Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins par NATO izdevumu palielināšanu: pret ko karot taisāties?

128
(atjaunots 16:05 31.05.2017)
Vladimirs Putins nosauca NATO aizsardzības izdevumu palielināšanas plānus par pretrunīgiem, ņemot vērā vārdus par nepieciešamību uzlabot attiecības ar Krieviju.

RĪGA, 31.maijs — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins savas vizītes laikā Francijā sniedza izvērstu interviju avīzei Figaro, kurā viņš komentēja svarīgākos starptautiskos jautājumus — NATO aktivitātes pieaugumu, konfliktus Sīrijā un Ukrainā, kā arī izklāstīja savu redzējumu par Krievijas attiecībām ar Eiropas Savienību un Ameriku, vēsta Sputnik Igaunija un RIA Novosti.

Perspektīvas pastāv tikai sadarbībā

Eiropai nav jāizdomā mītiski Krievijas draudi, bet gan jāpadomā par sadarbību visos jautājumos, ieskaitot drošību, paziņoja Putins izdevumam Figaro.

"Es domāju, ka mēs visi gribam būt drošībā, mierā, labklājībā, mēs visi vēlamies sadarbību. Tātad nevajag izdomāt neko lieku, nevajag izdomāt mītiskus krievu draudus, kaut kādus hibrīdkarus un tamlīdzīgas lietas. Paši izdomājat, un pēc tam paši sevi biedējat, un uz tā pamata vēl arī formulējat politikas perspektīvas," — atzīmē Krievijas līderis.

"Kāda ir šodienas galvenā problēma drošības jomā? Terorisms. Eiropā spridzina, Parīzē spridzina, Krievijā spridzina, Beļģijā spridzina, Tuvajos Austrumos notiek karš. Lūk par ko ir jādomā. Taču te vēl aizvien tiek prātots par to, kādus draudus rada Krievija," — uzsvēra Putins.

Viņš atgādināja, ka pēc terorakta Parīzē Krievijā ieradās toreizējais Francijas prezidents Fransuā Olands.

"Mēs ar viņu vienojāmies par konkrētiem soļiem. Pie Sīrijas krastiem tika nosūtīts aviācijas kuģis "Šarls de Golls". Pēc tam Fransuā aizbrauca uz Vašingtonu, un viss, "Šarls de Golls" pagriezās un devās kaut kur Suecas kanāla virzienā. Un mūsu reālā sadarbība ar Franciju beidzās, tā arī nesākoties," — paskaidroja Putins.

Pret ko karot taisāties?

Pēc Putina vārdiem, NATO aizsardzības izdevumu palielināšanas plāni izskatās pretrunīgi, ņemot vērā vārdus par nepieciešamību uzlabot attiecības ar Krieviju. "Labi zināms, ka Savienotās Valstis šodien tērē militārajai nozarei vairāk nekā visu pasaules valstu aizsardzības budžeti kopsummā. Tāpēc es ļoti labi saprotu Savienoto Valstu prezidentu, kad viņš saka, ka grib daļu šī izdevumu sloga nodot saviem NATO sabiedrotajiem," — teica Putins, nosaucot šādu pieeju par "saprotamu un pragmatisku".

"NATO samitā runāja par to, ka NATO grib izveidot labas attiecības ar Krieviju. Priekš kam tad jāpalielina militārie izdevumi? Pret ko karot taisāties? Šeit ir dažas iekšējas pretrunas," —atzīmēja Krievijas prezidents.

"Lai NATO tiek skaidrībā, kam un par ko cik jāmaksā, mūs tas īpaši neuztrauc. Mēs nodrošinām savu aizsardzību, darām to droši, ar nākotnes perspektīvu, mēs esam pārliecināti par sevi," — paziņoja Putins.

Sīrija un Ukraina

Ukrainas konflikta jautājumā Krievijas prezidents Vladimirs Putins atgādināja, ka par visu problēmu avotu ir kļuvusi "nekonstitucionālā varas pārņemšana ar spēku Kijevā 2014.gadā".

Apšaudes sekas Doņeckā
© Sputnik / Сергей Аверин

"Lūk kur ir visu problēmu avots. Pats galvenais, kas ir jāizdara — visām konflikta pusēm ir jāatrod sevī spēkus vienoties un, vispirms, esmu par to pārliecināts, bumba, kā mēdz teikt, ir oficiālo Kijevas varasiestāžu pusē. Viņiem ir vispirms jāparūpējas par to, kā tiek pildītas Minskas vienošanās," — uzsvēra Krievijas prezidents.

Viņš piebilda, ka, otrkārt, ir jāievieš likums par Donbasa republiku īpašo stāvokli.

"Likums ir pieņemts, taču joprojām nav stājies spēkā. Pieņemts likums par amnestiju, Prezidents to nav parakstījis. Minskas protokolos teikts, ka ir nepieciešams veikt šo neatzīto republiku teritoriju sociālo un ekonomisko reabilitāciju. Tā vietā, tieši otrādi, tiek ieviesta blokāde," — piebilda Putins.

Viņš uzsvēra, ka blokādi atbalstījis viņa kolēģis Ukrainā — Petro Porošenko.

Sīrijas jautājumā īpaši tika apspriesta ķīmisko ieroču izmantošana un drošības zonu izveide.

Pēc Putina vārdiem nekādu pierādījumu par Bašara Asada režīma izmantotajiem ķīmiskajiem ieročiem nav, un, domājams, incidents ar indīgo vielu izmantošanu ir provokācija. Putins paskaidroja, ka pēc incidenta Idlibas provincē Krievija piedāvāja amerikāņu partneriem un visiem, kam tas liktos saprātīgi, veikt lidlauka inspekciju, no kura it kā pacēlās lidmašīnas ar ķīmiskajiem ieročiem. Mūsdienu kontroles līdzekļi noteikti fiksētu ķīmisko ieroču izmantošanas pēdas, uzsvēra Putins.

Viņš atzīmēja, ka "visi atteicās veikt šādu pārbaudi", tāpat kā tās vietas pārbaudi, kur it kā esot noticis ķīmisko ieroču uzbrukums.

"Manuprāt, tas bija darīts tikai ar vienu nolūku — paskaidrot, kādēļ pret Asadu ir jāizmanto papildu ietekmēšanas pasākumi, tostarp militāra rakstura soļi," — paziņoja Putins.

Tāpat prezidents nosauca divus ļoti svarīgus soļus situācijas stabilizēšanai Sīrijā. Pirmkārt, viņš atzīmēja, ka, sadarbojoties ar Turciju un Irānu, kā arī ar SAR valdību, Sīrijā izdevies panākt apšaudes pārtraukšanu.

Viņš atzīmēja, ka par otru ne mazāk svarīgu soli kļuva vienošanās par tā saucamo deeskalācijas zonu izveidi.

Pēc viņa vārdiem, tagad ir svarīgs cits uzdevums: jāvienojas par šo zonu robežu un par to, kā tajās funkcionēs varas iestādes, kā tiks organizēti šo deeskalācijas zonu sakari ar ārējo pasauli.

"Bija ļoti grūti vienoties par šādu virzienu ar amerikāņiem. Starp citu, pēdējā laikā mēs tomēr esam pamanījuši noteiktu izkustēšanos, ir praktiski rezultāti. Es runāju ar prezidentu Trampu pa telefonu, viņš kopumā atbalstīja ideju par deeskalācijas zonu izveidi," — teica Putins.

Viņš piebilda, ka šobrīd tiek apdomāts tas,"kā nodrošināt visu Sīrijas dienvidu reģiona valstu intereses, ņemot vērā visu valstu bažas, kurām šajā reģionā ir noteiktas problēmas, tiešāk sakot Jordānijā, Izraēlā un arī Sīrijā".

128
Pēc temata
Krievija ASV triecienus Sīrijā uzskata par agresiju pret suverēnu valsti
Krievija uzskata: ANO misijas secinājumi par ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā nav pārliecinoši
Tramps nosauca Krieviju par draudiem, un aicinājis dalībvalstis veikt iemaksas alianses budžetā
NATO izstrādās nacionālos plānus aizsardzības izdevumu palielināšanai
COVID-19

Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem

11
(atjaunots 13:27 04.08.2020)
Testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus; tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais pētnieciskais centrs plāno uzsākt vakcīnas pret Covid-19 testēšanu uz bērniem nākamā gada janvārī-februārī, paziņoja RIA Novosti centra direktors Aleksandrs Gincburgs.

"Mēs pašlaik šo dokumentu paketi sākām izstrādāt, jo nekad institūts nav veicis izmēģinājumus uz bērniem. <…> Pediatri zina šīs īpatnības, un kopā ar viņiem mēs šobrīd rakstām dokumentu paketi, kurus prezentēsim Veselības ministrijai, lai to var veikt uz bērniem, taču tikai pēc tam, kad mēs pabeigsim visus pētījumus uz cilvēkiem," pateica Gincburgs.

Pēc viņa sacītā, testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus. Tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi

Iepriekš Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško paziņoja par N. Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskā centra izstrādātās vakcīnas pret koronavīrusu klīnisko izmēģinājumu pabeigšanu.

Viņš uzsvēra, ka varasiestādes grasās uzsākt masveida vakcināciju oktobrī. Pirmām kārtām potes veiks īpašo grupu pārstāvjiem: mediķiem un skolotājiem.

Speciālisti izstrādāja preparātu sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. Jūlija beigās no militārā hospitāļa izrakstīja otro 20 brīvprātīgo grupu. Katram no viņiem izstrādājās imūnā atbilde, nekādas blaknes vai kontrindikācijas netika atklātas.

Tāpat vakcīnas klīniskos pētījumus uzsācis centrs "Vektor", tas plāno uzsākt ražošanu novembrī.

11
Tagi:
koronavīruss, vakcīna
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Rietumi cieš sakāvi Covid-19 vakcīnas izstrādes sacensībās
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju

Izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde: Krievijas vakcīna pret Covid-19 devusi rezultātu

16
(atjaunots 10:42 04.08.2020)
Beidzamā brīvprātīgo izmeklēšana, kuri testē vakcīnu pret koronavīrusu Burdenko slimnīcā, parādījusi acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem dalībniekiem.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Brīvprātīgajiem, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumā, izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde, pie tam nekādas blaknes organisma darbā nav atklātas, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrijā, vēsta RIA Novosti.

Burdenko slimnīcā notika beidzamā brīvprātīgo medicīniskā apskate, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu klīniskajos pētījumos, kurus Aizsardzības ministrija veica sadarbībā ar Gamaleja vārdā nosaukto Nacionālo epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecisko centru. Viņiem visiem pirms 42 dienām tika veikta pirmā vakcinācija.

"Pētījumu rezultāti skaidri parādīja acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem brīvprātīgajiem, kura tika saņemta vakcinācijas rezultātā. Nekādi blakusefekti vai novirzes brīvprātīgo organismā nav atklātas," paziņoja militārajā institūcijā.

Tādējādi, veikto pētījumu dati ļauj runāt par vakcīnas drošumu un labo pārnesamību, kuru izveidoja Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskais centrs sadarbībā ar Krievijas Aizsardzības ministriju.

Eksperimenta gaitā, kurš ilga no 3. jūnija līdz 20. jūlijam, brīvprātīgie atradās nepārtrauktā Burdenko slimnīcas ārstu uzraudzībā.

Pasaules Veselības organizācija 11. marta pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 18,4 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 697 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 11,6 miljoni izveseļojās.

Iepriekš, sapulcē par sanitāri epidemioloģisko situāciju Krievijā vicepremjere Tatjana Goļikova paziņoja, ka vislielākās perspektīvas Krievijā šobrīd ir divām vakcīnām pret koronavīrusu – Gamaleja centra un Novosibirskas zinātniskā centra "Vektor" izstrādās vakcīnas. Pirmās vakcīnas reģistrācija ir plānota augustā, savukārt ražošana – septembrī, "Vektor" vakcīnu, pēc viņas sacītā, paredzēts piereģistrēt septembrī ar ražošanu oktobrī.

Vakar, 3. augustā, Krievijas Tiešo investīciju fonda (KTIF) vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka KTIF sagaida Krievijā pirmās vakcīnas pret koronavīrusu Covid-19 reģistrāciju 10 dienu laikā.

16
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
Covid-19 netraucē Latvijas iedzīvotājiem priecāties par dzīvi
Jaunu Covid-19 gadījumu skaits nav galvenais: kādos apstākļos atgriezīs ierobežojumus
Dārzeņi. Foto no arhīva

Kur lai liek dārzeņus: Latvijas zemnieki baidās no tālmācībām

0
(atjaunots 18:59 04.08.2020)
Latvijas zemnieki nezin, vai spēs šoruden un šoziem piegādāt produktus skolām, ja tās atkal pāries pie tālmācībām.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Latvijas skolu pāriešanas varbūtība pie tālmācībām šoruden biedē ne tikai skolēnu vecākus, bet arī zemniekus, vēsta Latgales reģionālā televīzija.

Pagājušajā nedēļā Latvijas valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto plānu, pēc kura skolās un citās mācību iestādēs sāksies jaunais mācību gads. Tas ietver sevī dažādus rīcības variantus, atkarībā no epidemioloģiskās situācijas attīstības, tostarp – pilnu pāreju pie tālmācībām.

Pēdējais variants var radīt būtiskus zaudējumus Latvijas zemniekiem, kuri piegādā izglītības iestādēm dārzeņus. Tā jau notika šī gada pavasarī – martā gandrīz pilnībā izzuda piegādes sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem un izglītības iestādēm, kā dēļ kopējais nozares kritums sasniedza 70-90%.

Rūtai Ķipurei ir sava zemnieku saimniecība – "Lukstiņmājas" Rēzeknes novadā. Šī sezona ir izdevusies laba – gan lietus, gan saule, tādēļ raža solās būt laba. Viņas ģimene strādā uz aptuveni 100 hektāriem, audzē dārzeņus un graudaugus.

"Skaisti sīpoli, laba burkānu raža, visā kopumā labi. Raža būs, galvenais, kur to pārdot," pateica Ķipure.

Viņai ir līgums par dārzeņu piegādi ar skolām Rēzeknē, Līvānos, Varakļānos un Ludzā. Taču šopavasar, ārkārtējās situācijas režīmā, dārzeņi palika noliktavā.

"Ļoti, ļoti daudz. Tonnās nemērījām (…), vienkārši izmetām, utilizējām, jo nevienam nevajadzēja. Pārāk zemas cenas," pastāstīja Ķipure.

Speciālisti iesaka nemest ārā dārzeņus, bet gan ziedot pansionātiem, dzīvnieku patversmēm, sadarboties ar sociālajiem dienestiem. Savukārt zemnieki saka, ka gadījumā, ja skolas būtu atvērušās, produkcija atkal būtu nepieciešama.

"Dzirdēju, ka skolas strādās ierastā režīmā, dotajā brīdī tā. Ir bailīgi, jo piegādes ir jāveic cauru gadu, bet viena lieta ir atvest uz skolu, un cita – saglabāt preci, tas ir grūti," saka Ķipure.

Vēl šī gada aprīlī Zemkopības ministrija izstrādāja atbalsta programmu 45,5 miljonu eiro apmērā. No šīs summas 2,5 miljoni eiro ir paredzēti zemnieku saimniecībām, kuras nodrošina pārtikas produktus skolām un bērnudārziem.

0
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Cilvēki izvēlēsies pabalstu: fermeri neatradīs strādniekus septembrī par 800 eiro
Lieta ir cenā: fermeri un veikali vienojās virzīt vietējās preces, taču ar to ir par maz
Euronews: kas vāc zemenes Eiropas laukos