Pretgaisa aizsardzības karaspēku raķešu izmēģinājumi. Foto no arhīva

Krievija sekmīgi izmēģināja pretraķešu aizsardzības sistēmas šāviņus

21
(atjaunots 13:19 21.06.2016)
Izmēģinājumi noritēja poligonā Kazahstānā. To mērķis – pretraķešu aizsardzības šāviņu taktisko un tehnisko īpašību apstiprināšana.

RĪGA, 21. jūnijs — Sputnik. Krievijas Gaisa kosmisko spēku Pretgaisa un pretraķešu aizsardzības karaspēki sekmīgi izmēģināja pretraķešu sistēmas neliela darbības rādiusa šāviņu. Izmēģinājumi notika Sarišagānas poligonā Kazahstānā, informēja Krievijas Aizsardzības ministrijas preses dienests.

Izmēģinājumos tika apstiprinātas GKS bruņojumā iekļauto pretraķešu šāviņu taktiskās un tehniskās īpašības, norādīja AM pārstāvji.

Pretraķešu un pretgaisa karaspēku komandieris, GKS virspavēlnieka vietnieks ģenerālleitnants Viktors Gumennijs ieradās poligonā, lai kontrolētu izmēģinājumu norisi. Viņš paskaidroja, ka "veiktajos izmēģinājumos PRA sistēmas šāviņš sekmīgi izpildījis uzdevumu, norādītajā laikā iznīcinot nosacīto mērķi.

Izmēģinājumi notika, ņemot vērā ASV plānus izvietot Austrumeiropā pretraķešu sistēmas elementus. Pirmais šīs sistēmas komplekss jau sācis darbu Rumānijas dienvidos, un Polijā sākti līdzīga objekta būvdarbi.

Krievijas valdība jau vairākkārt ir atkārtojusi, ka valsts būs spiesta reaģēt uz amerikāņu PRA sistēmas izveidi. 27. maijā Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzsvēra, ka šajās iekārtās iespējams izmantot arī uzbrukuma kompleksus.

21
Pēc temata
Pentagons apgalvo, ka pretraķešu aizsardzības sistēmas mērķis nav Krievija
Raķete "Sarmat" radīs satraukumu ASV
NATO pretgaisa aizsardzības sistēma Eiropā nelīdzēs