Krievijas izlase dosies uz Olimpiskajām spēlēm nepilnā sastāvā. Foto no arhīva

Krievijas izlase dosies uz Olimpiskajām spēlēm nepilnā sastāvā

45
(atjaunots 11:48 23.06.2016)
Krievu vieglatlēti Olimpiskajās spēlēs nepiedalīsies, taču pārējiem izlases dalībniekiem vēl ir iespēja. Starptautiskā Olimpiskā komiteja neizmantoja kolektīvās atbildības principu un neatstādināja no Olimpiskajām spēlēm visu izlases komandu.

RĪGA, 23. jūnijs — Sputnik. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir nolēmusi neatstādināt visus Krievijas sportistus no 2016. gada Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, preses konferencē paziņoja organizācijas prezidents Tomass Bahs.

Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) pagājušajā nedēļā saglabāja Krievijas vieglatlētikas federācijas diskvalifikāciju par daudziem dopinga lietošanas gadījumiem, tātad Krievijas vieglatlēti joprojām netiks pielaisti starptautiskajās sacensībās. Samitā Lozannā SOK atbalstīja IAAF lēmumu.

SOK vadītājs Tomass Bahs norādīja, ka sankcijas tiks attiecinātas ne tikai uz vieglatlētiem, kuri pieķerti dopinga lietošanā, bet arī uz amatpersonām un ārstiem, kas iesaistīti pārkāpumos.

SOK lēmumam ir ieteikuma raksturs. Krievijas vieglatlētikas federācija izvērtē iespēju iesniegt sūdzību Sporta šķīrējtiesā Lozannā, lai apstrīdētu IAAF lēmumu. Arī katram sportistam ir tiesības iesniegt apelāciju.

Krievijas Valsts domē aizliegums piedalīties sacensībās sportistiem, kas nav saistīti ar dopingu, iepriekš tika nosaukts par "politisko ieroci no vēstures izgāztuves", kas pārkāpj atlētu tiesības un olimpiskās kustības principus.

Rio var bankrotēt līdz Olimpiskām spēlēm. Foto no arhīva
© REUTERS / ALKIS KONSTANTINIDIS

Otrdien SOK Lozannā organizēja īpašu apspriedi jautājumā par to, vai atsevišķi sportisti ir pelnījuši individuālu pieeju, vai viņiem nāksies uzņemties kolektīvu atbildību. Maijā Tomass Bahs pieļāva, ka no Olimpiskajām spēlēm, iespējams, tiks atstādināta visa Krievijas izlase.

"Krievijas Olimpiskā komiteja nav atstādināta. Ja ir sportisti, kas kvalificējušies (Olimpiskajām spēlēm – red.) viņi piedalīsies sacensībās kā Krievijas Olimpiskās komitejas komanda," – paskaidroja Bahs preses konferencē.

45
Pēc temata
Olimpisko spēļu uguns: pirmais lāpnesis, olīvkoka zars un baltais balodis
Divi latvieši vēlas doties uz Olimpiādi airu laivā
Dopinga lietošanā pieķertos Krievijas sportistus nelaidīs uz Olimpiskajām spēlēm
Noraidīts zinātnieku lūgums atlikt vai atcelt Olimpiskās spēles