Pierobežas kaimiņpilsētas saista Draudzības tilts

Krievijas robežsargi pastiprinājuši kontroli pie Igaunijas robežas

51
(atjaunots 11:07 26.09.2018)
Krievijas robežsardzes dienests brīdina, ka pie Igaunijas un Somijas robežām pastiprināta kontrole – visi, kas vēlas šķērsot robežu, lūgti ņemt talkā pacietību un parūpēties par pietiekamu laika rezervi.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Krievija nolēmusi pastiprināt kontroli pie valsts robežam ar Igauniju un Somiju, ņemot vērā aizvien biežākos mēģinājumus šķērsot valsts robežu nelikumīgi, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz portālu "Stolica".

Krievijas Federālā drošības dienesta Robežsardzes pārvalde Pēterburgā un Ļeņingradas apgbalā informēja, ka viens no pasākumiem nelegālās migrācijas ierobežošanai ir "pierobežas zonā esošo personu un transportlīdzekļu kontroles pastiprināšana, tostarp arī iebraucot Ļeņingradas apgabala Kingisepas rajona Ivangorodas pilsētā".

Robežsargi lūdz ar izpratni uztvert īslaicīgās neērtības un sniegt palīdzību transporta līdzekļu apskatē, kā arī iepriekš sagatavot dokumentus, kas nepieciešami robežas šķērsošanai.

Iepriekš portāls vēstīja, ka zināmu laiku grūtības sagādā arī iebraukšana no Igaunijas Krievijā, jo, saskaņā ar jaunajiem Krievijā pieņemtajiem muitas noteikumiem no 2018. gada 4. septembra, Krievijā aizliegts iebraukt ar automašīnu, par kuru nav iemaksāta ķīlas nauda, ja otrs tā paša īpašnieka transporta līdzeklis jau atrodas KF teritorijā. Tā kā liela daļa līzingā pirktu automašīnu pieder bankām, jaunie noteikumi sagādāja vērā ņemamas galvassāpes visiem līzingā ņemtu automašīnu lietotājiem.

Septembra vidū Krievijas muitas dienests informēja, ka ir gatavs vienkāršot iebraukšanu Krievijā līzingā ņēmtām automašīnām no Igaunijas, ja viņiem tiks nodoti dati par līzinga devējiem un galvenajām kredītorganizācijām Igaunijā.    

51
Pēc temata
Latvija palūgs Krievijai samazināt ķīlas apmēru robežas šķērsošanai ar auto
ĀCM dēļ Krievija ieviesusi ierobežojumus Latvijas cūkgaļas ievešanai
Federācijas Padome atbalstīja Krievijas un Latvijas pierobežas sadarbību
Naids pret Krieviju ir svarīgāks: Viļņa apdraud pašmāju projektu "Misija Sibīrija"