Prezentācijas galvenais pārsteigums - kraukšķīga cūkas kājiņa pēc senlaicīgas latviešu receptes

Latvija naidīgi pūlas padzīt rīdziniekus no Krimas. Restorāns "JūRa" iesaka atbildēt

143
(atjaunots 09:19 28.10.2018)
Latvijai kļuvis žēl tās daļiņas, ko uz Krimu aizveduši uzņēmēji no Rīgas un pārvērtuši par nacionālās virtuves restorānu: Latvijas varasiestāžu un preses uzbrukumus "JūRas" saimnieki gatavojas atvairīt ar nesimetrisku zibakciju.

RĪGA, 28. oktobris — Sputnik. "Labdien, mani sauc Viktorija, esmu restorāna "JūRa" īpašniece Sevastopolē. Tas ir latviešu nacionālās virtuves restorāns. Daudzi no jums noteikti jau ir dzirdējuši, kas notiek medijos par šī restorāna atklāšanu," – tā restoratore Viktorija Sisoļatina no Rīgas sāk savu zibakcijai veltīto video ierakstu ar nosaukumu #народылатвииироссиивместе (Latvijas un Krievijas tautas kopā).

Viktorija pastāstīja, ka atbraukusi no Latvija, dzimusi Liepājā un uz Krimu atvedusi "daļiņu savas mājas", ko gribējusi uzdāvināt jaunajai vietai savā dzīvē, ko iemīļojusi tikpat stipri kā Rīgu, Liepāju un Latviju.

Viktorija atzina, ka gribējusi savu mīlestību atklāt Krimā dzīvojošajiem clvēkiem, parādīt viņiem Latvijas kultūru, paražas, uzcienāt ar ēdieniem, ko tradicionāli gatavo latvieši svētkos, ēdieniem, ko latvieši mīl un uzskata par vienu no savas valsts vizītkartēm.

"Gribēju teikt, ka neesmu saistīta ar politiku, restorāns nav saistīts ar politiku. Man ir skumji, ka tā notiek. Taču, kamēr politiķi strīdas, virtuvei ir jāapvieno, jātuvina cilvēki. Krievijas Tautas vienotības dienas svētku priekšvakarā man gribētos visiem piedāvāt zibakciju. Uzņemiet video vai forogrāfiju ar heštegu #народылатвииироссиивместе. Tā mēs parādīsim, ka esam vienoti, ka ir grūti mums likt sastrīdēties," – paziņoja Viktorija, paužot cerību par to, ka ideja nepaliks bez atbalsta.

Latvija ienākusi Krimā

Pateicoties latviešu preses pūliņiem, restorāna "JūRa" atklāšana Krievijas pussalā ir kļuvusi par grandiozu notikumu, lai arī, šķiet, nekā dīvaina nav, ģimene no Rīgas nolēmusi pastāstīt Krievijai par latviešu ēdieniem.

Portālam infoliepaja.lv restorāna saimniece pastāstīja, ka Sevastopoles iedzīvotājiem latviešu virtuve ir jaunums – part to pat nav dzirdējuši vai jauc ar lietuviešu un igauņu ēdieniem.

Iespējams, daudzi klienti šeit nebūtu parādījušies vēl ilgu laiku, ja ne Sputnik Latvija publikācija par restorāna atklāšanu. Taču Krimas pussalas un starptautiskās ziņu aģentūras Sputnik kombinācija ir pārvērtusies par sprādzienbīstamu lietu un radījusi ķēdes reakciju latviešu presē.

Restorāna saimniece Viktorija dzimusi Liepājā, vēlāk dzīvojusi Rīgā, taču pēc pirmajām laulībām – Krievijas pilsone ar pastāvīgu uzturēšanās atļauju Latvijā. Viņa atklāti pastāstīja, ka ģimenei iepatikusies Krima "dzīvei, biznesam, bērnu audzināšanai".

Vēl vairāk, viņi izvēlējās Krievijas pussalu, nevis visas pasaules tūristu iemīļoto Taizemi. Sisoļatina pastāstīja, ka Krima Latvijas iedzīvotājiem ir daudz tuvāka nekā Dienvidaustrumāzija ar visiem tās krāšņumiem. Īpaši jau padomju Liepājā – slēgtā kara flotes pilsētā ar jūrniekiem ielās – augušam cilvēkam. "Liepājā tas jau pagājis, bet Sevastopolē tā ir vēl joprojām," – stāstīja restorāna saimniece.

"Daļiņu Latvijas" kļuvis žēl

Protams, labi zināms, kāda ir Latvijas oficiālā attieksme pret Krievijas Krimu. Pussalas pievienošanos Krievijai, par ko nobalsoja gandrīz visi Krimas iedzīvotāji, Latvija iecirtīgi neatzīst. Latvijas likumi neļauj veikt nekādu uzņēmējdarbību pussalā, valsts ĀM kategoriski iebilst pret pilsoņu braucieniem uz Krimu caur Krieviju.

Taču liels skaits tūristu no daudzām pasaules valstīm, arī no Latvijas, nospļaujas par sankcijām un brauc ciemos uz Krimu. Šogad pussalu apmeklējuši 132 valstu pārstāvji.

Iespējams, Latvija vienkārši kļuvusi greizsirdīga uz rīdziniekiem, kuri iemīļojuši Krievijas pussalu. Tagad pār restorāna saimniekiem gāžas absolūti neattaisnotas apsūdzības.

Vispirms "daļiņu Latvijas" pažēloja un rīdziniekus norāja Latvijas avīze. Restorāna īpašnieki nodēvēti par "Krievijas propagandas objektiem". Pie viena latviešu žurnālisti piepinuši Sputnik, taču portāla raksts par restorānu gan novērtēts krietni globālāk – kā Krievijas propagandas kampaņas elements ar mērķi parādīt, cik laba ir dzīve Krimā.

"Latvijas avīze" indīgi citēja Latvijas ĀM komentārus, kuros uzsvērts Latvijas viedoklis, - resors uzstāj, ka Krimas pievienošanās KF esot bijusi nelikumīga. Minētas arī ES sancijas, ar kurām ministrija manipulēja, draudot restorāna īpašniekiem un pieminot kriminālatbildību.  Restorāna atklāšanas pasākumā izdarītajos fotouzņēmumos Latvijas diplomāti saskatījuši par nelielus karodziņus un piebilduši, ka Latvijas simboli esot izmantoti tam neparedzētās vietās un apstākļos, un tas ir sodāms nodarījums.

Restorāna īpašnieki "dabūjuši pa ausīm" arī par pelēko zirņu tranzītu, ko viņi ved no Latvijas, lai padarītu nacionālos ēdienus autentiskus.

Starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" komunikāciju un sabiedrisko sakaru direkcijas vadītājs Pjotrs Lidovs-Petrovskis, kurš bija ielūgts "JūRa" atklāšanas pasākumā Krimā, komentēja latviešu preses un diplomātu uzbrukumus. Viņš izteica pieņēmumu, ka Latvija apzināti pārdzīvo par pelēkajiem zirņiem. Lidovs-Petrovskis ironiski piezīmēja, ka, iespējams, Latvija uzskata pelēkos zirņus par savu galveno nacionālo bagātību tūlīt pēc šprotēm un baidās: ka tik krievi nenomēģina ēdienu un nesadomā masveidā pārvākties uz Latviju.

Ir tiesības

Latvijas avīzes publikācija bija tikai viena no daudzām. Par Krimas restorāna saimniekiem ieinteresējušies daudz varenāki spēki. Pie viņiem ķērusies Drošības policija. Specdienests sāka pārbaudīt "daļiņu Latvijas" Krimā.

Spriežot pēc intervijas portālam Infoliepaja.lv, latviešu restorāna saimniece Viktorija DP pārbaudi uztvērusi mierīgi.

"Latvijai uz to ir tiesības. DP nav oficiāli lūgusi nekādus komentārus. Esmu Krievijas pilsone un Latvijas likumus neesmu pārkāpusi. Mans restorāns nav saistīts ar politiku un gribētos ašāk pielikt punktu šai tēmai," – viņa uzsvēra.

Vēl vairāk, nebīstoties no jaunām muļķīgām apsūdzībām par propagandas darbību, Sisoļatina atklāja, ka Krima ir iespēju reģions, kas aktīvi attīstās un uzlabojas. Par Sevastopoli Viktorija atsaucās kā par dzīvei un darbam ērtu pilsētu. Viņa paziņoja, ka joprojām nesīs Krimā savu mīlestību pret Latviju, kultūru un virtuvi, un, iespējams, ne tikai ar restorāna palīdzību, bet arī, iespējams, ar sociālu projektu un akciju starpniecību.

25. oktobrī Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova savā iknedēļas brīfingā atbildēja uz Sputnik jautājumu par traci, kas sacelts presē ap latviešu restorānu Krimā. Viņa paziņoja: ja Latvija turpinās spiedienu pret "JūRa" īpašniekiem, jautājumu nāksies pavērot rūpīgāk.

143
Pēc temata
Buzzfeed: G7 līderu samitā Tramps paziņojis, ka Krima pieder Krievijai
Igaunijas Puškina biedrības locekļi devušies braucienā pa Krimu
Nebijusi vasara: Krima uzstāda rekordus pēc tūristu skaita
Krievijas prezidents Vladimirs Putins, foto no arhīva

Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā

10
(atjaunots 14:05 11.08.2020)
Prezidents uzsvēra, ka viena no viņa meitām "piedalījās eksperimentā" un vakcinējās pret koronavīrusu.

RĪGA, 11. augusts – Sputnik. Krievija piereģistrējusi pasaulē pirmo vakcīnu pret koronavīrusu, paziņoja Vladimirs Putins apspriedē ar valdības locekļiem, vēsta RIA Novosti.

"Cik man ir zināms, šorīt piereģistrēta, pirmo reizi pasaulē piereģistrēta vakcīna pret jauno koronavīrusa infekciju. <…> Zinu, ka tā strādā visnotaļ efektīvi, veido noturīgu imunitāti un, atkārtoju, izgāja visas nepieciešamās pārbaudes," atzīmēja valsts vadītājs.

Tāpat viņš paziņoja, ka viena no viņa meitām vakcinējusies pret koronavīrusu.

"Šajā nozīmē viņa piedalījās eksperimentā. Pēc pirmās potes temperatūra viņai bija 38, nākamajā dienā – nedaudz virs 37 un viss. <…> Pēc otrās šļirces, otrās potes, temperatūra arī nedaudz pacēlās un pēc tam pazuda. Jūtās labi, un titrs ir augsts," pastāstīja Putins.

Prezidents uzsvēra, ka "daudziem cilvēkiem vispār nav nekādu ārēju simptomu" vai temperatūras pēc imunizācijas.

"Ceru, ka mēs spēsim tuvākajā laikā uzsākt <…> masveida šī preparāta ražošanu. Lai visi, kas vēlas, – tas, protams, ir jādara tikai un vienīgi brīvprātīgi, es jau teicu šajā sakarā vairākkārt, visi, kas vēlas, varētu izmantot mūsu speciālistu izstrādājumus un sasniegumus," sacīja viņš, apsveicot visus pie vakcīnas strādājušos speciālistus.

Pirmsklīniskos vakcīnas pret Covid-19 pētījumus veica N. Gamaleja vārdā nosauktajā Nacionālajā epidemioloģijas un mikrobioloģijas centrā un Aizsardzības ministrijas 48. zinātniski pētnieciskajā institūtā, savukārt klīniskos – Sečenova institūtā un Burdenko vārdā nosauktajā galvenā militārā hospitāļa filiālē.

Veselības ministrs Mihails Muraško atzīmēja, ka Krievijas vakcīnas izgudrotāji saņēmuši patentu darbiem ar ārstniecisko preparātu, klīnisko pētījumu kvalitātes uzraudzības speciālistu piesaistīšanu.

Visā epidēmijas periodā Krievija ar koronavīrusu SARS-CoV-2 inficējās 897 599 cilvēki, no viņiem vairāk nekā 15,1 tūkstotis nomira, vairāk nekā 703 tūkstoši izveseļojās.

Pasaulē inficēto skaits pārsniedzis 20,2 miljonus, vairāk nekā 739 tūkstoši no viņiem ir miruši. Starp visvairāk vīrusam SARS-CoV-2 pakļautajām valstīm, saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes aprēķiniem, ir Amerikas Savienotās Valstis (vairāk nekā 5,2 miljoni inficēto), Brazīlija un Indija.

Krievija paliek ceturtajā vietā, aiz tās seko DĀR, Meksika, Peru, Kolumbija, Čīle, Irāna, Spānija, Lielbritānija un Saūda Arābija.

10
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Rietumi cieš sakāvi Covid-19 vakcīnas izstrādes sacensībās
Tanks T-72B3, foto no arhīva

Argentīnas žurnālisti pārsteigti par Krievijas tanka iespējām šķērsot ūdenstilpes

37
(atjaunots 12:25 09.08.2020)
Žurnālisti no Argentīnas rakstā par Krievijas armijas bruņojumu nosauca tanku T-72B3 par "neredzētu nāvējošu ieroci" un salīdzināja to ar zemūdeni.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. Argentīnas preses izdevuma Clarin žurnālisti pievērsuši uzmanību video ierakstam, kas tapis Krievijas BS mācībās Centrālajā kara apgabalā. Manevros piedalījās arī tanku T-72B3 ekipāžas, vēsta RIA Novosti.  Ierakstu publicēja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Video ierakstā redzams, kā karavīri uzlabo tanka vadīšanas iemaņas zem ūdens Orenburgas apgabalā, pārvarot piecus metrus dziļu ūdens šķērsli.

"Pārsteidzoši, ka tanks pilnībā pazūd zem ūdens, bet pēc tam parādās pretējā krastā un turpina pildīt uzdevumu, it kā nekas nebūtu bijis," stāsta Clarin žurnālisti.

Raksta autori atzina, ka Krievijas Aizsardzības ministrijas "šokējošais video" atstāj spēcīgu iespaidu.

Žurnālisti konstatēja, ka ar "strukturālu izmaiņu un pēdējās paaudzes inovāciju" palīdzību šis kara tehnikas modelis ir būtiski pilnveidots. Žurnālisti nosauca tanku T-72B3 par "neredzētu nāvējošu ieroci" un salīdzināja to ar zemūdeni.

Krievijas AM paskaidroja, ka militārās mašīnas aprīkotas ar speciāliem gaisa vadiem. Pārvietošanās laikā tankisti orientējās, pateicoties speciālām iekārtām, nepieļāva apstāšanos un straujus pagriezienus.

37
Tagi:
Krievijas Bruņotie spēki, bruņojums, Krievija
Pēc temata
Tanki dubļu nebijās! Krievu desantnieki piedalās lauka mācību konkursā
Poļu ģenerālis rupji nolamājies, salīdzinot savus tankus ar Krievijas T-72
Sniegs, zalves un "Ironija": krievu tankisti sakāvuši nosacīto pretinieku
"Eiropas Ahila papēdis". Kas mīļi gaida Krievijas tankus no Kaļiņingradas
Biolar

Rūpnīcai "Biolars" draud krimināllieta par ķīmisko atkritumu noliešanu

0
(atjaunots 16:03 11.08.2020)
Valsts policija veica izmeklēšanu: Zemgales reģionā nolietie bīstamie ķīmiskie atkritumi nodarīja zaudējumus 800 tūkstošu eiro apmērā.

RĪGA, 11. augusts – Sputnik. Valsts policija aicina ierosināt krimināllietu par 26 zemesgabalu ķīmisko piesārņošanu Zemgales reģionā.

Pērnā gada maijā kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts cilvēks, kurš nolēja no cisternas indīgo vielu ceļmalā. Šīs noziedzīgās darbības tika kvalificētas pēc 99. panta otrās daļas – par atkritumu izvešanas noteikumu pārkāpšanu, kuri rada būtisku kaitējumu apkārtējai videi, cilvēka veselībai, saimnieciskajām un īpašumu interesēm.

Tika nodarīti materiālie zaudējumi 800 tūkstošu eiro apmērā. Par šo noziegumu draud brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem, vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbi, vai naudas sods.

Šajā lietā aizdomās turamā statuss tika piemērots divām personām.

Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, zemē nokļuvušie cianīda joni bija no Olainē izvietotās ķīmiskās rūpnīcas "Biolars". Valsts policijai izdevās atrast 18 vietas, kur toksiskos ķīmiskos atkritumus lēja tieši uz zemes. Dažviet zeme gar ceļmalu tika nolieta vairāku kilometru garumā – cisterna brauca ar atvērtu krānu. Citviet mašīna apstājās un nolēja lielu ķīmisko vielu apjomu vienuviet.

Uzņēmums savu vainu neatzina, tomēr piekrita daļēji piedalīties piesārņotās teritorijas attīrīšanā.

0
Tagi:
Latvijas policija, Biolars
Pēc temata
Ķīmiskos atkritumus izlēja zemē: rūpnīcas Biolar darbs varētu tikt apturēts
Septembrī varētu slēgt Biolar rūpnīcu