Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs

Krievija ir aizliegusi iebraukšanu NEPLP un VVC vadītājiem: Latvijas ĀM pauž sašutumu

70
(atjaunots 09:53 02.05.2021)
Aizliegums ieceļot Krievijā organizāciju vadītājiem, kas cīnās ar krievu valodu, un vispār ar visu krievisko, līdz dvēseles dziļumam skāris Latvijas Ārlietu ministriju.

RĪGA, 2. maijs — Sputnik. Atbildes kārtā uz Eiropas Savienības sankcijām 30. aprīlī Krievija aizliedza iebraukšanu astoņiem ES oficiālo institūciju pārstāvjiem, tai skaitā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam, kā arī Valsts valodas centra vadītājam Mārim Baltiņam.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālajā paziņojumā norādīts, ka šādas darbības ir veiktas, atbildot uz ES Padomes 2. un 22. martā ieviestajām sankcijām attiecībā uz sešiem Krievijas pilsoņiem.

Krievijas Ārlietu ministrija tāpat uzsver, ka atbildes pasākumi ir saistīti ar to, ka Eiropas Savienība turpina neleģitīmu vienpusējo ierobežojošo pasākumu politiku attiecībā uz Krievijas pilsoņiem un organizācijām, kas ir pretrunā ar ANO Statūtiem un starptautisko tiesību pamatnormām. Turklāt ES rīcību "rietumu medijos pavada apzinātā un nepamatotā pret Krieviju vērstā histērija."

Latvijas Ārlietu ministrija nespēja savaldīt savu sašutumu. Lai gan nav skaidrs, kāpēc NEPLP un Valsts valodas centra vadītājiem būtu jābrauc uz Krieviju, jo, spriežot pēc visa, viņi principā nevar ciest neko krievisko.

​Tomēr Latvijas Ārlietu ministrijā Krievijas rīcību nosauca par "nepamatotu un bezjēdzīgu". Turklāt resora vadītājs Edgars Rinkēvičs tur Krieviju aizdomās par mēģinājumu "izdarīt spiedienu uz Latviju valsts valodas un mediju politikas jomā", kas principā, šķiet, nereāli, jo šajās jomās uz Latviju joprojām nevarēja uzspiest neviena Eiropas organizācija un pat ANO.

Rinkēvičs nosaucis aizliegumu diviem Latvijas pilsoņiem ieceļot uz Krieviju par "klāji nepieņemāmu iejaukšanos suverēnas valsts iekšējās lietās" un apsolījis, ka Latvijas Ārlietu ministrija "šādu rīcību neatstās bez atbilstošas atbildes."

Te arī varētu piebilst, ka Latvija, aizskarot vietējo krievvalodīgo iedzīvotāju tiesības, atņemot cilvēkiem iespēju runāt krievu valodā un atbalstot visas iespējamās un neiespējamās pret Krieviju vērstās iniciatīvas, "atriebusies" Krievijai ilgi pirms šī ieceļošanas aizlieguma.

70
Tagi:
VVC, NEPLP, Krievija, Latvija
Pēc temata
Lietuva pārdomā Krievijas diplomātu izraidīšanas iespējas
Krievijas ĀM parādīja "dick pic" Baltijai: lingvistiskā un politiskā ekspertīze
Iebraukt aizliegts: Latvijas "melnais saraksts" Krievijas zvaigznēm
Latvija liegusi Krievijas žurnālistam Vladimiram Solovjovam ieceļot valstī
Krišjānis Kariņš

Latvijas premjeru "piespieda" nodziedāt krieviski par pašizolāciju

7
(atjaunots 11:32 15.05.2021)
Pateicoties fotošopa meistaru prasmīgajām rokām, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš ģitāras pavadījumā krievu valodā nodziedāja par tabletēm, tualetes papīru, griķiem un pašizolāciju.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Fotošopa meistari izstrādājuši ierakstu, kas atspoguļo tautas noskaņojumu un attieksmi pret Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Šķiet, cilvēkiem gribas, lai varasvīrs labāk izjustu pašreizējo situāciju.

Meistari "piespieduši" Kariņu nodziedāt krievu valodā kavergrupas Radio Tapok dziesmu par pašizolāciju.

Politiķim piešķīra Oļega Abramova balsi – viņš ir "Radio Tapok" YouTube kanāla autors, kurā publicē pazīstamu dziesmu kaverversijas.

Tomēr ģitāru Kariņš paņēma rokās pats. "Radio Tapok" dziesma pielāgota video ierakstam, kurā Kariņš dziedāja grupas "Aarzemnieki" dziesmu "Cake to Bake".

Ar šo skaņdarbu 2014. gadā grupā "Aarzemnieki" pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Toreiz mūziķi ierindojās vien 13. vietā.

7
Tagi:
Krišjānis Kariņš, krievu valoda
Pēc temata
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Latvijas "Iedzīvotāju apkarošanas birojs" - labākais Eiropas Savienībā!
Zatlers: šī valdība var droši demisionēt
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

15
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

15
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu