Gāzes pārstrādes rūpnīca. Foto no arhīva

Gazprom uzbūvēs Baltijas reģionā Nord Stream 2 gāzes attīrīšanas rūpnīcu

74
(atjaunots 16:55 23.04.2018)
Gazprom plāno uzbūvēt blakus Ustjlugai gāzes pārstrādes rūpnīcu, kurā no piemaisījumiem tiks attīrīta Nord Stream 2 un Baltijas SDG padotā gāze, un no iegūtajām frakcijām ražos polietilēnu Eiropas tirgum.

RĪGA, 23. aprīlis – Sputnik. Gazprom plāno uzbūvēt Baltijas reģionā lielu gāzes pārstrādes rūpnīcu, kura būs apvienota ar gāzes ķīmisko ražošanu, pagaidām projekta izmaksas vērtē apmēram 20 miljardos dolāru, raksta "Vedomosti".

Kompleksu plānots būvēt pie Sanktpēterburgas, blakus Ustjlugai, Gazprom projekta partneris ir "Rusgazdobiča". Projekta īstenošanas gadījumā tas varētu kļūt par otru dārgāko Gazprom investīciju projektu uzreiz pēc gāzesvada "Sibīrijas spēks".

Saskaņā ar plāniem ražošanas komplekss būs spējīgs pārstrādāt līdz 45 miljardiem kubikmetru gāzes gadā.

Gāzes pārstrādes rūpnīcā tiks veikta gāzes attīrīšana no piemaisījumiem. Iegūtais metāns tiks padots sašķidrināšanai uz Baltijas SDG. Šo rūpnīcu plānots uzbūvēt netālu no Ustjlugas. Taču SDG rūpnīcai ar jaudu 10 miljoni tonnu, pietiks ar 14-15 miljardu kubikmetru gāzes gadā. Pārējo gāzi paredzēts piegādāt eksportam ar gāzesvadu "Ziemeļu straume 2", raksta avīze.

No gāzes atdalītās vērtīgās frakcijas plānots izmantot etilēna un polietilēna ražošanai. Runa varētu būt par apmēram 1,5 miljonu tonnu polietilēna ražošanu gadā pārdošanai Eiropā, atzīmē izdevums.

Šobrīd projekts atrodas izstrādes stadijā, pēc "Rusgazdobiča" pasūtījuma ar to nodarbojas Naftas un gāzes zinātniski pētnieciskais institūts "Peton", raksta avīze, atsaucoties uz informācijas avotiem. Gazprom pārstāvis 22. aprīlī apstiprināja avīzei, ka notiek šāda projekta izstrāde.

Baltijas SDG projekts paredz lielas SDG ražošanas rūpnīcas celtniecību Ustjlugas jūras ostas rajonā ar 10 miljonu tonnu jaudu gadā un iespējamu paplašināšanu līdz 15 miljoniem tonnu.

Ustjlugas osta
© Sputnik / Алексей Даничев

Plānots, ka rūpnīca būs orientēta uz Atlantijas reģiona, Baltijas, Ziemeļjūras, kā arī Tuvo Austrumu un Dienvidāzijas valstu tirgiem. Baltijas SDG projekts tiek apspriests Gazprom un Shell globālās partnerības kontekstā, kas iekļauj gāzesvadu Nord Stream 2, SDG rūpnīcas paplašināšanu Sahalīnā un aktīvu apmaiņu, kuras rezultātā Krievijas monopolists cer iegūt SDG pozīcijas Āzijas un Klusā okeāna reģiona tirgos. Baltijas SDG projekta īstenošanai Gazprom un Shell plāno izveidot kopuzņēmumu, paredzamais termiņš ir šī gada jūnijs.

Gazprom grasās izmantot projekta finansējumu rūpnīcas celtniecībai. Ieinteresētību par projektu paudusi arī Japānas kompānija Mitsui & Co Ltd. Mitsui kopā ar Gazprom, Shell un Mitsubishi ir "Sahalin 2" projekta akcionāri, kura ietvaros Krievijā strādā vienīgā sašķidrinātās dabasgāzes ražošanas rūpnīca.

74
Temats:
Ziemeļu straume 2 (185)
Pēc temata
Somija izniegusi visas "Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamās atļaujas
Vācu medijs: "Ziemeļu straume 2" ir savienojošais posms starp Rietumiem un Austrumiem
Porošenko ir pārliecināts, ka incidents Solsberijā ietekmēs "Ziemeļu straumi 2"
Vācija izsniegusi "Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamās atļaujas
Ukraina prasa sodīt Gerhardu Šrēderu par "Ziemeļu straumi"
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins: Krievijas un Ukrainas attiecību pasliktināšanās nesākās Krimas dēļ

4
(atjaunots 13:48 13.07.2020)
Krievijas prezidents atgādināja notikumu hronoloģiju un paskaidroja, ka Krievijas un Ukrainas vadības viedokļi atšķīrās jau pirms Krimas pussalas atgriešanās Krievijas Federācijas sastāvā.

RĪGA, 13. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins norādīja Krievijas un Ukrainas attiecību pasliktināšanās nav saistīta ar Krimas pussalas atgriešanās Krievijas Federācijas sastāvā. To viņš pastāstīja telekanāla "Rossija 1" ēterā.

"Taču tikai pēc tam Krima atgriezās Krievijas sastāvā, ne otrādi," prezidenta teikto citēja Sputnik Lietuva.

Krima nolēma atgriezties Krievijas sastāvā pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī. Pussalas teritorijā tika organizēts referendums. Atkalpievienošanos Krievijai atbalstīja 96,7% Krimas un 95,6% Sevastopoles iedzīvotāju.

Krievijas prezidents jau vairākkārt ir uzsvēris, ka Krimas jautājums ir slēgts uz visiem laikiem un ne par kādu Krievijas vēsturiskās teritorijas "atgriešanu" Ukrainai nevar būt ne runas.

4
Tagi:
Vladimirs Putins, Krima, Krievija, Ukraina
Pēc temata
Krimā nosvinēja sesto atkalapvienošanās gadadienu ar Krieviju
Ukraina, Lielbritānija, ASV un Igaunija parādīja ANO savu vienaldzīgo attieksmi pret Krimu
Ukrainas Jūras spēku komandieris: valsts ir gatava karam ar Krieviju
Ukrainā nožēlo, ka Krimas iedzīvotāji nav "nomazgājušies asinīs" un "salūzuši kā slota"
Krievijas IK

Krievijā noslēgta pirmo lietu izmeklēšana par nacistu uzņēmumiem "Nemirstīgajā pulkā"

11
(atjaunots 09:24 13.07.2020)
Izmeklēšanā saņemtā informācija liecina, ka viens no aizdomās turētajiem noformējis pieteikumu "Nemirstīgajam pulkam" ar Ādolfa Hitlera fotogrāfiju, otrs nosūtījis ģenerāļa Andreja Vlasova uzņēmumu.

RĪGA, 13. jūlijs – Sputnik. Krievijas Izmeklēšanas komiteja gatavo nodošanai tiesā pirmās lietas par nacisma reabilitāciju akcijas "Nemirstīgais pulks" ietvaros – noslēgta divu lietu izmeklēšana, informēja Krievijas IK oficiālā pārstāve Svetlana Petrenko, vēsta Sputnik Lietuva.

"Noslēgta krimināllietu izmeklēšana par nacisma reabilitāciju akcijas "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" ietvaros pret 19 gadus veco Permas iedzīvotāju Daņiilu Simanovu un 23 gadus veco Uļjanovskas iedzīvotāju Vjačeslavu Kruglovu," pastāstīja Petrenko.

Saskaņā ar izmeklēšanas datiem, Kruglovs noformējis pieteikumu "Nemirstīgajam pulkam" ar Ādolfa Hitlera fotogrāfiju, bet Simanovs nosūtījis ģenerāļa Andreja Vlasova uzņēmumu. Izmeklēšanas gaitā abi atzina savu vainu.

Izmeklēšanas komiteja informēja, ka Simanovs savu rīcību pamatojis ar to, ka centies "attaisnot nacistu līdzskrējēja Vlasova nodevību" un "padarīt viņu par varoni".

"Savukārt Kruglovs apgalvoja, ka rīkojies ļauna joka dēļ. Pie tam zinot, ka ar starptautiskā kara tribunāla spriedumu Nacionālsociālistiskās vācu strādnieku partijas vadošais sastāvs, tostarp arī Hitlers, atzīti par kara noziedzniekiem," Petrenko teikto citēja RIA Novosti.

Krimināllietas nodotas Krievijas Ģenerālprokuratūrai apsūdzoša slēdziena apstiprināšanai. Pēc tam materiāli tiks nodoti tiesai izskatīšanai pēc būtības.

11
Tagi:
Nemirstīgais pulks, nacisti, Krievija
Pēc temata
Projekts "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" saņēmis gandrīz 3 miljonus pieteikumus
Nacistu foto un hakeru uzbrukumi: kā mēģināja izjaukt "Nemirstīgo pulku tiešsaistē"
Priekšteču piemiņas zaimošana kā politiskās cīņas metode
Ordeņi un medaļas. Foto no arhīva

Varoņi mūsu vidū: Krievijas diplomāti Rīgā apsveica kara veterānu 100. jubilejā

0
(atjaunots 12:36 13.07.2020)
Krievijas vēstniecības un Latvijas antihitleriskās koalīcijas cīnītāju asociācijas pārstāvji apciemoja veterānu, lai apsveiktu 100. dzimšanas dienā.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Krievijas diplomāti un Latvijas antihitleriskās koalīcijas cīnītāju asociācijas pārstāvji apsveica 100. dzimšanas dienā Lielā Tēvijas kara veterānu Pjotru Nesmašniju.

Par to Krievijas vēstniecība Latvijā pastāstīja savā lapā Instagram.

Par vīrišķību un drosmi kaujās pret vācu fašistiskajiem iebrucējiem Pjotrs Georgijevičs apbalvots ar II pakāpes Tēvijas kara ordeni, Sarkanās Zvaigznes ordeni, divām medaļām "Par drosmi", medaļām "Par nopelniem kaujā", "Par Kaukāza aizsardzību", "Par uzvaru pār Vāciju 1941.-1945. gg. Lielajā Tēvijas karā", pastāstīja diplomāti.

Dzimšanas dienā, 12. jūlijā jubilāru apciemoja un nodeva viņam sveicienus no Krievijas vēstnieka Latvijā Jevgēņija Lukjanova.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

12 июля 2020 года ветерану Великой Отечественной войны Несмашному Петру Георгиевичу исполнилось 100 лет. За мужество и стойкость, проявленные в боях против немецко-фашистских захватчиков, награждён орденом Отечественной войны II степени, орденом Красной Звезды, двумя медалями "За отвагу", медалями "За боевые заслуги", "За оборону Кавказа, "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941–1945 гг.". Сотрудники Посольства России в Латвии, а также представители Латвийской ассоциации борцов антигитлеровской коалиции навестили юбиляра на дому и передали ему поздравление от имени Посла России в Латвии Е.В.Лукьянова. Lielā Tēvijas kara veterāns Petrs Nesmašnij šogad atzīmē savu jubileju – 100 gadus. Krievijas vēstniecības Latvijā darbinieki, kā arī Latvijas Antihitleriskās koalīcijas cīnītāju asociācijas pārstāvji apciemoja jubilāru mājās un pasniedza viņam apsveikumu Krievijas vēstnieka Latvijā J.Lukjanova vārdā. #Никтонезабыт #Героисрединас #Uzvara #Россия #Krievija #Russia #Москва #Moscow #Maskava #Рига #Латвия #Riga #Latvia #Rīga #Latvija #столетие #gadsimts #ПосольствоРоссии #МИД #МИДРоссии @mid.rus

Публикация от Посольство России в Латвии 🇷🇺 (@rusemb.latvia)

Iepriekš jau vēstīts, ka Latvijā vēl joprojām daudzi patur atmiņā un godā atbrīvotāju varoņdarbu un ir gatavi par to atgādināt par spīti latviešu nacionālistiem un oficiālajai Latvijas ideoloģijai, kas padomju karavīrus dēvē par "okupantiem".

0
Tagi:
Krievijas vēstniecība
Pēc temata
Veterāni Latvijā saņems 75 tūkstošus rubļu par godu 9. maijam
KF vēstnieks ASV: Krievija neļaus aizmirst PSRS uzvaru pār fašismu
Gada laikā būtiski augusi ņirgāšanās par veterāniem Baltijas valstīs
Atceres un sēru diena: Krievijā aicina nepieļaut vēstures pārrakstīšanu