Kopīgas Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku stratēģiskās mācības Rietumi 2017

Noslēdzies pirmais Krievijas un Baltkrievijas mācību "Rietumi 2017" posms

58
(atjaunots 17:58 18.09.2017)
Līdz šīm brīdim Krievijas un Baltkrievijas karavīri apguvuši militāro vienību kontroli nosacītā pretinieka uzbrukuma laikā, kā arī stratēģiskās operācijas plānošanu atbildības rajonos.

RĪGA, 17. septembris — Sputnik. Pirmais Krievijas un Baltkrievijas kopīgo stratēģisko mācību "Rietumi 2017" posms ir noslēdzies, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Krievijas Aizsardzības ministriju.

"2017. gada 16. septembrī noslēdzies Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas valsts bruņoto spēku stratēģisko mācību "Rietumi 2017" pirmais posms, kas ilga trīs dienas," — teikts ziņojumā.

Mācību dalībnieki ir apguvuši uzdevumus, saistītus ar "struktūrvienību pāriešanu kaujas gatavības režīmā, iziešanu koncentrēšanas rajonos, komandpunktu un vadības punktu izvietošanu, sadarbības un vispārējās nodrošināšanas organizāciju."

Krievijas GKS pretgaisa aizsardzības uzdevumu, kā arī aviācijas un PGA karaspēka grupējuma ietvaros, "izpildījuši pasākumu kompleksu, saistītu ar Centrālā rūpniecības rajona aizsegu no pretinieka gaisa uzbrukuma, izmantojot esošās un mūsdienīgas automatizētās dažādu līmeņu karaspēku vadības sistēmas". Turklāt bija izmēģināta Savienotās Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas valsts izlūkošanas un citu kara vienību līdzekļu savietojamība un mijiedarbība, pastāstīja Aizsardzības ministrijā.

Abu valstu bruņoto spēku struktūrvienības poligonos "Borisovskij" un "Osipovičeskij" atrada un iznīcināja "diversiju grupas", bloķēja "nelikumīgus bruņotos formējumus" un atvairīja nosacītā pretinieka uzbrukumus.

"Šos pašus jautājumus reģionālā karaspēka grupējuma sastāvā Rietumu virzienā apguvuši Rietumu militārā apgabala, Baltijas flotes, GKS, Gaisa desanta vienīgas un Speciālās vienības poligonos "Lužskij", "Pravdinskij", "Strugi krasnije", kā arī Baltijas jūras poligonos," — atzīmēja militārajā resorā.

Kopīgas Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku stratēģiskās mācības "Rietumi 2017" norisinās no 14. līdz 20. septembrim, tajās piedalās 12,7 tūkstoši karavīru. Mācību galvenie mērķi — pilnveidot dažādu līmeņu operatīvo štābu saderību, perspektīvo militāro vienību vadības sistēmu salāgojumu.

Organizatori uzaicināja novērot mācības arī NATO un Lietuvas pārstāvjus, tomēr rietumu politiķi joprojām pauž bažas jautājumā par gaidāmajām mācībām, piemēram, Lietuvas aizsardzības ministrs paziņojis, ka gaidāmajās mācībās "Rietumi 2017" īpaši bīstamas esot mācību organizatoru kļūdas un provokācijas.

Iepriekš Krievijas aizsardzības ministra vietnieks ģenerālleitnants Aleksandrs Fomins informēja, ka mācības tiek organizētas ar mērķi uzlabot aizsardzību — tajās tiks apgūta cīņā ar teroristiem, kuri gūst atbalstu ārvalstis. Viņš uzsvēra: versijas par to, ka mācībās tiek gatavots placdarms Lietuvas, Polijas vai Ukrainas okupācijai, ir nepatiesas.

Baltkrievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks Oļegs Belokoņevs informēja, ka ažiotāža, ko minēto mācību jautājumā saceļ vairākas valstis, nav saprotama, ņemot vērā NATO spēku paplašināšanos pie Baltkrievijas un Krievijas robežām. Pie tam Baltkrievijas prezidents vairākkārt atzīmējis, ka ārvalstu pārstāvjiem dāvāta iespēja novērot mācības.

© Ruptly .
Pirmais Krievijas un Baltkrievijas kopīgo stratēģisko mācību "Rietumi 2017" posms ir noslēdzies
58
Temats:
"Rietumi 2017" (53)
Pēc temata
Mācības "Rietumi 2017", trešā diena. Karo desantnieki un PGA
Rietumi 2017: Krievijas Aizsardzības ministrija lūdz Eiropu gulēt mierīgi
Aizsardzības ministrija gaida informācijas uzbrukumus "Rietumi 2017" mācību laikā
Krievijas Aizsardzības ministrija atbildējusi uz Vācijas izteikumiem par mācībām "Rietumi 2017"
Covid-19

Krievija informē par Covid-19 vakcīnas ražošanas sākumu

2
(atjaunots 12:19 15.08.2020)
Krievija pirmā pasaulē reģistrējusi vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V" un pirmā sākusi tās ražošanu.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Krievijas Veselības ministrija informēja, ka sākta pirmās pret koronavīrusu paredzētās vakcīnas "Sputnik V" ražošana, vēsta RIA Novosti.

Vakcīna izstrādāta Gamaleja vārdā nosauktajā Epidemioloģijas un mikrobioloģijas centrā ar Krievijas Aizsardzības ministrijas speciālistu līdzdalību. Preparāts tika reģistrēts 11. augustā. Vakcīnas ražošana sākta farmaceitosko līdzekļu fabrikā "Binnofarm" Zeļenogradā.

Iepriekš Pasaules veselības organizācijas tehniskie eksperti konstatēja, ka vakcīna dāvās vispārēju labumu, kā jebkura droša un efektīva vakcīna, kas spēs apturēt Covid-19 pandēmiju.

Tāpat zināms, ka iepriekš PVO informēja par pārrunām ar Krieviju jautājumā par vakcīnas "Sputnik V" pārkvalifikāciju atbilstoši starptautiskajiem standartiem.

Krievijas Valsts farmaceitisko līdzekļu reģistra pārstāvji paskaidroja: vakcīna ir šķīdums, kas paredzēts intramuskulārai injekcijai. Tā tiks veikta pakāpeniski: vispirms tiks izmantots I komponents, trīs nedēļas vēlāk – II komponents. Šī shēma nepieciešama ilgstošanas imunitātes fomēšanai, kam jāsaglabājas divu gadu periodā.

Detalizēta informācija par vakcīnu sniegta vietnē www.sputnikvaccine.com.

2
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Putins paziņoja par pirmās Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju
Infektologs: vakcīna pret koronavīrusu var izveidot imunitāti uz diviem gadiem
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu
"Krievijas vakcīna pret koronavīrusu: vienkārši, kā jau viss ģeniālais"
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

77
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

77
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF