Krievijas Ārlietu ministrija

Krievija gatavo atbildi uz ASV jaunajām sankcijām

49
(atjaunots 13:59 23.08.2017)
Pēc Krievijas Ārlietu ministrijas viedokļa turpinās iepriekšējā ASV prezidenta Baraka Obamas administrācijas uzsāktā divpusējo attiecību bojāšanas tendence.

RĪGA, 23. augusts — Sputnik. Krievija sāk izstrādāt atbildes pasākumus ASV pēc sankciju paplašināšanas, teikts Krievijas ĀM vadītāja vietnieka Sergeja Rjabkova paziņojumā, kas publicēts Krievijas ārpolitiskās institūcijas vietnē.

"Vašingtona vēlreiz "uzkāpusi uz tā paša grābekļa": 22. augustā ASV Finanšu ministrija pieņēma lēmumu paplašināt pret Krieviju vērsto sankciju sarakstus — šoreiz atbilstoši Ziemeļkorejas sižetam. Ierobežojumi attiecināti uz 4 Krievijas pilsoņiem un vienu uzņēmumu. Jau Baraka Obamas administrācijas uzsāktā divpusējo attiecību sabojāšanas tendence turpinās. Šis ir jau ceturtais tamlīdzīga veida gadījums kopš jaunās komandas ierašanās Baltajā namā," — viņš paziņojis.

Ministra vietnieks uzskata, ka "nomācošajā fonā" ļoti nepārliecinoši skan ASV pārstāvju spriedelējumi par vēlmi stabilizēt divpusējās attiecības. Tomēr viņš norādīja, agrāk šie darboņi pat pazīstamā pret Krieviju vērstā likuma pieņemšanu skaidroja ar vēlmi uzlabot attiecības.

Pēc diplomāta teiktā, Maskava vienmēr iestājās un iestāsies par esošo domstarpību risināšanu sarunu ceļā. Viņš atgādināja, ka Krievijai nav pieņemama sankciju valoda, šāda rīcība tikai kavē reālu problēmu risinājumu.

"Mēs tomēr ceram, ka saprāta balss agri vai vēlu uzvarēs un mūsu amerikāņu kolēģi izpratīs, cik kaitīga ir turpmāka sankciju saasināšana," — uzsvēra Rjabkovs.

Otrdien ASV Finanšu ministrija publicēja atjauninātu sankciju sarakstu, kurā par sakariem ar Ziemeļkoreju iekļauti seši cilvēki, tai skaitā četri Krievijas pilsoņi, kompānija no KF "Gefest-M" un vēl daži uzņēmumi no Ķīnas, Singapūras un Namībijas. Ierobežojošie pasākumi tika ieviesti pret Rūbenu Kirakosjanu ("Gefest-M" un Korea Tangun Trading Corporation), Irinu Huišu (Velmur management PTE LTD), Mihailu Pisklinu un Andreju Serbinu.

Finanšu ministrijā precizē, ka "Gefest-M" un tās vadītājs Rūbens Kirakosjans "bija iesaistīti metālu iepirkumos" korporācijas "Tangun" birojam Maskavā. Uz "Tangun" attiecinātas ANO un ASV sankcijas sakarā ar darbību masu iznīcināšanas ieroču izstrādes programmā.

"Nav pieņemams privātpersonām un uzņēmumiem Ķīnā, Krievijā un citās valstīs ļaut Ziemeļkorejai gūt ienākumus, kas tiek izmantoti masu iznīcināšanas ieroču izstrādei un situācijas destabilizācijai reģionā. Mēs speram soļus saskaņā ar ANO sankcijām, lai parādītu, ka par sankciju pārkāpumiem un atbalsta sniegšanu Ziemeļkorejai būs sekas, un lai apturētu šo darbību nākotnē," — uzsvēra ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins.    

49
Pēc temata
Māris Riekstiņš: Latvijai nepieciešams tiešs dialogs ar Krieviju
ES panākusi sankciju atcelšanu vairākiem ar Krieviju saistītiem enerģētikas projektiem
Irāna piedraudējusi atteikties no kodolprogrammas līguma
Mediji uzzinājuši par Trampa plāniem uzsākt izmeklēšanu pret Ķīnu
Covid-19

KF Aizsardzības ministrijā pastāstīja par vakcīnas testēšanas dalībnieku stāvokli

6
(atjaunots 13:41 03.07.2020)
Testēšana sākās pirms divām nedēļām sadarbībā ar Gamaleja Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētniecisko centru.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Brīvprātīgie, kuri piedalās vakcīnas pret koronavīrusu testēšanā, kas tapusi sadarbībā ar Krievijas Aizsardzības ministriju, jūtas labi, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz militārās iestādes preses dienestu.

Neviens no pirmās grupas, kas saņēma pa vienam no diviem vakcīnas komponentiem 18. jūnijā, nav sūdzējies par veselības stāvoklī, nopietnas nevēlamas blakusparādības nav reģistrētas.

Otrās grupas sastāvs, kura saņēma pirmo vakcīnas komponenti 23. jūnijā un kurai 21 dienu vēlāk pēc rādītājiem tiks ievadīta otrā komponente, arī jūtas normāli, kontrindikāciju vai blakusefektu nav.

Testēšana sākās pirms divām nedēļām sadarbībā ar Gamaleja Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētniecisko centru. To plānots pabeigt līdz jūlija beigām.

6
Tagi:
vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Kā notiek Covid-19 vakcīnas izmēģinājumi Krievijā
RT kanāls

Zaharova pasniedza Rīgai juridiskās pratības mācību pēc aizlieguma translēt RT

25
(atjaunots 09:56 03.07.2020)
KF ĀM aicina starptautiskās organizācijas novērtēt Rīgas lēmumu par RT kanālu izplatīšanas aizliegumu sakarā ar to neatbilstību Latvijas politiskajām un tiesiskajām saistībām.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Septiņu RT telekanālu translācijas aizliegums Latvijā ir sašutumu raisošs un prettiesisks solis, KF aicina starptautiskās organizācijas novērtēt, cik lielā mērā šāds lēmums atbilst Rīgas politiskajām saistībām, paziņoja KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, vēsta RIA Novosti.

Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 30. jūnijā paziņoja par septiņu RT telekanālu translācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka tie it kā pieder mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas. Tika aizliegti telekanāli RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV.

Taču atvērtos avotos viegli var atrast informāciju par to, ka Kiseļovs ir mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors, savukārt RT vadītāja ir Margarita Simoņana, pret kuru nav ieviestas nekādas ES sankcijas. Šīs kompānijas ir divas atsevišķas juridiskas personas.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot Latvijas regulatora lēmumu, nosauca šādu rīcību par sašutumu raisošu un prettiesisku. Pēc diplomātes sacītā, Rīgā, acīmredzot, pieņēma lēmumu par RT telekanālu aizliegšanu, būdami nekompetenti juridiskos jautājumos.

"Ceram, ka šo sašutumu raisošo un prettiesisko rīcību Latvijas puse ir veikusi tikai atbildīgo iestāžu nekompetences iemesla dēļ, kuras nespēja tikt skaidrībā ar to, ka Dmitrijs Kiseļovs nekādā veidā nav saistīts un nekad nav bijis saistīts ar to, par ko Rīga tagad paziņojusi. Gribētos izskaidrot mūsu kolēģiem, ka šīs struktūras juridiskais statuss ir autonoma nekomerciāla organizācija, to vada Simonjanas kundze," sacīja Zaharova.

Viņa atgādināja ka Maskava jau vairākkārt pievērsusi starptautiskās sabiedrības uzmanību informācijas telpas tīrīšanai Latvijā, krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācijai un centieniem izstumt krievu valodu no valsts informācijas telpas. Zaharova kārtējo reizi aicināja profila starptautiskās organizācijas "pakļaut oficiālās Rīgas lēmumu rūpīgai juridiskai ekspertīzei attiecībā uz tās atbilstību Latvijas politiskajām un tiesiskajām saistībām vārda un viedokļu paušanas brīvības, kā arī brīvas piekļuves informācijai nodrošināšanā".

RT ir Krievijas diennakts informatīvais telekanāls, kurš tika izveidots 2005. gadā translācijai ārzemēs. Tas raida angļu, arābu, spāņu un franču valodā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, tā nav pirmā diskriminācijas izpausme attiecībā uz Krievijas medijiem Baltijas valstīs. No 1. janvāra Igaunija faktiski ir aizliegusi Sputnik redakcijas darbu Tallinā, piedraudot darbiniekiem ar kriminālvajāšanu. Latvijā Sputnik darbiniekiem tiek radīts spiediens ne tikai "sarunu" veidā ar specdienestu pārstāvjiem, bet arī ar neformālu aizliegumu atvērt bankas kontus.

25
Tagi:
vārda brīvība, mediji, Zaharova, RT
Pēc temata
KF vēstniecība ASV atbildēja uz Pentagona apsūdzībām pret RT un Sputnik
Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO: izbeidziet politisko cenzūru Latvijā
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Мужчина с сотовым телефоном

Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid

0
(atjaunots 18:40 03.07.2020)
Šobrīd Apturi Covid lieto pārāk maz cilvēku, lai lietotne varētu tikt uzskatīta par efektīvu palīgu Slimību profilakses un kontroles centram.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāji nepietiekami aktīvi lejupielādē viedtālruņu mobilo lietotni Apturi Covid, un saslimušo cilvēku kontaktus ir grūti izsekot, vēsta Latvijas Radio 4.

Apturi Covid ir lejupielādējuši aptuveni 80 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, to skaitā arī valsts prezidents, aptuveni puse no viņiem lejupielādēja to pirmajā nedēļā pēc lietotnes ieviešanas. Taču, pēc speciālistu domām, tas ir pārāk maz.

Lietotnes autors Andris Bērziņš atgādina, ka šī lietotne, kura palīdz precīzāk noteikt cilvēku loku, ar kuriem kontaktējis pacients, ir izstrādāta, lai palīdzētu Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Taču šobrīd Apturi Covid izmanto pārāk maz cilvēku, lai lietotne tiktu uzskatīta par efektīvu palīgu.

Bērziņš aicina aktīvāk izmantot to, jo "otrais vilnis" nav aiz kalniem:

"Mēs esam ieslīguši kā nācija tādā pašapmierinātā leiputrijā, ka viss [Covid-19 izplatība] ir beidzies. Manuprāt, nenotiek pietiekami aktīva domāšana par to, kas notiks nākamais. Ārpus Latvijas daudzviet vēl plosās Covid-19 izplatības pirmais vilnis. Mēs kaut kur gribam pabraukāt, jo robežas taču ir vaļā. Tas ir tikai laika jautājums, kamēr vīruss atkal nonāks šeit," saka viņš.

Piemēra kārtā viņš minēja neseno gadījumu: SPKC meklē visus pasažierus, kuri brauca ar autobusu Rīga – Valmiera – Valka 26. jūnijā, jo tajā atradās ar Covid-19 inficēts pasažieris.

Pēc Bērziņa sacītā, šobrīd divu nedēļu karantīnā nonāk visi, kas bija autobusā, jo SPKC nevar pateikt, kurš tieši sēdēja blakus inficētajam cilvēkam. Ja vairāk cilvēku lietotu Apturi Covid, šobrīd karantīnā atrastos tikai tie, kas sēdēja blakus, bet pārējie varētu turpināt ierastās dzīves gaitas.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO pastāstīja par zinātnisko izrāvienu Covid-19 ārstēšanā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
KF Aizsardzības ministrijā pastāstīja par vakcīnas testēšanas dalībnieku stāvokli