Sputnik un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana

"Dārgā CIP! Tēma nav vispusīgi izskatīta"

65
(atjaunots 22:05 09.01.2017)
Pielikums "Kremļa TV cenšas ietekmēt politiku un palielināt neapmierinātību ASV" aizņem sešas no amerikāņu izlūkdienestu ziņojuma 14 lapām.

ASV izlūkdienesti (CIP, NDA un FIB) veltījuši aģentūrai Sputnik un telekanālam RT gandrīz pusi ziņojuma par "Krievijas iejaukšanos" vēlēšanās. Sputnik un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana komentēja publicēto ziņojumu.

Dārgā CIP! Tas, ko jūs te esat sarakstījuši, nekur neder. Tēma nav vispusīgi izskatīta, nav nosaukti avoti, izlūkošanas dati ir novecojuši un/vai nepatiesi, referāts noformēts skolas līmenī. Mūsu izlūku skolā par tādu haltūru jūs ar žagariem dabūtu. Starp citu, sāpīga lieta.

Laikam jau nāksies uzņemties pār jums draudzīgu šefību. Te jums būs daži pamata fakti, ko nekaitētu izmantot jūsu kļūdu labojumā.

Fakti ir pārbaudīti, pierādījumu – vesela kaudze. Kļūdu labojumā katrs fakts akurāti jāpārraksta trīs reizes, bez ķēpājumiem un kļūdām, glītā rokrakstā. Pēc svētkiem pasniedzējs pārbaudīs! 

2001. gadā, kad man bija 21 gads, rakstīju par vēlēšanām Krimā. Tolaik pussalā, tiesa, tāpat kā vienmēr, bija jūtams ļoti spēcīgs prokrievisks noskaņojums. Pēc divas nedēļas ilgā komandējuma tas mazumā negāja. Secinājumus varat izdarīt paši.

"Sputnik" bijušās PSRS teritorijā vada mans vietnieks, bijušais civilvīrs Andrejs Blagodirenko. Šo darbu piedāvāju pēc mūsu pašķiršanās. Viņa vadībā "Sputnik" ieņēma līdera pozīcijas no auditorijas viedokļa savās valstīs. Tā nu ir zinātniski pierādīts, ka krievu propaganda tiek nodota dzimumsakaru ceļā. Secinājumus varat izdarīt paši.

Vairākas reizes esmu tikusies ar Džulianu Asanžu. To var apstiprināt novērošanas kameras pie ieejas Ekvadoras vēstniecībā, kā arī manis pašas vieglprātīgi rakstītie tvīti. Tikšanās notika Londonā. London is the capital of Great Britain. Secinājumus varat izdarīt paši.

Telekanāls RT pirmais visu pasaules ziņu telekanālu vidū jau 2013. gadā sasniedza miljardu skatītu ierakstu YouTube. Ezim skaidrs, ka krievu hakeri jau tolaik uzlauza visus YouTube lietotājus, jo ezim nav saprotams, kā tāds skaits cilvēku var no brīvas gribas ņammāt krievu propagandu bez mārrutkiem un sinepēm. Secinājumus varat izdarīt paši. 

Aleksejs Gromovs patiešām ir mans kontakts Kremlī. Mūsu kontakti ir bieži, dažkārt – alkoholiski. Es dodu priekšroku vācu alum, viņš – krievu vodkai. Secinājumus varat izdarīt paši.

Reiz Aleksejs Gromovs atgriezās no meža ar sēnēm, pa ceļam apciemoja mani un atstāja grozu ar baravikām. Par to pārliecināsieties, ja pārbaudīsiet mūsu ciema videonovērošanas kameras. Pēc tam mani apciemoja kāds ASV Valsts departamenta darbinieks (ne bijušais). Par to varat pārliecināties turpat. Pacienāju darbinieku ar ceptām baravikām, nodevīgi iegalvojot, ka tas ir tradicionāls krievu ēdiens. Secinājumus varat izdarīt paši.

Pirms gada mēs rādījām, kā Obama un Kerijs pēc aiziešanas pensijā mājās skatīsies RT un raudās. Šo ierakstu varat sameklēt interneta informatīvajā tīmeklī. Šim nolūkam atliek tikai ierakstīt adresi latīņu burtiem adreses rindiņā, vai noklikšķināt, tas ir, nospiest peles pogu uz šīs saites. Secinājumus varat izdarīt paši.

Un pats pēdējais. Kad mani bija 15 gadi un nebija ne sakaru, ne naudas, es devos uz ASV mācīties skolēnu apmaiņas programmas ietvaros, ko apmaksāja amerikāņu nodokļu maksātāji. Jau tolaik nozīmīgs amerikāņu nodokļu maksātājs bija Donalds Tramps. Secinājumus varat izdarīt paši.

65
Pēc temata
ASV Nacionālajam izlūkdienestam dara raizes telekanāls RT
Eiropas Parlaments pret Sputnik un RT: eksperts par patiesajiem "propagandas apkarošanas" mērķiem
Džefs Monsons kanālā RT parādīs, kā noturēties politiskajos strīdos
KF ĀM

KF ĀM komentēja paziņojumus par radiācijas koncentrāciju virs Ziemeļeiropas

17
(atjaunots 17:34 04.07.2020)
Pagājušās nedēļas beigās vairākos medijos parādījās paziņojumi, ka jūnija sākumā Zviedrijas, Norvēģijas un Somijas kodola un radiācijas drošības iestādes fiksēja atmosfērā virs Ziemeļeiropas teritorijas paaugstinātu radioaktīvo izotopu koncentrāciju.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Apgalvojumi, ka Krievijas perspektīvo bruņojumu "Posejdon" un "Burevestņik" izmēģinājumi varēja kļūt par radiācijas fona palielinājuma iemeslu virs Ziemeļeiropas, ir absolūti nepamatoti, sacīja RIA Novosti KF ĀM vadītāja vietniek Sergejs Rjabkovs.

"Es, protams, pievērsu uzmanību šiem materiāliem, taču vēlos teikt, ka šis nav pirmais un ne pēdējais gadījums. Turpmāk mēs vēl redzēsim ne mazumu ieganstu, kad no Amerikas puses sekos informatīvi iepludinājumi, gan anonīmi, gan atbildīgo personu vārdā. Iepludinājumi sakarā ar mūsu turpinātajiem darbiem perspektīvu kodola savaldīšanas sistēmu attīstības nozarē," sacīja Rjabkovs, komentējot dažu rietumu mediju materiālus, kuros tiek apgalvots, ka radiācijas līmenis virs Ziemeļeiropas varēja pacelties "Posejdon" un "Burevestņik" izmēģinājumu dēļ.

"Protams, es kategoriski noliedzu šāda veida sasaistes kā absolūti nepamatotas. Tas ir propagandas elements, kopējo amerikāņu pūliņu elements, kuru mērķis ir iesēt nepārliecību, sevišķi eiropiešu vidū, saistībā ar notiekošo," piebilda Rjabkovs.

Viņš uzsvēra, ka Maskava piedāvāja un turpinās piedāvāt ASV "nodarboties ar mūsu perspektīvo sistēmu tematiku plašākā daudzu faktoru kontekstā, kuri ietekmē stratēģisko stabilitāti, ar uzsvaru uz tām perspektīvajām amerikāņu sistēmām, kuras rada ārkārtīgi destabilizējošu ietekmi uz visu situāciju".

"Amerikāņi zina mūsu uzskaitījumus, viņiem ir zināms par mūsu raizēm. Atšķirībā no ASV mēs izvēlamies darīt to proporcionāli un aiz aizvērtām durvīm, bet kolēģi iet pa citu ceļu, kurš līdzinās tam, kas notika pēdējo dienu laikā ar Afganistānas sižetu. Tā ir daļa no kopējā kursa un ar ieroču kontroles lietu tam visam nav nekāda sakara," nobeigumā sacīja Rjabkovs.

Iepriekš SAEA paziņoja, ka nelielais radioaktīvo izotopu koncentrācijas kāpums atmosfērā virs Ziemeļeiropas nerada draudus cilvēka veselībai un apkārtējai videi. Vairāk nekā 40 valstis, tostarp arī Krievija, paziņoja SAEA, ka to teritorijā nav reģistrēti notikumi, kuri spētu novest pie paaugstinātas radioizotopu koncentrācijas gaisā.

Pagājušās nedēļas beigās vairākos medijos parādījās paziņojumi, ka jūnija sākumā Zviedrijas, Norvēģijas un Somijas kodola un radiācijas drošības iestādes fiksēja atmosfērā virs Ziemeļeiropas teritorijas paaugstinātu radioaktīvo izotopu koncentrāciju, kuriem ir tā saucamā reaktorā izcelsme. Tāpat tika ziņots, ka, saskaņā ar Nīderlandes Nacionālā veselības un apkārtējās vides institūta (RIVM) aprēķiniem, šie izotopi it kā nāk no Krievijas puses un par notikušā iemeslu varēja kļūt degvielas elementa dehermetizācija kādas AES reaktorā.

Vēlāk Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka nekādu paziņojumu par draudiem vai avārijas situācijām, kuras varēja izraisīt paaugstināts radiācijas līmenis Krievijā, nav bijis, KF ir ideāla radiācijas drošības monitoringa sistēma.

17
Tagi:
radiācija
Pēc temata
Salaspils reaktors gadiem ilgi nesaņem pietiekamus līdzekļus. Likvidācija izmaksās vairāk
Rīdzinieki izmetuši atkritumos bīstamu radioaktīvu priekšmetu
Černobiļas mantojums: radiācijas avots, kas ir bīstamāks nekā pudelīte atkritumos
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā

9
(atjaunots 17:34 04.07.2020)
Balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā norisinājās no 25. jūnija līdz 1. jūlijam; par to pieņemšanu nobalsoja gandrīz 58 miljoni Krievijas pilsoņu.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem valsts Konstitūcijā, kurus vispārējā Krievijas balsojumā atbalstīja vairāk nekā trīs ceturtdaļas Krievijas vēlētāju, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Kremļa preses dienestu.

Šogad vēstījumā Federālajai sanāksmei Putins piedāvāja veikt virkni grozījumu valsts pamatlikumā. Pēcāk piedāvājumus izstrādāja speciāli izveidota darba grupa, pēc kā prezidents iesniedza attiecīgu likumprojektu izskatīšanai Valsts domē.

Parlamenta apakšpalāta 11. martā galīgajā lasījumā pieņēma prezidenta likumprojektu, tajā pašā dienā dokumentu atbalstīja Federācijas Padome, pēc kā to atbalstīja visu KF reģionu likumdevēju sapulces. 14. martā Putins parakstīja likumu par grozījumiem KF Konstitūcijā. Taču prezidents vairākkārt uzsvēra, ka izmaiņas stāsies spēkā tikai tādā gadījumā, ja tiks atbalstītas vispārējā Krievijas balsojumā.

Balsojums par grozījumiem KF Konstitūcijā norisinājās no 25. jūnija līdz 1. jūlijam. Pēc 100% protokolu apstrādes galīgā balsojuma dalībnieku aktivitāte sastādīja 67,97%. Par grozījumu pieņemšanu nobalsoja 77,92% (gandrīz 58 miljoni Krievijas pilsoņu), pret – 21,27% (aptuveni 16 miljoni cilvēku).

9
Tagi:
Konstitūcija, Vladimirs Putins
Pēc temata
Par spēcīgu Krieviju: KF pilsoņi Latvijā balso par grozījumiem Konstitūcijā
Kā Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā
Balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā: kā tas notika tuvo ārzemju valstīs
Eiropas Parlaments

Mediji: pandēmijas laikā tika aplaupīti Eiropas Parlamenta biroji Briselē

0
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Pēc Vācijas deputāta sacītā, notikušais ir "liels skandāls", par kuru nezināma iemesla dēļ visi klusē.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Vismaz pussimts Eiropas Parlamenta deputātu, atgriežoties savos birojos Briselē pēc ilgstošās prombūtnes marta vidū ieviestās karantīnas dēļ, atklāja, ka kāds ir rakņājies viņu kabinetos un papīros, daudziem ir pazuduši datori, planšetes un citas vērtīgas lietas, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz avīzi Politico.

Pēc deputāta no Vācijas Niko Semsrota sacītā, karantīnas laikā no viņa Briseles biroja ir iznesti divi klēpjdatori.

"Tas ir liels skandāls, un es nesaprotu, kādēļ visi par to klusē," paziņoja parlamentārietis, paužot sašutumu par EP drošības dienesta darbu.

"Mēs esam absolūti pārliecināti, ka zagļi mūsu prombūtnes laikā parakņājušies visās mūsu mantās, jo birojos ir liela nekārtība," piebilda viņš.

Politico raksta, ka EP preses dienesta pārstāvji apgalvo, ka ir informējuši parlamentāriešus par zādzību faktiem Briseles birojos jau aprīlī, ēkas iekšpusē un ārpusē tika pastiprināta apsardze, savukārt drošības dienests veic izmeklēšanu sadarbībā ar Beļģijas varasiestādēm.

Izdevums precizē, ka 2020. gadā Eiropas Parlaments plāno iztērēt savu biroju apsardzei vairāk nekā 23 miljonus eiro.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 11,2 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 529 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 6,3 miljoni izveseļojās.

0
Tagi:
Eiropas Parlaments