PGA zenītraķešu komplekss S-300

Šoigu: Krievija nodos Sīrijai S-300 kompleksu tuvāko divu nedēļu laikā

23
(atjaunots 18:20 24.09.2018)
Aizsardzības ministrs atgādināja, ka Krievija apturēja kompleksu piegādi Sīrijai pēc Izraēlas lūguma 2013. gadā.

RĪGA, 24. septembris — Sputnik. Krievija piegādās Sīrijai mūsdienu PGA zenītraķešu kompleksu S-300 tuvāko divu nedēļu laikā, paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, vēsta RIA Novosti.

"Tas spēj pārtvert gaisa uzbrukuma līdzekļus vairāk nekā 250 kilometru attālumā un vienlaikus neitralizēt vairākus gaisa mērķus," paziņoja ministrs, piebilstot, ka S-300 komplekss ievērojami pastiprinās Sīrijas PGA kaujas iespējas.

Šoigu pastāstīja, ka 2013. gadā Krievija apturēja kompleksu piegādi Sīrijai pēc Izraēlas lūguma. Taču, pēc ministra sacītā, situācija ir mainījusies.

Tāpat Krievija nodos Sīrijai mūsdienu automatizētās vadības sistēmas PGA komandas punktiem. Šoigu uzsvēra, ka tie ļaus nodrošināt visu Sīrijas PGA spēku un līdzekļu centralizēto vadību.

Tāpat viņš piebilda, ka Krievija apspiedīs Sīrijas akvatorijas tuvumā esošo satelītu navigāciju, dažādu kuģu radiolokācijas sistēmas un kaujas aviācijas sakarus, kura uzbruks objektiem valsts teritorijā.

Šoigu paziņoja, ka Maskava ir spiesta veikt šos pasākumus Izraēlas rīcības dēļ, lai nodrošinātu savu militārpersonu drošību.

Turklāt Aizsardzības ministrijas vadītājs uzskata, ka Krievijas pieņemtie pasākumu plāni pēc Il-20 katastrofas Sīrijā "atdzesēs "karstgalvjus" un atturēs no neapdomātas rīcības".

Kremlī paziņoja, ka kompleksa nodošana netiks virzīta pret trešajām valstīm, tā kalpos tikai un vienīgi Krievijas karavīru drošības nodrošināšanai Sīrijā.

Izraēlas valdība nekomentē Krievijas lēmumu par S-300 kompleksu piegādi.

Krievijas Il-20 katastrofa

Krievijas Il-20 tika notriekta 17. septembrī virs Vidusjūras, kad atgriezās uz militāro bāzi Hmeimima. Uz klāja atradās 15 militārpersonas. Tikmēr Izraēlas F-16 iznīcinātāji veica triecienuzbrukumus Sīrijas objektiem Latakijā.

Krievija Aizsardzības ministrijā paziņoja, ka Izraēlas iznīcinātāji piesedzās ar Krievijas lidmašīnu, nostādot to par mērķi Sīrijas PGA triecienam. Turklāt Izraēla nepabrīdināja Krieviju, ka tiek plānots triecienuzbrukums.

Krievijā par vainīgo Il-20 notriekšanā uzskata Izraēlu.

23
Pēc temata
Neviens nepaliek malā: Belbeka aviācijas garnizonā godā Il-20 ekipāžas piemiņu
Krievijas aizsardzības ministrs apsūdzējis Izraēlu par Il-20 katastrofu Sīrijā
Krievijas AM: Il-20 notriekts Izraēlas vainas dēļ
Covid-19

Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19

54
(atjaunots 10:18 15.10.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par otrās Krievijā izgudrotās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Otrā Krievijas vakcīna pret koronavīrusu tika izgudrota Novosibirskas centrā "Vektor", vēsta RIA Novosti.

Par jaunās vakcīnas reģistrāciju sanāksmes laikā ar KF valdības locekļiem paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Covid-19 testi, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Майшев

Preparāts saucās "EpiVacCorona". Tiek atzīmēts, ka tas ir drošs.

Putins paziņoja, ka vicepremjere Tatjana Goļikova un "Rospotrebnadzor" vadītāja Anna Popova jau ir potējušās ar jauno vakcīnu klīnisko pētījumu ietvaros.

Goļikova paziņoja, ka pirmo 60 tūkstošu dozu ražošana ir ieplānota tuvākajā laikā.

Paralēli Krievijas Zinātņu akadēmijas Čumakova vārdā nosauktais Imunbioloģisko preparātu pētniecības un izstrādes centrs veic trešās dzīvās vakcīnas pret Covid-19 izstrādi.

Atgādināsim, ka 11. augustā Krievijā piereģistrētā pasaulē pirmā vakcīna pret koronavīrusu, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais centrs un kurai tika dots nosaukums "Sputnik V", netika radīta "no nulles", īsā laika posmā, bet gan kļuva par vairākas desmitgades ilgušo pētījumu rezultātu. Sākot ar adenovīrusu vektoru tehnoloģiju izstrādes brīdi līdz tās ieviešanai praksē pagāja aptuveni 40 gadu.

Pēcreģistrācijas "Sputnik V" izmēģinājumi ilgs no diviem mēnešiem līdz pusgadam.

Plašāku informāciju par pirmo vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V" iespējams atrast tās mājaslapā www.sputnikvaccine.com.

54
Tagi:
Krievija, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Cik bīstama ir vakcīna: ASV pieprasa atbildi, Eiropa skaita peļņu
ASV apsūdz Krieviju par mēģinājumiem kavēt Covid-19 vakcīnas izstrādi
ASV neizdodas izstrādāt vakcīnu pret koronavīrusu. Vainīga Krievija
Vladimirs Norvinds, foto no arhīva

KF ĀM: Maskava neatstās bez sekām Norvinda deportēšanu no Rīgas

91
(atjaunots 16:07 13.10.2020)
KF ĀM paziņoja, ka 75 gadu vecā bijušā Kara pensionāru biedrības vadītāja Vladimira Norvinda izraidīšana no Latvijas ir provokācija, šis incidents nepaliks Rīgai bez sekām.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosauca par "izrēķināšanos" iepriekš ar Latvijas tiesas lēmumu likvidētās republikas veterānu biedrības vadītāja Vladimira Norvinda deportēšanu no Latvijas. Pēc viņas sacītā, KF neatstās šo incidentu bez atbildes.

6. oktobrī Latvijas iekšlietu ministrs pieņēma lēmumu par Vladimira Norvinda atzīšanu par persona non grata Latvijas teritorijā. Viņam liegta iebraukšana Latvijas teritorijā uz nenoteiktu laiku. 9. oktobrī Norvinds tika aizturēts deportācijas dēļ – viņš tika apsūdzēts par "nacionālo apdraudējumu".

Pēc tam, kad veterāns uzzināja, ka viņam tiek atņemta Pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā un viņu izsūta no valsts, viņam notika infarkts. Rīgā viņu aizveda uz Stradiņa slimnīcu, taču kolīdz stāvoklis stabilizējās, veterānu aizsūtīja uz Krieviju, kur viņš tika nosūtīts uz Militāri medicīnisko akadēmiju Sanktpēterburgā.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, paziņoja, ka "izrēķināšanās, kuru sarīkoja Rīga pār gados vecu un slimu cilvēku", izraisa galēju sašutumu.

"Acīmredzama visu vispārpieņemto morāli ētisko un humanitāro normu neievērošana. Acīmredzami, ka rusofobijas pārņemtās Latvijas varasiestādes, kas ārkārtīgi aizspriedumaini uztver krievvalodīgās diasporas centienus aizstāvēt savas tiesības saglabāt vēsturisko atmiņu, ir gatavas izmantot jebkādus rīkus, lai apspiestu citādu domāšanu un nelojalitāti sabiedrībā," teikts Zaharovas komentārā KF ĀM mājaslapā.

Diplomāte piebilda, ka "šī provokatīvā akcija attiecībā pret vienu no tautiešu kustības pārstāvjiem uzskatāmi parādīja latviešu nacionālisma necilvēcīgo bardzību".

"Rīgā var būt droši, ka šis incidents netiks atstāts bez sekām," nobeigumā sacīja viņa.

Krievijas vēstniecība Latvijā jau izteikusi protestu sakarā ar Vladimira Norvinda deportāciju – tās komentārā Facebook norādīts, ka šim incidentam būs negatīvas sekas Krievijas un Latvijas attiecību kontekstā.

Pats viņš arī uzskata, ka iemesls ir tieši tajā. "Acīmredzot, runa ir par to, ka vadu lielāko veterānu organizāciju Latvijā, kas apvieno militāros pensionārus, viņu atraitnes, ģimenes locekļus. Tie ir aptuveni 2,5 tūkstoši cilvēku visā valstī. Acīmredzot, tagad viņiem (valdībai – red.) vajadzēja izvēlēties upuri, lai parādītu savu attieksmi gan pret Krieviju, gan pret mums," tā situāciju komentēja pats Norvinds.

91
Tagi:
Vladimirs Norvinds, Krievija, Ārlietu ministrija
Pēc temata
Krievijas vēstniecība Latvijā nosodīja militārā pensionāra deportāciju
Atņēmuši uzturēšanās atļauju un deportē: militārais pensionārs kritis nežēlastībā

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes