RT galvenā redaktore Margarita Simoņana

Liekulība un meli: Simoņana paskaidroja, kāpēc Krievija pārstājusi cienīt Rietumus

116
(atjaunots 13:56 20.03.2018)
Rietumu politiķi un mediji izdarījuši visu iespējamo pašreizējā Krievijas vadītāja triumfālai uzvarai, uzskata ziņu aģentūras Sputnik un kanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana.

RĪGA, 20. marts — Sputnik. Savā lapā Twitter Margarita Simoņana publicēja savu viedokli par Krievijas prezidenta vēlēšanu iznākumu.

Viņa norādīja, ka vēlēšanas atspoguļojušas rietumu polittehnologu mazspēju – viņa runā par tiem, kuri rīkoja krievu sportistu vajāšanu, histēriju ap sankcijām un pārējos skandālus.

"Principā, pašlaik Rietumiem vajadzētu būt šausmās ne jau par Putina 76 procentiem, bet gan par to, ka vēlēšanās Krievijā konservatīvi patriotiskās, komunistiskās un nacionālistiskās idejas atbalstījuši 95 procenti iedzīvotāju, un liberālajām idejām atstāti nāvīgi pieci procenti.

Pie tā vainīgi esat jūs, my western friends. Jūs esat ieslēguši mūsos režīmu "krievi nepadodas". Es jums jau sen teicu: sameklējiet beidzot normālus padomniekus Krievijas jautājumos. Trieciet prom tos liekēžus.

Ar savām tuvredzīgajām sankcijām, mūsu sportistu (arī invalīdu) nežēlīgo pazemojumu, ar saviem skripaļiem un demonstratīvo nospļaušanos par pamata liberālajām vērtībām, par to pašu nevainības prezumpciju (pie jums tā liekulīgi stāv blakus ultraliberālu ideju vardarbīgai uzspiešanai jūsu pašu valstīs), ar saviem masveida pustrakajiem histēriķiem, kuri saprātīgiem cilvēkiem izraisa tikai atvieglotu nopūtu par to, ka viņi dzīvo Krievijā, nevis Holivudā, ar savu pēcvēlēšanu bardaku – gan Savienotajās Valstīs, gan Vācijā, gan Brexit zonā; ar saviem uzbrukumiem RT, kam jūs nevarat piedot to, ka tas izmantoja jūsu vārda brīvību un parādīja visai pasaulei, ka likt to lietā nedrīkst, ka šī brīvība nav domāta labumam, bet skaistumam, gluži kā tāda kristāla slota – no tāluma mirdz, taču jūsu mēslu tīrīšanai neder. Ar šīm netaisnībām un cietsirdību, ar inkvizitoru liekulību un meliem jūs piespiedāt mūs pārstāt cienīt jūs. Jūs un jūsu so called vērtības.

Mēs vairs negribam dzīvot kā jūs. Gadus piecdesmit, paklusām un atklāti – mēs gribējām dzīvot kā jūs, bet tagad vairs negribam. Mēs jūs vairs necienām. Un visus, ko jūs atbalstāt pie mums. Un pie viena arī tos, kuri pie mums atbalsta jūs.

Lūk, no kurienes radušies pieci procenti. Un pie tā vainīgi esat jūs paši. Rietumu politiķi un analītiķi, avīžnieki un izlūki.

Mūsu tauta daudz ko spēj piedot. Taču mēs nepiedodam augstprātību. Tāpat kā jebkura normāla tauta.

Vienīgajai jūsu vidū palikušajai impērijai nāktos pastudēt savu sabiedroto – bijušo impēriju vēsturi. Un to, kā viņi savas impērijas palaida vējā. Tikai un vienīgi savas augstprātības dēļ," – rakstīja Simoņana.

Krievijas prezidenta vēlēšanas notika 18. martā. Uz prezidenta posteni pretendēja astoņi kandidāti, vēlēšanas novēroja vairāk nekā tūkstotis starptautisko novērotāju no 109 valstīm.

Vēlēšanās nobalsoja 67,98% balsstiesīgo pilsoņu.

Pēc vairāk nekā 99,94% balsu saskaitīšanas līdera vietu ieņēmis pašreizējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins. viņš saņēmis 76,69% balsu.

116
Pēc temata
Peskovs pastāstīja par Putina iespaidīgo plānu Krievijas izaugsmei
Pasaules mediji par Putina uzvaru: plašs atbalsts un jautājums par pēcnieku
Vladimira Putina paziņojums Krievijas prezidenta vēlēšanu noslēgumā
Pēc 99% vēlēšanu protokolu apstrādes noskaidrojies: Vladimirs Putins saņēmis 76,67% balsu
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

16
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

16
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

26
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

26
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu

Ekologi ceļ trauksmi: Barenca jūra riskē kļūt par atkritumu plankumu

0
(atjaunots 18:58 29.11.2020)
Barenca jūra var pārvērsties vienā lielā atkritumu plankumā; pie šādiem secinājumiem nonākusi zinātnieku ekspedīcija, kuri nodarbojas ar ūdens ekosistēmu piesārņojuma problēmām.

Uz katru piekrastes līnijas kilometru ir 4-5 tonnas plastmasas. Brīvprātīgie rīko speciālas "talkas" – viņi izved atkritumus un pēc tam nodod tos pārstrādei. Ne visu ir iespējams utilizēt, daļa plastmasas neder otrreizējai pārstrādei. Sekas var būt bēdīgas – ja netiks pārtraukta vienreizlietojamo priekšmetu patērēšana, tad daba vienkārši nosmaks atkritumos.

Oļesja Iļjina Maskavas Valsts universitātes Bioloģijas fakultātē pēta ūdens ekosistēmu plastmasas piesārņojuma problēmas. Tāpat viņa rīko zinātniskas jūras ekspedīcijas, lai izpētītu ūdens stāvokli, mikroplastmasas saturu, un nodarbojas ar piekrastes līnijas tīrīšanu. Secinājumi nav mierinoši: ja netiks izbeigta vienreizlietojamo lietu ražošana un patērēšana, nekāda utilizācija nepalīdzēs ekosistēmai.

0
Tagi:
Barenca jura, ekoloģija
Pēc temata
Barenca jūrā atrasti Otrā pasaules kara laiku ASV tanki