Raķešu uzbrukuma norise Damaskas debesīs 2018. gada 14. aprīlī

Krievija pēta Sīrijas nodotās nesprāgušās amerikāņu raķetes

71
(atjaunots 21:47 21.04.2018)
Spārnotās raķetes, ko Sīrija nodevusi Krievijai, dāvās iespēju speciālistiem iepazīties ar jaunākajām amerikāņu tehnoloģijām vai pārliecināties par to trūkumu.

RĪGA, 20. aprīlis — Sputnik. Sīrijas karavīri nodevuši kolēģiem no Krievijas divas neuzsprāgušas amerikāņu spārnotās raķetes, kas tika palaistas pret valsti apšaudē 14. aprīlī, vēsta mediji, atsaucoties uz Sīrijas Aizsardzības ministriju. Nodotās raķetes varētu ieinteresēt speciālistus, atzīmē eksperti.

ASV, Lielbritānija un Francija apsūdzēja Damasku par ķīmisko uzbrukumu Dumas pilsētā un 14. aprīlī sāka raķešu apšaudi pa Sīrijas valdības objektiem, kuri, pēc viņu domām, izmantoti ķīmisko ieroču ražošanai. Apšaudē tika palaistas vairāk nekā simt raķetes, 71 no tām notrieca Sīrijas pretgaisa aizsardzības sistēma. Par upuriem informācija nav, kaitējums ir minimāls. Krievijas spēki sekoja visām raķetēm. Krievijas prezidents Vladimirs Putins pauda uzskatu, ka apšaude ir agresijas akts pret suverēnu valsti. Pie tam ķīmisko ieroču pielietojumu, ar ko apšaude aizbildināta, nav apstiprinājuši ne Krievijas militārie eksperti, ne paši Dumas iedzīvotāji.

Lietderīgas raķetes

Divas ASV uzbrukumā izmantotās spārnotās raķetes, ko Sīrija nodevusi Krievijai, varētu būt liederīgas, uzskata Kara rūpniecības komisijas kolēģijas ekspertu padomes loceklis Viktors Murahovskis.

"Šie atradumi var būt ļoti noderīgi mūsu valstij. Krievijas speciālisti nekopē rietumu ieročus, jo mums ir sava izstrādājumu līnija, taču viņiem būs interesanti iepazīties ar jaunākajiem rietumu izstrādājumiem šajā jomā," — paskaidroja Murahovskis sarunā ar RIA Novosti.

Viņš norādīja, ka Francijas un Lielbritānijas izmantotās raķetes ir pietiekami jaunas, un interesi rada arī amerikāņu Tomahawk Block IV.

"Tāpat būtu interesanti paskatīties uz amerikāņu raķeti, ko ASV kaujas darbībās izmantoja pirmo reizi, — JASSM-ER. Šo raķešu izpēte varētu palīdzēt Krievijai pilnveidot savas PGA un REC (pretgaisa aizsardzības un radioelektroniskās cīņas — red.) sistēmas. Mēs varēsim detalizēti uzzināt rietumu jaunākos sasniegumus, konstruktoriem būs interesanti apskatīt šīs raķetes," — atzīmēja eksperts.

Jauni risinājumi

Ar tamlīdzīgām metodēm saņemta militārā tehnika vienmēr tiek detalizēti izpētīta, pastāstīja Kara politiskās žurnālistikas centra eksperts Boriss Rožins.

"Lokālie kari, kuros piedalās Krievijas karavīri, protams, citastarp tiek izmantoti arī ar mērķi savākt informāciju par citu iesaistīto pušu bruņojumu. Pēc tam vērtē, ko no viņu tehnoloģijām iespējams izmantot savā labā vai kā izstrādāt pretdarbības līdzekļus," — paskaidroja Rožins radio Sputnik ēterā.

Pēc viņa domām, nodotās raķetes varētu sniegt informāciju par jaunajiem tehniskajiem risinājumiem, ko ASV izmanto PGA sistēmu pārvarēšanai, viltus mērķu un traucējumu izstādīšanai.

"Atbilstoši iespējams izstrādāt efektīvākus pretdarbības pasākumus šī tipa ieročiem. Nav ziņots, kādas tieši raķetes nodotas, taču, pieņemsim, tie bija Tomahawks. Protams, pati raķete nav jauna, taču tā tiek modernizēta, amerikāņi ievieš kaut ko jaunu. Tātad Krievijas karavīriem būs vismaz lietderīgi izvērtēt šīs raķetes pašreizējās tehniskās īpatnības," — paskaidroja eksperts.    

71
Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)
Pēc temata
Krievijas ĀM: Rietumvalstis uzbruka Sīrijai, pamatojoties uz sociālo tīklu datiem
Sīrijas armija notriekusi ievērojamu daļu koalīcijas palaisto raķešu
ASV koalīcija ar raķetēm apšaudījusi Sīrijas teritoriju
COVID-19

Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem

1
(atjaunots 13:27 04.08.2020)
Testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus; tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais pētnieciskais centrs plāno uzsākt vakcīnas pret Covid-19 testēšanu uz bērniem nākamā gada janvārī-februārī, paziņoja RIA Novosti centra direktors Aleksandrs Gincburgs.

"Mēs pašlaik šo dokumentu paketi sākām izstrādāt, jo nekad institūts nav veicis izmēģinājumus uz bērniem. <…> Pediatri zina šīs īpatnības, un kopā ar viņiem mēs šobrīd rakstām dokumentu paketi, kurus prezentēsim Veselības ministrijai, lai to var veikt uz bērniem, taču tikai pēc tam, kad mēs pabeigsim visus pētījumus uz cilvēkiem," pateica Gincburgs.

Pēc viņa sacītā, testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus. Tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi

Iepriekš Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško paziņoja par N. Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskā centra izstrādātās vakcīnas pret koronavīrusu klīnisko izmēģinājumu pabeigšanu.

Viņš uzsvēra, ka varasiestādes grasās uzsākt masveida vakcināciju oktobrī. Pirmām kārtām potes veiks īpašo grupu pārstāvjiem: mediķiem un skolotājiem.

Speciālisti izstrādāja preparātu sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. Jūlija beigās no militārā hospitāļa izrakstīja otro 20 brīvprātīgo grupu. Katram no viņiem izstrādājās imūnā atbilde, nekādas blaknes vai kontrindikācijas netika atklātas.

Tāpat vakcīnas klīniskos pētījumus uzsācis centrs "Vektor", tas plāno uzsākt ražošanu novembrī.

1
Tagi:
koronavīruss, vakcīna
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Rietumi cieš sakāvi Covid-19 vakcīnas izstrādes sacensībās
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju

Izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde: Krievijas vakcīna pret Covid-19 devusi rezultātu

13
(atjaunots 10:42 04.08.2020)
Beidzamā brīvprātīgo izmeklēšana, kuri testē vakcīnu pret koronavīrusu Burdenko slimnīcā, parādījusi acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem dalībniekiem.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Brīvprātīgajiem, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumā, izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde, pie tam nekādas blaknes organisma darbā nav atklātas, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrijā, vēsta RIA Novosti.

Burdenko slimnīcā notika beidzamā brīvprātīgo medicīniskā apskate, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu klīniskajos pētījumos, kurus Aizsardzības ministrija veica sadarbībā ar Gamaleja vārdā nosaukto Nacionālo epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecisko centru. Viņiem visiem pirms 42 dienām tika veikta pirmā vakcinācija.

"Pētījumu rezultāti skaidri parādīja acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem brīvprātīgajiem, kura tika saņemta vakcinācijas rezultātā. Nekādi blakusefekti vai novirzes brīvprātīgo organismā nav atklātas," paziņoja militārajā institūcijā.

Tādējādi, veikto pētījumu dati ļauj runāt par vakcīnas drošumu un labo pārnesamību, kuru izveidoja Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskais centrs sadarbībā ar Krievijas Aizsardzības ministriju.

Eksperimenta gaitā, kurš ilga no 3. jūnija līdz 20. jūlijam, brīvprātīgie atradās nepārtrauktā Burdenko slimnīcas ārstu uzraudzībā.

Pasaules Veselības organizācija 11. marta pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 18,4 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 697 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 11,6 miljoni izveseļojās.

Iepriekš, sapulcē par sanitāri epidemioloģisko situāciju Krievijā vicepremjere Tatjana Goļikova paziņoja, ka vislielākās perspektīvas Krievijā šobrīd ir divām vakcīnām pret koronavīrusu – Gamaleja centra un Novosibirskas zinātniskā centra "Vektor" izstrādās vakcīnas. Pirmās vakcīnas reģistrācija ir plānota augustā, savukārt ražošana – septembrī, "Vektor" vakcīnu, pēc viņas sacītā, paredzēts piereģistrēt septembrī ar ražošanu oktobrī.

Vakar, 3. augustā, Krievijas Tiešo investīciju fonda (KTIF) vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka KTIF sagaida Krievijā pirmās vakcīnas pret koronavīrusu Covid-19 reģistrāciju 10 dienu laikā.

13
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
Covid-19 netraucē Latvijas iedzīvotājiem priecāties par dzīvi
Jaunu Covid-19 gadījumu skaits nav galvenais: kādos apstākļos atgriezīs ierobežojumus