Pļehanova vārdā nosauktās Krievijas Ekonomiskās universitātes mācību korpuss

Krievijas Ekonomiskās universitātes diploms garantē darba vietu

62
(atjaunots 07:00 28.05.2016)
Kāpēc studenti no visas pasaules ierodas studēt Pļehanova vārdā nosauktās KEU Starptautiskajā biznesa un pasaules ekonomikas skolā? To zināja stāstīt fakultātes dekāne Nadežda Ponomarjova.

Pļehanova vārdā nosauktās Krievijas Ekonomiskās universitātes Starptautiskās biznesa un pasaules ekonomikas skolas dekāne Nadežda Ponomarjova pastāstīja Sputnik, kas ir dubultā diploma programma, ar ko atšķiras profesors pedagogs no studenta pedagoga, cik valodas ir jāapgūst bakalaura grāda ieguvējam, kurš vēlas kļūt par pasaules līmeņa ekspertu.

— Kādas iespējas paver fakultāte "Starptautiskā biznesa un pasaules ekonomikas skola" abiturientiem, kuri ierodas, piemēram, no ārvalstīm?

— Pirmkārt, studijas pie mums rit angļu valodā. Tā ir vērā ņemama priekšrocība, jo, sēžot lekcijās,  starptautiskās komandas sastāvā piedaloties dažādās intelektuālās viktorīnās vai izskatot biznesa situācijas, jūs turpināt pilnveidot valodas zināšanas.

Bakalaura programmai jūs varat pievienot vēl divas Eiropas tautu valodas vai apgūt ķīniešu valodu, ja ir vēlēšanās. Vēlāk tas palīdzēs iejusties mācību procesā kādā no piecdesmit divām Austrumeiropas vai Rietumeiropas augstskolām vai pilnvērtīgi stažēties starptautiskā kompānijā.

Piedāvājam arī tādu priekšrocību, kā iespēju studēt "dubultā diploma" programmā gandrīz visās vadošajās ārvalstu universitātēs (mūsu partneru iestādēs), kur gada laikā tiek apgūtas profila mācību disciplīnas, un ievērojami paplašinās gan profesionālais redzesloks, gan zināšanas.

Tātad ārvalstu studentiem, tostarp arī pēcpadomju valstu pilsoņiem Krievijas Ekonomiskā universitāte piedāvā iespēju paplašināt savas zināšanas, pateicoties studijām Krievijā, turklāt studiju ietvaros students var saņemt KEU diplomu un Eiropas augstskolas diplomu.

Šajā gadījumā absolvents saņem ne tikai zināšanas par Krievijas un NVS valstu tirgu specifiku, bet arī precīzi izprot, kā viņa valsts ekonomika un politika, konkrētu kompāniju ekonomiskā darbība tiek izskatīta starptautisko sakaru kontekstā. Tas ir, students iegūst unikālas zināšanas un iemaņas ekonomiskās diplomātijas jomā.

Tādas izglītības instrumenti ir dubulto diplomu programmas – to ietvaros notiek apmācības dažādās svešvalodās, un programmās piedalās vairākas augstskolas.

Bakalaura programmas ietvaros mūsu fakultāte piedāvā studijas programmā "Ekonomika" (profils "Finanses un kredīts" angļu valodā) un programmā "Menedžments" (profils "Mārketings" angļu valodā).

Maģistrantiem piedāvājam programmu "Starptautiskās korporatīvās finanses" angļu valodā, ko uzņēmēju apvienība "Krievijas balsts" 2015. gadā atzina par vienu no labākajām prakses vietām Krievijā, savukārt programma "Starptautiskais novatoriskais menedžments" angļu valodā, kas iekļauta Austrumeiropas 2015. gada maģistra programmu Top-20 (saskaņā ar starptautiskās aģentūras Eduniversal versiju).

– Ko teiksiet par fakultātes pasniedzējiem un absolventu darba perspektīvām?

– "Starptautiskā biznesa skola" (tā agrāk saucās mūsu fakultāte) ilgus gadus sadarbojas ar plaši pazīstamiem starptautiskajiem un Krievijas uzņēmumiem, kas nodrošina iekārtošanu darbā lielākajās Krievijas un starptautiskajās organizācijās, vadošajos konsaltinga, auditoru, investīciju kompānijās: General Motors, Daimler-Chrysler, BMW, IBM, Nestle, Deutsche Bank, Raiffeisenbank, Росбанк.

Vēl vairāk priecājamies, ja mūsu absolventi paši sevi pieņem darbā, uzsākot savu biznesu Krievijā vai aiz tās robežām. Bieži vien viņi zvana uz fakultāti, nāk pie mums un lasa lekcijas vai pašreizējo studentu vietā meklē savus nākošos kolēģus. Tādi gadījumi mūsu fakultātē ir ierasti – tie vēlreiz apliecina diploma kvalitāti un prestižu. Jau divdesmit gadus tas ir pazīstams visā pasaulē ar brendu IBS-Plekhanov.

Daudzi mūsu pasniedzēji apvieno lekciju lasīšanu universitātē ar sekmīgu darbu vadošajos posteņos plaši pazīstamās organizācijās. Piemēram, finanšu bloka disciplīnās lekcijas lasa Robins Džoiss, sertificēts ACCA pasniedzējs; studentus ļoti interesē lekcijas, ko lasa Marina Beļskih, Starptautiskās Biznesa attīstības alianses ģenerāldirektore, Ļubova Maļarevska, "RusMediaGrup" ģenerāldirektora vietniece finanšu jautājumos, un Pāvels Streha, kompānijas "VimpelKom" eksperts.

Dažus vārdus gribu teikt arī par īpašo atmosfēru mūsu fakultātē, ko daudzi uzskata par mūsu know-how.

Vecāko kursu studenti palīdz pirmkursniekiem pārvarēt grūtības un valodas barjeras, uzlabot zināšanas galvenajās disciplīnās. Paši studenti savu pedagoģisko projektu ir nosaukuši par IBS-helper.

Tagad lietderīgo pieredzi ir pārņēmuši ar starptautisko jaukto grupu studenti un projektu komandas, kas ierodas pie mums no visām pasaules malām apmaiņas un dubultā diploma programmu ietvaros.

62
Pēc temata
Krievijas vēstniecība publicējusi kandidātu sarakstu bezmaksas studijām Krievijā
BFU prorektore par abiturientiem un studentiem no Baltijas valstīm
Latvijas augstskolas pārdod uzturēšanas atļaujas
Telegram

Sputnik laiž klajā ziņu kanālu angļu valodā Telegram lietotnē

12
(atjaunots 13:13 26.01.2021)
Telegram kanāls @sputniknewsint angļu valodā dos tā sekotājiem iespēju pirmajiem iepazīties ar jaunākajām ziņām no visas pasaules.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Informācijas aģentūra Sputnik laiž klajā jaunu informācijas kanālu angļu valodā Telegram lietotnē. Sputnik attīsta savus ziņu servisus ar Telegram multimediju iespēju palīdzību, lai pastāstītu plašai auditorijai par jaunākiem notikumiem politikā un ekonomikā, sasniegumiem aizsardzības un drošības jomā, par veselību, kosmosu, tehnoloģijām, kā arī daudzām citām tēmām.

Kanāls publicēs teksta ziņas, fotogrāfijas un grafiskos attēlus, video, audio, statistiku un grafikus, lai piedāvātu lasītājam aktuālākas ziņas no Krievijas un visas pasaules. Mēs piedāvāsim mūsu sekotājiem tēzes no mūsu interesantākajām ekskluzīvām intervijām ar dažādu valstu augstākajām amatpersonām, biznesa pārstāvjiem, politiķiem, sabiedriskā viedokļa līderiem, analītiķiem un ekspertiem.

Korespondenti Sputnik 24/7 tiešraidē ziņos sekotājiem par visiem pasaules lielākiem notikumiem no valsts vizītēm līdz protesta akcijām, teroristiskajiem uzbrukumiem un infekciju uzliesmojumiem.

Aicinām parakstīties Sputnik Telegram kanālam @sputniknewsint.

Sputnik ir viens no lielākajiem starptautiskajiem medijiem, kurš apvieno valstu multimediju un reģionālo Interneta portālus, analogo un digitālo radioapraidi krievu, angļu, franču un citās valodās vairāk nekā 130 pasaules pilsētās un Internetā.

Sputnik vietnes strādā vairāk nekā 30 valodās, tostarp angļu, arābu, spāņu, itāliešu, ķīniešu, poļu, portugāļu, serbu, turku, franču un hindi. Sputnik vietnes sniedz lasītājam daudzveidīgu saturu: infografiku, fotoreportāžas, tiešo ēteru, video, interneta aptaujas. Līdztekus operatīvajām ziņām Sputnik publicē arī analītiskos materiālus un ekskluzīvas intervijas.

12
Pēc temata
Ziņu portāls Baltnews informēja par lapas bloķēšanu Facebook
Preses dienā Krievijas Ārlietu ministrija atgādināja par uzbrukumiem Sputnik
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
Kirils Višinskis

Pie Latvijas vēstniecības Maskavā norisinājās piketi pret Sputnik autoru vajāšanu

12
(atjaunots 13:25 26.01.2021)
Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas dienā Kirils Višinskis un Marija Butina devās pie Latvijas vēstniecības Krievijā, lai uzstātos pret Krievijas mediju apspiešanu Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgades dienā sabiedriskā darbiniece Marija Butina un žurnālists Kirils Višinskis kopā sarīkoja vientuļos piketus pie Latvijas vēstniecības Maskavā, lai izteiktu protestu par žurnālistu vajāšanu, kuri sadarbojas ar Krievijas medijiem, Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

Latvijas specdienesti nesen aizturēja septiņus autorus, kas sadarbojas ar portāliem Sputnik un Baltnews.

"Mana akcija ir mēģinājums piesaistīt starptautisko institūciju un mūsu tautiešu uzmanību situācijai ar žurnālistiem Baltijas valstīs," pastāstīja Marija Butina.

"Latvijai ir jāievēro likums un jābeidz pārkāpt žurnālistu tiesības," uzsvēra Višinskis.

Marijas Butinas projekta ietvaros #Своихнебросаем RT palaida informatīvu kampaņu krievvalodīgo žurnālistu atbalstam, kas tika aizturēti Latvijā 2020. gada 3. decembrī.

Runa ir par septiņiem autoriem, kas sadarbojas ar Sputnik un Baltnews portālu. Latvijas valsts drošības dienests nopratināja viņus un veica kratīšanas viņu dzīves vietās Žurnālistiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar Latvijas Krimināllikuma 84. pantu – par Eiropas Savienības sankciju režīma pārkāpšanu, viņiem draud līdz četriem brīvības atņemšanas gadiem.

Tika publicētas intervijas ar trim aizturētajiem žurnālistiem: Vladimiru Lindermanu, Allu Berezovsku un Andreju Jakovļevu, kuros viņi pastāstīja par kratīšanu, pratināšanu un par to, ko, pēc viņu domām, vēlās panākt Latvijas varas.

12
Pēc temata
"Varasvīri grib, lai cilvēki baidītos": Lindermans par žurnālistu vajāšanu Latvijā
"Izņēma visu, ko varēja": Jakovļevs pastāstīja par kratīšanu, apsūdzībām un VDD mērķiem
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

0
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

0
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās