Gāzes plīts

Gribēt nav kaitīgi: Krievijas politiķis atbildējis Polijai gāzes jautājumā

82
(atjaunots 11:03 31.01.2018)
Krievijas Federācijas padomes loceklis Aleksejs Puškovs aicināja neatbalstīt Poliju gāzes jautājumā.

RĪGA, 31. janvāris — Sputnik. Gribēt nav kaitīgi – tā Krievijas Federācijas padomes loceklis Aleksejs Puškovs komentēja Polijas prezidenta Andžeja Dudas paziņojumu par to, ka Varšava vēlas pirkt gāzi no Krievijas ar noteikumiem, kādus saņēmusi Vācija, vēsta Sputnik Igaunija.

"Polija aizies tiktāl, ka Krievija vispār pārtrauks pārdot tai gāzi. Lai ved to kaut vai no Āfrikas," – uzrakstīja Puškovs savā lapā Twitter.

Lielāko daļu gāzes Polijas valsts naftas un gāzes kompānija PGNiG perk no "Gazprom", un abu pušu ilgtermiņa līgums noslēgts līdz 2022. gadam. Varšava uzskata tā noteikumus par neizdevīgiem un regulāri sola pilnībā atteikties no Krievijas degvielas. Pie tam PGNiG vadītājs pieļāva, ka jaunais līgums tomēr tiks noslēgts, taču tikai gadījumā, ja tas nebūs piesaistīts naftas cenai.

Krievijas politiķa kritiskā reakcija nepārsteidz, ņemot vērā Polijas kareivīgo attieksmi pret Krieviju. Piemēram, 29. janvārī Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis paziņoja, ka ASV vajadzētu attiecināt sankcijas uz gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbiem un sodīt "Gazprom" partnerus Eiropā.

Attīra vietu

Iepriekš vēstīts, ka 2017. gada vasarā ASV ieviesa plašākos ierobežojošos pasākumus pēdējo trīs gadu laikā. Citastarp tie vērsti pret Krievijas enerģētisko sektoru. Eksperti uzskata, ka tādējādi amerikāņi cenšas padzīt Krieviju no Eiropas enerģētiskā tirgus, pārtraukt projektu "Ziemeļu straume 2" un piespiest eiropiešus pirkt amerikāņu sašķidrināto gāzi. 

Īsi pirms sankciju likumprojekta apstiprināšanas ASV Kongresa Pārstāvju palātā Eiropas lobiji darīja visu iespējamo, lai pārliecinātu likumdevējus vismaz mainīt likumprojekta formulējumu, lai nepakļautu triecienam lielos uzņēmumus Eiropā.

Pat pēc grozījumiem ASV pieņemtais likumprojekts var kaitēt Eiropas interesēm energonesēju piegādes drošības jautājumā. Sankcijas ietekmēs energonesēju transportēšanu un cauruļvadu sistēmu uzturēšanu Krievijā, pa kurām gāze nokļūst tranzīta sistēmā cauri Ukrainas teritorijai, ASV jaunās sankcijas var negatīvi ietekmēt ES politiku enerģētikas diversifikācijas jomā, it īpaši Baltijas reģionā, teikts Eiropas komisijas paziņojumā.

Maskava nosauca ASV darbības par nekaunību un tirdznieciskā kara sākumu. Krievijas valdība pieņēma lēmumu par atbildes pasākumiem, cita starpā, piemēram, ieteica samazināt ASV diplomātisko pārstāvniecību Krievijā darbinieku skaitu par līdz 455 cilvēkiem – tāds ir pašreizējais darbinieku skaits Krievijas vēstniecībās un konsulātos ASV. Savukārt Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels nosauca jaunās sankcijas par nelikumīgām un atzīmēja, ka ar to palīdzību ASV cenšas attīrīt sev vietu amerikāņu energoresursu piegādei ES.

Iepriekš Sputnik.Viedokļi organizētā aptauja liecināja, ka lielākā daļa Francijas, Vācijas un Lielbritānijas iedzīvotāju uzskata par nepieņemamām ASV iespējamās sankcijas pret Eiropas kompānijām, kuras sadarbojas ar Krieviju gāzes piegādes jomā. Pie tam pašā Polijā domas dalījās: 37% poļu pauda solidaritāti ar Rietumeiropu, savukārt 39% izteicās, ka tamlīdzīgas sankcijas būtu taisnīgas.

82
Pēc temata
Puškovs iesaka ES domāt par sankciju kaitējumu, nevis par Krievijas draudiem
Polija informējusi, ar kādiem noteikumiem noslēgs gāzes piegādes līgumu ar Krieviju
Polija pastāstīja par ASV gāzes iegādes noteikumiem
Polija vēlas kļūt par amerikāņu gāzes sadales centru
Krievijas prezidents Vladimirs Putins, foto no arhīva

Vladimirs Putins: Krievijas un pēcpadomju valstu intereses lielā mērā sakrīt

7
(atjaunots 15:04 08.08.2020)
Krievijas prezidents konstatēja, ka situācija Krievijas tuvākajās kaimiņvalstīs ir viena no Maskavas ārpolitikas prioritātēm.

RĪGA, 8. augusts – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ieteicis KF Drošības padomes locekļiem apspriest situāciju pasaulē, īpašu uzmanību pievēršot situācijai pēcpadomju teritorijā, atzīmējot, ka tā ir viena no Maskavas ārpolitikas prioritātēm. Par to vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

"Protams, parunāsim par situāciju pasaulē kopumā, īpaši pievēršoties situācijai pēcpadomju teritorijā, - tie ir mūsu tuvākie kaimiņi, pārsvarā – mūsu sabiedrotie, lielā mērā mums sakrīt intereses, gan ekonomiskās, gan politiskās. Tā neapšaubāmi ir viena no mūsu ārpolitiskajām prioritātēm," Putins teica sanāksmē ar DP locekļiem.

Tāpat Krievijas līderis plāno apspriest, kā palīdzēt Libānai pēc sprādziena, vēsta ziņu aģentūra.

"Jūs zināt, ka pēc mana rīkojuma saformēts Ārkārtas situāciju ministrijas grupējums, tam piešķirti papildspēki no KF Veselības ministrijas. Mūsu kolēģi jau sākuši darbu Libānas galvaspilsētā pēc sprādziena ostā. Padomāsim, ko vēl iespējams paveikt, lai palīdzētu cilvēkiem Libānā," teica prezidents.

Viņš atzīmēja, ka Krievijas Drošības padomes locekļi sanāksmē apspriedīs situāciju valstī un pasaulē.

4. augusta vakarā Beirutas ostā atskanēja spēcīgs sprādziens. Varasiestādes informēja, ka detonējušas 2750 tonnas amonija salpetra, ko muitas dienesti konfiscēja 2014. gadā un uzglabāja noliktavā. Jaunākie dati liecina, ka sprādzienā gājuši bojā 154 cilvēki, aptuveni 5 tūkstoši guvuši ievainojumus. Valstī izsludinātas sēras. Libānas galvaspilsēta atzīta par katastrofas rajonu, uz divām nedēļām pilsētā ieviests ārkārtējā stāvokļa režīms.

7
Tagi:
Krievija, Vladimirs Putins
Pēc temata
ASV atzina Krieviju par pēcpadomju telpas etalonu
Kur bijušajā PSRS ir laba dzīve: Latvija izceļas pēcpadomju republikās
"Pēcpadomju Sadraudzība 2020": jauns starts vai paliatīvais režīms?
Kunaširas sala

"Vajadzīgi kodolieroči": japāņi sašutuši par ĀSM centra atklāšanu Kuriļu salās

33
(atjaunots 07:37 08.08.2020)
Pie jaunā Ārkārtas situāciju ministrijas centra Kuriļu salās uzstādīta piemiņas plāksne ar imperatora Nikolaja I vārdiem: "Kur reiz pacelts Krievijas karogs, tur tas nedrīkst nolaisties."

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Interneta lietotāji no Japānas satraukti par Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas Avāriju un glābšanas centra atklāšanu 5. augustā Kunaširas salā Kuriļu arhipelāgā, vēsta RIA Novosti.

Centrs tika svinīgi atklāts 5. augustā. Par to informēja arī japāņu portāls Yahoo News Japan. Līdzās jaunajam centram uzstādīta piemiņas plāksne ar imperatora Nikolaja I vārdiem: "Kur reiz pacelts Krievijas karogs, tur tas nedrīkst nolaisties."

Raksta komentētāji Yahoo News Japan ir pārliecināti, ka Krievija atkal esot nodemonstrējusi, ka tai pieder Japānā par ziemeļu teritorijām sauktās Kuriļu salas.

"Uz salu atgriešanos var necerēt. Ir jāpārtrauc draudzīga sadarbība," uzskata lietotājs IKS.

"Abes diplomātija attiecībās ar Krieviju bija viena no lielākajām pēckara politikas neveiksmēm," savu viedokli pauda dda.

"Neko nevar līdzēt, Dienvidu Kuriļus kontrolē Krievija," atzīmēja sah.

"Nav nekādu izredžu, ka salas atgriezīsies, kamēr Krieviju neiznīcinās stihija," paziņoja deu.

"Ja Japāna patiešām vēlas atgūt salas, tai vajadzīgi kodolieroči," uzskata Asa.

Maskava un Tokija jau ilgus gadu desmitus pūlas noslēgt miera līgumu pēc Otrā pasaules kara. Galvenais šķērslis – dienvidu Kuriļu salas piederības jautājums: pēc konfrontācijas beigām viss arhipelāgs pārgāja Padomju Savienības sastāvā, tomēr Tokija apstrīd Iturupas, Kunaširas, Šikotanas un neapdzīvojamu salu piederību – Japāna tās dēvē par "ziemeļu teritorijām".

Maskava norāda, ka Dienvidu Kuriļu salas pārgāja PSRS teritorijas sastāvā saskaņā ar kara iznākumu, un Krievijas suverenitāte par tām nav apšaubāma – tā ir atbilstoši tiesiski noformēta starptautiskā līmenī.

 

33
Tagi:
Japāna, Krievija
Pēc temata
Japāna vēlas sekmēt dialogu ar Krieviju, lai atgūtu četras salas
Japāna protestē pret raķešu kompleksu izvietošanu Kuriļu salās
Pēdējais Krievijas saskaldīšanas plāns. Politekonomisks feļetons
Japāna zaudējusi izredzes uz dienvidu Kuriļu salām, uzskata eksperts
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

0
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

0
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē