31 октября 2018. Президент РФ Владимир Путин на пленарном заседании VI Всемирного конгресса соотечественников, проживающих за рубежом.

Putins: Krievija aizstāvēs krievu valodu un savu tautiešu krieviskumu

92
(atjaunots 08:59 01.11.2018)
Vispasaules tautiešu kongresā Krievijas līderis paziņoja, ka KF varasiestādes nepieciešamības gadījumā ir gatavas aizstāvēt savu ārvalstu tautiešu tiesības tur, kur tās tiek pārkāptas.

RĪGA, 1. novembris – Sputnik. Maskavā notiekošajā VI Vispasaules ārvalstīs dzīvojošo tautiešu kongresā uzstājās Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš, kā vēsta RIA Novosti, izteica vairākus konceptuālus paziņojumus par "tautiešu" tematu.

Krievija aizstāvēs tautiešu tiesības nacionālo sakņu saglabāšanai

Pēc Vladimira Putina sacītā, šobrīd vairākās valstīs pastāv rusofobija un citas agresīvā nacionālisma formas. "Ukrainā, un mēs par to zinām, Baltijas valstīs, citās valstīs. Tiek pārrakstīta vēsture, notiek cīņa ar pieminekļiem, ar krievu valodu," - paziņoja viņš.

"Cilvēkus iebiedē un vienkārši terorizē. Katram cilvēkam dabiskā tieksme saglabāt savas nacionālās saknes tiek pasludināta par noziegumu, separātismu. Vārda brīvības, savu tradīciju saglabāšanas tiesības tiek rupji pārkāptas," - norādīja Krievijas līderis.

Putins uzsvēra, ka tas ietekmē arī cilvēku dzīvi. "Mēs apņēmīgi aizstāvēsim jūsu tiesības un intereses. Izmantosim visus esošos abpusējos un starptautiskos mehānismus, turpināsim atbalstīt tautiešu atbalsta un tiesību aizsardzības fondu," - pateica Krievijas prezidents.

Viņš skaidri pateica, ka apstākļi varētu veidoties dažādi, tāpēc Krievijas varasiestādes būs priecīgas un atvērtas gan tiem, kas vēlēsies atbraukt uz laiku uz Krieviju, gan tiem, kas pieņems lēmumu par pilsonības iegūšanu vai pastāvīgu uzturēšanos Krievijā.

"Savukārt tiem, kuru nepamatoti vajā ar likumu, kam draud briesmas, darīsim visu, lai nodrošinātu viņu aizsardzību un sniegtu patvērumu," - paziņoja Putins.

Krievu valoda ir Krievijas prioritātē

Vladimirs Putins tāpat norādīja, ka krievu valodas saglabāšana un popularizācija ir Krievijas prioritāte. Viņš nosauca vairākus pasākumus, kuri tika izdarīti krievu valodas virzīšanai.

Piemēram, "Rossotrudņičestvo" ik gadu organizē kvalifikācijas paaugstināšanas programmas apmēram pieciem tūkstošiem ārzemju skolotāju un pirmsskolas izglītības pedagogu. Krievija veic pasākumus krievu valodas pasniedzēju atbalstam ārpus tās robežām.

Šo mērķu nolūkos izveidots un jau ne pirmo gadu darbojas partneru tīkls "Puškina Institūts", kas veicina krievu valodas apgūšanas programmas kļūt par sabiedrībai pieejamām ārpus Krievijas robežām.

Nezaudēt krieviskumu

"Bez šaubām, mēs esam ieinteresēti, lai jaunie ārzemēs dzīvojošie tautieši nezaudētu savas saknes, savu krieviskumu, ja tā drīkst sacīt, neierobežotu saikni ar dzimteni," - pateica Putins.

Pēc Krievijas prezidenta sacītā, jauniešu kustība ir viena no pieprasītākajām tās varasiestāžu darbā. "Mēs vēlamies, lai pēc iespējas vairāk jauno tautiešu spētu paviesoties Krievijā, iepazīt tās sasniegumus, tās mūsdienu dzīvi," - pateica viņš.

Pēc viņa sacītā forums savācis kopā vairāk nekā 700 pilsoņu no dažādākajām valstīm, taču, bez šaubām, vienlaikus viņi visi kopā pārstāv milzīgu Krievijas tautiešu kopienu, vienu lielu krievu pasauli.

92
Tagi:
krievu valoda, Krievija, Vladimirs Putins
Pēc temata
Sociālie tīkli par "atbrīvošanos" no krieviem: vai būs 100 dienu ieslodzījums?
"Rusofobs" ir tas, kurš ienīst krievus: Iesalnieks atbildēja Ļimonovam
Krievijā atbildēja Matīsam: Latviju soda par rusofobijas politiku
Diagnoze – "nav inficēts ar rusofobijas vīrusu": cīņa ar nevēlamajiem Latvijā
Covid-19

Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19

49
(atjaunots 10:18 15.10.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par otrās Krievijā izgudrotās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Otrā Krievijas vakcīna pret koronavīrusu tika izgudrota Novosibirskas centrā "Vektor", vēsta RIA Novosti.

Par jaunās vakcīnas reģistrāciju sanāksmes laikā ar KF valdības locekļiem paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Covid-19 testi, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Майшев

Preparāts saucās "EpiVacCorona". Tiek atzīmēts, ka tas ir drošs.

Putins paziņoja, ka vicepremjere Tatjana Goļikova un "Rospotrebnadzor" vadītāja Anna Popova jau ir potējušās ar jauno vakcīnu klīnisko pētījumu ietvaros.

Goļikova paziņoja, ka pirmo 60 tūkstošu dozu ražošana ir ieplānota tuvākajā laikā.

Paralēli Krievijas Zinātņu akadēmijas Čumakova vārdā nosauktais Imunbioloģisko preparātu pētniecības un izstrādes centrs veic trešās dzīvās vakcīnas pret Covid-19 izstrādi.

Atgādināsim, ka 11. augustā Krievijā piereģistrētā pasaulē pirmā vakcīna pret koronavīrusu, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais centrs un kurai tika dots nosaukums "Sputnik V", netika radīta "no nulles", īsā laika posmā, bet gan kļuva par vairākas desmitgades ilgušo pētījumu rezultātu. Sākot ar adenovīrusu vektoru tehnoloģiju izstrādes brīdi līdz tās ieviešanai praksē pagāja aptuveni 40 gadu.

Pēcreģistrācijas "Sputnik V" izmēģinājumi ilgs no diviem mēnešiem līdz pusgadam.

Plašāku informāciju par pirmo vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V" iespējams atrast tās mājaslapā www.sputnikvaccine.com.

49
Tagi:
Krievija, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Cik bīstama ir vakcīna: ASV pieprasa atbildi, Eiropa skaita peļņu
ASV apsūdz Krieviju par mēģinājumiem kavēt Covid-19 vakcīnas izstrādi
ASV neizdodas izstrādāt vakcīnu pret koronavīrusu. Vainīga Krievija
Vladimirs Norvinds, foto no arhīva

KF ĀM: Maskava neatstās bez sekām Norvinda deportēšanu no Rīgas

89
(atjaunots 16:07 13.10.2020)
KF ĀM paziņoja, ka 75 gadu vecā bijušā Kara pensionāru biedrības vadītāja Vladimira Norvinda izraidīšana no Latvijas ir provokācija, šis incidents nepaliks Rīgai bez sekām.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosauca par "izrēķināšanos" iepriekš ar Latvijas tiesas lēmumu likvidētās republikas veterānu biedrības vadītāja Vladimira Norvinda deportēšanu no Latvijas. Pēc viņas sacītā, KF neatstās šo incidentu bez atbildes.

6. oktobrī Latvijas iekšlietu ministrs pieņēma lēmumu par Vladimira Norvinda atzīšanu par persona non grata Latvijas teritorijā. Viņam liegta iebraukšana Latvijas teritorijā uz nenoteiktu laiku. 9. oktobrī Norvinds tika aizturēts deportācijas dēļ – viņš tika apsūdzēts par "nacionālo apdraudējumu".

Pēc tam, kad veterāns uzzināja, ka viņam tiek atņemta Pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā un viņu izsūta no valsts, viņam notika infarkts. Rīgā viņu aizveda uz Stradiņa slimnīcu, taču kolīdz stāvoklis stabilizējās, veterānu aizsūtīja uz Krieviju, kur viņš tika nosūtīts uz Militāri medicīnisko akadēmiju Sanktpēterburgā.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, paziņoja, ka "izrēķināšanās, kuru sarīkoja Rīga pār gados vecu un slimu cilvēku", izraisa galēju sašutumu.

"Acīmredzama visu vispārpieņemto morāli ētisko un humanitāro normu neievērošana. Acīmredzami, ka rusofobijas pārņemtās Latvijas varasiestādes, kas ārkārtīgi aizspriedumaini uztver krievvalodīgās diasporas centienus aizstāvēt savas tiesības saglabāt vēsturisko atmiņu, ir gatavas izmantot jebkādus rīkus, lai apspiestu citādu domāšanu un nelojalitāti sabiedrībā," teikts Zaharovas komentārā KF ĀM mājaslapā.

Diplomāte piebilda, ka "šī provokatīvā akcija attiecībā pret vienu no tautiešu kustības pārstāvjiem uzskatāmi parādīja latviešu nacionālisma necilvēcīgo bardzību".

"Rīgā var būt droši, ka šis incidents netiks atstāts bez sekām," nobeigumā sacīja viņa.

Krievijas vēstniecība Latvijā jau izteikusi protestu sakarā ar Vladimira Norvinda deportāciju – tās komentārā Facebook norādīts, ka šim incidentam būs negatīvas sekas Krievijas un Latvijas attiecību kontekstā.

Pats viņš arī uzskata, ka iemesls ir tieši tajā. "Acīmredzot, runa ir par to, ka vadu lielāko veterānu organizāciju Latvijā, kas apvieno militāros pensionārus, viņu atraitnes, ģimenes locekļus. Tie ir aptuveni 2,5 tūkstoši cilvēku visā valstī. Acīmredzot, tagad viņiem (valdībai – red.) vajadzēja izvēlēties upuri, lai parādītu savu attieksmi gan pret Krieviju, gan pret mums," tā situāciju komentēja pats Norvinds.

89
Tagi:
Vladimirs Norvinds, Krievija, Ārlietu ministrija
Pēc temata
Krievijas vēstniecība Latvijā nosodīja militārā pensionāra deportāciju
Atņēmuši uzturēšanās atļauju un deportē: militārais pensionārs kritis nežēlastībā

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes