Krievijas Gaisa kosmisko spēku piloti uzsākuši piektās paaudzes iznīcinātāju Su-57 ekspluatāciju

Krievijas GKS lidotāji pārbauda jaunos iznīcinātājus Su-57

147
(atjaunots 10:04 08.02.2018)
Lidmašīnu izmēģinājumos tiek izmantotas 10 mašīnas. Pirmās lidmašīnas tiks nodotas bruņoto spēku rīcībā 2019. gadā.

RĪGA, 8. februāris — Sputnik. Krievijas Gaisa kosmisko spēku piloti uzsākuši piektās paaudzes iznīcinātāju Su-57 (agrākais nosaukums T-50) izmēģinājumu un cīņu ekspluatāciju, pavēstījis Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Jurijs Borisovs, ziņo Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Ministra vietnieks pastāstīja, ka 2018. gadā tiks parakstīts līgums par Su-57 partijas piegādi. "Vispirms mēs noslēgsim līgumu par pirmo eskadriļu – 12 lidmašīnām," – precizēja Borisovs.

Pēc viņa vārdiem pirmās divas lidmašīnas no šīs partijas bruņotie spēki varētu saņemt jau 2019. gadā. Viņš piebilda, ka iepriekš frontes aviācijas perspektīvi aviokompleksu izmēģinājumu un konstruktoru darbu ietvaros izgatavotas 12 lidmašīnas, un 10 no tām pašlaik tiek aktīvi izmēģinātas.

2017. gada decembrī Krievijas piektās paaudzes iznīcinātājs Su-57 devās pirmajā lidojumā ar jaunāko aviodzinēju "Izstrādājums 30", kas tika izstrādāts tieši "neredzamās lidmašīnas" vajadzībām. Lidojums ilga 17 minūtes un notika bez problēmām un iebildēm. Su-57 attīstības programmā vienīgais trūkstošais posms bija dzinēji, kuri neļāva šo lidaparātu iekļaut piektās paaudzes iekārtu kategorijā.

Su-57 (T-50) ir piektās paaudzes Krievijas lidmašīna. Tā aprīkota ar principiāli jaunu avionikas kompleksu un perspektīvu radiolokācijas staciju ar fāzētu antenu režģi.

147
Pēc temata
Viltīgas operācijas upuris: ko komandieriem pirms nāves paziņoja Su-25 pilots
Krievija atjaunos aviācijas pulku Baltijā un apbruņos to ar jaunākajiem Su-35
Kā Krievijas bumbvedējs Su-34 uzpildījis degvielu gaisā
Su-27 pilots "salutēja" amerikāņiem B1 pārtveršanas laikā virs Baltijas

Piemaskavā par video latviešu valodā ierosināta lieta par nacisma reabilitēšanu

4
(atjaunots 17:10 16.05.2021)
Krievijas Izmeklēšanas komitejas Maskavas apgabala Galvenās izmeklēšanas pārvaldes Volokolamskas izmeklēsanas nodaļa ierosinājusi krimināllietu par sociālajā tīklā publicētu video ierakstu, kas sagroza PSRS lomu Lielajā Tēvijas karā.

RĪGA, 16. maijs — Sputnik. Maskavas apgabala Volokolamskā ierosinata krimināllieta par nacisma reabilitāciju. Interneta lietotājs vienā no sociālajiem tīkliem publicējis video ierakstu latviešu valodā, kas satur fašisma propagandu, liecina informācija Krievijas Izmeklēšanas komitejas (IK) Maskavas apgabala Galvenās izmeklēšanas pārvaldes (GIP) vietnē.

Saskaņā ar izmeklēšanas datiem, ieraksts publicēts sociālajā tīklā pērnā gada 16. martā. ieraksts sagroza faktus par Otro pasaules karu un satur fašisma propagandu – to apstiprinājusi psiholoģiskā un lingvistiskā tiesu ekspertīze.

"Tādējādi izplatītas nepārprotami melīgas ziņas par PSRS darbību Otrā pasaules kara gados. Pie tam lietotājs precīzi zināja, ka šo video brīvā piekļuvē var noskatīties sociālā tīka lietotāji," teikts paziņojumā.

Par šo faktu ierosināta krimināllieta par nacisma reabilitāciju saskaņā ar Krievijas Kriminālkodeksa 354.1 panta 1. daļu.

Patlavan izmeklētāji veic nopratināšanas un citas darbības ar mērķi identificēt lietotāju, kas publicējis video ierakstu.

4
Tagi:
nacisma glorifikācija, Vēsture, Lielais Tēvijas karš, PSRS, Krievija
Pēc temata
"Putins brīdinājis sāncenšus". Ko citu valstu mediji rakstīja par Uzvaras parādi
Karens Šahnazarovs: nacisms varēja izvērsties no Atlantijas līdz Urāliem
Savienotajās Valstīs pūlas pierādīt, ka visus pasaules karus sākuši krievi
The Guardian: nacistu mednieks pastāstīja, kā Baltijā izkropļo vēsturi
Krievija

Krievija publicējusi nedraudzīgo valstu sarakstu: ES bažas apstiprinājušās

62
(atjaunots 08:51 15.05.2021)
Krievijas valdība apstiprinājusi nedraudzīgo valstu sarakstu un noteikusi kārtību to mijiedarbībai ar pilsoņiem Krievijas teritorijā.

RĪGA, 15. maijs - Sputnik. Krievijai nedraudzīgo ārvalstu sarakstā iekļautas ASV un Čehija – par to liecina valdības rīkojums, kas publicēts tiesiskās informācijas oficiālajā interneta portālā.

"Apstiprināt pielikumā iekļauto ārvalstu sarakstu, kas veic nedraudzīgas darbības pret KF, KF pilsoņiem vai Krievijas juridiskajām personām, pret kurām tiek pielietoti ietekmes (pretdarbības) pasākumi, kas noteikti KF prezidenta dekrētā no 2021. gada 23. aprīļa Nr. 243 "Par ietekmes (pretdarbības) pasākumu pielietošanu atbildei uz ārvalstu nedraudzīgām darbībām"," teikts dokumentā.

Krievijas valdība apstiprinājusi fizisko personu skaitu Krievijas teritorija, ar kurām minēto valstu diplomātiskās pārstāvniecības un konsulārās ietādes, valsts iestāžu pārstāvniecības un valsts iestādes var noslēgt darba līgumus, līgumus par darbinieku (personāla) darba sniegšanu un citus civiltiesiskos līgumus, uz kuru pamata rodas darba attiecības ar fiziskām personām, kas uzturas Krievijas teritorijā. Sarakstā iekļautas ASV (fizisko personu skaits – 0) un Čehija (fizisko personu skaits – 19).

Maija sākumā informācijas avots Briselē paziņoja RIA Novosti: pat vienas Eiropas Savienības dalībvalsts iekļaušana Krievijai "nedraudzīgo" valstu sarakstā tiks novērtēja kā solis pret visu ES.

"Ja viņi izvēlēsies vienu valsti, pasludinās to par "nedraudzīgu", tādējādi viņi pasludinās par nedraudzīgu visu Eiropas Savienību," teica avots Eiropā.

Viņš norādīja, ka Brisele vēl nav lēmusi par to, kāda būs reakcija par iekļaušanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs intervijā starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam atzīmēja, ka patlaban Krievijai nedraudzīgo valstu saraksta mērķis ir aizliegt tajā iekļautajām valstīm algot vietējo personālu Krievijas teritorijā. Lavrovs uzsvēra, ka valsts tiek iekļauta sarakstā uz dziļas analīzes pamata, un brīdināja, ka saraksts, iespējams, tiks periodiski papildināts.

62
Tagi:
starptautiskās attiecības, Krievija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Briselē noraizējās par iekļūšanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu