Parlamenta deputāts no partijas Latvijas Krievu savienība Miroslavs Mitrofanovs

Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas novērtējis vēlēšanu organizāciju Krievijā

33
(atjaunots 08:52 19.03.2018)
Eiropas Parlamenta deputāts no partijas "Latvijas Krievu savienība" Miroslavs Mitrofanovs apmeklēja vairākus iecirkņus Maskavas ziemeļu daļā. Vēlētāji balsoja aktīvi, taču organizācijas procesā bija manāmi nelieli trūkumi.

RĪGA, 19. marts — Sputnik. Vēlēšanu process Maskavā bija organizēts labi, pastāstīja starptautiskais novērotājs, Eiropas Parlamenta deputāts no partijas "Latvijas Krievu savienība" Miroslavs Mitrofanovs, vēsta RIA Novosti.

Eiropas Parlamenta deputāts novērtēja vēlēšanu norisi kopumā uz "četri ar plusu": cilvēki balsoja aktīvi, taču organizācijas procesā bija manāmi nelieli trūkumi.

Mitrofanovs apmeklēja aptuveni desmit vēlēšanu iecirkņus Maskavas ziemeļu daļā.

"Kopējais iespaids ir pozitīvs. Balsošana organizēta labi, īpašu sūdzību nav," — atzīmēja politiķis.

Viņš piebilda, ka vēlēšanas aizritējušas pozitīvā gaisotnē, labā noskaņojumā, aktivitāte bijusi augsta.

"Ļoti daudz dažāda vecuma cilvēku, jauniešu. Nekādus incidentus, strīdus nenovērojām. Kopā pēc piecu baļļu skalas, droši vien, atzīme būtu četri ar plusu," — viņš norādīja.

Zināmas grūtības bija saistītas ar vēlētāju reģistru.

Krievijas prezidenta vēlēšanām paredzētā biļetena paraugs
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Mums pastāstīja, ka tas nesen iztīrīts, un iztīrītas ne tikai "mirušās dvēseles", bet arī cilvēki, kuri patiešām dzīvo šajos rajonos. Tas ir, daudzi ierodas un ir spiesti rādīt pasi ar reģistrācijas atzīmi, lai viņus iekļautu vēlētāju sarakstā," — izteica piezīmi Mitrofanovs.

EP deputāts atzina, ka vienīgais iecirknis, kurš patiešām sagādājis vilšanos novērotāju komandai, bija iecirknis Nr. 428 Timirjazeva akadēmijā.

"Tas ir ļoti mazs, un cilvēki tur ir spiesti drūzmēties," — uzsvēŗa Mitrofanovs.

Turklāt apsardze pie ieejas visus pārmeklējusi ļoti lēnām un rūpīgi. Tamlīdzīgas pārbaudes notika arī citviet, taču tikai šajā iecirknī process bijis tik pamatīgs. 

33
Pēc temata
Esmu pārliecināts – programma ir pareiza: Vladimirs Putins nobalsoja vēlēšanās
Krievijas vēlēšanu komiteja informēja par hakeru uzbrukumu