Krievijas Ārlietu ministrija

Simetriska atbilde: Maskava pieprasa samazināt ASV diplomātu skaitu Krievijā

22
(atjaunots 09:05 29.07.2017)
Krievijas Ārlietu ministrija publicēja paziņojumu sakarā ar ASV kongresa apstiprināto likumprojektu, kas paredz jaunas sankcijas pret Krieviju. Krievijas ĀM uzskata, ka dokumenta pieņemšana ir kārtējā rupjā pret Krieviju vērstā akcija.

RĪGA, 29. jūlijs — Sputnik. Krievijas Ārlietu ministrija vērsusies pie Vašingtonas ar ierosinājumu samazināt amerikāņu diplomātu skaitu Krievijā.

"Iesakām ASV līdz šī gada 1. septembrim samazināt diplomātisko un tehnisko darbinieku skaitu, kuri strādā ASV vēstniecībā Maskavā, ģenerālkonsulātos Sanktpēterburgā, Jekaterinburgā un Vladivostokā, līdz tas precīzi atbildīs ASV strādājošo Krievijas diplomātu un tehniskā personāla skaitam. Tas nozīmē, ka ASV diplomātiskajās un konsulārajās iestādēs Krievijas Federācijā nodarbinātā personāla skaits tiek samazināts līdz 455 cilvēkiem," — teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

© Ruptly .
Sergejs Lavrovs par Krievijas diplomātu izraidīšanu no ASV un atbildes pasākumiem

Ārlietu ministrija uzsvēra, ka ASV varasiestāžu jaunu vienpusēju darbību gadījumā ar mērķi samazināt Krievijas diplomātu skaitu ASV, sekos simetriska atbilde.

Turklāt no 1. augusta ASV vēstniecība zaudē tiesības izmantot vasarnīcu, kas atrodas Serebranij Borā un noliktavas Dorožnij ielā Maskavā. Krievija patur tiesības spert arī citus soļus, kas varētu skart ASV intereses, uzsvēra diplomāti.

"ASV tiek pieņemti lēmumi par nelikumīgām sankcijām pret Krievijas Federāciju, tiek konfiscēts Krievijas diplomātiskais īpašums, kas noformēts juridiski saistošos divpusējos dokumentos, no valsts tiek izraidīti Krievijas diplomāti. Tas acīmredzami pārkāpj Vīnes konvenciju par diplomātiskajām attiecībām un pieņemto diplomātisko praksi," — paskaidroja resors.

"Neskatoties uz Vašingtonas pastāvīgajiem uzbrukumiem, mēs izturējāmies un izturamies atbildīgi un ieturēti, līdz šim neesam atbildējuši uz acīmredzamajām provokācijām," — atgādināja Krievijas ĀM.

Ārlietu ministrijas paziņojums publicēts, ņemot vērā ASV Kongresa apstiprināto likumprojektu par jauniem ierobežojošajiem pasākumiem pret Krieviju, Irānu un KTDR, ko iepriekš apstiprināja Pārstāvju palāta. Patlaban likums jāparaksta ASV prezidentam Donaldam Trampam. Baltā nama vadītājs var noteikt veto, taču tā pārvarēšanai nepieciešamas divas trešdaļas balsu katrā Kongresa palātā.

Krievijas ĀM dokumenta pieņemšanu nosauca par "šantāžu, kuras mērķis ir ierobežot ārvalstu partneru sadarbību ar Krieviju", un norādīja, ka tas apdraud daudzas valstis un biznesu.

Ministrija uzsvēŗa, ka likuma mērķis ir ar politisko instrumentu palīdzību "radīt negodīgas priekšrocības ASV konkurences cīņā globālajā ekonomikā, kas atkārtoti apliecina Savienoto Valstu ārkārtējo agresiju starptautiskajās lietās".

"Piesedzoties ar savu "izcilību", ASV augstprātīgi ignorē citu valstu viedokļus un intereses," — piebilda ĀM.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pozitīvi novērtēja ĀM paziņojumu, informēja valsts vadītāja preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Krievijas Senāts uzskata, ka diplomātu atbilde ir "likumsakarīga un adekvāta".

2016.gada decembra beigās Baraka Obamas administrācija apstiprināja sankcijas pret Krieviju sakarā ar tās "iejaukšanos vēlēšanās" un "spiedienu pret amerikāņu diplomātiem", kuri strādā Krievijā. Cita starpā ASV liedza pieeju diviem dzīvojamiem kompleksiem — tā saucamajām Krievijas pastāvīgo pārstāvju un Krievijas vēstniecības ārpilsētas vasarnīcām Ņujorkā un Vašingtonā, kas veido Maskavas diplomātisko īpašumu.

22
Pēc temata
FT uzzināja par iespējamo Eiropas atbildi uz ASV jaunajām sankcijām pret Krieviju
Lavrovs par Krievijas un ES attiecībām: "Es noklusēšu"
Krievija var izsūtīt 30 ASV diplomātus
Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, foto no arhīva

Peskovs par ožas zudumu Covid-19 laikā: zemenes no vistas jūs neatšķirsiet

16
(atjaunots 15:22 31.05.2020)
KF prezidenta preses sekretārs pastāstīja, ka sajūtas koronavīrusa saslimšanas laikā līdzinās tām, kuras rodas gripas saslimšanas laikā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, kurš nesen izslimoja koronavīrusu, pastāstīja par savas slimības gaitu, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Peskovs atzīmēja, ka sajūtas līdzinās tām, kuras parādās gripas saslimšanas gadījumā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni. Tā, dienā, kad, spriežot pēc visa, preses sekretārs inficējās ar Covid-19, pēc viņa sacītā, viņš "nodarbojās ar sportu sporta zālē un noskrēja 7 kilometrus, izjuta spēku pieplūdumu un izbaudīja fizisko un morālo stāvokli". Par to Dmitrijs Peskovs pastāstīja raidījumā "Maskava, Kremlis. Putins".

Nākamajā dienā viņam pacēlās temperatūra.

"Absolūti neparastas sajūtas, kad tu zaudē ožu un garšas sajūtu… Zemenes no vistas jūs nespēsiet atšķirt," piebilda viņš.

Atgādināsim, ka par to, ka KF prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs inficējās ar koronavīrusu, kļuva zināms 12. maijā, savukārt 25. maijā viņš tika izrakstīts no slimnīcas, kur izgāja ārstēšanos.

Tuvākajā laikā Dmitrijs Peskovs plāno palikt karantīnā, un pēc tam pakāpeniski atgriezties pie darba mājas režīmā.

16
Tagi:
koronavīruss, Peskovs
Pēc temata
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
"Plaušas krakšķ": pacienti ar Covid-19 pastāstīja par pirmajiem simptomiem
Bioloģe aprakstīja, kā Covid-19 iespaido pacientu smadzenes un plaušas
PVO galvenā mītne Ženēvā, foto no arhīva

Krievijā sniegts vērtējums ASV lēmumam izbeigt sadarbību ar PVO

15
(atjaunots 12:53 31.05.2020)
ASV attiecību izbeigšana ar Pasaules Veselības organizāciju ir neveikls Trampa solis vēlētāju acu novēršanai, uzskata KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Piektdien, 29. maijā, ASV prezidents Donalds Tramps informēja pasauli, ka Amerika izbeidz sadarbību ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO), savukārt līdzekļi, kuri iepriekš tika piešķirti PVO darbam, tiks novirzīti citiem "lieliem darbiem", jeb, precīzāk sakot, "steidzamām veselības aprūpes vajadzībām visai pasaulei".

Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis nosauca šo Trampa gājienu par "neveiklu soli", kurš tika sperts, lai iepatiktos vēlētājiem priekšvēlēšanu cīņas ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Tāpat Sluckis atzīmēja, ka Amerikas administrācijas problēmas, kura nespēja veiksmīgi tikt galā ar Covid-19, Trampam nākas tagad novelt uz Pasaules Veselības organizācijas pleciem, lai vēlētāji neskrien prom pie citiem kandidātiem.

Tostarp KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas vadītājs uzskata, ka PVO, paliekot bez ASV atbalsta, neizbeigs savu pastāvēšanu. Pēc Slucka domām, veidu, kā atbalstīt organizāciju atradīs citi tās dalībnieki.

Iepriekš ASV prezidents paziņoja par PVO finansēšanas izbeigšanu, jo organizācija it kā neesot savlaicīgi sniegusi Amerikai informāciju par koronavīrusu, kā arī nepaziņoja patiesību par vīrusu pasaules sabiedrībai. Tāpat viņš apsūdzēja organizāciju par to, ka tā neizmeklēja ticamību raisošas ziņas no Uhaņas, kuras bija pretrunā ar Ķīnas varasiestāžu oficiālo informāciju.

PVO uz to atbildēja, ka neko neslēpa no ASV vai citām valstīm. Savukārt ASV Slimību profilakses un kontroles centru (CDC) speciālisti strādāja ar PVO kopš pirmās pandēmijas dienas.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, atzīmēja, ka, laužot attiecības ar PVO, ASV iedragā mijiedarbības starptautiski tiesiskos pamatus veselības aprūpes jomā. Un tas tiek darīts visnepiemērotākajā laikā, kad visai pasaulei, tieši pretēji, ir jāapvienojas efektīvai cīņai ar Covid-19 izplatību.

15
Tagi:
ASV, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: mēs neko neesam slēpuši no ASV
Ārsts: dīvaini pieprasīt no PVO ārstēšanas recepti pandēmijas karstumā
Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO
PVO izsludinājusi jaunā koronavīrusa pandēmiju
Skolnieks. Foto no arhīva

Šuplinska: vecāko klašu skolēniem tālmācības nav kļuvušas par izaicinājumu

0
(atjaunots 14:51 01.06.2020)
Vecāko klašu skolēni jau tā prot strādāt patstāvīgi, savukārt jaunāko klašu skolēniem tika palaists kanāls "Tava klase": izglītības un zinātnes ministre nesaskata problēmas tālmācībās.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Eksāmenu rezultāti 12. klasēs nebūs atkarīgi no tālmācībām, paziņoja Latvijas Radio intervijā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Devīto klašu skolēnu centralizētie valsts eksāmeni šogad ir atcelti, savukārt 12. klašu skolēniem tie notiks saīsinātā veidā.

Eksāmenu laikā telpās varēs atrasties ne vairāk par noteiktu cilvēku skaitu, kas ievēros sociālo distanci. Tā kā katrs eksāmens ilgs ne vairāk par 3 stundām, skolēni var nenēsāt sejas maskas. Par izņēmumu var kļūt klases, kurās mācās bērni ar hroniskām slimībām vai ir skolotāji no riska grupām.

Skolniece, foto no arhīva
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Šuplinska ir pārliecināta, ka Latvijas skolu pāreja pie tālmācībām marta vidū neietekmēs eksāmenu rezultātus. Pēc viņas sacītā, parasti jaunas vielas apgūšana 12. klasē tiek pabeigta marta sākumā.

Tiesa, viņa pieļauj, ka tālmācību dēļ varēja parādīties stress. No otras puses skatoties, pēc viņas teiktā, maija otrajā pusē skolēniem bija iespēja tikties ar skolotājiem un klasesbiedriem konsultācijās, kas mazināja spriedzi.

"Cits jautājums, cik skolēni paši bijuši gatavi un noskaņojušies mācību procesam, vai daudzi nav paļāvušies uz medijos vairākkārt izskanējušo iespējamo [eksāmenu] atcelšanu," sacīja Šuplinska.

Kopumā, novērtējot tālmācības, ministre atzīmēja, ka sākumā process gāja grūti, pēc tam kļuva par ieradumu un beidzās samērā neslikti.

"Kā norāda direktori, grūtības bija tiem bērniem, kuri arī skolas laikā nespēj īsti tikt ar vielu galā. Savukārt vecākajām klasēm īsti izaicinājumu nebija. Patstāvīgais un plānotais darbs viņiem ir krietni ierastāks."

Viņa piekrita tam, ka 1.-6. klašu skolēniem ir bijušas grūtības, taču atgādināja, ka viņiem bija pieejams izglītojošais telekanāls "Tava klase".

Aprīļa beigās trīs 12. klases skolnieces no Rīgas uzrakstīja Šuplinskai atklātu vēstuli ar piedāvājumu atcelt centralizētos valsts eksāmenus 12. klasēs vai pārtraukt mācības visos priekšmetos, izņemot tos, kuros obligātie eksāmeni notiks.

Viņas norādīja, ka tālmācības neatstāj viņām laiku gatavoties eksāmeniem. Turklāt pandēmijas apstākļos eksāmeni un neziņa par to, kā un kādā formātā tie notiks, rada papildu stresu, tādēļ arī rezultāti var izrādīties sliktāki, nekā iepriekšējos gados.

Rīgas 34. vidusskolas direktore Nataļja Rogaļeva uzskata, ka tālmācības ir palielinājušas noslāņošanos starp bērniem: skolēni, kuriem palīdzēja vecāki, jutās ērti, izjuta atbalstu un veiksmīgi turpināja mācības, atšķirībā no bērniem, kuri palika viens pret vienu ar skolotāju aiz kadra.

0
Pēc temata
Vecāki jau ir krituši izmisumā: Šuplinska pastāstīja par attālinātām mācībām
Vanaga: ar attālinātajām mācībām visi pagaidām tiek galā
Atjaunojiet krievu valodu skolās vismaz karantīnas laikā: aktīvists vēršas pie premjera
Kādus eksāmenus šogad kārtos skolēni