Latvija

Latvija atklāja goda konsulātu Slavjanskā Doņeckas apgabalā

53
(atjaunots 16:46 01.05.2021)
Latvijas konsulāts Slavjanskā ir pirmā diplomātiskā iestāde, kas tika atklāta Donbasā kopš 2014. gada.

RĪGA, 1. maijs — Sputnik. Latvija atklāja goda konsulātu Slavjanskā, Doņeckas apgabalā, informē Latvijas vēstniecības preses dienests Kijevā.

"2021. gada 30. aprīlī Latvijas Republikas Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols atklāja Latvijas goda konsulātu Slavjanskā, Doņeckas apgabalā. Par Latvijas goda konsulu iecelts Oleksandrs Pavenko," teikts vēstniecības publikācijā Facebook.

Kols paziņoja, ka konsulāta atvēršana ir apliecinājums atbalstam teritoriālai integritātei. Pēc viņa teiktā, pārstāvniecība kalpos kā informatīvais punkts, kurš sniegs iespēju iegūt informāciju par Latvijas izglītības, tūrisma un ekonomikas potenciālu un iespējām sadarboties ar Doņeckas apgabalu. Tāpat viņš atzīmēja, ka Latvija vēlas attīstīt attiecības ar reģionu izglītības, ekonomikas un citās jomās.

Kā paziņoja Doņeckas apgabala Valsts administrācijas preses dienests, kas atrodas Kramatorskā, Latvijas konsulāts ir pirmā diplomātiskā iestāde, kas tika atklāta Donbasā pēc 2014. gada.

2014. gada aprīlī Ukrainas valdība sāka militāru operāciju pret pašpasludinātajām Luganskas un Doņeckas tautas republikām, kas deklarēja neatkarību pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī. ANO dati liecina, ka konfliktā gājuši bojā vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku. Jautājums par situācijas noregulēšanu Donbasā tiek apspriests, tostarp arī Minskā, kontaktu grupas apspriedēs, kura kopš 2014. gada pieņēmusi jau trīs dokumentus, kuri reglamentē pasākumus konflikta deeskalācijai. Taču arī pēc pamiera vienošanās konflikta pušu starpā turpinās apšaudes.

53
Tagi:
Donbass, Latvija
Pēc temata
Kā Sibīrija pēkšņi izrādījusies uz Ukrainas robežas
Kāpēc Krievija savelk Melnajā jūrā kuģus no Kaspijas flotiles, Baltijas un Ziemeļu flotes
Mājieni par Donbasu un Lukašenko aizstāvība: eksperti par Putina vēstījumu
Putins atbildēja uz Zeļenska ierosinājumu tikties Donbasā
Krišjānis Kariņš

Latvijas premjeru "piespieda" nodziedāt krieviski par pašizolāciju

4
(atjaunots 11:32 15.05.2021)
Pateicoties fotošopa meistaru prasmīgajām rokām, Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš ģitāras pavadījumā krievu valodā nodziedāja par tabletēm, tualetes papīru, griķiem un pašizolāciju.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Fotošopa meistari izstrādājuši ierakstu, kas atspoguļo tautas noskaņojumu un attieksmi pret Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Šķiet, cilvēkiem gribas, lai varasvīrs labāk izjustu pašreizējo situāciju.

Meistari "piespieduši" Kariņu nodziedāt krievu valodā kavergrupas Radio Tapok dziesmu par pašizolāciju.

Politiķim piešķīra Oļega Abramova balsi – viņš ir "Radio Tapok" YouTube kanāla autors, kurā publicē pazīstamu dziesmu kaverversijas.

Tomēr ģitāru Kariņš paņēma rokās pats. "Radio Tapok" dziesma pielāgota video ierakstam, kurā Kariņš dziedāja grupas "Aarzemnieki" dziesmu "Cake to Bake".

Ar šo skaņdarbu 2014. gadā grupā "Aarzemnieki" pārstāvēja Latviju Eirovīzijā. Toreiz mūziķi ierindojās vien 13. vietā.

4
Tagi:
Krišjānis Kariņš, krievu valoda
Pēc temata
Kravas un nauda no KF nepadarīs Latviju bagātu: Kariņš pasludina spriedumu
Latvijas "Iedzīvotāju apkarošanas birojs" - labākais Eiropas Savienībā!
Zatlers: šī valdība var droši demisionēt
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

15
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

15
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu