Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins: dažviet rusofobija skrien pār malām

74
(atjaunots 08:51 02.06.2017)
Krievija cīnās par savām likumīgajām interesēm, taču to cenšas savaldīt, tai skaitā ar ekonomikas palīdzību, paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

RĪGA, 2. jūnijs — Sputnik. 1. jūnijā Krievijas prezidents Vladimirs Putins sarīkoja tradicionālu tikšanos ar starptautisko aģentūru vadītājiem Pēterburgas starptautiskā ekonomikas foruma ietvaros, vēsta Sputnik Igaunija. Putins pastāstīja par pretkrievisku noskaņu augšanas iemesliem pasaulē, sankciju ietekmi, novērtēja Krievijas un Vācijas attiecības, kā arī paskaidroja, kāpēc Krievija palielina savu militāro potenciālu Tālajos Austrumos.

Krievija cīnās par savām interesēm

Rusofobija dažās valstīs skrien pār malām, un tas ir saistīts ar multipolārās pasaules apstiprināšanos, paziņoja Vladimirs Putins.

"Tā ir acīmredzama. No dažām valstīm tā skrien pāri malai. Ar ko tas ir saistīts? Manuprāt, tas ir saistīts ar to, ka notiek multipolārās pasaules apstiprināšanās. Un monopolistiem tas nepatīk," paziņoja Putins, izsakot cerību, ka tas neturpināsies bezgalīgi.

"Vai tas ilgi turpināsies? Domāju, ka tomēr… ceru, vismaz, ka ne tik ilgi, un ne mūžīgi, vismaz tāpēc, ka prātā jārodas domai, ka tas nav kontrproduktīvi un kaitē viesiem. Protams, arī mums tas nodara noteiktu kaitējumu. Bet kaitē arī tiem, kas iniciē šādu politiku, " teica Putins.

"Manuprāt, šī apzināšanās jau atnāk. Mēs absolūti acīmredzami pamanām noteiktas situācijas izmaiņas, turklāt uz labu. Ceru, ka šī tendence saglabāsies, " piebilda Krievijas prezidents.

Pēc viņa vārdiem, Krievija cīnās par savām likumīgajām interesēm, taču to cenšas savaldīt.

"Notiek multipolārās pasaules apstiprināšanās, un tas arī pateicoties Krievijas cīņai par savām interesēm. Gribu uzsvērt, par savām likumīgajām interesēm. Tā ir pirmā daļa. Otrā daļa ir tas, ka kādu laiku atpakaļ mūsu partneri atsevišķās valstīs vai valstu grupās sāka Krievijas savaldīšanas mēģinājumus, savaldīt tās likumīgo tiekšanos pēc savu nacionālo interešu nodrošināšanas, veicot visāda veida starptautiskā likuma rāmjus pārkāpjošas darbības, tai skaitā ekonomiska rakstura darbības, " teica Putins.

"Un tagad redz, ka tas nedarbojas, nulles efekts, un tas izraisa iekšēju saniknojumu, vēlmi tomēr kaut kādos veidos panākt savu. Un tas izraisa tiekšanos pēc situācijas saasināšanas. Diemžēl, tiem, kas to dara, mēs nedodam iemeslu, taču iemeslu cenšas atrast, kā teikts un kā mūsu dzimtenē saka uz tukšas vietas, " uzsvēra viņš.

Ar Merkeli ir kopīga saprašanās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka ar VFR kancleri Angelu Merkeli ir, gan domstarpības, gan uzskatu saskarsmes punkti, taču, ja ņem gaidāmās Vācijas parlamenta vēlēšanas, tad Maskavai nav preferenču, jo galvenais ir gatavība konstruktīvam darbam.

"Mēs ar Angelu sen esam pazīstami, strādājam kopā, mums ir arī domstarpības bet ir arī daudz vienādu uzskatu, it īpaši, kas attiecas uz ekonomiskās sadarbības jautājumu, starp citu sakot, dažos starptautiskās politikas aspektos mums arī ir vienādi viedokļi daudzās lietās. Ir arī problēmas, kurās mums ir dažādas pieejas risinājumu meklējumos, " teica Putins.

Krievijas prezidents atzīmēja, ka viņš praktiski nezin galveno Merkeles sāncensi parlamenta vēlēšanās — Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas līderi Martinu Šulcu, taču uzsvēra, lai vai kuru izvēlēsies VFR vēlētāji, Maskava gatava strādāt ar ikvienu.

"Galvenais, lai šie cilvēki ir tieši kā mēs gatavi konstruktīvai sadarbībai. Mums šeit nav nekādu preferenču, " teica Putins.

Apšaudes sekas Doņeckā
© Sputnik / Сергей Аверин
Krievijas vadītājs nešaubās, ka Maskava un Berlīne turpinās sadarbību arī pēc VFR parlamenta vēlēšanām, kuras notiks rudenī.

"Manuprāt, ja, gan mēs, gan mūsu partneri balstīsies nevis uz šā brīža politisko konjuktūru, bet gan uz mūsu valstu, mūsu tautu fundamentālajām interesēm, tad mēs noteikti atradīsim ne vien kopīgus uzskatus, bet arī pareizu mijiedarbības ceļu un efektīvu sadarbības veidu. Man nav lielu šaubu — vispār nav šaubu par to, jo mums ir ļoti daudz kopīgu interešu, " teica Putins.

Tāpat Krievijas prezidents kārtējo reizi komentēja tēmu par it kā Krievijas hakeru iejaukšanos Rietumu vēlēšanu procesos. Pēc Putina teiktā, hakeri var būt jebkur, jebkurā pasaules valstī, valsts līmenī Krievija ar to nenodarbojas. "Tieši otrādi, mēs cenšamies cīnīties pret to, " piebilda Putins.

Turklāt, Putins izteica viedokli, ka nekādi hakeri nevar kardināli ietekmēt jebkuras vēlēšanu kampaņas gaitu.

ASV spēki varētu parādītie Kuriļu salās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievijas spēku palielināšanās Kuriļu salu dienvidos ir atbildes rīcība. Maskava ir noraizējusies par ASV militārā potenciāla pieauguma pie Korejas pussalas un nenoraudzīsies vienaldzīgi uz amerikāņu pretraķešu aizsardzības pavairošanos, tai skaitā tās elementu parādīšanos Dienvidkorejā.

"Aļaskā, tagad Dienvidkorejā pretraķešu aizsardzības elementi parādās. Mums vienkārši uz to, tāpat kā Krievijas rietumdaļā, vienaldzīgi jānoraugās, vai? Protams, nē. Mēs domājam, kā mums atbildēt uz šiem izaicinājumiem, jo tas ir izaicinājums priekš mums, " teica Putins.

Pēc Putina vārdiem, amerikāņu pretraķešu aizsardzības paplašināšanās provocē apbruņošanās sacensības. Pēc prezidenta vārdiem, "kad mēs runājām par amerikāņu pretraķešu aizsardzības sistēmu Eiropā, mums visu laiku teica un atsaucās uz Irānu, ka tas tiek darīts, lai izbeigtu Irānas kodolprogrammai un draudus, kuri it kā nāk no Irānas". Taču šodien ir parakstīts līgums ar Irānu, nav nekādu draudu, taču "Pretraķešu sistēma, tās būvniecība ātros tempos turpinās, " uzsvēra Putins.

Pēc Putina vārdiem, ASV neapturētu savas pretraķešu sistēmas izvietošanu Dienvidkorejā, pat ja Ziemeļkoreja, kuras draudu dēļ arī tiek skaidrota pretraķešu izvietošana Dienvidkorejā, paziņotu par savas kodolprogrammas slēgšanu.

"Ja rīt Ziemeļkoreja paziņos par to, ka tā pārtrauc visus savus kodolizmēģinājumus un raķešu programmu, ASV pretraķešu aizsardzības sistēmu būvniecība turpināsies ar kādu citu ieganstu, jeb arī vispār bez jebkāda iegansta — tā kā tas šobrīd notiek Eiropā. Un mums, protams, par to ir jādomā, " teica Putins.

Tāpat prezidents komentēja hipotētisko jautājumu par Kuriļu salu nodošanu Japānai. Pēc viņa vārdiem, tādā gadījumā tur pastāvētu ASV karavīru parādīšanās risks.

"Tagad par otro (jautājuma) daļu, un, ja runā tieši, tad par teorētisku amerikāņu militāro spēku izvietošanas iespējamību šajās salās, ja viņas kaut kad nonāks Japānas suverenitātē. Nu jā, tāda iespēja pastāv, " paziņoja Putins.

Pēc viņa vārdiem, "tas ir sagaidāms sakarā ar līgumu un… parakstītajiem protokoliem".

"Mums tos nerāda, bet mēs kopumā zinām to saturu. Es šobrīd neiedziļināšos detaļās, kaut gan man ir zināmas detaļas. Taču iespējamība, ka uz šīs teritorijas tiks izvietoti amerikāņu militārie spēki, pastāv, " teica Putins.

Viņš uzsvēra, ka kopumā šāda situācija Krieviju nebiedē un neietekmēs attiecības ar ASV.

"Protams, var uzdot sev jautājumu: un ko mēs, vai mēs kaut kā taisāmies pasliktināt attiecības ar Savienotajām Valstīm, mūs tas biedē? Nē, mēs netaisāmies neko pasliktināt. Un mūs vispār nekas nebiedē. Taču mēs redzam, kas šobrīd notiek Savienotajās Valstīs — lūk šī pretkrieviskā kampaņa, rusofobija, tās turpinās. Kā attīstīsies situācija, mēs nezinām. Tas nav atkarīgs no mums. Mēs taču neesam šī procesa iniciētāji. Šajos nosacījumos pat teorētiski izteikt minējumu, ka šodien tur viss bija labi, un rīt tur parādīsies kaut kādas bāzes vai arī tās pašas pretraķešu aizsardzības elementi — mums tas ir absolūti nepieņemami, " paziņoja Krievijas līderis.

74
Pēc temata
Krievija ASV triecienus Sīrijā uzskata par agresiju pret suverēnu valsti
Krievija uzskata: ANO misijas secinājumi par ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā nav pārliecinoši
Tramps nosauca Krieviju par draudiem, un aicinājis dalībvalstis veikt iemaksas alianses budžetā
NATO izstrādās nacionālos plānus aizsardzības izdevumu palielināšanai
Ārlietu ministrijas vadītājs Sergejs Lavrovs

Vācija atrada "Novičok" un kas notiks pēc Trampa bloķēšanas: Lavrova preses konference

98
(atjaunots 16:36 19.01.2021)
Žurnālisti visvairāk interesējas par situāciju ASV pēc prezidenta vēlēšanām un Alekseja Navaļnija "saindēšanu".

RĪGA, 19. janvāris - Sputnik. Valstu sadarbība vakcīnas pret koronavīrusa izstrādē, krievu žurnālistu vajāšana Latvijā, cenzūra ASV, attiecības ar Ameriku Džo Baidena prezidentūras laikā, bruņojuma kontrole, situācija ar Alekseju Navaļniju, situācijas noregulēšana Kalnu Karabahā un Donbasā — Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas vadītājs Sergejs Lavrovs atbildēja uz žurnālistu jautājumiem lielās preses konferences gaitā.

ASV

Jaunā ASV prezidenta ievēlēšana, Donalda Trampa konta bloķēšana sociālajos tīklos, Maskavas un Vašingtona attiecības ar Džo Baidenu – šiem jautājumiem Sergejs Lavrovs veltīja daudz uzmanības preses konferences laikā.

Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja, ka esošā ASV prezidenta Donalda Trampa bloķēšana sociālajos tīklos liecina, ka tehnoloģiskie milži neņem vērā konstitūciju.

"Bažas rada nesenie notikumi, tostarp Amerikas Savienotajās Valstīs, un principā situācijā, kad pusducis cilvēku, kas izveidojuši savas tehnoloģiskās impērijas, pat nevēlas zināt, kādas tiesības viņiem ir savā valstī. Viņi patvaļīgi nosaka savas tiesības uz tā saucamo korporatīvo normu pamata un neņem vērā savu valstu konstitūciju," teica Lavrovs preses konferencē.

Viņš uzsvēra, ka runa nav tikai par Trampu, runa ir par to, ka "valsts cietusi totālu sakāvi no savu saistību izpildes viedokļa".

Ministrs pauda cerību, ka sabiedrība ASV neļaus elitēm izmantot cenzūru savstarpējā cīņā, jo sekas var būt nopietnas visai pasaulei.

Par jauno komandu Baltajā namā Lavrovs norādīja, ka amerikāņu politikas būtība attiecībā uz Krieviju diez vai mainīsies, bet varbūt manieres kļūs nedaudz pieklājīgākas.

Pēc viņa vārdiem, tas jau sen vērojams amerikāņu politikā.

"Man ir tāda sajūta, ka attiecībā uz Krieviju manieres, iespējams, kļūs nedaudz pieklājīgākas, bet politikas būtība diez vai mainīsies," atbildēja ministrs.

© Sputnik / Артур Габдрахманов

"Kur amerikāņiem ir izdevīgi, kur viņi saprot, ka bez mums, bez Ķīnas nekas nesanāks, tur viņi būs spiesti kaut kā vienoties," paskaidroja Lavrovs. Starp tādām jomām viņš minēja cīņu ar infekcijām, klimata pārmaiņu jautājumu, terorisma un citu organizētās noziedzības formu apkarošanu. Par prioritāti sadarbībā ar Vašingtonu Krievijas Ārlietu ministrs nosauca bruņojuma kontroles jomu.

Lavrovs pauda cerību, ka Baidens izveidos profesionālu, nevis propagandisku komandu, ar kuru varēs strādāt bruņojuma kontroles jautājumos.

Lavrovs tāpat atzīmēja, ka cilvēku klātbūtne ievēlētā ASV prezidenta Džozefa Baidena administrācijā, ar kuriem Maskava jau agrāk strādājusi, var ļaut Krievijas diplomātijai uzsākt darbu "bez vilcināšanas".

"No otras puses, tas dod mums iespēju aptuveni iztēloties, kādu līniju izvēlēsies vecie un jaunie ASV administrācijas ārpolitiskās komandas locekļi," teica Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas vadītājs, komentējot iespēju iecelt ASV valsts sekretāra postenī Toniju Blinkenu un Viktoriju Nulandu kā viņa vietnieci.

Navaļnijs

Komentējot Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija ierašanos no Vācijas uz Krieviju un viņa aizturēšanu lidostā, kā arī tam sekojošos Rietumu politiķu komentārus, Lavrovs paziņoja, ka viņu reakcija ir iemesls novērst uzmanību no krīzes situācijām viņu pašu valstīs, no "visdziļākās krīzes, kurā iegrimis liberālās attīstības modelis".

Aleksejs Navaļnijs
© Sputnik / Андрей Стенин

Runājot par Navaļnija "saindēšanu" ar "Novičok" tipa indi, Lavrovs paziņoja, ka Maskava nav saņēmusi no Rietumiem nekādus pierādījumus, kas apliecinātu viņa tukšās apsūdzības – tāpat kā situācijā ar "iejaukšanos" ASV vēlēšanās, Skripaļu "saindēšanu", traģēdiju ar Malaizijas "Boeing" un citiem gadījumiem.

"Nekādu lietišķu pierādījumu, nekā par kaut kādām "trim pudelēm" ar indes pēdām, nekādas toksikoloģiskā atzinuma kopijas, nekādu bioloģisko raudžu, nekādu analīžu rezultātu," pastāstīja Lavrovs preses konferencē.

Tāpat ministrs precizēja, ka Berlīnes oficiālā atbilde uz Krievijas Federācijas prokuratūras pieprasījumu attiecībā uz Navaļniju balstīta nevis uz konkrētiem saindēšanās pierādījumiem, bet gan uz viņa un viņa sievas nopratināšanas datiem.

"Ja vēlaties uzzināt patiesību, esiet pieklājīgi un likumpaklausīgi, izpildiet savas saistības, nepielietojiet diplomātiskās bezkaunības metodes, paziņojot, ka "mēs jums neko nedosim, skaidrs taču, ka jūs esat indētāji." Tā mēs negrasāmies runāt. Tā ir ārpolitiskā dimensija, par ko Ārlietu ministrija atbild visā šajā situācijā. Un tā mūsu partneri uzvesties nevar," teica Lavrovs preses konferencē.

Pēc Lavrova domām, ir nepieciešams papildu pieprasījums Berlīnei sakarā ar situāciju ar Navaļniju.

Krievijā šobrīd nav pamata ierosināt krimināllietu par Navaļnija saindēšanos, norāda ministrs.

"Tā kā mēs Navaļnija analīzēs neesam atraduši neko tādu, kas liecinātu par saindēšanos ar kaujas vielām, saskaņā ar mūsu likumdošanu mums nav pamata ierosināt krimināllietu," sacīja Lavrovs.

Kas attiecas uz Navaļnija aizturēšanu, tad tas ir likumsardzes institūciju kompetencē, runa ir par Krievijas likumu izpildi, norāda Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Kalnu Karabaha

Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Krievijas, Azerbaidžānas un Armēnijas līderu kopīgajā rezolūcijā fiksētās vienošanās tiek izpildītas pietiekami efektīvi. Izņēmums ir jautājums par karagūstekņiem, kurš "radies decembra sākumā, mēnesi pēc vienošanās parakstīšanas". Pēc Lavrova vārdiem, Krievija cenšas panākt, lai karagūstekņu apmaiņa starp Armēniju un Azerbaidžānu notiktu pēc principa "visi pret visiem". Pašlaik Krievijas, Armēnijas un Azerbaidžānas karavīri pārbauda sarakstus ar gūstekņu vārdiem.

Lavrovs arī paskaidroja, ka Kalnu Karabahas statuss apzināti nav minēts 2020. gada 9. novembra trīspusējās vienošanās.

"Kas attiecas uz statusu, tad Kalnu Karabahas statuss nav minēts 9. novembra līgumā. Tas ir darīts apzināti. Savukārt teritorija, kurā izvietoti Krievijas mierneši, ir Krievijas miera kontingenta atbildības zona," norādīja Lavrovs.

Tāpat ministru jautāja, vai KF neplāno pievienot Kalnu Karabahu Krievijas Federācijai, un par to, vai pastāv kādi slepeni protokoli, kas tika parakstīti kopā ar 9. novembra vienošanām.

Lavrovs noraidīja abus pieņēmumus.

"Kas attiecas uz eksotisku pieņēmumu par to, ka Kalnu Karabaha varētu tikt pievienota Krievijas Federācijai. Ziniet, kā es saprotu, neviens nav atzinis Kalnu Karabahas neatkarību, tai skaitā Armēnijas Republika. Mums pat tuvu tādu domu nav," sacīja ministrs.

"Slepeno protokolu nav, un es neredzu, kādas tēmas varētu kļūt par kaut kādu noslēpumu tēmām," sacīja ministrs.

Ukraina

Kijeva nepilda Minskas vienošanās un vienošanās par Donbasu "Normandijas formātā", turklāt Kijevas pārstāvji paziņo, ka šīs vienošanās nav jāpilda vai jāpilda tikai daļēji, paziņoja Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Piemēram, Kijeva ievilcina gūstekņu apmaiņu ar pašpasludinātajām DTR un LTR pēc iepriekš saskaņotās formulas "visi pret visiem".

Pēc viņa domām, tā galvenais iemesls ir tāds, ka Berlīne un Parīze nespēj ietekmēt Kijevu.

"Manuprāt, galvenais ir saprast, ko domā franči un vācieši. Kad uz mūsu daudzajām vēstulēm, tostarp manām vēstulēm, kurās mēs aicinām saukt Kijevas pārstāvjus pie prāta sarunās ar Donbasu, viņi vienkārši paslēpjas, kā pie mums mēdz teikt, zem sakārņa. Publiski neko nepaziņo. Ja pastāv tādas direktīvas, ka nedrīkst aizvainot valsti, Ukrainas vadību, ar kuru ir saistīta viena no cerībām apturēt Krieviju, tas ir jāpasaka skaidri un gaiši. Tad mēs pavisam citādi veidosim savas darbības šajā virzienā," paziņoja Lavrovs.

Ministrs kārtējo reizi uzsvēra, ka Maskava neredz citu situācijas noregulēšanas ceļu Donbasā, kā vien Minskas protokolu izpildi, KF piedalās darbā pie rīcības plāna šajā virzienā.

Vakcinācija

Sergeja Lavrova preses konferences pēdējais jautājums bija par to, vai viņš plāno vakcinēties pret koronavīrusu. KF ĀM vadītājs atbildēja, ka jau pārslimojis ar Covid-19 vieglā formā un viņam ir izveidojušās antivielas. Tomēr, ja ārsti viņam tomēr rekomendēs vakcinēties, viņš pieņems lēmumu, ņemot vērā speciālistu viedokli.

"Nesen uzzināju, ka speciālisti pat tiem, kuri pārslimojuši, tomēr iesaka vakcinēties. Es par to uzzināju vakar, parunāšu ar ārstiem," teica Lavrovs.

98
Tagi:
Lavrovs
Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs

"Nelikt mieru pārkāpējam": Lavrovs par krievu žurnālistu aizstāvēšanu Latvijā

50
(atjaunots 09:52 19.01.2021)
Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzskata, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesa var izskatīt sūdzības par situāciju saistībā ar Krievijas žurnālistu stāvokli Rietumu valstīs.

RĪGA, 19. janvāris - Sputnik. Krievija turpinās panākt starptautisko institūciju konkrētu rīcību situācijā ar Sputnik un Baltnews žurnālistiem Latvijā. Paralēli Krievijas puse plāno piesaistīt nevalstiskās organizācijas, kuras var griezties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) un citās tiesās, paziņoja Krievijas Federācijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, atbildot uz žurnālistes Allas Berezovskas jautājumu, kuru kopā ar citiem decembrī aizturēja Latvijas VDD.

Krievvalodīgie žurnālisti, tostarp arī portālu Baltnews un Sputnik Latvija ārštata autori, decembra sākumā tika aizturēti, nopratināti un atlaisti pret parakstu par lietas materiālu neizpaušanu, viņiem aizliegts izbraukt no valsts.

Žurnālistiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar Latvijas Krimināllikuma 84. pantu – par Eiropas Savienības sankciju režīma pārkāpšanu, kas paredz sodu – no naudas soda līdz brīvības atņemšanai. Pēc nopratināšanas žurnālistiem aizliegts pamest valsti. Viņiem var draudēt sods – no naudas soda līdz brīvības atņemšanai. Sputnik Latvija un Baltnews ir saistīti ar starptautisko ziņu aģentūru "Rossija segodņa", kuras ģenerāldirektors Dmitrijs Kiseļovs iekļauts ES sankciju saraksta. Individuālās sankcijas nevar tikt attiecinātas uz visiem, kas sadarbojas ar mediju holdingu.

Ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs atbildot uz Allas Berezovskas jautājumu par to, kāpēc starptautiskās tiesiskās aizsardzības organizācijas nereaģēja uz krievvalodīgo žurnālistu aizturēšanas un kratīšanas kliedzošu faktu Latvijā, paziņoja, ka tās "parasti raksta vēstules", jo, lai gan arī ziņo par to atklāti, tomēr nevar piekrist šādai varas iestāžu rīcībai. Tomēr Krievija no šīm institūcijām — gan no ANO, gan no Eiropas Padomes, gan no EDSO — vēlas panākt, lai tiktu iesaistīti konkrēti mehānismi no attiecīgajām konvencijām, kuri pieprasa no attiecīgās valsts novērst šādus pārkāpumus, kā arī mehānismi, kuri prasa "nelikt mieru pārkāpējam, kamēr pārkāpums nav novērsts".

"Taču te, protams, mūsu kolēģi no daudzpusējām institūcijām ir daudz mazāk noskaņoti cīnīties par patiesību, kad runa ir par masu informācijas līdzekļiem krievu valodā. Lai gan Latvijas gadījumā, kā es saprotu, krievu valoda ir vai nu dzimta, vai nu tajā domā un to izmanto gandrīz puse iedzīvotāju, precīzāk 40%. Un lai šādi izpaust savu necieņu pret saviem tautiešiem – te ir jābūt specifiskai politiskai orientācijai," sacīja Lavrovs.

Pēc viņa teiktā, Krievija turpinās panākt "adekvātu darbību" no starptautiskajām struktūrām, turklāt paralēli Maskavai vēlas piesaistīt nevalstiskās organizācijas, kurām ir visi iemesli vērsties tiesās, bet zaudēšanas gadījumā – ECT.

"Tā (ECT – red. piez) pāris reižu saskāries ar plašsaziņas līdzekļu tēmu, lai gan tādu precedentu nebija. Taču nesen tādi precedenti parādījās attiecībā uz tiem pārmetumiem, ko izteica Rietumi Krievijas plašsaziņas līdzekļu adresē. Tāpēc ECT ir jāizskata situācija, kuru pat nav iespējams interpretēt divējādi, tā ir tik acīmredzama, ka es nedomāju, ka tiesai tā būs ilgi jāizskata, pirms pasludināt spriedumu," sacīja Lavrovs.

Tāpat viņš piebilda, ka Krievija strādā un turpinās strādāt ar juristiem, kuri specializējas starptautiskajās tiesībās, lai aizsargātu žurnālistus Latvijā, kā arī piesaistīs Tautiešu atbalsta un tiesību aizsardzības fondu.

Nobeigumā Lavrovs izsaka atbalstu Sputnik un Baltnews žurnālistiem, ne tikai tāpēc, ka tie ir Krievijas mediji, bet arī tāpēc, ka jebkuras valsts pilsoņiem ir tiesības uz alternatīviem informācijas avotiem.

"Piekļuvi informācijai garantē gan daudzi EDSO lēmumi, gan Starptautiskais pakts par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām," sacīja Lavrovs.

50
Tagi:
Sergejs Lavrovs, žurnālistu vajāšana
Pēc temata
Latvijas ĀM uzskata krievu žurnālistu vajāšanu par valsts iekšējo lietu
Krievijas VD deputāts: Latvija pārkāpusi visas robežas attiecībās ar Krieviju
"Varasvīri grib, lai cilvēki baidītos": Lindermans par žurnālistu vajāšanu Latvijā
"Izņēma visu, ko varēja": Jakovļevs pastāstīja par kratīšanu, apsūdzībām un VDD mērķiem
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

0
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

0
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas