ZRS S-400 Triumfs

Krievijas AM informē par bruņojuma uzlabošanu Rietumu kara apgabalā un Piemaskavā

107
(atjaunots 09:47 12.01.2017)
Maskavas un Krievijas rūpniecības rajona pretgaisa aizsardzības sistēmā dežūru sācis jauns zenītraķešu sistēmas komplekts "Triumfs".

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Jaunais zenītraķešu sistēmas (ZRS) komplekts "Triumfs" sācis dežūru Piemaskavas apgabalā, informē Krievijas Aizsardzības ministrija.

"Trešdien, 11. janvārī, Gaisa kosmisko spēku Pretgaisa aizsardzības Piemaskavas vienību zenītraķešu pulka kaujas nodaļas, kuru bruņojumu papildinājis zenītraķešu sistēmas "Triumfs" pulka komplekts, sākuši Maskavas pilsētas un Krievijas centrālā rūpniecības rajona pretgaisa aizsardzības kaujas dežūras," — Aizsardzības ministrijas paziņojumu citē aģentūra RIA Novosti.

ZRS S-400 ieradās Piemaskavā no Kapustin Jar poligona Astrahaņas apgabalā pēc sākotnējo šaušanas treniņu sekmīga noslēguma.

Atzīmēts, ka aizvadītajā gadā S-400 bruņojumā saņēmuši četri zenītraķešu pulki. Vēl četri pulki nonāks Krievijas BS bruņojumā 2017. gadā.

ZRS S-400 "Triumfs" ir Krievijas tālās un vidējās darbības rādiusa zenītraķešu sistēma, kas BS bruņojumā uzņemta 2007. gadā. Tā paredzēta visu mūsdienīgo un perspektīvo gaisa un kosmiskā uzbrukuma līdzekļu iznīcināšanai.

Pēc rietumvalstu analītiķu domām, S-400 līdz ar tādām sistēmām, kā operatīvi taktiskie raķešu kompleksi "Iskanders" un "Bastiona" klases krasta apsardzes baterijas ir ļoti nozīmīgas Krievijas BS jaunajā koncepcijā, kas Rietumos pazīstama kā "Piekļuves lieguma zona". Tā paredz liegumu NATO karaspēkiem atrasties un pārvietoties sistēmu darbības rādiusa zonā.

Krievijas Rietumu kara apgabala bruņojuma uzlabošana

2017. gadā Rietumu kara apgabals saņems vairāk nekā 1500 jaunāko ieroču un militārās tehnikas vienību. Pirmās piegādes plānotas jau janvāra beigās, informēja RKA pārstāvis Igors Muginovs.

"2017. gadā Rietumu kara apgabala vienības un armijas daļas saņems vairāk nekā 1500 jaunāko ieroču un militārās tehnikas vienību," — pavēstīja Muginovs.

Viņš pastāstīja, ka RKA Gaisa kara spēku un pretgaisa aizsardzības apvienība saņems frontes aviācijas lidmašīnas un armijas aviācijas helikopterus, tostarp arī iznīcinātājus Su-35 un Su-30SM, iznīcinātājus-bumbvedējus Su-34, kaujas helikopterus Ka-52, Mi-28UB un Ka-27.

Baltijas jūras kara bāzes kaujas akvalangistu treniņi
© Sputnik / Игорь Зарембо

Muginovs uzsvēra, ka turpmāk RKA zenītraķešu vienību bruņojumā nonāks kompleksi S-400 "Triumfs", bet armijas pretgaisa aizsardzības vienības saņems "Buk-MZ".

Pie tam motorizēto strēlnieku, artilērijas un tanku vienības tiks pastiprinātas ar modernizētajiem tankiem T-72BZ, pašgājējām artilērijas iekārtām un realtīvajām zalves uguns sistēmām "Tornado-G". Turpināsies arī sakaru, radioelektroniskās cīņas, inženiertehnisko karaspēku un īpašo uzdevumu vienību bruņojuma uzlabošana.

107
Tagi:
Krievijas Aizsardzības ministrija, S-400, Krievija
Pēc temata
Rusofobijas briesmas
Rusofobijas briesmas 2
Zenītraķešu kompleksi S-400 sākuši dežūru Krievijas ziemeļrietumos
Pēkšņa pārbaude: sakarnieki pilda savu uzdevumu, NATO ceļ trauksmi
COVID-19

Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem

19
(atjaunots 13:27 04.08.2020)
Testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus; tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais pētnieciskais centrs plāno uzsākt vakcīnas pret Covid-19 testēšanu uz bērniem nākamā gada janvārī-februārī, paziņoja RIA Novosti centra direktors Aleksandrs Gincburgs.

"Mēs pašlaik šo dokumentu paketi sākām izstrādāt, jo nekad institūts nav veicis izmēģinājumus uz bērniem. <…> Pediatri zina šīs īpatnības, un kopā ar viņiem mēs šobrīd rakstām dokumentu paketi, kurus prezentēsim Veselības ministrijai, lai to var veikt uz bērniem, taču tikai pēc tam, kad mēs pabeigsim visus pētījumus uz cilvēkiem," pateica Gincburgs.

Pēc viņa sacītā, testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus. Tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi

Iepriekš Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško paziņoja par N. Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskā centra izstrādātās vakcīnas pret koronavīrusu klīnisko izmēģinājumu pabeigšanu.

Viņš uzsvēra, ka varasiestādes grasās uzsākt masveida vakcināciju oktobrī. Pirmām kārtām potes veiks īpašo grupu pārstāvjiem: mediķiem un skolotājiem.

Speciālisti izstrādāja preparātu sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. Jūlija beigās no militārā hospitāļa izrakstīja otro 20 brīvprātīgo grupu. Katram no viņiem izstrādājās imūnā atbilde, nekādas blaknes vai kontrindikācijas netika atklātas.

Tāpat vakcīnas klīniskos pētījumus uzsācis centrs "Vektor", tas plāno uzsākt ražošanu novembrī.

19
Tagi:
koronavīruss, vakcīna
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Rietumi cieš sakāvi Covid-19 vakcīnas izstrādes sacensībās
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju

Izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde: Krievijas vakcīna pret Covid-19 devusi rezultātu

24
(atjaunots 10:42 04.08.2020)
Beidzamā brīvprātīgo izmeklēšana, kuri testē vakcīnu pret koronavīrusu Burdenko slimnīcā, parādījusi acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem dalībniekiem.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Brīvprātīgajiem, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumā, izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde, pie tam nekādas blaknes organisma darbā nav atklātas, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrijā, vēsta RIA Novosti.

Burdenko slimnīcā notika beidzamā brīvprātīgo medicīniskā apskate, kuri piedalījās vakcīnas pret koronavīrusu klīniskajos pētījumos, kurus Aizsardzības ministrija veica sadarbībā ar Gamaleja vārdā nosaukto Nacionālo epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecisko centru. Viņiem visiem pirms 42 dienām tika veikta pirmā vakcinācija.

"Pētījumu rezultāti skaidri parādīja acīmredzamas imūnās atbildes klātbūtni visiem brīvprātīgajiem, kura tika saņemta vakcinācijas rezultātā. Nekādi blakusefekti vai novirzes brīvprātīgo organismā nav atklātas," paziņoja militārajā institūcijā.

Tādējādi, veikto pētījumu dati ļauj runāt par vakcīnas drošumu un labo pārnesamību, kuru izveidoja Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskais centrs sadarbībā ar Krievijas Aizsardzības ministriju.

Eksperimenta gaitā, kurš ilga no 3. jūnija līdz 20. jūlijam, brīvprātīgie atradās nepārtrauktā Burdenko slimnīcas ārstu uzraudzībā.

Pasaules Veselības organizācija 11. marta pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 18,4 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 697 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 11,6 miljoni izveseļojās.

Iepriekš, sapulcē par sanitāri epidemioloģisko situāciju Krievijā vicepremjere Tatjana Goļikova paziņoja, ka vislielākās perspektīvas Krievijā šobrīd ir divām vakcīnām pret koronavīrusu – Gamaleja centra un Novosibirskas zinātniskā centra "Vektor" izstrādās vakcīnas. Pirmās vakcīnas reģistrācija ir plānota augustā, savukārt ražošana – septembrī, "Vektor" vakcīnu, pēc viņas sacītā, paredzēts piereģistrēt septembrī ar ražošanu oktobrī.

Vakar, 3. augustā, Krievijas Tiešo investīciju fonda (KTIF) vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka KTIF sagaida Krievijā pirmās vakcīnas pret koronavīrusu Covid-19 reģistrāciju 10 dienu laikā.

24
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
Covid-19 netraucē Latvijas iedzīvotājiem priecāties par dzīvi
Jaunu Covid-19 gadījumu skaits nav galvenais: kādos apstākļos atgriezīs ierobežojumus

Latvijā pieaug saslimstība ar Covid-19: atvērtas robežas liek sevi manīt

0
(atjaunots 12:09 05.08.2020)
Latvijā reģistrēts neliels Covid-19 saslimstības pieaugums, visvairāk inficēto ieradušies no ārzemēm.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 2212 koronavīrusa testi, atklāti 8 jauni inficēšanās gadījumi, paziņoja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, pieci cilvēki, kuriem ir atklāts Covid-19, ieradās no ārzemēm (Lielbritānija, Baltkrievija, Serbija, Nīderlande), vēl ar trīs inficētajiem tiek strādāts, lai iegūtu papildu informāciju un noteiktu inficēšanās ķēdes.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 206 080 Covid-19 izmeklējumi, 1257 testi izrādījušies pozitīvi, 1070 izveseļojās, 32 nomita.

Pēdējo 24 stundu laikā neviens ar Covid-19 inficētais nav nogādāts slimnīcā. Stacionāros turpina ārstēties seši pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. No slimnīcām ir izrakstīts 191 pacients, kurš ārstējās no Covid-19.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir atklāti vairāk nekā 18,7 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 704 tūkstoši cilvēku nomira un gandrīz 12 miljoni izveseļojās.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē