Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Foto no arhīva

Putins pastāstījis, kādu efektu radījušas NATO mācības pie Krievijas robežām

200
(atjaunots 14:15 17.06.2017)
NATO mācības militārajā nozīmē Krieviju neuztrauc, drīzāk, tās ir paredzētas psiholoģiska efekta izraisīšanai, taču šie manevri iedragā politisko uzticību un iznīcina sadarbības pamatus, paziņoja Vladimirs Putins.

RĪGA, 17.jūnijs — Sputnik. ASV un NATO stratēģija par militāro mācību veikšanu pie Krievijas robežām nemainās, taču Krievija neuzskata tās par draudiem no militārā viedokļa, tas, drīzāk, ir psiholoģisks paņēmiens, paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins intervijā amerikāņu režisoram Oliveram Stounam, vēsta Sputnik Igaunija.

Vladimirs Putins. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Дружинин

Stouna intervijas grāmata "Putina intervija" ASV nokļuva pārdošanā 16.jūnijā. Tas ir oriģinālo interviju atšifrējums hronoloģiskajā secībā, kuras tika izmantotas režisora Olivera Stouna četru sēriju filmas veidošanā. Putina vārdi tiek tulkoti no angļu valodas, vēsta RIA Novosti.

Stouns jautāja Putinam, vai viņš var pavēstīt kaut ko jaunu par ASV un NATO mācībām pie Krievijas robežām. "Vai ir kādas izmaiņas, piemēram, Polijā?"-  jautāja režisors.

"Es teiktu, ka nē. Tas, drīzāk, ir psiholoģisks, nevis militāra iespaida efekts. No militārā viedokļa mācības neizraisa uztraukumu, taču tā ir uzticības iedragāšana politiskajā procesā, kura ļautu mums sadarboties un, protams, tas, ko mēs novērojam, nav pozitīvi. Tas var kaitēt mūsu attiecībām," — paziņoja Putins.

NATO ievērojami palielināja savu aktivitāti un mācību skaitu Krievijas rietumu perimetrā pēc Krimas pievienošanas Krievijas Federācijai un Ukrainas konflikta sākumā, kas noveda pie attiecību pasliktināšanās Krievijas un Rietumu starpā. Pēc Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu vārdiem, arvien biežāk šīm mācībām ir "atklāti pretkrievisks raksturs un pretkrievisks ievirziens".

Krievijas prezidents Vladimirs Putins
© Sputnik / Михаил Климентьев

Vien 2017.gada vasarā NATO ir ieplānojusi ap desmit mācības.

Maskavā vairakkārt uzsvēra, ka Krievija nekad neuzbruks kādai no NATO valstīm. Pēc Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova vārdiem, NATO to lieliski zina.

Pirmdien, 12.jūnijā, telekanālā Showtime sāka rādīt liela mēroga amerikāņu kinorežisora projektu — filmu, kura balstās uz intervijām ar Krievijas prezidentu, kuras tika ierakstītas no 2015.gada jūlija līdz 2017.gada februārim. Putins pastāstīja Stounam par saviem vecākiem, ģimeni un personīgajām atmiņām, padalījās ar uzskatiem par Krievijas un Amerikas attiecībām, izteicās par terorisma apkarošanas tēmu, par sadarbību ar NATO un "adekvātu atbildi" aliansei. Tāpat tika runāts par Putina attieksmi pret PSRS sabrukumu, demokrātijas attīstību Krievijā, situāciju Ukrainā, Krimas atkalapvienošanu ar Krievijas Federāciju un par to, kā Krievija rīkosies Sīrijā. Pēdējā sērijā Putins un Stouns diskutēja par aizdomām par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, ko viņš sagaida no Donalda Trampa, kā arī par Krievijas vadītāja nākotnes plāniem.

Putina intervija būs pieejama arī audio grāmatas formātā.

Baltijas valstu televīzijas skatītāji varēs noskatīties Stouna filmu no 19. līdz 22.jūnijam Pirmajā Baltijas kanālā. Katras sērijas sākums būs plkst. 21:30.

200
Pēc temata
Stouns pastāstīja The Nation, kad ASV sāka mediju karu pret Putinu
"Tiešā līnija" ar Putinu: nākotne tiek veidota šodien
Eksperts par Putina interviju NBC: saruna bija diezgan skarba
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins: Krievijas un Ukrainas attiecību pasliktināšanās nesākās Krimas dēļ

11
(atjaunots 13:48 13.07.2020)
Krievijas prezidents atgādināja notikumu hronoloģiju un paskaidroja, ka Krievijas un Ukrainas vadības viedokļi atšķīrās jau pirms Krimas pussalas atgriešanās Krievijas Federācijas sastāvā.

RĪGA, 13. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins norādīja Krievijas un Ukrainas attiecību pasliktināšanās nav saistīta ar Krimas pussalas atgriešanās Krievijas Federācijas sastāvā. To viņš pastāstīja telekanāla "Rossija 1" ēterā.

"Taču tikai pēc tam Krima atgriezās Krievijas sastāvā, ne otrādi," prezidenta teikto citēja Sputnik Lietuva.

Krima nolēma atgriezties Krievijas sastāvā pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī. Pussalas teritorijā tika organizēts referendums. Atkalpievienošanos Krievijai atbalstīja 96,7% Krimas un 95,6% Sevastopoles iedzīvotāju.

Krievijas prezidents jau vairākkārt ir uzsvēris, ka Krimas jautājums ir slēgts uz visiem laikiem un ne par kādu Krievijas vēsturiskās teritorijas "atgriešanu" Ukrainai nevar būt ne runas.

11
Tagi:
Vladimirs Putins, Krima, Krievija, Ukraina
Pēc temata
Krimā nosvinēja sesto atkalapvienošanās gadadienu ar Krieviju
Ukraina, Lielbritānija, ASV un Igaunija parādīja ANO savu vienaldzīgo attieksmi pret Krimu
Ukrainas Jūras spēku komandieris: valsts ir gatava karam ar Krieviju
Ukrainā nožēlo, ka Krimas iedzīvotāji nav "nomazgājušies asinīs" un "salūzuši kā slota"
Krievijas IK

Krievijā noslēgta pirmo lietu izmeklēšana par nacistu uzņēmumiem "Nemirstīgajā pulkā"

19
(atjaunots 09:24 13.07.2020)
Izmeklēšanā saņemtā informācija liecina, ka viens no aizdomās turētajiem noformējis pieteikumu "Nemirstīgajam pulkam" ar Ādolfa Hitlera fotogrāfiju, otrs nosūtījis ģenerāļa Andreja Vlasova uzņēmumu.

RĪGA, 13. jūlijs – Sputnik. Krievijas Izmeklēšanas komiteja gatavo nodošanai tiesā pirmās lietas par nacisma reabilitāciju akcijas "Nemirstīgais pulks" ietvaros – noslēgta divu lietu izmeklēšana, informēja Krievijas IK oficiālā pārstāve Svetlana Petrenko, vēsta Sputnik Lietuva.

"Noslēgta krimināllietu izmeklēšana par nacisma reabilitāciju akcijas "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" ietvaros pret 19 gadus veco Permas iedzīvotāju Daņiilu Simanovu un 23 gadus veco Uļjanovskas iedzīvotāju Vjačeslavu Kruglovu," pastāstīja Petrenko.

Saskaņā ar izmeklēšanas datiem, Kruglovs noformējis pieteikumu "Nemirstīgajam pulkam" ar Ādolfa Hitlera fotogrāfiju, bet Simanovs nosūtījis ģenerāļa Andreja Vlasova uzņēmumu. Izmeklēšanas gaitā abi atzina savu vainu.

Izmeklēšanas komiteja informēja, ka Simanovs savu rīcību pamatojis ar to, ka centies "attaisnot nacistu līdzskrējēja Vlasova nodevību" un "padarīt viņu par varoni".

"Savukārt Kruglovs apgalvoja, ka rīkojies ļauna joka dēļ. Pie tam zinot, ka ar starptautiskā kara tribunāla spriedumu Nacionālsociālistiskās vācu strādnieku partijas vadošais sastāvs, tostarp arī Hitlers, atzīti par kara noziedzniekiem," Petrenko teikto citēja RIA Novosti.

Krimināllietas nodotas Krievijas Ģenerālprokuratūrai apsūdzoša slēdziena apstiprināšanai. Pēc tam materiāli tiks nodoti tiesai izskatīšanai pēc būtības.

19
Tagi:
Nemirstīgais pulks, nacisti, Krievija
Pēc temata
Projekts "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" saņēmis gandrīz 3 miljonus pieteikumus
Nacistu foto un hakeru uzbrukumi: kā mēģināja izjaukt "Nemirstīgo pulku tiešsaistē"
Priekšteču piemiņas zaimošana kā politiskās cīņas metode

Lavijā miris Covid-19 pacients

0
(atjaunots 13:52 13.07.2020)
Diennakts laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums, viens cilvēks miris. Patlaban valstī reģistrēti 1174 koronavīrusa gadījumi, 31 cilvēks miris.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 996 testi, fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums, viens cilvēks miris, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Mirušais paciens piederēja pie 90-95 gadu vecuma grupas, viņam bija vairākas hroniskas slimības.

Patlaban slimnīcās ārstējas 4 pacienti, vierns no viņiem ir smagā stāvoklī.

Kopumā kopš epidēmijas sākuma valstī fiksēti 1174 Covid-19 gadījumi, izveseļojušies 1019 cilvēki, 31 pacients miris. Latvijā kopā veikti 169 943 izmeklējumi.

Iepriekš Pasaules veselības organizācijas speciālisti norādīja, ka cerība uz koronavīrusa ātru izzušanu ir ļoti maza. PVO ārkārtējo situāciju programmas vadītājs Maiks Raiens informēja, ka iespēja pilnībā atbrīvoties no vīrusa savā teritorijā ir tikai salu valstīm, taču pat tur liels ir risks, ka Covid-19 tiks ievazāta no citām valstīm, kad robežas atvērsies.

Raiens atzīmēja, ka koronavīrusa izplatības risks saglabāsies vienmēr. Vīruss var cirkulēt gan valsts iekšienē, gan iekļūt no citas teritorijas. Ievestas Covid-19 gadījumā inficēšanās būs reta, atliks tikai izolēt cilvēkus, lai izvairītos no uzliesmojuma. Daudz nopietnāku risku rada lieli saslimstības perēkļi, kas var veidoties pēc masu pasākumu apmeklējuma.

0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā pastiprina pašizolācijā esošo iedzīvotāju kontroli un aicina ziņot par pārkāpējiem
Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus
SPKC pievieno vēl vienu valsti, no kuras ierodoties jāievēro pašizolācija
Latvija uzvarējusi Covid-19? Aizritējušajā diennaktī nav atklāti inficēšanās gadījumi