Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins komentējis Trampa izteikumus par to, ka ES jāpērk gāze no ASV

75
(atjaunots 09:13 05.10.2018)
Krievijas valsts vadītājs atgādināja, ka sašķidrinātā dabasgāze no ASV Eiropas tirgū ir par 30% dārgāka

RĪGA, 4. oktobris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins neuzskata par korektu argumentu, ar ko pamatots padoms Eiropai pirkt sašķidrināto dabasgāzi no ASV nevis degvielu no Krievijas, lai nodrošinātos pret sankcijām.

Komentējot ASV prezidenta Donalda Trampa izteikumus par to, ka ES valstīm jāpērk SDG no ASV nevis degviela no Krievijas drošības apsvērumu dēļ, Putins atbildēja: "Ziniet, manuprāt, arguments īsti labi nestrādā. Es saprotu Donaldu, viņš cīnās par savas valsts interesēm, par sava biznesa interesēm un rīkojas pareizi. Es viņa vietā rīkotos tāpat. Šajā gadījumā SDG cena no ASV Eiropas tirgū nav mazliet augstāka, bet gan par 30%. Tas nav mazliet, tas ir pat ļoti daudz."

"Kas attiecas uz to, ka skan arguments "mēs jūs aizsargājam, bet jūs pērciet no mums to, kas jums ir neizdevīgi" — arī tas man šķiet ne īpaši pareizs arguments. Pie kā tas noved? Tas noved pie tā, ka tagad eiropieši ir ierunājušies par neatkarību aizsardzības sfērā, ierunājušies par to, ka viņiem jāveido sava aizsardzības savienība, kas it kā negraušot NATO, tomēr radīšot iespēju Eiropas valstu pilnvērtīgai aizsardzības politikai. Lūk, pie kā, manuprāt, noved tamlīdzīgi pavērsieni," — Putina teikto citē RIA Novosti.

"Tāpēc, esmu pārliecināts, dzīve daudz ko koriģēs," — piebilda Putins.

Aizvadītajā ANO Ģenerālās asamblejas 73. sesijā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Vācija būšot pilnīgi atkarīga no enerģijas piegādes no KF, ja nemainīs savu kursu. Viņš uzskata par nepieņemamu to, ka VFR maksā miljardus par Krievijas gāzi un plāno uzbūvēt tai jaunu cauruļvadu ("Ziemeļu straumi 2"), bet Savienotajām Valstīm tā jāaizstāv kā sabiedrotā NATO, tērējot aizsardzībai nesalīdzināmi vairāk nekā Berlīne. Šajā sakarā Tramps uzlielīja Poliju par enerģētisko projektu attīstību, kas nav saistīti ar Krieviju.

Krievijas un Eiropas valstu enerģētiskie projekti rada reģiona drošības materiālo faktoru, — Trampa vārdus komentēja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gruško.

"Mēs vienmēr esam ņēmuši vērā to, ka, pirmkārt, Eiropas un Krievijas sadarbība enerģētikas nozarē ir tikai komerciāli projekti. No politiskā un ģeopolitiskā viedokļa tie, protams, rada arī materiālu faktoru drošības stiprināšanai Eiropā. Tāda pozitīva savstarpējā atkarība," — norādīja diplomāts.

Viņš piezīmēja, ka dažas valstis pūlas atainot situāciju pavisam citā aspektā. Gruško uzsvēra, ka enerģētiskajai sadarbībai ir "pievienotā vērtība ne tikai no Krievijas, bet arī Eiropas viedokļa".

"Gribētos cerēt, ka, pieņemot lēmumus par to, kā veidot arī tālāku sadarbību ar Krieviju šajā jomā, tiks ņemti vērā arī aspekti, ko pieminēju: drošība, konsekvence, nejutība pret politiskās konjunktūras svārstībām. Taču pats galvenais — tā balstās uz drošiem komerciāliem pamatiem. Mūsu cauruļvadu gāze ir lētāka nekā sašķidrinātā. Jebkuram valsts darbiniekam, kurš pieņem lēmumus šajā jomā, ir jāņem vērā ekonomiskie apsvērumi," — piebilda diplomāts.

ASV spiedienu pret Eiropu jautājumā par sadarbību ar Krieviju politiķis uzskata par "absolūti nepieņemamu politisko uzspiešanu".

"Spiediens ir nopietns. Ne jau pirmo dienu vien. Jau ilgus gadus ASV pārstāvji braukā pa Eiropas valstīm un diktē tām, kā un ar ko veidot enerģētisko sadarbību. Tas ir absolūti nepieņemams politiskais spiediens," — uzsvēra Gruško un atzīmēja, ka "galu galā runa ir par Eiropas autonomiju".

Viņš piebilda, ka šodien "spēki, kuri vēlas enerģētiskās sadarbības jomu pārvērst pajr ģeopolitiskās konfrontācijas nozari, ne vienmēr saskaras ar principiālu pretsparu".     

75
Pēc temata
ASV Enerģētikas ministrija grasās saukt pie atbildības Krieviju
Naftogaz pastāstīja par Ukrainas zaudējumiem "Ziemeļu straumes 2" projekta dēļ
Latvija nobažījusies, ka "Ziemeļu straume 2" varētu radīt ES un ASV strīdu
Putins: Eiropai ir vajadzīga "Ziemeļu straume 2", sava gāze viņiem iet uz beigām
Vakcīnas Sputnik V

Vakcīnas "Sputnik V" instrukcija papildinātā ar svarīgu brīdinājumu

17
(atjaunots 08:03 26.01.2021)
Informācija adresēta pacientiem no atsevišķām riska grupām, kuras plāno vakcinēties ar Krievijas vakcīnu "Sputnik V".

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Papildu informācija, kas saistīta ar pacientu vakcināciju, kuri cieš no autoimūnām un onkoloģiskām slimībām, parādījās "Sputnik V" lietošanas instrukcijā.

Izstrādātājs brīdina atsevišķas pacientu grupas par iespējamo risku pēc vakcinācijas ar "Sputnik V" vakcīnu.

"Informācijas trūkuma dēļ vakcinācija var radīt risku šādām pacientu grupām: ar autoimūnām slimībām (imūnsistēmas stimulācija var izraisīt slimības saasināšanos, īpaši jābūt piesardzīgiem pacientiem ar autoimūnu patoloģiju, kurai ir tendence provocēt stāvokļus, kas apdraud veselību vai dzīvību)," teikts instrukcijā.

Kā precizēja Gamaleja vārdā nosauktā centra direktors Aleksandrs Gincburgs, precizējums "Sputnik V" instrukcijā neaizliedz vakcinēt onkoloģijas slimniekus un cilvēkus, kuri cieš no autoimūnām slimībām.

"Ir tikai norāde ar īpašu piesardzību lietot šo preparātu šādu grupu pacientiem, pēc konsultācijas ar ārstējošo ārstu," teica Gincburgs RIA Novosti.

Viņš paskaidroja, ka formulējums nav saistīts ar vakcīnas "Sputnik V" lietošanas drošības jautājumiem, bet ar to, ka dažādi ķīmijterapijas kursi var samazināt onkoloģijas pacientu imūno funkciju.

"Ārstējošajam ārstam jāpieņem lēmums par katru konkrētu onkoloģijas pacientu, tas nav saistīts ar vakcīnas "Sputnik V" drošību un neliecina par imunizācijas aizliegumu šo grupu pacientiem," norādīja Gincburgs.

Vakcīnas "Sputnik V" lietošana nevar izraisīt onkoloģiskas slimības, jo tā izstrādāta uz labi izpētītās cilvēka adenovīrusa vektora platformas bāzes, uzsvēra Gamaleja vārdā nosauktā centra direktors. Tāpat Gincburgs piebilda, ka tā ir "Sputnik V" galvenā atšķirība no citiem preparātiem, kas izstrādāti uz šimpanzu adenovīrusa un RNS bāzes un kuru ilgtermiņa efekti nav līdz galam izpētīti.

17
Tagi:
Sputnik V, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Le Monde publicē slepenu informāciju no Covid-19 vakcīnas apstiprināšanas dokumentiem
"Krievija pēc naudas nedzenas." Eiropā ir uzstājušies "Sputnik V" aizstāvībai
Latvijā atklāta Covid-19 vakcīnu radīto blakņu statistika
Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas
Marija Zaharova

Zaharova paziņoja par Rietumu ideoloģijas dziļāko krīzi

37
(atjaunots 08:10 25.01.2021)
Iepriekš ASV vēstniecībā ziņoja, ka "atbalsta visu cilvēku tiesības uz mierīgiem protestiem, viedokļu izpausmes brīvību", bet Krievijas varas iestāžu pasākumi esot "vērsti uz šo tiesību apspiešanu".

RĪGA, 25. janvāris – Sputnik. Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosaukusi par visdziļāko ideoloģijas krīzi to, kā Rietumos vērtē protestus, kuri notiek ASV un Krievijā, vēsta RIA Novosti.

"Tā ir krīze, visdziļākā rietumu domāšanas veida, rietumu pseidodemokrātijas un pseidoliberālisma krīze... Krāsa atlupusi, un mēs redzam, kas tur patiesībā ir. Attiecībā uz sevi, uz to, kas notika Vašingtonā, par Kapitoliju — viņi to visu sauca par uzbrukumu demokrātijai. Bet attiecībā uz nelikumīgiem protesta mītiņiem Krievijā viņi rakstīja iedvesmojošus aicinājumus," teica Zaharova televīzijas kanāla "Rossija 1" ēterā.

"Tā nav liekulība, tā ir viņu ideoloģijas krīze. Turklāt tā ir bīstama krīze, jo tā apdraud daudzu valstu suverenitāti," viņa piebilda.

Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve uzsvēra, ka ASV iepriekš apgalvoja, ka ir nolēmušas cīnīties ar viltus ziņām informācijas telpā. Turklāt pēc Zaharovas teiktā, ja par viltus ziņām ziņo Krievijas puse, amerikāņu sociālie tīkli nekad neinformēs savus lietotājus par nepatiesas informācijas atspēkošanu.

"Tas notiek apzināti... Lai mēs varētu panākt viltus informācijas izņemšanu, bloķēšanu ir nepieciešams iziet cauri septiņiem elles lokiem, nepieciešami tiesu lēmumi, ilga sarakste," sacīja Zaharova.

Iepriekš amerikāņu diplomātiskā misija saistībā ar nelikumīgām protesta akcijām Krievijā paziņoja, ka seko "paziņojumiem par protesta akcijām 38 Krievijas pilsētās". ASV vēstniecībā piebilda, ka "atbalsta visu cilvēku tiesības uz mierīgiem protestiem, viedokļu izpausmes brīvību", bet Krievijas varas iestāžu pasākumi esot "vērsti uz šo tiesību apspiešanu". KF Ārlietu ministrija sestdien paziņoja, ka mēģinājumi kūdīt radikālus elementus negatīvi ietekmēs valstu attiecības.

6. janvāri Donalds Tramps mītiņā uzrunāja savus piekritējus un aicināja "iet uz Kapitoliju". Pēc tam sākās nekārtības laikā, kad Kongress lēma par prezidenta vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu. Četri protestu dalībnieki gājuši bojā: vienu sievieti nošāvis policists, triju cilvēku nāve nav saistīta ar vardarbību. Bez tam viens policists guvis smagu ievainojumu un miris slimnīcā.

Tagad Demokrātiskās partijas pārstāvji apsūdz Trampu par musināšanu un aicināja atstādināt viņu no varas.

37
Tagi:
Zaharova, demokrātija, Ārlietu ministrija, ASV, Rietumi
Pēc temata
Kam kalpo vara: Baltijas iedzīvotāji ir neapmierināti ar demokrātijas kvalitāti
Baidens pasludināja sevi par uzvarētāju ASV vēlēšanās, Tramps ieķēries krēslā
Draudi demokrātijai: ES apsūdz Krieviju par nepatiesām ziņām Covid-19 jautājumā
Eiropa veido "Nepatiesības ministriju" cīņai pret Krieviju
COVID-19

Iesakām pie mums nebraukt: kas gaida ceļotājus ES

0
(atjaunots 08:14 26.01.2021)
Eiropas Komisija kategoriski neiesaka neobligātus braucienus Eiropas Savienības dalībvalstu ietvaros, lai samazinātu Covid-19 saslimstības rādītājus.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Eiropas Komisija sakarā ar lielu jauno Covid-19 gadījumu skaitu daudzās ES valstīs paziņo par nepieciešamību steidzami samazināt ar ceļojumiem saistīto inficēšanās risku. Tāpat EK iesaka likt ieceļotājiem no trešajām valstīm ne vēlāk kā 72 stundas pirms brauciena veikt polimeriāzes ķēdes reakcijas (PĶR) negatīvu testu, vēsta RIA Novosti.

"Pašlaik ir ļoti liels jaunu inficēšanās gadījumu skaits daudzās valstīs, tāpēc pastāv steidzama nepieciešamība samazināt ar ceļojumiem saistīto infekciju risku," paziņoja Eiropas lietu komisārs Didjē Reinders preses konferencē 25. janvārī.

Francija
© Sputnik / Александра Масальцева

Eiropas Komisija uzskata, ka visiem neobligātajiem braucieniem uz un no ES jābūt "nopietni neieteiktiem". Pašlaik neobligātie braucieni tik un tā ir aizliegti, izņemot dažas valstis: Austrāliju, Jaunzēlandi, Japānu, Dienvidkoreju, Singapūru, Taizemi, Ruandu.

Tāpat Eiropas Komisija uzskata, ka ES dalībvalstīm ir jāunificē prasības ieceļotājiem no trešajām valstīm. Eiropas Komisija iesaka likt ieceļotājiem veikt Covid-19 testu. Lai labāk kontrolētu koronavīrusa izplatību, dalībvalstīm jāizstrādā vienota anketa ieceļotājiem, uzskata EK.

"Dalībvalstīm jāpieprasa ieceļotājiem no trešajām valstīm, uzrādīt apliecinājumu par negatīvu koronavīrusa testu, kas nebūtu vecāks par 72 stundām," paziņoja Eiropas iekšlietu komisāre Ilva Johansone.

Savukārt ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri iebrauc no trešajām valstīm, ir jānodrošina iespēja veikt Covid-19 testu uz robežas. Turklāt testēšanu var apvienot ar obligāto pašizolācijas periodu.

Tomēr lēmumus, kas attiecas uz robežu šķērsošanu, ES dalībvalstis pieņem patstāvīgi, Eiropas Komisija var tikai dot ieteikumus.

0
Tagi:
tūristi, tūrisms, koronavīruss, Eiropas Savienība, Eiropas Komisija
Pēc temata
PVO ziņo par jauna Covid-19 paveida izplatīšanu Eiropā
Latvija ieceļojošajiem varētu uzlikt pienākumu uzrādīt negatīvu Covid-19 testu
"Krievija pēc naudas nedzenas." Eiropā ir uzstājušies "Sputnik V" aizstāvībai
"Sputnik V" Eiropas Savienībā: Ungārija saņems divus miljonus vakcīnas devu