Incidents Kerčas šaurumā

Putins par incidentu Melnajā jūrā: Porošenko vajadzīga provokācija pirms vēlēšanām

44
(atjaunots 12:29 29.11.2018)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmo reizi sniedzis komentārus par incidentu, ko Melnajā jūrā radīja Ukrainas JKS kuģi.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Incidents Kerčas šaurumā ir Ukrainas valdības netīra spēle spriedzes saasināšanai ar mērķi apspiest politiskos pretiniekus. Pat pēc Krimas atkalpievienošanās Krievijai un konflikta Donbasā karastāvoklis Ukrainā netika ieviests, taču tagad noticis tikai incidents pierobežas zonā, norādīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, uzstājoties forumā "Krievija sauc!", vēsta RIA Novosti.

Iepriekš vēstīts, ka trīs Ukrainas JKS kuģi svētdien, 25. novembrī, nelikumīgi šķērsoja Krievijas jūras robežu. Tie bīstami manevrēja un nereaģēja uz Krievijas kuteru un kuģu prasībām, tāpēc tika pieņemts lēmums pielietot ieročus, un Ukrainas kuģi tika aizturēti. Pēc incidenta Melnajā jūrā Ukrainas prezidents Petro Porošenko parakstīja dekrētu par karastāvokļa ieviešanu 10 valsts apgabalos uz 30 dienām.

Spēle spriedzes saasinašanai

"Kas attiecas uz incidentu Melnajā jūrā: tā ir provokācija, neapšaubāmi, ko organizējusi pašreizējā valdība, tostarp arī pašreizējais prezidents pirms Ukrainas valsts vadītāja vēlēšanām nākamā gada martā," – teica V.Putins, komentējot situāciju.

Krievijas valsts vadītājs atzīmēja, ka Ukrainas prezidenta Petro Porošenko reitings patlaban ir tik zems, ka "viņam ir izredzes neiekļūt pat (vēlēšanu – red.) otrajā kārtā".

"Tāpēc kaut kas ir jādara, lai saasinātu situāciju un radītu nepārvaramus šķēršļus viņa konkurentiem, pārsvarā – no opozīcijas," – pauda Krievijas prezidents.

Putins piebilda, ka Ukrainas kuģi iegājuši Krievijas teritoriālajos ūdeņos, kas piederējuši Krievijai pat pirms Krimas pievienošanās Krievijāi, un nav atbildējuši uz robežsargu izsaukumiem.

"Nereaģēja uz piedāvājumiem apstāties, uz piedāvājumiem uzņemt loci, pat pēc mūsu valsts robežas pārkāpšanas viņiem tik un tā piedāvāja uzņemt loci, bet viņi klusēja, vispār neko neatbildēja," – viņš teica.

Krievijas prezidents atgādināja, ka 2018. gada septembrī Ukrainas karakuģi jau devušies zem Kerčas tilta Azovas jūrā un nekādas problēmas nav radušās – Ukrainas JKS izpildīja visas Krievijas prasības: paziņoja, kāds ir grupas sastāvs, kurp tā dodas. "Mēs viņiem piešķīrām loci un mierīgi nogādājām līdz mērķim Azovas jūrā," – uzsvēra Vladimirs Putins.

Viņš atzīmēja, ka incidentam ir visas sagatavotas provokācijas pazīmes, kas paredzēta karastāvokļa ieviešanai Ukrainā.

Putins pievērsa uzmanību Ukrainas valdības nesamērīgajai reakcijai pēc indicenta un, piemēram, notikumiem 2014. gadā, kad Krima nolēma pievienoties Krievijai un sākās konflikts Donbasā, kura gaitā valdības spēki izmantoja smago artilēriju un pat aviāciju.

"Nekāds karastāvoklis netika ieviests, bet tagad – neliels incidents Melnajā jūrā, un valstī ieviests karastāvoklis. Taču tas nepārprotami notiek pirms prezidenta vēlēšanām, absolūti acīmredzams fakts," – uzskata Vladimirs Putins.

Kijeva vienmēr iziet sveikā

Ar incidentu Melnajā jūrā Kijevas valdība nodemonstrējusi vēlmi saasināt attiecības ar Krievijas Federāciju, norādīja KF prezidents.

"Šodien Kijevas valdība sekmīgi izplata Krievijai naidīgu noskaņojumu, nekas cits tai nav atlicis," – uzsvēra V.Putins.

Krievijas Federācijas padomes loceklis Francis Klincevičs
© Sputnik / Владимир Федоренко

Viņš piebilda: rodas iespaids, ka Kijeva vienmēr iziet sveikā, lai ko darītu un kādus lēmumus pieņemtu.

"Ja viņi tagad pieprasīs brokastīs pasniegt zīdaiņus, laikam viņiem zīdaiņus pasniegs," – piezīmēja Putins.

Taču tamlīdzīga Kijevas politika ir ļoti tuvredzīga, tā ļāvusi atslābināties valdībai un novedusi pie lielām ekonomiskajām, finansiālajām un sociālajām problēmām valstī.

"Stāv visu laiku ar izstieptu roku, ubago naudu no Starptautiskā valūtas fonda. Bet kādreiz taču nākamajai paaudzei būs jāatdod," – teica Putins un piezīmēja, ka "nenotiek nekas labs arī no kaimiņattiecību organizācijas viedokļa".

Kijevas rīcība tiks izvērtēta

Ar laiku Ukrainas tauta novērtēs tagadējo valdību, tāpat kā savulaik Gruzija novērtēja Mihailu Saakašvili, bet krievu un ukraiņu tautas vienmēr būs brālīgas, ir pārliecināts Krievijas prezidents.

"Kas attiecas uz ilgtermiņa perspektīvām: lai nu būtu kā būdams, lai kas pašlaik būtu pie varas Kijevā, krievu un ukraiņu tautas vienmēr ir bijušas un vienmēr būs brālīgas, ļoti tuvas tautas. Šīs politiskās putas aizies, aizplūdīs," – noslēgumā pauda pārliecību V.Putins.

44
Temats:
Ukraiņu karakuģu "miermīlīgā" provokācija Melnajā jūrā (28)
Pēc temata
Eirodeputāts no Latvijas izkritizēja "smieklīgo" Krimas rezolūciju
"Apstāšanās prasības ignorēju apzināti": ukraiņu jūrnieku liecības
Par ko cīnījās… Ukraiņu "nerātneļi" beidzot dabūjuši pelnīto
Ukrainas robežsardze aizturējusi 15 kuģus par apstāšanos Krimas ostās
Sputnik V

Krievijas vakcīnu "Sputnik V" apstiprināja jau trešdaļā pasaules valstu

18
(atjaunots 09:26 14.05.2021)
Tagad "Sputnik V" ir reģistrēts Maldīvijā - tā ir 65. valsts, kas apstiprinājusi Krievijas vakcīnu pret Covid-19.

RĪGA, 14. maijs - Sputnik. Maldīvijas Republika ir kļuvusi par 65. valsti, kur reģistrēja Krievijas vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", ziņo Krievijas tiešo investīciju fonds (KTIF). Tādējādi Krievijas preparātu ir atbalstījis apstiprināja jau trešdaļā ANO valstu.

"KTIF ziņo par Maldīvas Republikas Pārtikas produktu un medikamentu kvalitātes uzraudzības pārvaldes (FDA) Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu "Sputnik V" reģistrāciju. Tādējādi "Sputnik V" ir reģistrēts 65 valstīs ar kopējo iedzīvotāju skaitu vairāk kā 3,2 miljardi cilvēku," teikts fonda paziņojumā.

Atzīmēts, ka, vakcīnas reģistrācija veikta paātrinātās procedūras (emergency use authorization, EUA) ietvaros.

Pēc KTIF informācijas, postvakcinācijas pētījumi vairākās valstīs liecina, ka "Sputnik V" ir visdrošākā un efektīvākā vakcīna pret koronavīrusu. Preparātu izmanto cīņai pret koronavīrusu vairākās valstīs un tas jau kļuvis par vienu no atzītajiem globālajiem rīkiem pandēmijas apkarošanā, atzīmēja KTIF vadītājs Kirils Dmitrijevs.

Sputnik V glābj Eiropu. Tagad Krievijas vakcīnu reklamē ANO
Ruptly, РФПИ, United Nations ​/ UNOG Newsroom Site

"Maldīvu salas ir populārākais tūrisma galamērķis. "Sputnik V" lietošana ļaus valstij saglabāt normālu dzīves ritmu un ekonomisko aktivitāti, kā arī izvairīties no nopietniem Covid-19 ierobežojumiem nākotnē," piebilda Dmitrijevs.

"Sputnik V" izstrādātāji iepriekš ziņoja, ka nāves gadījumu skaits pēc vakcinācijas ar Krievijas preparātu ir daudz mazāks nekā pēc vakcinācijas ar ārzemju analogiem. Piemēram vidējais mirstības rādītājs uz 1 miljonu "Pfizer" devu ir 39,4, "Moderna" preparātam – 20,2, bet "Sputnik" – tikai 2. Pētījums tika veikts, pamatojoties uz 19. aprīļa 13 regulatoru veselības aprūpes jomā oficiālajiem datiem.

Krievijas Covid-19 vakcīna "Sputnik V" ieņem otro vietu pasaulē pēc valsts regulatoru izsniegto atzinumu skaita. Saskaņā ar pēdējiem datiem vakcīnas efektivitāte it 97,6%.

18
Tagi:
Sputnik V, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kāpēc vakcīna "Sputnik V" izdevusies efektīva – virusologa atbilde
Pasaules Veselības organizācija ir apstiprinājusi piekto Covid-19 vakcīnu
ES nolaiž "kovida priekškaru"? Krievijā novērtēja Briseles jauno plānu
Nosaukta labākā Covid-19 vakcīna: atzīšanas kritēriji – "tumša bilde"
Marija Zaharova

Krievija pārmet Briselei krievu diskriminācijas izdabāšanu Latvijā

19
(atjaunots 08:52 14.05.2021)
Eiropas Komisija izdabā Latvijas varas diskriminācijas politikai, kas atņem krievvalodīgiem iedzīvotājiem tiesības uz savu viedokli, uzsvēra Marija Zaharova.

RĪGA, 14. maijs - Sputnik. Eiropas Komisija ir pieņēmusi politiski motivētu un neobjektīvu lēmumu, atzinot, ka Latvijas varasiestāžu darbības attiecībā uz televīzijas kanālu "Rossija RTR" atbilst ES normatīvajiem aktiem. Par to paziņoja Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

Diplomāte atgādināja, ka no 15. februāra Latvijā ar izdomātu ieganstu ir bloķēts krievu auditorijā populārs televīzijas kanāls. Zaharova norādīja, ka Maskava vairākkārt komentējusi Latvijas varas iestāžu uzbrukumus šim Krievijas medijam, bet televīzijas kanāls jau tika bloķēts uz īsāku termiņu politiski motivētu iemeslu dēļ.

"Kārtējo reizi populārā politiskā šova "60 minūtes" vadītājiem tika pārmesta kūdīšana uz vardarbību un naids (apsūdzības formulējums). Turklāt absolūti netika ņemts vērā TV pārraides diskusijas formāts, kuram raksturīgi asi novērtējumi, strīdi un polemika — komplekts, kas ļauj demonstrēt skatītājam dažādus viedokļus," konstatēja Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas pārstāve.

"Es vēlētos atgādināt eiroinstitūtu partneriem, ka demokrātijas apstākļos plurālisms un viedokļu izteiksmes brīvība ir saistoši noteikumi ne tikai medijiem, bet arī normālai sabiedrībai kopumā. Mēs uzskatījām, ka Eiropas Savienības vadībai tam būtu jābūt labi zināmam, taču, spriežot pēc minētā lēmuma, tai ir svarīgāk uzbrūkt Krievijas un krievvalodīgajiem medijiem ES dalībvalstu teritorijā," paziņoja Zaharova.

Pēc viņas vārdiem, šādu lēmumu var izskaidrot vien ar Eiropas Savienības negatavību tai patiesībai, ko tik ilgi mācījuši Krievijai.

"Patiesība šajā gadījumā ir tāda, ka vārda brīvība daudz biežāk sastopama Krievijas kanālos, nekā ar pašcenzūru un politiskiem pasūtījumiem aprobežotos Rietumu medijos, uz kuriem orientējas eiroierēdņi," uzsvēra Zaharova.

"Mēs uzskatām, ka Eiropas Komisija izdabā Latvijas varas diskriminācijas politikai, kas atņem krievvalodīgiem iedzīvotājiem tiesības uz savu viedokli. Bez šaubām tas ir tiesību ierobežojums. Un šajā sakarā mēs vērtējam minēto lēmumu kā politiski motivētu un neobjektīvu, tas ir pretrunā visām tām saistībām, ko Latvija uzņēmusies, kā valsts, un zem kurām parakstījusies," rezumēja Krievijas Federācijas oficiālā pārstāve.

2021. gada 8. februārī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēma aizliegt telekanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijas teritorijā no 15. februāra. Aizliegums būs spēkā vienu gadu. RTR retranslācijas ierobežošanas procedūru NEPLP sāka jau pērnā gada jūlijā, jo uzskata, ka programmā "60 minūtes" 2020. gada 10. jūlijā esot izskanējušas "naida runas" attiecībā pret Ukrainu.

Захарова: ЕК потакает властям Латвии в дискриминации русских
19
Tagi:
Zaharova, krievvalodīgie, diskriminācija, Eiropas Komisija
Pēc temata
ECT sāka izskatīt sūdzības par izglītības reformu Latvijā
Krievvalodīgo diskriminācija Baltijā un Ukrainā: Sergejs Lavrovs neizprot EP vienaldzību
"Tas ir kā cilvēku nogalināt": IMHOtube kanāls par politiskajām represijām Latvijā
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

0
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

0
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu