NATO karogs

Krievijas senators pastāstījis, kas notiks, ja Gruzija iestāsies NATO

123
(atjaunots 19:54 26.07.2018)
Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka tiem, kuri vēlas iekļaut aliansē Ukrainu vai Gruziju, nāktos padomāt par šādas bezatbildīgas politikas sekām.

RĪGA, 26. jūlijs — Sputnik. Gruzijas iestāšanās NATO un alianses spēku dislokācija Krievijas robežu tiešā tuvumā novedīs pie atbilstošas militāras plānošanas no KF puses, paziņoja Krievijas Federācijas Padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantīns Kosačovs.

Pēc Gruzijas iespējamas iestāšanās Ziemeļatlantijas aliansē Tbilisi attiecību normalizācija ar Abhāziju, Dienvidosetiju un Krieviju atkāptos absolūti nereālā perspektīvā, norādīja Kosačovs, tiekoties ar žurnālistiem. Viņš uzsvēra, ka uz Gruziju tiktu attiecinātas NATO militārās plānošanas, jauna veida bruņojuma un spēku dislokācijas programmas.

"Tas radīs papildu spriedzes līnijas Dienvidkaukāzā un nozīmēs atbildes militāro plānošanu no Krievijas puses," – Kosačova teikto citēja RIA Novosti.

Senators piebilda, ka jaunu (NATO – red.) militāro sistēmu parādīšanās gadījumā Krievijas robežu tiešā tuvumā tiks veikti visi nepieciešamie pasākumi pilnā apmērā Krievijas un tās sabiedroto drošībai.

Kosačovs norādīja, ka gruzīnu politiķu konjunktūras politika, kuras ietvaros tiek pieprasīta valsts iestāšanās NATO, ir tuvredzīga un atgādināja, ka laikā kopš Parīzes hartas parakstīšanas alianse paplašinājusi savu klātbūtni par 34%, un tās sastāvā iekļāvušās vairāk nekā 10 valstis.

"Mēs nedraudam, nekad neesam apdraudējuši Gruziju," – uzsvēra politiķis. Pēc viņa domām NATO viedoklis paplašināšanās jautājumā neatbilst agrākajiem nolīgumiem.

Pie tam NATO nespēj atrisināt nevienus draudus drošības jomā, vienalga, vai tie būtu terorisma draudi, narkotiku plūsma vai nekontrolējama migrācija, piezīmēja Kosačovs.

Gruzijas un NATO sadarbība sākās 1994. gadā, kad valsts iesaistījās programmā "Partnerība mieram". Pēc "rožu revolūcijas" 2004. gadā Gruzijas un NATO sadarbība kļuva intensīvāka. 2008. gada aprīlī NATO samitā Bukarestē tiak apstiprināts, ka Gruzija nākotnē varētu kļūt par alianses locekli, ja atbildīs tās standartiem. NATO samitā Velsā 2014. gada septembrī tika apstiprināti pasākumi, kuri atbalstītu Gruziju tās centienos iestāties aliansē. To ietvaros valstī regulāri notiek kopīgas militārās mācības.

Pagājušajā ceturtdienā Krievijas prezidents Vladimirs Putins valsts vēstnieku un pastāvīgo pārstāvju apspriedē Krievijas ĀM paziņoja, ka Krievija līdzvērtīgi reaģēs uz agresīvajiem NATO soļiem. Viņš piebilda, ka tiem kuri vēlas iekļaut aliansē Ukrainu vai Gruziju, nāktos padomāt par šādas bezatbildīgas politikas sekām.

"Uz tamlīdzīgiem agresīviem soļiem, kas tieši apdraud Krieviju, mēs reaģēsim līdzvērtīgi. Mūsu kolēģiem, kuri spēlējas ar spriedzi, cenšas iekļaut, citastarpā, teiksim, Ukrainu vai Gruziju alianses militārajā orbītā, vajadzētu padomāt par šādas bezatbildīgas politikas iespējamām sekām," – teica Putins.

Atbildot uz to, Gruzijas parlamenta Drošības un aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Iraklijs Sesiašvili paziņoja, ka Gruzijas dalība NATO ir gruzīnu tautas izvēle un neatņemams process.

"Gruzija turpina tā politiskā kursa attīstību un pastiprināšanu, ko izvēlējusies gruzīnu tauta. Tā pamatā ir konstitūcija un parlamenta pieņemta rezolūcija. Tāpēc mēs turpinām procesu valsts integrācijai NATO," – apliecināja Sesiašvili.

Viņaprāt, Tbilisi nepārsteidz Krievijas prezidenta vārdi, jo "viņam ir cita izpratne par valsts interesēm". "Valstij jābūt izdevīgam spēcīgam un drošam kaimiņam," – piebilda Sesiašvili.

123
Pēc temata
ASV pastāvīgais pārstāvis NATO vēlētos redzēt Krieviju starp sabiedrotajiem
Mamikins: NATO tērē aizsardzībai 13 reizes vairāk, nekā Krievija, kur nu vēl vairāk
Krievijas aizsardzības ministrs paskaidroja, kāpēc Krievija nedod mieru NATO
Paaugstinātas gatavības NATO: audzē spēkus un lien naudas maciņos
Krievijā 2018

Liels skaits ārvalstnieku joprojām nav pametuši Krieviju pēc 2018. gada čempionāta

55
(atjaunots 16:49 05.07.2020)
Vairāk nekā divi tūkstoši ārvalstnieku, kuri ieradās Krievijā 2018. gadā ar līdzjutēja pasi, vēl joprojām nav atgriezušies mājās.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Vairāk nekā divi tūkstoši ārvalstnieku, kuri ieradās Krievijā 2018. gadā ar līdzjutēja pasi, vēl joprojām nav pametuši Krievijas teritoriju pēc pasaules čempionāta futbolā, informēja valsts ārlietu ministra vietnieks Jevgēņijs Ivanovs.

"Saskaņā ar tiesībsargājošo iestāžu datiem, Krieviju vēl joprojām nav pametuši vairāk nekā divi tūkstoši ārvalstnieku, kuri iebrauca valstī 2018. gadā bez vīzām, ar pasaules čempionāta futbolā līdzjutēju pasēm. Patlaban faktiski viņi ir nelegālie migranti," Ivanova teikto citēja RIA Novosti.

Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins augstu novērtēja mundiāles organizatoru darbu – tās skatītāji Krievijā jutušies drošībā, un ne Krievijas iedzīvotāji, ne ārvalstu līdzjutēji nav saskārušies ar pārliekiem ierobežojumiem. "Cilvēki, kuri ieradās mūsu valstī varēja mierīgi un komfortabli pārvietoties starp pilsētām un pa visu valsti, noskatīties iemīļoto komandu spēles stadionos un fanu zonās," — atgādināja Putins un piebilda, ka organizētie drošības pasākumi neērtības nav sagādājuši.

Pasaules čempionāts Krievijā ilga no 2018. gada 14. jūnija līdz 15. jūlijam Maskavā, Sanktpēterburgā, Jekaterinburgā, Kaļiņingradā, Kazaņā, Ņižņij Novgorodā, Rostovā pie Donas, Samarā, Saranskā, Sočos un Volgogradā. Fināls notika svētdien "Lužņiki" stadionā Maskavā.  

55
Tagi:
Krievija
Pēc temata
Franču līdzjutēji pārsteigti: krievi ir "normāli cilvēki!"
Latvija plāno saņemt no PČ hokejā 2021 ne mazāk par sešiem miljoniem eiro
PČ 2021 laikā Rīga cer pieņemt vismaz 75 tūkstošus līdzjutēju
Krievijas Federācijas karogs

Krievijas ĀM stingri atspēkoja absurdos maldus par KF bruņojuma izmēģinājumiem

34
(atjaunots 11:02 05.07.2020)
Krievijas "Poseidon", "Burevestņik" un citiem ieročiem nav nekāda sakara ar incidentu. Krievijas ĀM norāda, ka pieņēmumi par bruņojuma izmēģinājumiem, kuri esot ietekmējuši radiācijas fonu Ziemeļeiropā, ir absolūti izdomājumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Krievijas ĀM stingri atspēkoja absurdos maldus par bruņojuma izmēģinājumiem, kuri esot ietekmējuši radiācijas fonu Ziemeļeiropā, vēsta RIA Novosti.

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs norādīja, ka visi apgalvojumi par to, ka KF veiktie perspektīvo ieroču izmēģinājumi varējuši ietekmēt radiācijas fonu, ir absolūti nepamatoti. Diplomāts savā paziņojumā izteica loģisku pieņēmumu par to, no kurienes un ar kādu mērķi tamlīdzīga ziņa varējusi parādīties.

Jāatgādina, ka iepriekš medijos parādījās informācija: jūnija sākumā Zviedrijas, Norvēģijas un Somijas teritorijā atmosfērā  fiksēta mazliet paaugstināta tā saucamās reaktoru izcelsmes radioaktīvo izotopu koncentrācija.

Vēlāk Visaptverošā kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma organizācijas Sagatavošanas komisijas izpildsekretārs Lassina Zerbo savā lapā Twitter publicējis karti, kurā atzīmēts rajons, kurā konstatēti radioaktīvie izotopi cēzijs-134, cēzijs-137 un rutēnijs-103.

Norādītais rajons ietver Baltijas jūru, Eiropas ziemeļu daļu un reģionu Krievijas rietumos Sanktpēterburgas rajonā. Atzīmēts, ka izotopi atrasti 22.-23. jūnijā.

Nīderlandes Nacionālais veselības un apkārtējās vides institūts (RIVM) uzskata, ka izotopi nākuši no Krievijas teritorijas. Tur pieļāva, ka kādas AES reaktorā Krievijā notikusi degvielas elementa dehermetizācija.

Taču Krievijas atomelektrostaciju operators "Rosenergoatom" norādīja, ka nekādi incidenti Ļeņingradas un Kolas AES nav fiksēti. Visas iekārtas darbojas ierastajā režīmā, iemeslu satraukumam nav.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādīja, ka nav saņemta nekāda informācija par draudiem vai avārijas situācijām, kuru rezultātā valstī varētu augt radiācijas līmenis.

Šķita, ka jautājums ir izsmelts. Nekā nebija. Atradās spēki, kuri sāka izvērst sižetu. Rietumu mediji laida klajā pavisam muļķīgus pieņēmumus par to, ka radiācijas līmenis Ziemeļeiropā pieaudzis tādēļ, ka Krievija izmēģinājusi ieročus "Poseidon" un "Burevestņik".

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs stingri atspēkoja nepamatotos pieņēmumus – viņš tos kategoriski noliedz. Tamlīdzīgu informāciju diplomāts uzskata par propagandu un amerikāņu centienu elementu ar mērķi sēt bažas, it īpaši eiropiešu vidū.

Rjabkovs uzsvēra, ka no ASV puses iespējami arī tālāka līdzīga veida ziņu noplūde, kas attiecas uz Krievijas darbu kodolsavaldīšanas jomā. Pie tam to var nodrošināt gan anonīmas personas, gan augstu stāvoši ierēdņi.

Lieta tāda, ka amerikāņi apņēmušies atbrīvoties no bruņošanās savaldīšanas važām un nevēlas apstāties nekādu šķēršļu priekšā.

Interesanti ir arī tas, atzīmēja Rjabkovs, ka ASV ir informētas par Krievijas bažām, Maskava regulāri iesaka tām nodarboties ar perspektīvo bruņojuma sistēmu tēmu plašākā kontekstā, ņemot vērā virkni faktoru, kas ietekmē stratēģisko stabilitāti, pievēršot uzmanību amerikāņu perspektīvajām sistēmām, kas ārkārtīgi destabilizē situāciju.

Tomēr pagaidām, šķiet, adekvāta reakcija uz Krievijas ierosinājumiem nav sagaidāma.

34
Tagi:
Ārlietu ministrija, Krievija
Pēc temata
Baismīgāk nekā Hirosima: kur ASV atkal plāno kodolsprādzienus
NI paskaidroja, kāpēc Krievijai ir pamats raizēties par NATO iebrukumu
Eksperts: Krievijas atbilde uz ASV aizsardzības stratēģiju būs negatīva
Kādu scenāriju izmanto ASV, lai demontētu bruņojuma kontroles sistēmu pasaulē
Šprotu ražošana, foto no arhīva

Bīstami konservi: PVD lūdz veikalus izņemt no tirdzniecības noteikta kombināta produkciju

0
(atjaunots 11:01 07.07.2020)
Pārtikas un veterinārais dienests fiksējis virkni pārkāpumu uzņēmuma "Talsu zivju kombināts" ražotnē.

RĪGA, 7. jūlijs — Sputnik. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) vērsusies pie tirdzniecības tīkliem ar lūgumu izņemt no tirdzniecības SIA "Talsu zivju kombināts" zivju konservus, vēsta Press.lv.

PVD informēja, ka minētais uzņēmums nav iesniedzis dokumentus par produkciju, daļu "Talsu zivju kombināts" preču konstatēto pārkāpumu dēļ vajadzēja iznīcināt jau martā.

2019. gada pavasarī PVD saņēma sūdzību par mežā izmestiem neaizvērtiem konserviem. Pārbaudes gaitā cita starpā tika veikta uzņēmuma "Talsu zivju kombināts" darba kvalitātes kontrole. Tās gaitā fiksēta virkne higiēnas prasību pārkāpumu tehnoloģiskā procesa ietvaros. Nebija pietiekamas informācijas par zivju izcelsmi, no kā ražoti konservi, to sterilizācijas procesu, turklāt nav veikti produkcijas drošības pētījumi laboratorijā.

Pārbaudes gaitā tika konfiscēti aptuveni 130 tūkstoši sterilizētu konservu, uzņēmuma darbs tika pilnībā apturēts.

"Talsu zivju kombināts" atskaitījās PVD par no apgrozījuma izņemtās produkcijas iznīcināšanu, taču pārbaude apliecināja, ka tirdzniecībā joprojām pieejami minētā uzņēmuma konservi gan no šķietami iznīcinātās partijas, gan jauni produkti, kas acīmredzot nav ražoti uzņēmumā.

0
Tagi:
Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests
Pēc temata
Nāvējoša baktērija konservos: uz laiku tiks apturēts zivju pārstrādes uzņēmums Igaunijā
Uzņēmumi cenšas pārdod Latvijā pavecus zivju konservus