Maskava izvērtēs NATO darbības pirms Iskanderu izvietošanas

Maskava izvērtēs NATO darbības pirms "Iskanderu" izvietošanas

49
(atjaunots 15:56 01.07.2016)
Krievija vērīgi seko tam, kā pie tās robežām paplašināsies NATO spēki, informēja Krievijas pastāvīgais pārstāvis NATO Aleksandrs Gruško.

RĪGA, 1. jūlijs — Sputnik. Krievijas pastāvīgais pārstāvis NATO Aleksandrs Gruško paziņoja, ka kompleksu "Iskanders" izvietošanai Kaliņingradas apgabalā ierobežojumu nav, taču nepieciešama militārās situācijas analīze.

"Mums nav nekādu ierobežojumu no sistēmu izvietošanas viedokļa," – uzsvēra Gruško.

Viņš paskaidroja, ka Krievijai nāksies rūpīgi izanalizēt militāro situāciju un izvēlēties efektīvākos drošības pasākumus, kas ļaus uzlabot valsts aizsardzības spējas.

Aleksandrs Gruško piezīmēja, ka faktiski NATO ir izraudzījusies aukstā kara laiku drošības shēmas.

Aptauja

Stoltenbergs gaida pārrāvumu no NATO samita Varšavā. Ko jūs gaidāt?
 • Nevar izslēgt Trešā pasaules kara uzsākšanas
  18.6% (18)
 • Vēl vairāk alianses dalībvalstu
  9.3% (9)
 • Informācijas kara jauno vilni
  19.6% (19)
 • NATO pārliecināsies par to, kā ir visvarenākā un viss nomierināsies
  8.2% (8)
 • Nekas nemainīsies
  9.3% (9)
 • Esmu par mieru visā pasaulē
  27.8% (27)
 • Es tam nesekoju, priekš kam man tas ir vajadzīgs?
  7.2% (7)
Nobalsojuši: 2

"Nav ne mazāko šaubu par to, ka NATO rada jaunu militāro realitāti. Tādējādi alianse lielā mērā kaitē drošībai un stabilitātei reģionā, kas ilgus gadus no militārā viedokļa bija pats drošākais," – norādīja diplomāts.

Krievijas pastāvīgais pārstāvis NATO uzsvēra, ka Krievijas valdība vērīgi seko NATO spēku pieaugumam pie valsts robežām.

"Aina ir saprotama, tomēr atskanēja paziņojums, ka galīgo lēmumu NATO valstis pieņems samitā Varšavā. Līdz ar to ir acīmredzams, ka visi šie pasākumi, kas jāizvērtē kopumā, būtiski maina situāciju šajā Eiropas reģionā, kaitē drošībai, mazina stabilitāti un ne mazākajā mērā neatbilst Krievijas un NATO Pamataktam," – pavēstīja politiķis.

Dokuments, kas tika parakstīts 1997. gadā, nosaka, ka drošība šajā Eiropas reģionā tiks nodrošināta nevis uz militārā potenciāla nostiprināšanas rēķina, bet gan pateicoties militārās apturēšanas pasākumiem un atsakoties no lielu militāro spēku pastāvīgas dislokācijas.

Aleksandrs Gruško atzina, ka nepieciešama situācijas kompleksa analīze no militārā viedokļa.

"Runa ir ne tikai par četriem bataljoniem, kas tiks dislocēti Baltijas valstīs un Polijā saskaņā ar rotācijas principu. Jāņem vērā arī pastāvīgās, nepārtrauktās mācības, kas norit pie mūsu robežām," – norādīja diplomāts.

Gaidāmajā Ziemeļatlantijas alianses samitā Varšavā NATO dalībvalstis vēlas pieņemt lēmumu par nebijušu militārās klātbūtes paplašināšanu Austrumeiropas un Baltijas reģiona valstīs. Savas darbības NATO aizbildina ar nepieciešamību aizsargāties no šķietamajiem Krievijas draudiem.

Reģionā pēc rotācijas principa tiks dislocēti četri bataljoni (aptuveni tūkstoš karavīri bataljonā). NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs gaidāmos lēmumus uzskata par ļoti nozīmīgiem NATO attīstības stratēģijai.

Pie tam Maskava jau vairākkārt ir norādījusi, ka nav ieinteresēta panākt spriedzes eskalāciju ne Baltijas valstīs, ne citviet. Krievijas prezidents Vladimirs Putins atzīmēja, ka Krievija ir spiesta spert atbildes soļus pret NATO agresīvo retoriku un darbībām pie savām robežām.

49
Temats:
NATO samits Varšavā (31)
Pēc temata
Putins: Krievija ir spiesta reaģēt uz NATO agresīvo retoriku
Medvedevs brīdina par aukstā kara briesmām
Eksperts: NATO pie robežām draudus nerada, viņi neko nepanāks
Putinam žēl, ka ASV prezidenta vēlēšanās "Krievijas jautājums" kalpo par "tirgošanas rīku"
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

14
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

14
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

24
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

24
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija