Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu

Krievijas aizsardzības ministrs paskaidroja, kāpēc Krievija nedod mieru NATO

178
(atjaunots 19:54 26.07.2018)
NATO kontingentu paplašināšana Austrumeiropā, mācību skaita pieaugums un mēģinājumi ievilkt aliansē Zviedriju un Somiju draud ar pašreizējās drošības sistēmas sagraušanu pasaulē, uzsvēra Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

RĪGA, 25. jūlijs — Sputnik. Krievijas kā patstāvīga starptautiskā spēles dalībnieka nostiprināšanās nedod mieru NATO. Alianse paplašina militāro aktivitāti Austrumeiropā, pūlas ievilkt savā sastāvā Zviedriju un Somiju. Šo soļu dēļ Krievija ir spiesta veikt atbildes pasākumus, tostarp nostiprināt valsts rietumu robežu, uzsvēra Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, vēsta RIA Novosti.

NATO baidās no ģeopolitiskā konkurenta

Krievijas nostiprināšanās svarīga starptautiskā spēles dalībnieka lomā nedod mieru NATO, alianses locekļi visiem spēkiem cenšas nepieļaut ģeopolitiskā konkurenta parādīšanos, paziņoja Šoigu.

Raķetes Bulava starts no zemūdens kreisera Jurij Dolgorukij uz Kuras poligonu
© Sputnik / Ministry of Defence of the Russian Federation

"Šim nolūkam tiek izmantoti dažādi institūti, arī starptautiskie, un dažādas darbības jomas — politika, ekonomika un pat kultūra un sports," — atzīmēja Šoigu.

Krievijas aizsardzības ministrs uzsvēra, ka Krievijai nav agresīvu nodomu attiecībā pret citām valstīm, tā demonstrē draudzību un atklātību, ko apstiprināja arī notikušais pasaules čempionāts futbolā.

Neuzticības atmosfēra

NATO turpina paplašināt militāro kontingentu pie Krievijas robežām un palielina mācību skaitu. Neapšaubāmi, tas rada bažas, paziņoja Šoigu.

"Turpinās NATO kontingentu paplašināšana ārpus reģionālajām valstīm Austrumeiropā. Kopš 2014. gada to skaits palielinājies no 2 līdz 15 tūkstošiem karavīru," — atgādināja ministrs.

Viņš vērtēja, ka "pastāvīgi aug alianses karaspēku sagatavošanas pasākumu intensitāte". "Kopš gada sākuma organizētas jau vairāk nekā 100 mācības, kurās piedalījušies līdz 80 tūkstoši karavīru. Pie tam personālsastāva skaits, kas ik gadus tiek iesaistīts mācību sērijā, piecu gadu laikā pieaudz 10 reizes, kaujas aviācijas skaits — no 11 vienībām līdz 101," — norādīja Šoigu.

Viņš atzīmēja, ka ar ASV palīdzību Eiropā izvērsti pieci kiberoperāciju centri — Somijā, Igaunijā, Polijā, Vācijā un Francijā.

Turklāt vērojami centieni panākt neitrālās Zviedrijas un Somijas iestāšanos NATO.

"Maijā parakstīts līgums, kas paredz to pilniesīgu dalību alianses mācībās un iespēju izmantot tās spēku un bruņojuma kontroles sistēmas. Par to NATO saņēmusi brīvu pieeju šo valstu gaisa telpā un teritoriālajos ūdeņos," — paskaidroja ministrs.

"Šādi rietumu kolēģu soļi ved pie pašreizējās drošības sistēmas iznīcināšanas pasaulē, rada vēl lielāku neuzticību un spiež mūs spert atbildes soļus," — uzsvēra Šoigu.

Rietumu kara apgabala nostiprināšana

Situācijā, kas izveidojusies rietumu stratēģiskajā virzienā, Krievija ir spiesta nepārtraukti pilnveidot bruņoto spēku sastāvu un dislokācijas sistēmas. Šiem mērķiem kopš 2016. gada izveidotas vairāk nekā 70 vienības un armijas daļas, tostarp divas divīzijas un trīs brigādes, atgādināja ministrs.

Viņš norādīja, ka spēku dislokācijai tiek veidota nepieciešamā infrastruktūra un līdz gada beigām plānots nodot ekspluatācijā vairāk nekā 350 objektus.

"Apgabalā dislocētajiem spēkiem piegādāti aptuveni 5 tūkstoši vienību jauna un modernizēta bruņojuma un tehnikas, kā rezultātā modernā bruņojuma nodrošinājums pieaudzis no 39 līdz 54%. Organizētas vairāk nekā 300 informatīvas aģitācijas akcijas "Kontrakta karadienests — tava izvēle!" Rezultātā bruņotajiem spēkiem atlasīti vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku," — pastāstīja Šoigu.

Krievijas un Baltkrievijas mācības

Šoigu uzsvēra, ka īpaša uzmanība pievērsta Krievijas un Baltkrievijas karaspēku reģionālā grupējuma sgatavošanai. RKA karavīri līdz ar kolēģiem no Baltkrievijas jau gatavojas kopīgajām mācībām "Savienības vairogs 2019".

Ministrs piebilda, ka šajā laikā RKA organizētas vairāk nekā 350 pēkšņas pārbaudes, kas apliecināja "spēku sagatavotības līmeņa kvalitatīvu pieaugumu un gatavību pildīt uzdevumus".

Neskatoties uz spriedzi Krievijas un Rietumu attiecībās, Šoigu pauda cerību, ka Krievijas un ASV prezidentu nesenā tikšanās Somijas galvaspilsētā dāvās jaunu impulsu Maskavas militārajai sadarbībai ar Vašingtonu un Ziemeļatlantijas alianses valstīm.    

178
Pēc temata
Jums paprasīt ir aizmirsuši: Austrumeiropai klājas bēdīgi
Kopā ar "Melnajiem vanagiem" Latvijā ieradusies jauna ASV karavīru partija
Eiropa nevēlas, ASV – nevar. NATO liktenis nav prognozējams?
National Interest nosaucis ASV liktenīgo kļūdu attiecībās ar Krieviju
Biezpiens, foto no arhīva

Nosaukts negaidīts labums, ko organismam nes biezpiens

33
(atjaunots 12:23 27.09.2020)
Produkts ir bagāts ar mikroelementiem un veicina ne vien kaulaudu stiprināšanu, bet arī palīdz cīnīties ar rudens depresiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Regulāra biezpiena lietošana uzturā palīdz cīņā ar rudens depresiju un stiprina potenci, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Sečenova vārdā nosauktās Maskavas valsts medicīniskās universitātes profesora, gastroenterologa Alekseja Bujeverova interviju pilsētas ziņu aģentūrai "Moskva".

"Biezpiens ir bagāts ar uzturvielām, olbaltumvielām un taukiem, mazākā mērā ar ogļhidrātiem <…> Tāpat ir nelieli pētījumi, ka biezpiens regulāras lietošanas uzturā gadījumā paceļ garastāvokli, palīdz cīnīties ar rudens depresiju," paskaidroja ārsts.

Viņš atgādināja, ka produkts ir bagāts ar mikroelementiem – kalciju, magniju, cinku. Tas veicina ne vien kaulaudu stiprināšanu, bet arī vīriešu potences uzlabošanu.

Gastroenterologs paskaidroja, ka veikalos ir jāpievērš uzmanība uzrakstam "biezpiens" uz iepakojuma. "Biezpiena izstrādājumu" un "biezpiena masas" sastāvā var izrādīties aromatizētāji un augu tauki.

Biezpiens satur samērā daudz kaloriju, tādēļ labāk būtu apēst ne vairāk par 200 gramiem dienā, atzīmēja Bujeverovs.

"Labāk ir apēst mazāk, taču ar normālu tauku saturu – 5% vai labāk 9%. No attaukotiem piena produktiem ir vairāk kaitējuma, nekā labuma," atgādināja ārsts.

Pirmkārt, organisms nesaņem taukus un sāk tos atlikt pats. Otrkārt, attaukoti produkti ir samērā bezgaršīgi, tādēļ ražotājs pieliek klāt cukuru un cukura aizvietotāju, kas palielina to enerģētisko vērtību.

33
Tagi:
veselība, pārtika
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību
Pēc temata
5 mīti par depresiju. Sen jau laiks aizbīdīt tos pažobelē
Kādi vitamīni rudenī nepieciešami bērniem un pieaugušajiem
Laborante, foto no arhīva

Krievijas zinātnieki atklājuši revolucionāru dabisku antibiotiku

52
(atjaunots 14:55 26.09.2020)
Atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Tjumeņas valsts universitātes zinātnieki atklājuši universālu dabisku antibiotiku, kas pārvar patogēnu noturību pret farmaceitiskajiem preparātiem, vēsta RIA Novosti. Pētījuma teksts publicēts žurnālā Applied Biochemistry and Microbiology.

Autori apgalvo, ka atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

Raksta autori atzīmē, ka viens no farmakoloģijas uzdevumiem ir meklēt dabiskas antibiotikas, kas spēj cīnīties ar mikroroganismiem, kam raksturīga multirezistence (multi-drug resistant, MDR) vai absolūta rezistence (extreme-drug resistant, XDR) pret tirgū esošajām antibiotikām.

Pētnieki no TVU pirmie pasaulē nodemonstrēja no alkalofilas miceliālās sēnes Emericellopsis alkaline izdalītā peptīda emericilipsīna A unikālo īpašību. Eksperti pastāstīja, ka viela slāpē baktēriju spēju veidot bioplēvītes, tāpēc šo patogēnu rezistence pret antibiotikām tiek nivelēta.

Darba autori paskaidroja, ka izpētītās vielas galvenā terapeitiskā īpatnība ir universālā iedarbība. Pret emericilipsīnu A neaizsargātas ir ne tikai MDR un XDR baktēriju formas, bet arī gandrīz jebkuri patogēnie eikarioti, piemēram, miceliālās sēnes un raugs.

"Emericilipsīns A iedarbojas uz eikariotiem un prokariotiem, pateicoties dažādiem molekulārajiem mehānismiem. Eikarioti – sēnes un audzēju šūnas – iet bojā, jo peptīds iznīcina to šūnu membrānas, bet prokariotu virulence tiek apspiesta, pateicoties bioplēvīšu veidošanās novēršanai," pastāstīja TUV Antimikrobu rezistences labrotarorijas X-BIO vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Jevgeņijs Rogožins.

Zinātnieki atzīmēja, ka emericilipsīns A palīdzēs cīnīties gan ar audzējiem, gan ar visdažādākajām bakteriālajām un sēnīšu infekcijām.

TUV speciālisti uzskata, ka emericilipsīns A ir perspektīvs gan kā patstāvīgs farmaceitiskais līdzeklis, gan kā kompleksu preparātu elements. Terapijā iespējams pielietot injekcijas vai izmantot vietējo ārstēšanu – tieši apstrādājot cietušos audus.

Pētījums veikts ciešā sadarbībā ar kolēģiem no Gauzes Jauno antibiotiku zinātniski pētnieciskā institūta, Rospotrebnadzor Centrālā epidemioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta un Krievijas Zinātņu akadēmijas Šemjakina un Ovčiņņikoca Bioorganiskās ķīmijas institūta.

Nākotnē zinātnieku kolektīvs plāno pāriet no darba ar šūnu modeļiem pie preparāta izmēģinājumiem laboratorijā.

52
Tagi:
Krievija, zinātnieki
Pēc temata
Krievijas zinātnieki izdomājuši, kā gūt labumu no toksiskajiem atkritumiem
"Ātrs un precīzs". Krievijā izgudrojuši ierīci, kura nosaka Covid-19 klātbūtni gaisā
Zinātnieki novērtējuši iespēju ārstēt Covid-19 ar radiāciju
Vīrietis ar viedtālruni, foto no arhīva

"Smadzenēm ir jāatslābinās". Vai spēlēt spēles telefonā ir kaitīgi?

0
(atjaunots 17:13 28.09.2020)
Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata speciālisti.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Spēles telefonā – tas ir kaitīgi? Psihiatre, medicīnas zinātņu doktore, atkarību no spēlēm speciāliste Nataļja Šemčuka pastāstīja radio Sputnik intervijā, ka viss nav tik viennozīmīgi.

Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu – tās pašas bumbiņas, kuras ir jāsaliek pa trim vienā rindā, – liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata psihiatre Nataļja Šemčuka.

"Bumbiņas ļauj atslābināties visām smadzeņu daļām. Mūsu smadzenes pašas izvēlas atslābināšanās veidus. Kāds šim nolūkam klausās klasisko mūziku (viens klausās Vāgneru, cits – Čaikovski, taču viņi abi atslābinās, lai gan mūzika ir dažāda), savukārt cits cilvēks teiks: kā tas var palīdzēt atslābināties?" atzīmēja radio Sputnik intervijā Nataļja Šemčuka.

Viņasprāt, ja cilvēks spēlē laiku pa laikam pēc darba, nevis tā vietā, tad šādā brīvā laika pavadīšanas veidā nav nekāda pamata raizēm – tā nav atkarība, bet gan vienkāršs atpūtas veids.

"Nedrīkst jaukt atslābinošas spēles ar atkarību no spēlēm. Ja cilvēks brauca metro – spēlēja, izgāja no metro – spēlē, atnāk mājās – atkal turpina, vai spēlē darba vietā – tā ir atkarība. Bet kad cilvēks ar kaut ko ir aizņemts 2-3 stundas brīvajā laikā, tajā nav nekādas atkarības," padalījās domās ar radio Sputnik Nataļja Šemčuka.

Viņa piebilda, ka nav nekā briesmīga, ja šādas spēles palīdz atbrīvoties no emocionālās, prāta un fiziskās spriedzes. Galvenais – lai tas netraucē cilvēka sociālajiem un darba pienākumiem, neaizstāj citas viņa dzīves jomas.

0
Tagi:
azartspēles
Pēc temata
Pusotrs tūkstotis Latvijas iedzīvotāju atzina sevi par atkarīgiem no azartspēlēm
Angliete laimēja loterijā XVII gadsimta kotedžu