Gazprom

Moody's augstu vērtē EK lēmumu "Gazprom" antimonopola lietā

13
(atjaunots 08:37 29.05.2018)
Lietas ietvaros pret Krievijas holdingu tika izvirzītas apsūdzības par pārkāpumiem Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Slovākijā.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Starptautiskā reitingu aģentūra Moody's pozitīvi novērtē "Gasprom" pozīciju pēc Eiropas Komisijas (EK) lēmuma antimonopola lietā, teikts Moody's apskatā, vēsta RIA Novosti.

"Eiropas Komisija slēgusi antimonopola lietu; tas ir no kredītu viedokļa pozitīvs notikums "Gazprom", jo tas novērš nenoteiktību kompānijas nākotnes operāciju regulēšanas jautājumā Eiropā un neparedz nekādus finansiālus sodus kompānijai," — teikts dokumentā.

24. maijā EK bez soda noslēdza antimonopola izmeklēšanu pret "Gazprom", kas tika sākta jau 2012. gadā. EK uzlikusi "Gazprom" virkni saistību darbam noteiktās Centrālās un Austrumeiropas valstīs, par kuru pārkāpumu iespējamas soda sankcijas līdz 10% apmērā no "Gazprom" globālā apgrozījuma. Piemēram, "Gazprom" pienākums ir atcelt šķēršļus gāzes pārrobežu tālākai pārdošanai Centrālās un Austrumeiropas valstīs.

Lietas ietvaros pret Krievijas holdingu tika izvirzītas apsūdzības par pārkāpumiem Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Slovākijā.

Moody's atzīmēja, ka tālākas pārdošanas aizlieguma atcelšana un atteikšanās no prasības izlietot iegādāto gāzi noteiktā teritorijā veicinās Eiropas gāzes tirgus likviditāti.

"Kopumā izmaiņas (EK lēmuma rezultātā — red.) nostiprinās kompānijas pozīciju šo valstu tirgū augošās konkurences apstākļos," — piebilda aģentūra.

"Gazprom" valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Medvedevs iepriekš paziņoja, ka kompānija ir apmierināta ar EK lēmumu antimonopola lietā.

"Mēs esam gandarīti par lēmumu antimonopola izmeklēšanas lietā, par ko šodien informēja Eiropas Komisija. Mēs vienmēr esam apstiprinājuši apņemšanos godīgi sadarboties ar mērķi meklēt konstruktīvu savstarpēji pieņemamu lēmumu noteiktās procedūras ietvaros," — teica Medvedevs un piezīmēja, ka "Gazprom" vienmēr ir ievērojis ES konkurences tiesību attiecināmo nolikumu prasības un apstiprina savu apņemšanos ievērot tās arī nākotnē.

"Mēs esam pārliecināts, ka šodien pieņemtais lēmums ir vispiemērotākā izeja Eiropas gāzes tirgus funkcionēšanai kopumā," — uzsvēra Medvedevs.    

13
Pēc temata
Latvija samaksās Polijai 30 miljonus eiro, lai tā "padzenātu" Gazprom gāzi
ES tiesa noraidījusi Naftogaz prasību pret Eirokomisiju sakarā ar Opal gāzesvadu
Gazprom: dialogs ar EK dod cerību uz antimonopola strīda atrisinājumu