Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Investīcijas, gāze, lauksaimniecības preces: Krievija atbild uz Ukrainas sankcijām

40
(atjaunots 19:44 23.10.2018)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzdevis izstrādāt speciālos ekonomiskos pasākumus pret Ukrainas kompānijām un fiziskajām personām, atbildot uz Kijevas nedraudzīgajiem soļiem.

RĪGA, 23. oktobris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins 22. oktobrī parakstījis dekrētu par speciālajiem ekonomiskajiem pasākumiem sakarā ar Ukrainas nedraudzīgajām darbībām pret Krievijas pilsoņiem. Valsts vadītājs uzdevis valdībai izstrādāt pasākumus un sastādīt sarakstu, kurā tiks iekļautas Ukrainas fiziskās un juridiskās personas, uz ko tie attiecināti, vēsta RIA Novosti.

Kremļa vietnē ziņots, ka dekrēts par speciālajiem ekonomiskajiem pasākumiem parakstīts "atbildei uz Ukrainas nedraudzīgajām un starptautiskajām tiesībām neatbilstošajām darbībām, kas saistītas ar ierobežojošo pasākumu ieviešanu pret Krievijas Federācijas pilsoņiem un juridiskajām personām".

Valdība izstrādās minētos pasākumus un sastādīs Ukrainas fizisko un juridisko personu sarakstu, uz ko tie tiks attiecināti.

Pie tam Krievija būs gatava atcelt speciālos ekonomiskos pasākumus, kas vērsti pret Ukrainas fiziskajām un juridiskajām personām, ja Kijeva atcels savas sankcijas pret Krievijas pilsoņiem un kompānijām.

Informācija par to, kādi Ukrainas nedraudzīgie soļi pret KF likuši parakstīt dekrētu, netiek sniegta. Vienlaikus šī gada septembrī noskaidrojās, ka Ukraina ieviesusi sankcijas pret vairākām Krievijas kompānijām par sadarbību ar Donbasa pašpasludinātajām republikām.

Tāpat augustā kļuva zināms, ka Ukraina pievienojusies 30. jūlijā pieņemtajam ES lēmumam iekļaut sankciju sarakstā sešus Krievijas uzņēmumus sakarā ar Krimas tilta celtniecību. ES sankcijas paredz kompānijām piederošo aktīvu iesaldēšanu, kā arī aizliegumu ES reģistrētajām fiziskajām un juridiskajām personām sniegt šīm firmām jebkādus līdzekļus.

Investīcijas, energoresursi un produkti

KF prezidenta dekrēta izpildes ietvaros valsts var ierobežot investīcijas Ukrainas ekonomikā un energoresursu piegādi; tāpat pasākumi var skart arī lauksaimniecības produkciju, paskaidroja Valsts domes Finansiālā tirgus komitejas priekšsēdētājs Anatolijs Aksakovs.

Deputāts uzsvēra, ka šobrīd Krievija ir lielākais investors Ukrainas ekonomikā, tāpēc ir loģiski izvērtēt investīciju ierobežojumus speciālo pasākumu kompleksa ietvaros.

Tāpat viņš norādīja, ka nepieciešami energoresursu piegādes limiti, jo ukraiņi dzīvo uz to rēķina, bet paši pie tam "Krimai atslēguši ūdens resursus, noslēguši kanālu".

"Faktiski rīkojas nevis pret Krieviju, bet gan pret cilvēkiem. Mums jānosaka energoresursu piegādes limiti," – ieteica Aksakovs.

Ierobežojumi var skart arī lauksaimniecības produkcijas piegādi.

"Klimatiskās zonas aspektā mēs neko nezaudēsim. Jāskatās, ko mēs audzējam, kas tiek ražots. Iespējams ierobežot arī šīs piegādes," – atzīmēja politiķis.

Pasākumi nav formāli

Krievijas atbilde uz Kijevas nedraudzīgajām darbībām nebūs formāla un sagādās patiesas grūtības Ukrainas kompānijām un fiziskajām personām, uzskata senators Francis Klincēvičs.

"Speciālie ekonomiskie pasākumi, ko, saskaņā ar prezidenta dekrētu, uzdots izstrādāt valdībai, radīs nopietnas problēmas fiziskajām un juridiskajām personām, uz kurām tiks attiecināti," – teica politiķis.

Pēc viņa domām, Vladimira Putina parakstītais dekrēts "atklāti iesaka Kijevai pārtraukt spēlēt sankciju spēles".

40
Pēc temata
Vācijas ekonomikā zaudēti vairāk nekā 60 tūkstoši darba vietu sankciju dēļ
Bloomberg: Krievijas biznesmeņi sankciju dēļ atgriež kapitālus Krievijā
Jurkāns: Latvija spiegs, ja KF ieviesīs sankcijas tranzīta nozarē
Veseris bumeranga lomā: Amerika brīdināta par Krievijai veltīto sankciju negatīvo ietekmi
COVID-19

Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem

19
(atjaunots 13:27 04.08.2020)
Testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus; tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais pētnieciskais centrs plāno uzsākt vakcīnas pret Covid-19 testēšanu uz bērniem nākamā gada janvārī-februārī, paziņoja RIA Novosti centra direktors Aleksandrs Gincburgs.

"Mēs pašlaik šo dokumentu paketi sākām izstrādāt, jo nekad institūts nav veicis izmēģinājumus uz bērniem. <…> Pediatri zina šīs īpatnības, un kopā ar viņiem mēs šobrīd rakstām dokumentu paketi, kurus prezentēsim Veselības ministrijai, lai to var veikt uz bērniem, taču tikai pēc tam, kad mēs pabeigsim visus pētījumus uz cilvēkiem," pateica Gincburgs.

Pēc viņa sacītā, testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus. Tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi

Iepriekš Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško paziņoja par N. Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskā centra izstrādātās vakcīnas pret koronavīrusu klīnisko izmēģinājumu pabeigšanu.

Viņš uzsvēra, ka varasiestādes grasās uzsākt masveida vakcināciju oktobrī. Pirmām kārtām potes veiks īpašo grupu pārstāvjiem: mediķiem un skolotājiem.

Speciālisti izstrādāja preparātu sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. Jūlija beigās no militārā hospitāļa izrakstīja otro 20 brīvprātīgo grupu. Katram no viņiem izstrādājās imūnā atbilde, nekādas blaknes vai kontrindikācijas netika atklātas.

Tāpat vakcīnas klīniskos pētījumus uzsācis centrs "Vektor", tas plāno uzsākt ražošanu novembrī.

19
Tagi:
koronavīruss, vakcīna
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Rietumi cieš sakāvi Covid-19 vakcīnas izstrādes sacensībās
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju

Izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde: Krievijas vakcīna pret Covid-19 devusi rezultātu

24
(atjaunots 10:42 04.08.2020)
Beidzamā brīvprātīgo izmeklēšana, kuri testē vakcīnu pret koronavīrusu Burdenko slimnīcā, parādījusi acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem dalībniekiem.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Brīvprātīgajiem, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumā, izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde, pie tam nekādas blaknes organisma darbā nav atklātas, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrijā, vēsta RIA Novosti.

Burdenko slimnīcā notika beidzamā brīvprātīgo medicīniskā apskate, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu klīniskajos pētījumos, kurus Aizsardzības ministrija veica sadarbībā ar Gamaleja vārdā nosaukto Nacionālo epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecisko centru. Viņiem visiem pirms 42 dienām tika veikta pirmā vakcinācija.

"Pētījumu rezultāti skaidri parādīja acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem brīvprātīgajiem, kura tika saņemta vakcinācijas rezultātā. Nekādi blakusefekti vai novirzes brīvprātīgo organismā nav atklātas," paziņoja militārajā institūcijā.

Tādējādi, veikto pētījumu dati ļauj runāt par vakcīnas drošumu un labo pārnesamību, kuru izveidoja Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskais centrs sadarbībā ar Krievijas Aizsardzības ministriju.

Eksperimenta gaitā, kurš ilga no 3. jūnija līdz 20. jūlijam, brīvprātīgie atradās nepārtrauktā Burdenko slimnīcas ārstu uzraudzībā.

Pasaules Veselības organizācija 11. marta pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 18,4 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 697 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 11,6 miljoni izveseļojās.

Iepriekš, sapulcē par sanitāri epidemioloģisko situāciju Krievijā vicepremjere Tatjana Goļikova paziņoja, ka vislielākās perspektīvas Krievijā šobrīd ir divām vakcīnām pret koronavīrusu – Gamaleja centra un Novosibirskas zinātniskā centra "Vektor" izstrādās vakcīnas. Pirmās vakcīnas reģistrācija ir plānota augustā, savukārt ražošana – septembrī, "Vektor" vakcīnu, pēc viņas sacītā, paredzēts piereģistrēt septembrī ar ražošanu oktobrī.

Vakar, 3. augustā, Krievijas Tiešo investīciju fonda (KTIF) vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka KTIF sagaida Krievijā pirmās vakcīnas pret koronavīrusu Covid-19 reģistrāciju 10 dienu laikā.

24
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
Covid-19 netraucē Latvijas iedzīvotājiem priecāties par dzīvi
Jaunu Covid-19 gadījumu skaits nav galvenais: kādos apstākļos atgriezīs ierobežojumus

Latvijā pieaug saslimstība ar Covid-19: atvērtas robežas liek sevi manīt

0
(atjaunots 12:09 05.08.2020)
Latvijā reģistrēts neliels Covid-19 saslimstības pieaugums, visvairāk inficēto ieradušies no ārzemēm.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 2212 koronavīrusa testi, atklāti 8 jauni inficēšanās gadījumi, paziņoja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, pieci cilvēki, kuriem ir atklāts Covid-19, ieradās no ārzemēm (Lielbritānija, Baltkrievija, Serbija, Nīderlande), vēl ar trīs inficētajiem tiek strādāts, lai iegūtu papildu informāciju un noteiktu inficēšanās ķēdes.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 206 080 Covid-19 izmeklējumi, 1257 testi izrādījušies pozitīvi, 1070 izveseļojās, 32 nomita.

Pēdējo 24 stundu laikā neviens ar Covid-19 inficētais nav nogādāts slimnīcā. Stacionāros turpina ārstēties seši pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. No slimnīcām ir izrakstīts 191 pacients, kurš ārstējās no Covid-19.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir atklāti vairāk nekā 18,7 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 704 tūkstoši cilvēku nomira un gandrīz 12 miljoni izveseļojās.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē