš uzmanība uzrakstam "biezpiens" uz iepakojuma. "Biezpiena izstrādājumu" un "biezpiena masas" sastāvā var izrādīties aromatizētāji un augu tauki.

Biezpiens satur samērā daudz kaloriju, tādēļ labāk būtu apēst ne vairāk par 200 gramiem dienā, atzīmēja Bujeverovs.

"Labāk ir apēst mazāk, taču ar normālu tauku saturu – 5% vai labāk 9%. No attaukotiem piena produktiem ir vairāk kaitējuma, nekā labuma," atgādināja ārsts.

Pirmkārt, organisms nesaņem taukus un sāk tos atlikt pats. Otrkārt, attaukoti produkti ir samērā bezgaršīgi, tādēļ ražotājs pieliek klāt cukuru un cukura aizvietotāju, kas palielina to enerģētisko vērtību.

24
Tagi:
veselība, pārtika
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību
Pēc temata
5 mīti par depresiju. Sen jau laiks aizbīdīt tos pažobelē
Kādi vitamīni rudenī nepieciešami bērniem un pieaugušajiem
Laborante, foto no arhīva

Krievijas zinātnieki atklājuši revolucionāru dabisku antibiotiku

44
(atjaunots 14:55 26.09.2020)
Atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Tjumeņas valsts universitātes zinātnieki atklājuši universālu dabisku antibiotiku, kas pārvar patogēnu noturību pret farmaceitiskajiem preparātiem, vēsta RIA Novosti. Pētījuma teksts publicēts žurnālā Applied Biochemistry and Microbiology.

Autori apgalvo, ka atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

Raksta autori atzīmē, ka viens no farmakoloģijas uzdevumiem ir meklēt dabiskas antibiotikas, kas spēj cīnīties ar mikroroganismiem, kam raksturīga multirezistence (multi-drug resistant, MDR) vai absolūta rezistence (extreme-drug resistant, XDR) pret tirgū esošajām antibiotikām.

Pētnieki no TVU pirmie pasaulē nodemonstrēja no alkalofilas miceliālās sēnes Emericellopsis alkaline izdalītā peptīda emericilipsīna A unikālo īpašību. Eksperti pastāstīja, ka viela slāpē baktēriju spēju veidot bioplēvītes, tāpēc šo patogēnu rezistence pret antibiotikām tiek nivelēta.

Darba autori paskaidroja, ka izpētītās vielas galvenā terapeitiskā īpatnība ir universālā iedarbība. Pret emericilipsīnu A neaizsargātas ir ne tikai MDR un XDR baktēriju formas, bet arī gandrīz jebkuri patogēnie eikarioti, piemēram, miceliālās sēnes un raugs.

"Emericilipsīns A iedarbojas uz eikariotiem un prokariotiem, pateicoties dažādiem molekulārajiem mehānismiem. Eikarioti – sēnes un audzēju šūnas – iet bojā, jo peptīds iznīcina to šūnu membrānas, bet prokariotu virulence tiek apspiesta, pateicoties bioplēvīšu veidošanās novēršanai," pastāstīja TUV Antimikrobu rezistences labrotarorijas X-BIO vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Jevgeņijs Rogožins.

Zinātnieki atzīmēja, ka emericilipsīns A palīdzēs cīnīties gan ar audzējiem, gan ar visdažādākajām bakteriālajām un sēnīšu infekcijām.

TUV speciālisti uzskata, ka emericilipsīns A ir perspektīvs gan kā patstāvīgs farmaceitiskais līdzeklis, gan kā kompleksu preparātu elements. Terapijā iespējams pielietot injekcijas vai izmantot vietējo ārstēšanu – tieši apstrādājot cietušos audus.

Pētījums veikts ciešā sadarbībā ar kolēģiem no Gauzes Jauno antibiotiku zinātniski pētnieciskā institūta, Rospotrebnadzor Centrālā epidemioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta un Krievijas Zinātņu akadēmijas Šemjakina un Ovčiņņikoca Bioorganiskās ķīmijas institūta.

Nākotnē zinātnieku kolektīvs plāno pāriet no darba ar šūnu modeļiem pie preparāta izmēģinājumiem laboratorijā.

44
Tagi:
Krievija, zinātnieki
Pēc temata
Krievijas zinātnieki izdomājuši, kā gūt labumu no toksiskajiem atkritumiem
"Ātrs un precīzs". Krievijā izgudrojuši ierīci, kura nosaka Covid-19 klātbūtni gaisā
Zinātnieki novērtējuši iespēju ārstēt Covid-19 ar radiāciju
Uzņēmēji, foto no arhīva

Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests uzsācis rūpīgu baltkrievu kompāniju pārbaudi

0
(atjaunots 13:32 28.09.2020)
Pēc speciālistu domām, baltkrievu augsti kvalificēto kadru piesaistīšana Latvijā atnesīs ne tikai labumu visai ekonomikai kopumā, bet arī pacels valsts kredītiestāžu līmeni un iespējas.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Iepriekš kļuva zināms, ka Latvija visai nopietni noskaņota virknes baltkrievu kompāniju darbības pārcelšanai savā teritorijā. Latvijas valdība ir gatava piešķirt termiņuzturēšanās atļauju ne tikai augsti kvalificētiem speciālistiem, bet arī visiem viņu ģimenes locekļiem. Septembra vidū jau 12 kompānijas no Baltkrievijas pauda vēlmi izmantot piedāvājumu. Kopumā uz Latviju atbrauks aptuveni 500 cilvēku, pārsvarā vadošie speciālisti un valdes pārstāvji.

Pašlaik ir uzsākts esošo datu par Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu darījumiem pārbaudes process, to iniciējis Finanšu izlūkošanas dienests (FID).

"FID sācis darbu pie dienesta rīcībā esošo datu analīzes saistībā ar Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu veiktajiem darījumiem. Ar iegūtajiem secinājumiem tiks iepazīstinātas Latvijas finanšu iestādes un citas kompetentās institūcijas," paziņoja iestādē.

FID atzīmēja, ka fakts, ka baltkrievu kompānijas pārceļas uz Latviju, var nest pozitīvu fiskālo efektu valsts ekonomikai, kā arī parādīt kredītiestāžu iespējas pārvaldīt riskus, kas saistīti ar baltkrievu uzņēmumu apkalpošanu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvija ir gatava uzņemt augsti kvalificētus darbiniekus no Baltkrievijas, piešķirt viņiem termiņuzturēšanās atļauju, kā arī sniegt atbalstu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns paziņoja, ka aģentūra strādā ciešā sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Robežsardzi un finanšu uzraudzības un citām institūcijām, lai pēc iespējas ātrāk sagatavotu atbilstošu un praksē pārbaudītu ceļa karti tiem uzņēmējiem, kuri lems par labu Latvijas piedāvājumam. Ar tādu pašu paziņojumu uzstājās arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Pēc viņa sacītā, pašlaik tiek izstrādāti risinājumi, lai baltkrievu kompānijām būtu visas iespējas pēc iespējas ātrāk pārcelties uz Latviju.

0
Tagi:
termiņuzturēšanās atļauja, Latvija, Baltkrievija
Pēc temata
Investējis 38 miljonus, bet tagad slēguši kontu: kā biznesam no Krievijas strādāt Latvijā
Bankas neatvērs kontus baltkrieviem: LIAA paziņojumu Lembergs uzskata par propagandu
Dievs, sargi Latviju no debiļiem: kā Krievijas pilsone Latvijā noformēja kontu bankā
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās